Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, vonBaron napisał(a):

https://www.heavys.com/

Chyba idealne BT dla mnie ;)

 

To musisz jeszcze jednego metalheada znalezc, bo w pakiecie taniej. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy Sennheiser hd569 zagra lepiej od Huawei Freebuds Studio?

Chciałbym tez zmienić już Jays M-Seven na coś innego. Czy Jabra 7 elite active będą grały lepiej od Jays? Ewentualnie co byście polecili z TWS do 500pln, mogą być używki zadbane? Zależy mi na stabilności w uszach, bo z prawego mi większość wypada. Podobno te Jabra są z jakiegoś tworzywa specjalnego, które zapobiega wypadaniu. Brzmienie jaysów jest niezle, ale w nowych wolałbym ciut mniej basu, większą scenę i nieostrą górę.

Dobre recenzję mają też Technics az40. Ktoś miał możliwość odsłuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcinGD napisał(a):

Taka opinia z X-kom

"Bardzo czysty dźwięk. Rewelacyjny.
+ Equalizer.
+ Bezproblemowe połączenie z telefonem.
+ Piękny design.

- Średnia redukcja szumów - nawet Xiaomi ma zdecydowanie lepszą.
- Podczas spaceru słuchawki na ANC przechwytują... wiatr - słychać go, jak wieje w uszy - TRAGEDIA!
 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr i ANC to słabe połączenie. Jak dmucha w mikrofony jest słabo :( 

 

Przekonałem się o tym w samolocie, kiedy skierowałem na siebie (słuchawki na głowie) nawiew :) 

 

Producenci, co prawda, stale kombinują jak to wyeliminować, ale chyba z marnym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek_m napisał(a):

Producenci, co prawda, stale kombinują jak to wyeliminować, ale chyba z marnym skutkiem.

W Momentum 4 mam "wind noise reduction" i działa bardzo dobrze. Byłem z nimi ostatnio na spacerze w wietrzny dzień i sprawdziły się super. 

 

 

SmartSelect_20221124_123724_Smart Control.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał(a):

Wiatr i ANC to słabe połączenie. Jak dmucha w mikrofony jest słabo :( 

 

Przekonałem się o tym w samolocie, kiedy skierowałem na siebie (słuchawki na głowie) nawiew :) 

 

Producenci, co prawda, stale kombinują jak to wyeliminować, ale chyba z marnym skutkiem.

 

Finał Audio w nowym flagowcu ZE8000 zastosował autorską technologię trybu wyciszania wiatru: 

ノイズキャンセリング/外音取り込みの4つのモード切り替え
さらに通常の「ノイズキャンセリングモード」に加え、「ウインドカットモード」「ながら聴きモード」「ボイススルーモード」の4パターンに切り替えが可能です。


「ウインドカットモード」・・・イヤホン本体のマイクに風があたるノイズ「風吹かれ音」を低減させて、再生音を聴き取りやすくします
 

:) A tak w ogóle to te słuchawki są napakowane technologią i autorskimi rozwiązaniami służącymi do uzyskania jak najlepszego dźwięku aż miło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Taka opinia z X-kom

"Bardzo czysty dźwięk. Rewelacyjny.
+ Equalizer.
+ Bezproblemowe połączenie z telefonem.
+ Piękny design.

- Średnia redukcja szumów - nawet Xiaomi ma zdecydowanie lepszą.
- Podczas spaceru słuchawki na ANC przechwytują... wiatr - słychać go, jak wieje w uszy - TRAGEDIA!
 "

 

Jakby to były w tej samej cenie ale EX a nie EQ to już by do mnie jechały. Słyszeliście je? Kozackie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ppmuzyk napisał(a):

Momentum 4 teraz za 1249 myślę że to dobry deal 

 

producenci na starcie wyskakują z ceną z upy bo do "promocji" trzeba z czegoś zjeść :D

cena i tak nie mała jak na słuchawki BT

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To smutne, ale słuchawki bez kabla tak mnie rozpieściły, że jestem w stanie poświęcić jakość dźwięku. Chociaż zdaje sobie sprawę, że czasem tak jak fani kolarstwa mają min 2 rowery, szosówkę i mtb, mnie raczej też nie zaspokoją tylko jedne, uniwersalne nauszniki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ppmuzyk napisał(a):

Momentum 4 teraz za 1249 myślę że to dobry deal 

 

Świetny. Imho nie ma lepszych wirelessów do muzyki elektronicznej w tej cenie.

Plus można dokupić BT-W4 i z aptx-adaptive bez kabla można nawet grać w gry sieciowe.

Edytowane przez Luqart
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ppmuzyk napisał(a):

Momentum 4 teraz za 1249 myślę że to dobry deal 

 

Kupiłem drożej i nie żałuję :D Na ustawieniu domyślnym raczej basowe, nie każdy musi takie granie lubić (ja lubię ;)), w aplikacji Sennheiser można sobie ściągnąć ten bas i wtedy stają się neutralne z bardzo dobrą sceną jak na zamknięte i niezłą szczegółowością.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Najner napisał(a):

Kupiłem drożej i nie żałuję :D Na ustawieniu domyślnym raczej basowe, nie każdy musi takie granie lubić (ja lubię ;)), w aplikacji Sennheiser można sobie ściągnąć ten bas i wtedy stają się neutralne z bardzo dobrą sceną jak na zamknięte i niezłą szczegółowością.

 

 

A ja uwielbiam. Najlepszy bas jaki słyszałem w wirelessach.

 

4 godziny temu, ppmuzyk napisał(a):

Jakiś adapter do telewizora aby momentumy wykorzystać coby żony nie denerwować ktoś poleci ? 

BT-W4 to najlepsze co może być do Momentum. Obsługuje wszystko, ale czy poleci z TV? Nie wiem.

Jak wrócę z domu to sprawdzę na swoim TV LG.

 

Nie działa z TV. Z tego co wyczytałem z żadnym. Mało który taki usb bluetooth adapter działa.

 

Bardzo polecam tego dongla. W3 czy W4 to kawał dobrego sprzętu.

Jest lepszy od SBC, APTX czy AAC w Windowsie. Dlaczego? Bo implementacja bluetooth w Windowsie to nadal szrot, a urządzenie Creative omija całkowicie Windowsa. Jest rozpoznawane jako plug and play.

 

Dalej nie jestem w stanie wskazać róznicy między SBC a APTX-Adaptive w BT-W4 w przypadku muzyki 320 kbps. Implementacja kodeków jest po prostu tak porządna, że nie ma różnic.

 

 

Co ciekawe w przypadku AAC, SBC czy APTX na windowsie miałem wyraźne trzaski i opóźnienia w przypadku grania w Warzone. Na W4 nawet z SBC takiego czegoś nie było, a aptx-adaptive zrównuje opóźnienie z kablem (czyli jest nieznaczące).

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, sony wx1000xm5 mają wg mnie lepsze ANC, ale w momentum 4 nie ma tragedii, sony lżejsze, większe muszle, ale w senkach też mam komfort. Rozmawiałem w hałasie z synem i mówi że mnie dobrze słychać. Jestem mega zadowolony, lubię mieć soczysty basik tam gdzie potrzeba. Sony po korekcie też dają radę ale na niektórych utworach słychać sz.. Cz... Ś takie świszczące, a w senkach większa klarowność. Miałem duży dylemat z wyborem, ale teraz wiem że dobrze wybrałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ppmuzyk napisał(a):

Dzięki za pomoc, sony wx1000xm5 mają wg mnie lepsze ANC, ale w momentum 4 nie ma tragedii, sony lżejsze, większe muszle, ale w senkach też mam komfort. Rozmawiałem w hałasie z synem i mówi że mnie dobrze słychać. Jestem mega zadowolony, lubię mieć soczysty basik tam gdzie potrzeba. Sony po korekcie też dają radę ale na niektórych utworach słychać sz.. Cz... Ś takie świszczące, a w senkach większa klarowność. Miałem duży dylemat z wyborem, ale teraz wiem że dobrze wybrałem. 

Sony po korekcji są okej, ale faktycznie to nie ta klasa co M4.

Ten basik i klarowność dźwięku. Tego w Sony nie ma i nie będzie.

M4 ma dużo niżej schodzący bas od 1000XM5. Tego brakuje przy muzyce elektronicznej w Soniaczach.

 

Moim zdaniem M4 mimo tragicznego softu to świetna pozycja, a szczególnie za 1249 pln.

Do tego jakiś dongiel typu BT-W4 i jest solidny zestaw który nie potrzebuje podpięcia kabla, nawet w grach. Bateria jest kapitalna. Ładowałem M4 raz na tydzień? :D 1000xm5 ładuje raz na dwa dni.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności