Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, hordej napisał(a):

Cześć. Obecnie słucham muzyki z iBasso it00 + ibasso DC05. Ogonie jestem bardzo zadowolony, ale szukam jeszcze czegoś bezprzewodowego do słuchania muzyki na zewnątrz. Myslalem nad Galaxy buds 2 ewentualnie cos w tej cenie. 

Muzyka bedzie odtwarzana z samsunga s9+ wraz z Tidal HiFi(Master). Czy to będzie dobry wybór, ewentualnie czy nie lepiej kupić np. coś takiego Fiio UTWS5 i używać ich wraz z tymi ibasso? Czy będzie jakakolwiek różnica między takim zestawem a Buds2?

Ewentualnie czy warto dokładać do Buds2 pro.

 

Pozdrawiam 

Utws + ibasso może i zagra trochę lepiej, ale będzie mniej wygodne. Typowe twsy to jednak jest mega wygoda. Budsy zagrają trochę lepiej z samsungami ze względu na kodeki + apka jest chyba bardziej rozwinięta. A dźwiękowo ponoć są ok jak na swoją cenę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hordej napisał(a):

Cześć. Obecnie słucham muzyki z iBasso it00 + ibasso DC05. Ogonie jestem bardzo zadowolony, ale szukam jeszcze czegoś bezprzewodowego do słuchania muzyki na zewnątrz. Myslalem nad Galaxy buds 2 ewentualnie cos w tej cenie. 

Muzyka bedzie odtwarzana z samsunga s9+ wraz z Tidal HiFi(Master). Czy to będzie dobry wybór, ewentualnie czy nie lepiej kupić np. coś takiego Fiio UTWS5 i używać ich wraz z tymi ibasso? Czy będzie jakakolwiek różnica między takim zestawem a Buds2?

Ewentualnie czy warto dokładać do Buds2 pro.

 

Pozdrawiam 

Cambridge Audio Melomania 1+, BGVPQ2S, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 7.02.2023 o 12:46, retter napisał(a):

Pomimo że kiedyś ostro mnie negowałeś... To ci odpowiem pod względem rozmowy.
Jeśli ios airpods do rozmow super, pro maja anc dla mikrofonu ale lepiej rozmwia sie na podsach 2.
Jeśli reszta OS to soundcore liberty 2 i 4. 2 w śmiesznej cenie a 4 wspierają dwa urządzenia jednocześnie. 3pro to nie wypał.

Budsypro nie sprawdzałem, polityka jak w applu tylko swoje wspiera. Agresywna polityka sprzedażowa mnie zniechęciła do tej marki.

1000xm4 maja spore kopułki i zwyczajnie kwestia czasu traciły seal i izolacje która opiera sie też o ich tipsy hybrydowe.


Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze jeda kwestia po przetestowaniu 10 modeli od 200 do 1400 widzę że nie ma udanego kompromisu albo muzyka albo rozmowa. Wiec i tak lepiej mieć więcej niz 1 pare.

Istotne aby mogły pracować mono do rozmowy wystarczy, rozładujesz odkładasz bierzesz drugą i dalej caalll. Tu jabra marka typowo telefoniczna odpada, lewa nie działa bez prawej.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

używałeś liberty 4? jak wrażenia? ostatnio wpadły mi w oko i czekam na dobrą cenę żeby kupić z ciekawości

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kopaczmopa napisał(a):

Technicsy sa bardzo udane, mialem AZ60. Jak pojawi sie nowy model to o nich pomysle. Senki tez fajne. Noble oczywisci brzmieniowo najlepsze.

Nadal używam 60 obok Space A40. Ciekawe co by polepszyło w kolejnych Technicsach ?

19 minut temu, kurop napisał(a):

używałeś liberty 4? jak wrażenia? ostatnio wpadły mi w oko i czekam na dobrą cenę żeby kupić z ciekawości

Czy chodzi o Liberty 4 czy 4'Pro ? To wszystko takie jak AirPods czyli "patyczki" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Nadal używam 60 obok Space A40. Ciekawe co by polepszyło w kolejnych Technicsach ?

Czy chodzi o Liberty 4 czy 4'Pro ? To wszystko takie jak AirPods czyli "patyczki" ?

nie ma 4 pro, są tylko 4 czyli takie airpodsowate dla mnie spoko opcja nie gwałcąca uszu

 

a jak space a40 względem az60?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kurop napisał(a):

nie ma 4 pro, są tylko 4 czyli takie airpodsowate dla mnie spoko opcja nie gwałcąca uszu

 

a jak space a40 względem az60?

Dźwięk jest moim zdaniem mniej ciepły, lżejszy, może mniej głęboki. Natomiast są lżejsze i trochę wygodniejsze, choć 60tki też mi pasują dobrze do ucha.

Oba modele mam i używam. Teraz więcej A40 na zewnątrz a AZ60. domowo. Po LDAC chce się ich słuchać, nie brakuje im nic dźwiękowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki widzieliście to? LDAC na PC!

kxDFkRc.jpg

 

 

Działa na 100% z każdą kartą WiFi, a do tego można na stałe wybrac tryb 990 kbps. Zapamiętuje ustawienia na stałe, nie to co Android gdzie ustawisz 990 kbps i cały czas zmienia na 330.

Piękne.

 

Nie spodziewałem się, że będzie aż taka różnica.

AAC/APTX vs LDAC to jednak zdecydowanie słyszalna różnica.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałeś liberty 4? jak wrażenia? ostatnio wpadły mi w oko i czekam na dobrą cenę żeby kupić z ciekawości
Nie używałem 4, nie ma ich w pl chyba jeszcze.
Natomiast maja pewne zalety i sam myślę....
Pomijam ten system mierzenia tętna

Liberty obok airpodsów maja najlepsze mikrofony. Ale mnie emeizng aiprosów zwykłych i pro nie porwał.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Czy chodzi o Liberty 4 czy 4'Pro ? To wszystko takie jak AirPods czyli "patyczki" ?
To L2 miały więcej wersji, 3 juz tylko 3pro. 4 zobaczymy ale strzelam jeden model.
Liberty to chyba ich najbardziej zaawansowana seria da sie słuchać i rozmawiać.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl jest jakiś adapter bluetooth do IEM na mmcx, który obsługuje LDAC? 

W sumie stwierdziłem, że nie ma co się bawić, brzemienie IT00 podoba mi się to dokupię tylko adapter. No z tym, że teraz problem bo mój S9+ nie obsługuje aptx HD lub Adaptive. Kupować takie coś i używać z SBC to przykra sprawa. To już lepiej dołożyć do czegoś co uzywa LDAC pokroju xm4...

 

Edytowane przez hordej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dawno nie odzywałem się i zebrały się dwa pytania, na które może będziecie mogli i chcieli odpowiedzieć.
1. W aktualnie używanych słuchawkach Edifier W860nb pękł szew. Jak to zwykliście naprawiać?
2. Rozglądam się za jakimiś tanimi (do około 150 zl) słuchawkami BT na hulajnogę elektryczną. Co sądzicie o QCY T13?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chłopaki widzieliście to? LDAC na PC!

Działa na 100% z każdą kartą WiFi, a do tego można na stałe wybrac tryb 990 kbps. Zapamiętuje ustawienia na stałe, nie to co Android gdzie ustawisz 990 kbps i cały czas zmienia na 330.
Piękne.
 


Eee tam. Ostatnio po którejś aktualizacji Android na SGS 20FE zostawia bitrate na 990, jaki wcześniej ustawiłem. Nie zapomina ustawienia, co zwykł robić wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joseph_k78 napisał(a):


 

 


Eee tam. Ostatnio po którejś aktualizacji Android na SGS 20FE zostawia bitrate na 990, jaki wcześniej ustawiłem. Nie zapomina ustawienia, co zwykł robić wcześniej.

 

Tak czy siak dobrze zaimplementowany LDAC trochę zmienia w dźwięku takich 1000xm5.

Jak przy aptx-hd vs SBC czy APTX nie słyszałem żadnej różnicy, to tutaj jest widoczna i słyszalna, nawet dla plików z neta czy youtube.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły wczoraj Klipsch T5 II MCLAREN EDITION ANC. Pierwsze wrażenia trochę ambiwalentne, pierwszy utwór i co to ma być??? Dźwięk jak z blaszanej puszki, brak przestrzeni. Trza pobrać aplikacje i zobaczyć co jest nie tak. To 6 czy 7 moje Klipsche i żadne nie miały tak fatalnego dźwięku. Włączyłem Dirac HD i Bragi. Kolejna próba i.... przecież to inne słuchawki :). Dźwięk z pięknym, teksturowanym subbasem, średnica bardzo przyjemna, wysokie nie kłują uszu, jest przestrzeń i holigrafia; każdy instrument słychać wyraźnie, nie ma problemu z pozycjonowaniem. I trzeba się trochę pobawić tipsami a jest ich 7 par, by dobrze dobrać. Muszę dziś jeszcze pobawić się ANC bo podobno ma ciekawą opcję przy Transparency, gdy z jednej strony pojawi się głośny dźwięk to mimo trybu przezroczystości wytłumi. Ogólnie ANC działa dobrze, w trybie przezroczystości rano w pociągu słyszałem tylko zapowiedzi stacji, reszta była wycięta. 

Co do ergonomii to mimo sporych rozmiarów są lekkie i dobrze leżą w uszach. 

I clou w zestawie jest ładowarka indukcyjna, która naładuje jednocześnie słuchawki i smartfon, Dap itp

20230215_074537.jpg

20230215_074629.jpg

20230215_074710.jpg

20230215_074738.jpg

20230215_074937.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze pomozecie, mam dylemat, jestem zmuszony po ponad roku uzytkowaniu zwrocic Technics AZ60 ze wzgledu na problem z ladowaniem i case ciagle sie rozladowywal. Poprzednio Cambridge Audio Melomania Touch i niegdys Shure SE846, ale wygoda TWS nieporownywalna :)Jako, ze zakup z Amazon.es to pelny zwrot kosztow. Cos w granicy 1000pln bedzie gralo tak dobrze czy lepiej poczekac na nowy model? Uzywam S22 + Tidal Master + USB Audio Player Pro. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz z dropa wziąść JVC HA-FW1000T, na allegro są Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC w cenie ok 500 pln lub CA Melomania 1 plus z Cambridge Audio Europa. JVC HA-FW1000T do mnie dopiero jadą ale mam Klipsch i Melomania 1 + i z czystymi sumieniem mogę polecić. W cenie z cambridgeaudio.eu (59,95 euro) to uważam że lepszych nie ma. Melomania Touch wg recenzentów mimo że droższa to dźwiękowo słabsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze pomozecie, mam dylemat, jestem zmuszony po ponad roku uzytkowaniu zwrocic Technics AZ60 ze wzgledu na problem z ladowaniem i case ciagle sie rozladowywal. Poprzednio Cambridge Audio Melomania Touch i niegdys Shure SE846, ale wygoda TWS nieporownywalna Jako, ze zakup z Amazon.es to pelny zwrot kosztow. Cos w granicy 1000pln bedzie gralo tak dobrze czy lepiej poczekac na nowy model? Uzywam S22 + Tidal Master + USB Audio Player Pro. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
Ty masz szansę zwrócić AZ60, ja ostatnio upuściłem etui ze słuchawkami (wysunęło się z materiałowego etui do okularów) i pokruszyły mi się bolczyki do ładowania przy upadku na panele. Słuchawki nadal sprawne, włączają się gdy wyciągam z etui i wyłączają gdy je chowam, ale o ładowaniu mogę już zapomnieć. Napisałem do supportu Technicsa czy i gdzie mogę nabyć samo etui, ale odpowiedzi od trzech dni się jeszcze nie doczekałem.
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

wybaczcie ale od dawna nie śledziłem tego wątku, więc może "gupie" pytania zadaję 😁

 

czy są jakieś TWS douszne, nie dokanałowe? o przyzwoitej jakości dźwieku, w miarę naturalnego, nie lubię podbitego basu, lubię przestrzeń.

 

coś na długie spacery.

do biegania mam budsy od samsunga, lubię je, ale tryb wpuszczajacy dźwięki z otoczenia jest bezużyteczny pod czapką  a przy spacerach chcę wiedziec co się dzieje na około mnie. i w sumie to unikam dokanałowych jak tylko się da.  Męczy mnie noszenie wszędzie ze sobą dac-amp od fiio i dodatkowych kabli a w tej chwili to tylko tak mogę

 

telefon S22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic znaczącego przynajmniej ja nie widziałem.
Za to pomyśl o pewnym kompromisie, pchełki z wymiennym kablem + adaptery bt np fiio i masz pewien kompromis. Choc to nie to samo co tws.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wdehe napisał(a):

cześć

 

wybaczcie ale od dawna nie śledziłem tego wątku, więc może "gupie" pytania zadaję 😁

 

czy są jakieś TWS douszne, nie dokanałowe? o przyzwoitej jakości dźwieku, w miarę naturalnego, nie lubię podbitego basu, lubię przestrzeń.

 

coś na długie spacery.

do biegania mam budsy od samsunga, lubię je, ale tryb wpuszczajacy dźwięki z otoczenia jest bezużyteczny pod czapką  a przy spacerach chcę wiedziec co się dzieje na około mnie. i w sumie to unikam dokanałowych jak tylko się da.  Męczy mnie noszenie wszędzie ze sobą dac-amp od fiio i dodatkowych kabli a w tej chwili to tylko tak mogę

 

telefon S22.

Sony linkbuds są douszne i świetne do nasłuchu otoczenia :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Możesz z dropa wziąść JVC HA-FW1000T, na allegro są Klipsch T5 II MCLAREN Edition ANC w cenie ok 500 pln lub CA Melomania 1 plus z Cambridge Audio Europa. JVC HA-FW1000T do mnie dopiero jadą ale mam Klipsch i Melomania 1 + i z czystymi sumieniem mogę polecić. W cenie z cambridgeaudio.eu (59,95 euro) to uważam że lepszych nie ma. Melomania Touch wg recenzentów mimo że droższa to dźwiękowo słabsza. 

Juz mam w koszyku i waham sie wyjdzie 752zl z przesylka, u Nas na amazon.pl 2k.... wow... dziekuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz, mam kilka słuchawek JVC i wszystkie są co najmniej dobre, zarówno dźwięk jak i wykonanie. Moje jeszcze w USA podróżują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innych recenzji. Na stronach sprzedawców jest wiele opinii ludzi którzy nie za bardzo wiedzą czego chcą.  Jest wiele recenzji bardzo pozytywnych i zbliżonych do mojego odbioru produktów JVC. A JVC to skrót od Japan Victor Company 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności