Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Grzegorz80 napisał(a):

Które będą lepszym wyborem 

Geekfly GF8S czy 

Słuchawki Bowers & Wilkins PI5 

Słuchawki będą otwarzane  z telefonu. Na siłownię  do biegania. 

A MOŻE JAKIŚ INNY WYBOR TECHNICS, YAMAHA, BOSS, Sennheiser 

 

Idź do sklepu, posłuchaj i sprawdź sam. Ciężko podpowiedzieć a szczególnie w temacie tws gdzie każdy z nas ma inne uszy i inaczej odbiera dźwięk i użytkowanie na codzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz80 napisał(a):

Które będą lepszym wyborem 

Geekfly GF8S czy 

Słuchawki Bowers & Wilkins PI5 

Słuchawki będą otwarzane  z telefonu. Na siłownię  do biegania. 

A MOŻE JAKIŚ INNY WYBOR TECHNICS, YAMAHA, BOSS, Sennheiser 

 

GF8S to naprawdę bardzo dobre dźwiękowo TWSy, ale czy to najlepszy wybór do wykorzystania na siłowni czy podczas biegania? Nie jestem przekonany. Brak IPX co najmniej 5. Stosunkowo krótka tulejka i dość duży korpus (gdzieś te wszystkie drivery, wzmacniacz i pozostała elektronika muszą być upchnięte) - co obniża stabilność aplikacji i poczucie, że słuchawki nie wypadną z uszu przy intensywnych ruchach ciała. W swoich GF8S spokojnie jeżdżę na rowerze, ale do ćwiczeń "upodlających" biorę co innego - bo kwestia doskonałego (jak na TWS ofc) dźwięku schodzi na drugi plan, a ważne jest poczucie pewności, że słuchawki "dobrze siedzą"  i ich się nie zgubi.

 

Oczywiście to jest kwestia indywidualna, i w czyichś innych uszach GF8S mogą tkwić po prostu jak zamurowane :)

 

Natomiast do korzystania z nich - tzn z. GeekFly GF8S - jako codzienne słuchawki bezprzewodowe bardzo polecam, bo naprawdę brzmią, jakby były po kablu :)

A i cena na nie w Audeos jest obecnie bardzo zacna - szczególnie przy aktualnych kursach walut.

 

Pozdrawiam,

CH

Edytowane przez Chesuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce kupić 1000XM5 to teraz są w promocjach za 1549 (Media Expert i inne sklepy).

Imho w tej cenie warto za najlepsze słuchawki do pracy zdalnej z najlepiej dopracowanym ANC na rynku. Plus świetne mikrofony, wygoda i jak na Sony niezłe mid basowe wycofane granie. 

 

Co do equalizera dla mnie najlepiej grają na profilu bright i clear bas podniesiony na +2.

 

Jakby jeszcze dali możliwość wyłączenia adaptacyjnego ANC. Czasem algorytm się myli i zmniejsza moc ANC wtedy kiedy według mnie nie powinien.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luqart napisał(a):

Imho w tej cenie warto za najlepsze słuchawki do pracy zdalnej z najlepiej dopracowanym ANC na rynku. Plus świetne mikrofony, wygoda i jak na Sony niezłe mid basowe wycofane granie. 

 

Próbowałem się ostatnio przekonać do wirelessów z ANC do pracy zdalnej i ani PX8 ani Momentum 4 nie miały startu do komfortu pracy z Plantronicsami z mikrofonem na patyku za 50 ziko :)

 

W wirelessach nawet z z tymi opcjami pass through czy jak to się tam nazywa słyszę siebie nienaturalnie. Do tego w PX8 i M4 mikrofony zbierają dźwięki klawiatury chociażby, w Plantronicsach mikrofon zbiera właściwie tylko to co mówię, żeby spytać na szybko coś kogoś obok też wystarczy że uchylę mikrofon i bez mute druga osoba prawie nic nie słyszy. To samo z dzieckiem śpiewającym arię z Vaiany :)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zdzichon napisał(a):

 

Próbowałem się ostatnio przekonać do wirelessów z ANC do pracy zdalnej i ani PX8 ani Momentum 4 nie miały startu do komfortu pracy z Plantronicsami z mikrofonem na patyku za 50 ziko :)

 

W wirelessach nawet z z tymi opcjami pass through czy jak to się tam nazywa słyszę siebie nienaturalnie. Do tego w PX8 i M4 mikrofony zbierają dźwięki klawiatury chociażby, w Plantronicsach mikrofon zbiera właściwie tylko to co mówię, żeby spytać na szybko coś kogoś obok też wystarczy że uchylę mikrofon i bez mute druga osoba prawie nic nie słyszy. To samo z dzieckiem śpiewającym arię z Vaiany :)

Źle doprecyzowałem. Chodziło mi o typowe ANC, wygłuszenie.

Mikrofon to faktycznie w porównaniu do kierunkowych średniak. ALe w porównaniu do konkurencji z ANC jest bardzo dobry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jouhou napisał(a):

Z wirelessów typowo roboczych to chyba nic nie ma startu to Jabra Evolve 75, no ale to zupełnie inna półka cenowa (niż wspomniane Plantronicsy). W każdym razie jeśli kogo na nie stać to polecam.

 

Takie mi mój skąpy pracodawca dostarczył. I tak już używam własnego monitora, klawierki i myszki, bo tu dział zakupów miał ewidentnie w wymaganiach jeden punkt: najtańsze :)

Tyle że muszę przyznać, że mimo okropnego pierwszego wrażenia akurat to do czego zostały stworzone te Plantronicsy robią rewelacyjnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to, że włączam takie 1000xm5 z ANC cichą muzykę relaksacyjną i jestem odcięty od świata.

To jedyne słuchawki które coś takiego potrafią, a przetestowałem masę.

 

I to jedyna implementacji ANC gdzie mnie głowa nie boli po dłuższym czasie korzystania.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kopaczmopa napisał(a):

Sony dla mnie brzmienie maja niezle ale brzmieniowo znajdziesz lepsze wirelessy bez problemu. Niemniej ANC wiadomo, klasa.

Z generacji na generacje jest coraz lepiej. XM3 to straszne muły. Ale górę miały niezłą.

XM5 są już niezłe. Ale dalej jak napisałeś bez problemu można znaleźć lepiej grające wirelessy.

 

ANC w XM5 jest na takim poziomie, że ciężko odróżnić czy ANC jest włączone czy nie jak się jest w cichym pomieszczeniu. Minimalne ciśnienie na uszy, prawie niesłyszalny szum. Brak bólu głowy. Po prostu prawie ideał.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzichon o których Platronikach piszesz?

Kumpel mnie ostatnio pytał o słuchawki typowo do rozmów (prowadzi zajęcia online), z dobrym mikrofonem, wygodne (spędza w słuchawkach kilka godzin) i żeby całkiem nie izolowały (pracuje z domu i musi słyszeć, jak ktoś puka czy dzieci coś chcą).

Co możecie polecić przy tych założeniach oprócz tych Platroników? Oczywiście jeśli będzie się dało w tym słuchać muzyki, to dodatkowy plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj ofertę Avantree, mają kilka modeli z odłączanym mikrofonem na wysięgniku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem EQ do 1000xm5.

Według moich poszukiwań i preferencji dobre EQ do 1000xm5 to preset bright + bas wedle preferencji. Przeważnie ludzie ustawiają +2 Ja mam +5 i muszę przyznać, że zaczęły przypominać dobrze grające "V". 

Nie rozumiem dlaczego domyślnie nie dali takiego ustawienia. Sony chyba chce być kojarzony z mułowatym graniem.

 

Testowałem AutoEQ z wavelet w 1000xm5. Gra to nieźle, ale jak dla mnie zdecydowanie za mało basu. Po dodaniu basu nie podobał mi się efekt finalny.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Luqart napisał(a):

Według moich poszukiwań i preferencji dobre EQ do 1000xm5 to preset bright

Dla mnie "Bright" się sprawdzał dobrze też w przypadku XM3. Finalnie i tak słuchawki oddałem w prezencie, ale po EQ grały całkiem przyzwoicie. Oczywiście jak na wireless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 20:35, Artorias napisał(a):

Dla mnie "Bright" się sprawdzał dobrze też w przypadku XM3. Finalnie i tak słuchawki oddałem w prezencie, ale po EQ grały całkiem przyzwoicie. Oczywiście jak na wireless.

Nie rozumiem strategii Sony. Na presecie bright grają nieźle i pewnie cała seria słuchawek tak gra. Mogliby nawet dac ten bas +8 czy nawet +10 i dalej byłoby nieźle.

 

 

Teraz macie w MM 1000xm5 za 1359 pln :) Z kodem da się je mieć za 1320 pln.

Moim zdaniem w tej cenie na presecie bright rozbijają bank wśród wirelessów z ANC.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Yary napisał(a):

Ja mam Momentum z Amazona właśnie. U mnie żadnych problemów ze słuchawkami- świetny sprzęt!

A ja miałem i to duże. Te słuchawki mają niesamowicie niedopracowany soft. Potrafiły się nawet zawiesić i przestać łączyć z czymkolwiek (hard reset pomagał). Jak na razie mają dużo chorób wieku dziecięcego. Na szczęście Sennheiser pomału łata.

 

21 godzin temu, ppmuzyk napisał(a):

Mam w koszyku sony wx1000xm5 ale myślę jeszcze nad sennheiser momentum 4 w podobnej cenie. Podobno dźwięk pełniejszy chociaż opinie na Amazon nie zachęcają 

1000XM5 na profilu bright są więcej niż niezłe. Inne granie niż stock. Mają do tego dużo lepsze ANC.

ANC w Momentum 4 jest gorsze niż w Momentum 3.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zdzichon napisał(a):

ATH  wchodzi z nowym modelem BT za... 3k euro. Przynajmniej przesyłka gratis.

 

https://www.audio-technica.com/en-eu/ath-wb2022

Ładne są. Ciekawe jak to jest z tym niezależnym DAC i wzmakiem dla każdego kanału. Faktycznie pierwszy na świecie taki system? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę jaja moim zdaniem.
Większość (?) sensownych TWSów pozwala na słuchanie z jednej słuchawki, z drugą w kejsie albo wręcz wyłączoną lub zostawioną w domu.
Czyli mają dwa niezależne DACe i wzmacniacze, jak by na to nie patrzeć.

default_biggrin.png


Edit: na pewno tak mają moje dongle od nicehck, nie sprawdzałem w innych - no ale kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności