Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Joseph_k78 napisał(a):
W dniu 18.02.2023 o 00:41, panpiotrpawlak napisał(a):
Panowie moze pomozecie, mam dylemat, jestem zmuszony po ponad roku uzytkowaniu zwrocic Technics AZ60 ze wzgledu na problem z ladowaniem i case ciagle sie rozladowywal. Poprzednio Cambridge Audio Melomania Touch i niegdys Shure SE846, ale wygoda TWS nieporownywalna emoji4.pngJako, ze zakup z Amazon.es to pelny zwrot kosztow. Cos w granicy 1000pln bedzie gralo tak dobrze czy lepiej poczekac na nowy model? Uzywam S22 + Tidal Master + USB Audio Player Pro. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Ty masz szansę zwrócić AZ60, ja ostatnio upuściłem etui ze słuchawkami (wysunęło się z materiałowego etui do okularów) i pokruszyły mi się bolczyki do ładowania przy upadku na panele. Słuchawki nadal sprawne, włączają się gdy wyciągam z etui i wyłączają gdy je chowam, ale o ładowaniu mogę już zapomnieć. Napisałem do supportu Technicsa czy i gdzie mogę nabyć samo etui, ale odpowiedzi od trzech dni się jeszcze nie doczekałem.

Ja raz pisałem do supportu Technicsa i kontakt był.

W dniu 18.02.2023 o 00:41, panpiotrpawlak napisał(a):

Panowie moze pomozecie, mam dylemat, jestem zmuszony po ponad roku uzytkowaniu zwrocic Technics AZ60 ze wzgledu na problem z ladowaniem i case ciagle sie rozladowywal. Poprzednio Cambridge Audio Melomania Touch i niegdys Shure SE846, ale wygoda TWS nieporownywalna :)Jako, ze zakup z Amazon.es to pelny zwrot kosztow. Cos w granicy 1000pln bedzie gralo tak dobrze czy lepiej poczekac na nowy model? Uzywam S22 + Tidal Master + USB Audio Player Pro. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Ja bym brał kolejne Technicsy. I znowu gwarancja i ok. Masz je przetrenowanie, lubisz dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nie. @docentore je ma i chwali. A w dropowej cenie warto.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden poczekam jeszcze na odpowiedź w przyszłym tygodniu, a jak się szybko nie odezwą, ponowię pytanie.

W innym wypadku może znalazłbym kogoś, kto ma jeszcze sprawne etui, ale np. zgubił słuchawki.

https://www.purepc.pl/scl6-szykuje-sie-mala-rewolucja-na-rynku-kodekow-bluetooth-jakosc-studyjna-audio-coraz-blizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ale droższe TWS od 1More

https://www.amazon.pl/dp/B09Q31SGTP?ref_=cm_sw_r_apan_dp_VMVA6TA6MK4S5Q1AM0NJ

800 zł. Mają LDAC I ANC.

1 More EVO (BT 5.2)

 

https://www.robertnawrowski.com/1more-evo-recenzja/

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak krótko, a przynajmniej się postaram, bo piszę już na oparach.

 

Dzięki @all999 miałem okazję posłuchać Sony WF1000XM4, które to zostały mi wypożyczone przez rzeczonego jegomościa na dostatecznie długi okres, żebym zdołał dobrze się z nimi poznać i... wow. Opinie o tym modelu są dość zróżnicowane i byłem raczej nastawiony względnie neutralnie, może nieco uprzedzony co do jakości dźwięku i paru innych aspektów. Przede wszystkim spodziewałem się gorszego brzmienia, a nie spodziewałem się paru innych aspektów, ale do rzeczy.

 

Zdjęć nie zrobiłem, mea culpa, więc musicie wierzyć mi na słowo. Wyglądem podobają się mnie, choć czarna wersja byłaby dla mnie. Kremowa nie wygląda jednak najgorzej, chociaż może powinienem ją nazwać beżową? Tak czy siak, słuchawki są świetnie zrobione, solidne i nie miałem się do czego od tym kątem przyczepić. Samo etui też spoko, powiedziałbym nawet, że wieczko działa ideolo - nie otwiera się ot tak, a nie ma też problemu, żeby otworzyć je samym kciukiem. XM4 są duże i optycznie dość mocno wystają z ucha, ale dla mnie były diablo komfortowe i świetnie się z nich korzystało. Jedynie mieszane uczucia miałem co do pianek fabrycznych - odzwyczaiłem się od nich, ale chętnie bym je sprawdził z silikonami dedykowanymi pod TWS, bo na szybko wrzuciłem bodaj Symbio W Peel i efekt był bardzo obiecujący.

 

Z odlotowych rzeczy? Absurdalnie dobre ANC. Najlepsze z jakim miałem styczność. Ulica, market, biuro - można zapomnieć o całym świecie nawet nie słuchając muzyki. Tłumienie wiatru... takie sobie. Efekty przy wichurach dni poprzednich raczej mało spektakularne, ale może ten efekt włączany w apce jest bardziej pod kątem rozmów. Co do rozmów to ich jakość była naprawdę, naprawdę dobrze. Nawet w miejscach, gdzie wydawało mi się, że jest głośno do stopnia w którym sam podczas rozmowy podkręcałem głośność, moi rozmówcy nie mieli żadnych problemów, żeby mnie zrozumieć i usłyszeć bez konieczności podnoszenia głosu. 
Z użytkowych rzeczy? Lekki delay jeżeli chodzi o sterowanie dotykowe - aczkolwiek nie ma tragedii. W sensie trzeba robić krótką pauzę przy podwójnych tapnięciach i celować raczej w sam środek paneli dotykowych dla idealnego efektu. Sama aplikacja jest super, choć zauważyłem, że nie aktualizuje poziomu naładowania etui w czasie rzeczywistym a jedynie po ponownym podłączeniu słuchawek. Podobała mi się możliwość indywidualnych akcji dotykowych dla obu słuchawek. Dla mnie rewelacja. Tryb ambient też był całkiem spoko i w gruncie rzeczy szybko przyzwyczaiłem się do tego, że nie musiałem nawet wyciągać słuchawek z uszu, żeby z kimś porozmawiać. Do tego czas pracy na baterii z grą po LDAC i włączonymi bajerami pozytywnie zaskakiwał. Dokładnie nie mierzyłem, ale skubańce trzymały tak długo, że nie miałem ŻADNYCH obaw co do tego, czy starczy mi energii na cały dzień intensywnego użytkowania... bo nie dobiłem nawet do połowy przez mieszane 3-4h użytkowania (muzyka, rozmowy, youtube i trochę samego ANC dla świętego spokoju).

 

Dźwiękowo spodziewałem się, że będą gładsze, gęstsze, niemal zamulone, z wyraźną bułą na basie i jakimiś resztkami wysokich tonów, ale obawy te okazały się bezpodstawne. Dla mnie był rzecz jasna dość gładkie, z całkiem wyraźnym akcentem na mid-bas i żeńskie wokale, lekko przytemperowane gdzieś w okolicy 5khz (tak na ucho). Niemniej największy wpływ na ich odbiór miała głośność - kiedy podkręciłem je ciut powyżej zwyczajowego progu głośności (dla mnie, a słucham dość cicho jak na konsumenckie standardy), to ożywiały się dość wyraźnie. Bas przyspieszał i zyskiwał na wigorze, średnica się otwierała a góra nabierała blasku. Przy cichszym słuchaniu były takie spokojne, gładkie, wręcz trochę powolne i niemrawe. W każdym razie sygnatura jak na moje potrzeby i wbrew obawom okazała się nad wyraz przystępna i angażująca, nawet całkiem uniwersalna mógłbym rzec. Bas schodził dość nisko, choć główny akcent przypadał na środkową część pasma. Średnica była dość ciepła i gładka, choć zaskoczyły mnie naprawdę fajne, bardzo angażujące i żywe, barwne żeńskie wokale, które chętnie wychodziły do przodu. Góra była jedynie dość specyficzna, mocno wrażliwa na charakter nagrań, ale na lepszych jakościowo realizacjach było tam sporo blasku, zwłaszcza tak między 7-9 khz. Technicznie były naprawdę dobre jak na TWSy, ze sporą sceną, zdecydowanie ponadprzeciętną separacją, większą ilością powietrza niż się spodziewałem i świetnym pozycjonowaniem źródeł. 

IMO XM4 to bardzo, bardzo fajne doki. Podejrzewam, że na silikonach byłyby wręcz fenomenalne, gdyby nieco podkręcić im wysokie tony w niższej części i utwardzić nieco bas. 

Jak ktoś je ma i jest w stanie powiedzieć, czy testował je z silikonami, to chętnie dowiem się, czy moje podejrzenia pokrywają się ze stanem faktycznym.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem i potwierdzam - do WF-1000XM4 zdecydowanie polecam tipsy silikonowe (chociażby od poprzedniego modelu XM3), nie jest to wielka różnica, ale pianki jak to zazwyczaj pianki wygładzają jeszcze bardziej brzmienie, czego XM4 nie potrzebują. Z tipsami silikonowymi góra nieco bardziej się otwiera i dźwięk jest bardziej „świeży”.

 

Dla mnie WF-1000XM4 to takie małe HD650 ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim XM4 zaaplikowałem tipsy Softears UC i też każdemu narzekającemu na ich misiowatość bardzo polecam tę opcję - robią się z tego naprawdę klasowe doki :). Jedyny mankament, to że nie trzymają się tak sztywno tulejek, tzn. potrafią się zsunąć przy wyjmowaniu. Ale nie jest to jakiś duży problem, a brzmienie wynagradza z nawiązką. Ja sobie dodatkowo ustawiłem clear bass na +6 w apce, bo jakoś za mało mi było bez tego. W takiej konfiguracji miodzio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Azla Crystals TWS (nie airpods) będą pasować do każdych bezprzewodowych dokanałówek poza apple'owskimi? Chodzi mi o to, czy mogę sobie wziąć moje tipsy i bez problemu potestować na nich w sklepie (wiadomo, że nie zrobię tego na oryginałach).

Edytowane przez PsiCore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamówiłem słuchawki Logitech G733 Lightspeed(które chciałem wykorzystać do kompa smartfona i tv) okazało się że nie działają pod tv i smartfonem i tu moje pytanie czy słuchawki ATH-M50xBT albo ATH-M20xBT będą lepsze od tych? ewentualnie co z nausznych bezprzewodowych do 900 zł polecili.Zastosowanie tv,muzyka z telefonu i komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie wiem czy to dobry wątek, ale napiszę dla potomności.
Moje NiceHCK HB2 rozparowaly się. Z telefonem łączyła się tylko lewą, prawa mrugała jak przy parowaniu.
Internet milczy na ten temat, byłem bliski próby rozklejania ich i odłączania akumulatora, ale.
Okazało się że podłączenie dongli do firmowego kabelka i jednoczesne wyłączenie a potem włącznie aktywuje w jakiś sposób tryb parowania. Wcześniej usunąłem hb2 z telefonu.
Tak gdyby ktoś miał podobne problemy. Siedzę sobie teraz z Blessingami podpietymi pod HB2 w uszach i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś akurat szuka TWS i skorzysta... Po dłuższym okresie skupienia się na słuchawkach IEM i wokółusznych, stwierdziłem, że może warto ;) znaleźć jakąś bezprzewodową alternatywę dla posiadanych Soundcore Liberty 3 pro oraz Jabra Elite 65t  i po przeczytaniu Internetu ;) zawitałem do mp3store na odsłuch Final ZE3000, a przy okazji zaproponowano mi ZE2000.

 

Oba modele są świetne, różnią się tuningiem (w moim odczuciu 3000 bardziej neutralne, przestrzenne, analityczne, zaś 2000 bardziej bogate, bezpośrednie, muzykalne). 

 

Wybór trudny, właściwie mógłbym mieć oba modele, zakupiłem ostatecznie ZE3000.

 

Istotne - to są modele skupiające się na jakości dźwięku. Nie mają gadżetów klasycznych dla TWS, czyli apek/ EQ, ANC itp. Ale dźwięk był dla mnie priorytetowy. Zresztą przyznam, że np. w Liberty 3 pro mnogość możliwości ustawień mnie przytłaczała ;), chyba wolę podejście, że jest jedno strojenie i albo mi się podoba albo nie. W przypadku Final bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał(a):

A jak z wygodą ?

Mocno wystają z uszu ?

Siedzą pewnie ?

 

Wydają się być duże i kanciaste.

Bardzo wygodne. Też mi się wydawało, że nie. Generalnie nie są duże i fajnie lokują się w uchu (choć oczywiście jakąś poprawkę na inywidualny kształt ucha trzeba wziąć, ale myślę, że raczej z wygodą nie powinno być problemów).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 05:48, Lord Rayden napisał(a):

Ja raz pisałem do supportu Technicsa i kontakt był.

Ja bym brał kolejne Technicsy. I znowu gwarancja i ok. Masz je przetrenowanie, lubisz dźwięk...

Tak też zrobiłem ;) jak wyjdą nowe w przeciągu 2 lat to te zwrócę 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia Technics AZ60 i niestety jutro odsyłam. Dźwiękowo bardzo fajne, odpowiadała mi ich sygnatura, nie przesadzony, kontrolowany bas, piękne wokale, dużo szczegółów i szeroka scena. Niestety co jakis czas występuje przycięcie dźwięku. Dodatkowo bardzo słaba jakość rozmów, słyszę siebie podwójnie ( echo ).

Co polecicie dobrze grającego i mniej awaryjnego ? Zależy mi na dobrej jakości dźwieku. Słucham raczej spokojnej muzyki, jazz, damskie wokale Susan Wong, Diana Krall itp Miałam kiedyś na testach Noble Audio falcon pro, też mi pasowały ale wolałabym zmieścic się z ceną do 1000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio Melomania 1 plus. Taniej ale bez ANC. Lub Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC, drożej z ANC i porządną ładowarką indukcyjną (15 W) na dwa urządzenia w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się pomału do zakupu jakichś fajnych TWSów do ok. 1000 zł, używki wchodzą w grę. Czy w tej kwocie dostanę coś, co nie będzie odbiegało technikaliami od DT990 Pro? Pod technikaliami mam na myśli jakość góry, separcję i jakąś tam głębię. Granie bardziej w stylu MH1c, ale troszkę jaśniejsze. ANC niepotrzebne, jak zagrają tylko 4 godziny na jednym ładowaniu, to nic złego się nie stanie. Pod Androida, więc Airpodsy raczej odpadają. Na co zwrócić uwagę, co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najtańszych 

1. Cambridge Audio Melomania 1 Plus ( z amazon.de lub innego europejskiego za 59,95 euro plus oplata zaprzesyłkęi wyrównanieVAT)

2. Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC ( na nie trzeba polować i jak się uda to poniżej 500 pln za nówki)

3. JVC HA-FW1000T (jak z dropa to ok.800 płn z opłatami w Polsce, amazon.pl to wydatek 2033,08 pln)

Ad1 nie ma ANC 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych byłbym zainteresowany jak już to JVC, tylko właśnie - one są z Dropa, a ja chciałbym sobie pierw odsłuchać je przed zakupem, dlatego podchodzę do tematu na spokojnie. 

Wiadomo może jak do nich się mają Technicsy AZ60 i Sony WF1000 mk4? Strzelam, że Galaxy Buds pro 2 będą trochę gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności