Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Luqart napisał(a):

Jest. Mam BT-W3 z Momentum M4 które mają tylko APTX-Adaptive.

Słuchawki działają z donglem Creative na aptx-HD.

 

To Bathysy nie chcą tego robić. Specjalnie sprawdzałem na V30 żeby wykluczyć babola w Pixelu i tam też nie mogę wymusić AptX HD. Tylko AptX działa. Trochę słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zdzichon napisał(a):

 

To Bathysy nie chcą tego robić. Specjalnie sprawdzałem na V30 żeby wykluczyć babola w Pixelu i tam też nie mogę wymusić AptX HD. Tylko AptX działa. Trochę słabo.

 

Już dawno przestałem się przejmować kodekami. Po pierwsze, wszystkie słuchawki ldac (jakie słyszałem) grały gorzej od Momentum 4 (aptx adaptive). Po drugie jak podłączam Sennki po kablu, to czuję nieznaczną poprawę. Imo cała ta zabawa w cyferki jest niewarta świeczki, jak muzyka ma zabrzmieć dobrze, to zabrzmi ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner racja, ale mózg i tak trzeba przekonywać :) No i  nie lubię jak coś ma działać a nie działa.

 

W sumie, właśnie sobie podłączyłem po kablu dla sprawdzenia i jakiś tam progres jest, ale rzeczywiście taki nie za wielki. Sporym plusem połączenia kablowego w Bathysach jest czarniejsze tło, na BT jest leciutki szum jak akurat nic nie gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_m napisał(a):

 

Działają po kablu, jeżeli bateria padła ?

 

Z tego co czytałem to nie ale można ją wymienić.

3 godziny temu, zdzichon napisał(a):

@marek_m Nope, ale 5 minut na szybkiej ładowarce daje 5 godzin słuchania, a na pełnej baterii masz 30h, także ciężko mi wyobrazić sobie scenariusz w którym to jest problem.

 

 

Dla mnie to są dalej słuchawki BT, tylko jedne z pierwszych przy których nie musisz godzić się że "no wiesz, może jest i gorzej niż na kablowych, ale za to wygoda"

 

BTW Bathysy mają AptX Adaptive, czytam że ten kodek jest kompatybilny wstecz z AptX HD, ale jak łączą się z moim Pixelem to apka pokazuje AptX, a w opcjach programisty HD jest wyszarzony. Ktoś wie czemu? @vonBaron jak to wygląda u ciebie?

Pisałem w odniesieniu do połączenia USB.

U mnie w appce Focala też pokazuje aptx, cała nadzieja w tym że dostaną wsparcie do LDAC.

Godzinę temu, ppmuzyk napisał(a):

musiałeś? Ledwo tydzień zachwycam się sennheiser momentum 4, a tu znowu.... Ja tak nie chce... 😀, ale ogólnie dziękuję za informację. TE Bathys wizualnie mi się podobają, cena jednak trochę hamuje, ale podobno w trumnie kieszenie są puste, więc.... 😀

IMO warto się wykosztować, dodam jeszcze że ANC działa w Bathys lepiej niż w M4, może przez to że Focale są wookołousze a M4 tylko nauszne.

49 minut temu, Luqart napisał(a):

Jest. Mam BT-W3 z Momentum M4 które mają tylko APTX-Adaptive.

Słuchawki działają z donglem Creative na aptx-HD.

 

Dla mnie Momentum 4 to obecnie najlepsze wirelessy do muzyki elektronicznej za te 14000 pln na rynku.

Za 14k możesz mieć jednak coś lepszego :lol:

24 minuty temu, zdzichon napisał(a):

 

To Bathysy nie chcą tego robić. Specjalnie sprawdzałem na V30 żeby wykluczyć babola w Pixelu i tam też nie mogę wymusić AptX HD. Tylko AptX działa. Trochę słabo.

Ja chyba nawet nie mam Aptx Adaptive, w opcjach programisty mam SBC, AAC, aptx, LDAC i SSC.

Dobrze że porzez appke można wyłączyć to głupie podświetlenie loga w Bathys, choć tak naprawdę trochę szkoda ich używać na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Mi w Momentum 4 całe ucho wchodzi do środka. Nie wiem jak u @zdzichon i @ppmuzyk ?

Mi też całe, ale małżowiny mam trochę powyginane. Całe szczęście od dziecka mówili na mnie "gumowe ucho" więc nie jest źle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zdzichon napisał(a):

 

To Bathysy nie chcą tego robić. Specjalnie sprawdzałem na V30 żeby wykluczyć babola w Pixelu i tam też nie mogę wymusić AptX HD. Tylko AptX działa. Trochę słabo.

Mi w salonie Denona, Xiaomi Mi 11 połączyl się z FB kodekiem aptX Adaptive. Tak opisane było połaczenie w opcji Bluetooth. Kiedy łącze się z Fiio UTWS3 jest tam opis : aptX.

Niestety u Kuropa nie sprawdzę bo jego FB goszczą u Von Barona.

 

Przy okazji - nie rozumiem tego ruchu Qualcomma. Tworzą Adaptive o rozdzielczości większej od HD (do 96 kHz) a ograniczają bitrate. Najpierw pisze się o Adaptive jako kodeku dla graczy a potem wsadza się go w słuchawki teoretycznie dla "audiofili" (Bathys).

https://www.purepc.pl/kodeki-najlepsze-audio-w-smartfonach-poradnik

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie do wszystkich użytkowników Momentum 4.

Mialem możliwość krótkiego zapoznania się ze słuchawkami w sklepie. Dźwiękowo bardzo mi się spodobały, zrobiły lepsze wrażenie niż Sony 1000xm5.

Jednak od początku odczułem mocny naścisk na uszy i dziwne wrażenie działania ANC. 

Pytanie czy pałąk z czasem się luzuje żeby nacisk był mniejszy? 

Czy aktualnie software jest poprawiony? 

Mam możliwość zakupu Sony za 1300  (są dla mnie jednak wygodniejsze) ale chce wybrać optymalnie. ANC ważne, ale dźwięk ważniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Mi w salonie Denona, Xiaomi Mi 11 połączyl się z FB kodekiem aptX Adaptive. Tak opisane było połaczenie w opcji Bluetooth. Kiedy łącze się z Fiio UTWS3 jest tam opis : aptX.

Niestety u Kuropa nie sprawdzę bo jego FB goszczą u Von Barona.

 

Przy okazji - nie rozumiem tego ruchu Qualcomma. Tworzą Adaptive o rozdzielczości większej od HD (do 96 kHz) a ograniczają bitrate. Najpierw pisze się o Adaptive jako kodeku dla graczy a potem wsadza się go w słuchawki teoretycznie dla "audiofili" (Bathys).

https://www.purepc.pl/kodeki-najlepsze-audio-w-smartfonach-poradnik

I już nie wrócą do Marcina :D

Teraz jest aptx lossless ale jeszcze nie widziałem go w żadnych słuchawkach BT. 

Zapomniałem dodać że Bathys mają wymienne pady. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alias napisał(a):

Jednak od początku odczułem mocny naścisk na uszy i dziwne wrażenie działania ANC. 

Mnie pałąk ani pady nie uciskają, dla mnie są bardzo wygodne, ale wiadomo, każdy ma inną głowę ;) Co do ANC, to domyślnie w aplikacji jest ustawione automatyczne, które dla mnie było bardzo mocne i sprawiało wrażenie bycia w akwarium, którego bardzo nie lubię. Trzeba ściągnąć aplikację i zmienić sobie na wyłączone ANC albo takie, które powoduje mniejsze ciśnienie (być może jesteś wrażliwy na ANC jak ja, ja w każdych słuchawkach muszę to wyłączyć, bo po kilkunastu minutach boli mnie ucho wewnętrzne).

 

Mam już trochę czasu Sony Linkbuds S, więc podzielę się wrażeniami, może komuś się przyda. Kupiłem je, bo chciałem mieć bezprzewodowe doki, które schowają się w moich niezbyt głębokich małżowinach. Momentum 4 są fantastyczne, ale jednak czasami dokanałówki są bardziej praktyczne. Z każdymi poprzednimi dokami BT miałem ten problem, że dosyć mocno wystawały mi z ucha, przez co zbierały sporo wiatru podczas chodzenia, więc lądowały na giełdzie albo oddawałem rodzinie. No i wreszcie są - Linkbuds S, całe chowają się w moim uchu, super się trzymają, są naprawdę cholernie wygodne. Wrzucam porównanie z małymi Blonami 03 oraz dosyć standardowymi jak na dzisiejsze czasy Yinyoo ST7: 

20221205_214511.jpg

 

Etui też nie jest zbyt duże, bez problemu mieści się w kieszeni spodni i nie jest grube, dzięki czemu nie przeszkadza w chodzeniu i nie wystaje (no chyba, że ktoś chodzi w rurkach, wtedy może być inaczej ;)). Porównanie z malutkim Qudelixem i baterią AA:

20221205_214121.jpg

 

Jak one brzmią - w stylu Sony ;) Jak ktoś lubi takie granie, to od razu będzie w domu, inni mogą trochę marudzić. Nawet słuchając drogich wokółusznych Z1R mam wrażenie, że charakter grania Sony tam słychać. Jest ciepło, dość masywnie, ze stonowaną (ale czystą i wyraźną) górą. Na pewno nie są to najrówniejsze, najbardziej rozdzielcze czy napowietrzone doki BT. Sony postawiło głównie na fun, ale moim zdaniem podany ze smakiem - mimo mocnego i masywnego dołu jest dynamicznie, średnica mimo delikatnego wycofania jest bliska i czytelna (wokale miodzio, męskie i żeńskie), a góra jak na słuchawki BT jest naturalna. W wielu słuchawkach BT miałem często problem z cyfrową wyższą średnicą i górą, które bardzo psuły odbiór talerzy perkusji i innych "cykaczy". Tutaj mam wrażenie, że słuchawki grają naturalnie, instrumenty brzmią prawdziwie. Kontrabas, bębny czy gitara basowa ważą sporo, trąbki, talerze, skrzypce czyste i wyraźne (oczywiście jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to dokanałowe słuchawki BT). Przesłuchałem w nich już naprawdę dużo gatunków i mam wrażenie, że nic nie grają niesamowicie, ale wszystko co najmniej nieźle. Najlepiej moim zdaniem radzą sobie z nowoczesnymi, dynamicznymi gatunkami i bardzo się z tego cieszę, bo w podróży słucham głównie szybszej elektroniki, którą grają świetnie. Prawdopodobnie fani muzyki klasycznej nie będą tak zadowoleni, jak ja ;) Oprócz tego aplikacja i masa funkcji, jak to w Sony, na bardzo wysokim poziomie. Ogrom rzeczy do ustawienia pod siebie, wiele różnych gestów można przypisać pod dotyk na lewej i prawej słuchawce, ambient mode działa super (można dotknąć słuchawkę i po sekundzie spokojnie rozmawiać bez wyciągania Sonek z uszu), bardzo dobry equalizer (można zbić dół i wtedy stają się stosunkowo grzeczne ;)). Ja generalnie jestem z nich bardzo zadowolony - jako funowe słuchawki na miasto sprawdzają się super, bo kolorowa sygnatura dobrze sprawdza się na mieście czy w autobusie, kiedy nie zależy mi na rozdzielczości. No i w końcu doki BT, które są malutkie, leciutkie i wygodne, coś pięknego. W ogóle znowu się jaram, że żyjemy w czasach, kiedy sprzęt tej klasy stał się tak miniaturowy - w jednej kieszeni mam dostępną całą muzykę świata, wygodnie i w świetnej jakości. Żyć nie umierać! :woot:

 

Edytowane przez Najner
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tajniakos napisał(a):

Hej Najner jakie jest dokladne oznaczenie modelowe "Soniakow", o ktorych piszesz? WFLS900NB?

WF-LS900N/BC 

Tak mam napisane na pudełku ;)

 

Ah, jeszcze jedno - prosto po wyjęciu z pudełka grały tak sobie. Ściągnąłem do nich oficjalną aplikację, zmieniłem w ustawieniach na "priority on sound quality" i włączyłem w ustawieniach Samsunga ldac i dźwięk znacznie się poprawił.

 

SmartSelect_20221206_113321_Headphones.jpg

 

SmartSelect_20221206_113525_Settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Alias napisał(a):

Cześć. Mam pytanie do wszystkich użytkowników Momentum 4.

Mialem możliwość krótkiego zapoznania się ze słuchawkami w sklepie. Dźwiękowo bardzo mi się spodobały, zrobiły lepsze wrażenie niż Sony 1000xm5.

Jednak od początku odczułem mocny naścisk na uszy i dziwne wrażenie działania ANC. 

Pytanie czy pałąk z czasem się luzuje żeby nacisk był mniejszy? 

Czy aktualnie software jest poprawiony? 

Mam możliwość zakupu Sony za 1300  (są dla mnie jednak wygodniejsze) ale chce wybrać optymalnie. ANC ważne, ale dźwięk ważniejszy. 

M4 to lepsze słuchawki. Tak nacisk na uszy trochę się luzuje z czasem.

ANC gorsze od 1000xm5. Ale mam wrażenie, że software jest jeszcze gorszy :D Sennheiser potwierdził, że będą pracować nad software. Więc jest szansa na polepszenie działania ANC.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kurop napisał(a):

Fajne bo mają multipoint ale wydają się tak duże jak wf1000

 

Są dużo mniejsze, widziałem w Saturnie jedne koło drugich. Mogę Ci na parę dni przywieźć do sklepu jak będę w okolicy.

 

images.jpeg-3.jpg

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
47 minut temu, Najner napisał(a):

Są dużo mniejsze, widziałem w Saturnie jedne koło drugich. Mogę Ci na parę dni przywieźć do sklepu jak będę w okolicy.

 

images.jpeg-3.jpg

oo faktycznie dużo mniejsze, zamówię je z ciekawości jak tylko trafię fajną cenę, nie będę robił Ci kłopotu. Dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tajniakos napisał(a):

Dranie! Jade do sklepu, wszystko wasza wina!

Hola hola, żeby reklamacji do mnie nie było! :D powtórzę, że to koloryzujące słuchawki na miasto, stawiają wygodę ponad dźwiękiem. Btw w razie czego w Xkom można zwracać doki, bo mają je w "outlecie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, Najner napisał(a):

Hola hola, żeby reklamacji do mnie nie było! :D powtórzę, że to koloryzujące słuchawki na miasto, stawiają wygodę ponad dźwiękiem. Btw w razie czego w Xkom można zwracać doki, bo mają je w "outlecie".

Soniaki bywają w super cenach na niemieckim Amazonie, w szczególności w Warehouse, gdzie często jest dodatkowe promo -20% w koszyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu Focal Bathys i niestety rozczarowały mnie swoim brzmieniem. Kurczę, nie spodziewałem się, że w porównaniu do Momentum 4 wypadną tak słabo. Czegoś mi w nich brakuje. Biorąc pod uwagę jakość wykonania i design to jestem nimi zauroczony. Jednego dnia chcę się ich pozbyć, a drugiego żal mi jest się z nimi rozstawać i wmawiam sobie, że nie są takie złe, po czym zakładam M 4 i jest pozamiatane. Testuję jeszcze PX 8 i też chyba wypadają lepiej od Focali, ale jednak troszkę gorzej od M 4. Jest tylko jeden problem z M 4, jakość materiałów (plastik) i design. Jestem wzrokowcem i wygląd przedmiotów użytkowych jest dla mnie dość istotny.

Może macie jakieś spostrzeżenia co do wymienionych słuchawek. Może ze mną jest coś nie tak, czy rzeczywiście M 4 są tak dobre?

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, anbru napisał(a):

 

Może macie jakieś spostrzeżenia co do wymienionych słuchawek. Może ze mną jest coś nie tak, czy rzeczywiście M 4 są tak dobre?

Jestem normalnie zdziwiony tą popularnością M4 w naszym gronie. Nie nazwę tego hype (jako) tylko naprawdę popularnością. U mnie ma razie wypadły z kręgu zainteresowania bo kiedy zobaczyłem design zmieniony (coś jak u Sony) to mnie odrzuciło. Byłem fanem starych Momentum kablowych. Oprócz niezłego (MZ) grania były bardzo orginalne. W M4 zabrakło też aptX HD i LDAC. Po tak wielu ciepłych opisach, chyba zdecyduje się jednak ich posłuchać.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności