Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zdzichon napisał(a):

 Bathysy narobiły mi znowu smaka na w pełni bezprzewodowe rozwiązanie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narobiły :) To już jest dla mnie spokojnie wystarczający poziom SQ żeby mieć znowu spokój na parę lat. A jeśli PX8 są na podobnym poziomie, ale są wygodniejsze i mają barwniejszą średnicę, to jestem gotów wyskoczyć z tej niemałej kwoty.

Wygoda wirelessów, zwłaszcza przy home office jest nie do przecenienia ,a ajk jeszcze mogą to być daily drivers to już w ogóle byłoby słodko.

 

Tutaj fajne, dość wyczerpujące porównanie. Opis Bathysów zgodny z moimi odczuciami:

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gentillo napisał(a):

Dom - sprzątnie. Telefon na stałe w jednym pokoju. Na zewnątrz - spacer.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

 

A spacer w lesie czy w centrum miasta? Bo w lesie to wiadomo że będzie stabilnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bathysy miały by LDAC to pewnie już bym też odsłuchiwal.

I może byłbym już "Bathysai" (jak samuraj Battosai). :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cośtam przebąkują, że może dodadzą w apdejcie. Dla mnie to nie stanowi problemu. Raz, że po APTX Adaptive brzmią lepiej niż 90% innych wireless po LDAC. Dwa, APTX Adaptive i tak ma większy bitrate niż Spotify a tego głównie używam ;)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim, to moja pierwsza wiadomość w tym wątku także chciałbym się przywitać.

 

Kilka dni temu zamówiłem sobie nowe słuchawki i mogę powiedzieć, że zostałem właścicielem soundpeats air 3. Pierwsze wrażenia - bardzo fajne jak za taką cenę - 180 zł za nowe. Czy ktoś z Was używał ich i ma może jakieś rekomendacje co do EQ? Póki co ten defaultowy wydaje mi się ok, próbowałem użyć adaptive EQ, ale efekt tragiczny. 

 

Pozdarawiam - na pewno zagoszczę w tym temacie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciekawa opcja - daj znać jakbyś przetestował. Być może sam się skuszę w którymś momencie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ostatnio chory na audio i zamówiłem :D Powiem tak. Jeżeli gra to lepiej od Momentum 4 i ma pasywną izolację podobną do 1000XM5 to je zostawię.

 

Z planarnych Deva Pro byłem bardzo zadowolony. Tylko ta zerowa izolacja zadecydowała sprzedaży.

 

ANC przy dobrej pasywnej izolacji nie jest must have w moim przypadku.

 

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ostatnio chory na audio i zamówiłem  Powiem tak. Jeżeli gra to lepiej od Momentum 4 i ma pasywną izolację podobną do 1000XM5 to je zostawię.
 
Z planarnych Deva Pro byłem bardzo zadowolony. Tylko ta zerowa izolacja zadecydowała sprzedaży.
 
ANC przy dobrej pasywnej izolacji nie jest must have w moim przypadku.
 
 
Cholera... ja też nie wytrzymałem i zamówiłem Może w końcu godny następca moich Listenów... posłuchamy, zobaczymy.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechały Edifiery S3 i tak... granie po jaśniejszej stronie, bardzo czyste ale bez ostrości i tendencji do sybilantów.
Ogólnie, charakter podobny do Focal Listen Wireless, tyle że S3 są dla mnie bardziej wyrównane - Focale są bardziej dociążone, mają mocniejsze kopnięcie w dole i są ogólnie bardziej "mięsiste". Nie znaczy to, że Edifiery są chude, co to to nie - dół mają ładny i odczuwalny ale ich ogólna charakterystyka jest równiejsza.
Co mi się rzuca w uszy, to delikatna matowość/nosowość, która z jednej strony łagodzi dźwięk S3, z drugiej, odbiera im "pazur" i bezpośredniość, który jest w Focalach.

Izolacja pasywna jest przyzwoita ale jednak gorsza niż w Focalach.

Póki co, nie zdecydowałem czy je zostawię ale na pewno są warte uwagi.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka







  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają jasno. Dla mnie trochę za jasno. Dla mnie to jest poziom właśnie Deva pro. Tylko scena nie ta :P

Ciężko stwierdzić czy grają lepiej od Momentum 4 Wireless.

Na pewno grają świetnie i jest to topka wśród wirelessów.

 

Super, że są dwa pady w zestawie. Jedne to skóra owcza, a drugie bardziej przewiewne.

 

311903905_829902958429900_8966462812929333711_n.jpg

Edytowane przez Luqart
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, 

 

Szukam słuchawek do pracy w biurze... Priorytetem jest ANC, które wygłuszy rozmowy w tle, dobry mikrofon. Słucham propozycji :)

 

Póki co mój faworyt - Edifier NeoBuds Pro

Edytowane przez MakYs18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ANC nie wygłuszy rozmow w 100%.
Do biura polecam Jabrę. Korzystałem z Evolve 65 i było ok, ale ludzie narzekali na kiepski mikrofon po mojej stronie. Teraz mam Evolve 75 i uważam że do biura są idealne (edit: zwłaszcza mikrofon robi robotę) - o ile nie siedzisz w nich non-stop.
Jeśli myślisz o słuchawkach które wjadą na głowę o 9 i zejdą o 17, to szedł bym w kierunku modeli - powiedzmy - wokółusznych, jak na przykład Microsoft Surface (edit: albo Sony wh1000xM cośtam, czy Bose QC35 and up). Nie polecał bym modeli dousznych, w żadnym wypadku.
Edit: Ups. Przy budżecie rzędu 300 pln moje propozycje faktycznie bez sensu są. W takim razie nie mogę nic doradzić.





  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MakYs18 napisał(a):

Hejka, 

 

Szukam słuchawek do pracy w biurze... Priorytetem jest ANC, które wygłuszy rozmowy w tle, dobry mikrofon. Słucham propozycji :)

 

Póki co mój faworyt - Edifier NeoBuds Pro

1000xm5 bezkonkurencyjnie wygrywa.

 

Ale z tanich to najlepsze chyba będą:

1. 1MORE SonoFlow

2. Anker Soundcore Life Q30 albo Q35.

 

 

Coraz bardziej przekonuje się do tych Edifierów.

Mocno nie zgadzam się z tą recenzją: https://boizoff.com/language/en/edifier-stax-spirit-s3-review-an-80-hour-ear-bleeding-marathon/

 

Typek pisze, że 1000XM4 z EQ grają lepiej. Nie wiem od której strony. Ale spędziłem tygodnie na zabawę EQ z tym modelem.

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luqart napisał(a):

1000xm5 bezkonkurencyjnie wygrywa.

 

Ale z tanich to najlepsze chyba będą:

1. 1MORE SonoFlow

2. Anker Soundcore Life Q30 albo Q35.

 

 

Coraz bardziej przekonuje się do tych Edifierów.

Mocno nie zgadzam się z tą recenzją: https://boizoff.com/language/en/edifier-stax-spirit-s3-review-an-80-hour-ear-bleeding-marathon/

 

Typek pisze, że 1000XM4 z EQ grają lepiej. Nie wiem od której strony. Ale spędziłem tygodnie na zabawę EQ z tym modelem.

 

Przyznam szczerze, że 1More i Anker bardzo mi się podobają. Gdzieś tam przewinęły się też Q45 w czasie researchu. Które będą najwygodniejsze, dobrze grające? Noszę okulary, także nie chcę też dyskomfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MakYs18 napisał(a):

 

Przyznam szczerze, że 1More i Anker bardzo mi się podobają. Gdzieś tam przewinęły się też Q45 w czasie researchu. Które będą najwygodniejsze, dobrze grające? Noszę okulary, także nie chcę też dyskomfortu. 

Ciężko stwierdzić. Podobno HUAWEI Freebuds Studio również dobrze izolują i grają.

 

 

Co do Edifierów. Jednak odsyłam. Po dwóch dniach stwierdzam, że jednak Momentum 4 (jak i 3) to lepsza szkoła grania. Dźwięk z Edifierów męczy na dłuższą metę, wręcz uszy bolą. Do tego cofam to co mówiłem o izolacji pasywnej. Do 1000xm5 to im daleko. Tak samo jak i do Momentumów.

 

W moim osobistym rankingu póki co Momentum 4 Wireless królują nad wszystkim do 2k.

 

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pomęczyć Finale ZE3000, egzemplarz testowy, wygrzane, itp.
Słuchałem 5 - 6 godz. w ciągu dwóch dni.

Wykonanie super, komfort też - fajnie leżą w uszach i nie męczą.
Izolacja bardzo dobra.

Niestety, dźwięk to nie moja bajka, mimo że jest bardzo dobrej jakości.
Powiedziałbym, że granie typowo Finalowe(z tej półki cenowej), czyli gładko, raczej relaksująco, bez sybilantów, itp. Dla mnie za miękko, brakuje mi pazura i twardości na basie.
Nie są to w żadnym wypadku zamulacze, nie grają ciemno i bułowato, ot poprostu granie po bardziej relaksującej stronie.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności