Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, unic0rn napisał:

@kag29 Problem z zasięgiem, ewentualnie softowy. W drugim przypadku reset BT20S do fabrycznych, ale raczej obstawiałbym że po prostu ma to słabą antenę i coś po drodze wpływa na sygnał. Nowy telefon? Nowe etui do telefonu?

Mam Samsunga S10 już z 2 lata, a etui ciągle to samo i przy żadnych innych bezprzewodowych słuchawkach nie było problemu, ale spróbuje zresetować je. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, za dużo ciałka. Ludzie ciało jest jednym z lepszych izolatorów BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 20:14, Mihu83 napisał:

Isarów co prawda nie słuchałem, ale patrząc po opisach, Focale zjadają Ultrasone:

 

- Isar - granie w stylu Sony, czyli raczej kluchowato

- Focal - delikatnie rozjaśnione granie z ładnym i dobrze kontrolowanym dołem, bez ostrej góry i przyzwoitą średnicą. Dawno temu miałem wersję kabelkową i wydaje mi się, że wirelessy są bardziej "zbalansowane"/zrównoważone i z fajniejszym kopnięciem w dole pasma. W każdym razie, w Wirelessach nie brakuje mi wypełnienia w średnicy, która występowała w wersji wired.

Trochę wirelessów swego czasu wypróbowałem i w chwili obecnej znowu wróciłem do Listenów - jak dla mnie, w tym przedziale cenowym nie mają konkurencji, ale wiadomo że jest to subiektywna ocena.

TO jakoś coś kiepsko patrzysz chyba. Isar zdecydowanie są nastawione na rozrywkowe brzmienie, ale na pewno nie nazwał bym go kluchowatym chyba, że słuchałbym cały czas anemicznych żyletek. Wiadomo - gusta, -ale ja w zgiełku i hałasie (ulica, market i te sprawy) wolę jednak coś z bardziej podkręconym basem bo i lubię takie brzmienie w ogóle. Generalnie bas w Isar jest podbity, ale jest przede wszystkim sprężysty i ma dobre uderzenie, czego z trzech soniaków jakich słuchałem w swoim życiu zawsze brakowało, bo bas tam był miękki, rozlazły i brakowało mu dynamiki plus miał mega bułę na mid-basie. Takie typowo konsumenckie strojenie bez cienia finezji, ideolo dla fanów tępej łupanki i disco polo, gdzie liczy się ilość, a nie jakość. Średnica jest ciepła i pełna, ale nie brakuje w niej energii i nawet lekko zagęszczony, pełny niższy środek w Isar ma jakąś klarowność, gdzie w Soniakach to było pływanie w żelatynie. Nawet wysokie tony w Ultrasone są dobrze zrobione, bo nie kłują, nie szeleszczą i nie próbują zamordować czy to nadmiarem ilościowym, czy zbyt mocnym ich przejaskrawieniem. Jest lekki akcent, ale bez przesady i lubię wysokie tony w Isar za to, że nawet prezentują dość wysoki poziom realizmu pod kątem barwy, a do tego nie są chamsko wypchnięte do przodu dla sztucznego efektu "wow".

 

Liczę na porównanie z jakimiś Shure w najbliższym czasie, ewentualnie spróbuję zajrzeć do jakiegoś dużego elektromarketu, żeby zobaczyć co tam na stojakach piszczy, bo po paru podejściach swego czasu straciłem kompletnie zainteresowanie rynkiem nausznych BT, a dzięki Isar... cóż, zabieram je ze sobą po prostu wszędzie. Grają wszystko, ANC nie kaszani dźwięku, tryb ambient naprawdę pozwala rozmawiać z ludźmi jednocześnie nie podkreślając zewnętrznego hałasu, bateria jest nie do zamordowania (producent nie kłamie z ponad 30h grania), nie skrzypią na głowie, nie wydają się zrobione z plastiku z odzysku... Po prostu dobre słuchawki za relatywnie dobry hajs. No i zasięg jest naprawdę dobry. Tam, gdzie IEMy zaczynają mi już mocno szarpać, Isar trzymają połączenie wprost idealnie.

 

A dla bonusu jeszcze foteczki, bo czemu nie? :)

 

P.S. W basie najbardziej lubię ten mruczący, fajny sub-bas, który ładnie ubarwia brzmienie, a nie odzywa się nieproszony.

IMG_20220606_184203.jpg

IMG_20220606_184242.jpg

IMG_20220606_184336.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Zen Hybrid

Cena 233.50 zl (50 % zniżki z kodem)

UŻYJ KODU PROMOCYJNEGO

"ZENFIFTY"

W KOSZYKU PODCZAS FINALIZACJI ZAKUPU, ABY SKORZYSTAĆ Z WYJĄTKOWEJ OFERTY! 
Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia 1000xm5 . Są wyraźnie lepsze od xm3 czy xm4. Pierwsze topowe soniacze z ANC które są po prostu słuchalne bez korektora, ale do takich senków M3 Wireless to im dużo brakuje.

 

Za 1k bym je zatrzymał, bo są mega wygodne, mają świetną baterię, nadają się do mojej muzyki (EDM) i mają bardzo dobre pasywne i aktywne tłumienie. ale 2k to nie ma szans.

 

Z muzyką na 10-15% nie słychać absolutnie nic obok.

Bez muzyki z ANC słychać, ale nie jest to tak uciążliwe jak na XM4 czy XM3.

 

******ste jest to, że XM5 to pierwsze słuchawki które testowałem w których działa mikrofon w Windowsie. Mogę grać w grę online na XM5 (po kablu oczywiście) mając odpalony mikrofon z soniaczy do rozmowy z innymi graczami. A ten mikrofon jest wyjątkowo dobry. Równie dobry co mój stacjonarny za 100 pln. Dodatkowo działa ANC w mikrofonie, więc jest prawie idealna cisza, nawet jak w tle miałczy kot czy płacze dziecko.

 

Ogólnie to świetne słuchawki do użytku ogólnego. Oprócz dźwięku który jest poprawny nie widzę więcej wad. Tylko ta cena. Jeszcze tak 1199 czy 1299 bym dał, ale nie 1999 pln.

 

 

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Luqart napisał:

Mam od tygodnia 1000xm5 . Są wyraźnie lepsze od xm3 czy xm4. Pierwsze topowe soniacze z ANC które są po prostu słuchalne bez korektora, ale do takich senków M3 Wireless to im dużo brakuje.

 

Za 1k bym je zatrzymał, bo są mega wygodne, mają świetną baterię, nadają się do mojej muzyki (EDM) i mają bardzo dobre pasywne i aktywne tłumienie. ale 2k to nie ma szans.

 

Z muzyką na 10-15% nie słychać absolutnie nic obok.

Bez muzyki z ANC słychać, ale nie jest to tak uciążliwe jak na XM4 czy XM3.

 

******ste jest to, że XM5 to pierwsze słuchawki które testowałem w których działa mikrofon w Windowsie. Mogę grać w grę online na XM5 (po kablu oczywiście) mając odpalony mikrofon z soniaczy do rozmowy z innymi graczami. A ten mikrofon jest wyjątkowo dobry. Równie dobry co mój stacjonarny za 100 pln. Dodatkowo działa ANC w mikrofonie, więc jest prawie idealna cisza, nawet jak w tle miałczy kot czy płacze dziecko.

 

Ogólnie to świetne słuchawki do użytku ogólnego. Oprócz dźwięku który jest poprawny nie widzę więcej wad. Tylko ta cena. Jeszcze tak 1199 czy 1299 bym dał, ale nie 1999 pln.

 

 

 

Byłem ich posłuchać w Sony Centre i odnoszę podobne wrażenia. Niestety cenowo to zupełnie nie moja bajka. Nawet w momencie jak były na promce w Amazonie w granicach 1600 z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANC w mikrofonie to dla mnie wręcz rewolucja. Świetnie wycina wszystko co się do około dzieje. Słychać tylko głos mówcy. Do tego są po prostu mega wygodne, jak Bose.

Jakby zastąpiły cenowo 1000xm4 to brałbym z miejsca. Ale Sony poleciało w kosmos z ceną.

Mam nadzieję, że rynek szybko zrewiduje cenę. Na promce za 1200 bym wziął bez zastanowienia.

 

Włączcie te DSEE EXTREME...

Dopiero dwie godziny temu to włączyłem. Jestem zdziwiony jak algorytmy poszły od przodu.

Imho te słuchawki zyskują tak +2 do dźwięku dzięki temu. Aż jestem zdziwiony jak to ładnie działa na youtubowej czy muzyce ze spotify. 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwsza wada 1000xm5. Adaptacyjne ANC którego nie da się wyłączyć. Mam nadzieje, że dodadzą opcję wyłączenia, bo czasem algorytm potrafi zmniejszyć ANC i słychać coś w tle i po chwili zwiększyć "moc". Wolę mieć kontrolę nad swoim ANC ^^ Nawet kosztem baterii.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Panasoniców dużo wygodniejsze Melomania 1 plus. Nówki na niemieckim Amazonie za niecałe 90 euro. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w miarę sensowne rozwiązanie, o ile zakładasz że nie ruszasz się od biurka. A to złe założenie.
Mikrofon zresztą nie musi być na koszulce, córka ma zestaw do szkoły zdalnej jak niżej;)
Na home office nie raz wpuszczam w czasie telekonferencji kuriera, idę po kawę do kuchni, że nie wspomnę o innych drobiazgach. Bezprzewodowość biurowo ma ogromne atuty.
Bajdełej, Audeze robi mikrofon na antence do serii LCD. Nawet próbowałem kupić, ale dystrybutor jak zwykle mnie zlał. dfa16266e08ba283ae51dcb08794676d.jpg


O kurde... Zapomniałem siostrze wystawić ten mikrofon, akurat taki sam, kupiony w X-komie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo zacny mikrofon w swoje cenie, spokojnie nadaje się do nagrywania wokali czy podcastów.
Tak siostra mówi, ale do nagrywania fortepianu już nie bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2022 o 00:26, kag29 napisał:

Z okazji lata wyjąłem moje TRN BT20S PRO i podłączyłem pod nie Blony BL03, ale dzieje się coś dziwnego czasem, szczególnie przy telefonie schowanym do kieszenie tzn. przy ruchach głową jakby przerywało na chwilę połączenie. Bezruch i telefon bliżej adapterów wydaje mi się zmniejsza problem, wiecie może co może być nie tak?

Kupiłem na Ali TRN BT20S PRO i od samego początku miałem taki problem, a nawet większy. Jak słuchawki były przy sobie to wszystko było OK, ale jak założyłem za uszy to gubiły kontakt ze sobą, ze źródłem często również. Dwa miesiące walczyłem z Chińczykiem, resety, wysyłanie filmów, cuda wianki, w końcu udało mi się zwrócić. Kupiłem drugi zestaw gdzie indziej i gra OK. Znalazłem gdzieś w sieci, że niestety to jest częsty przypadek tych adapterów :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 19:43, vonBaron napisał:

Technics EAH-A800 jak to gra? 

Jak dla mnie dobrze. W moim rankingu są po Pandach, przed Aventho Wireless. Nie pamiętam już Shure Aonic 50 (tylko że są też dobre). 

Wadą dla mnie jest brak aptX HD. Natomiast wydaje mi się, że w tzw. mobilności Technicsy są lepsze od Shure.

Co do dźwięku to dość przypominają TWSy Technicsa. I dobrze mi sie słucha obu par. 

Kupiłem i nie oddałem. Oczywiście nie siedzę w Twoich uszach , nie wiem czego oczekujesz po słuchawkach znacznie tańszych od Focali jakie miałeś czy masz. Czy nie będziesz ich instynktownie porównywał. 

 

Kupiłem Technicsy na Allegro, taniej niż cena sklepowa, zakup uważam za dobry. Na pewno warto je przetestować ale skoro teraz są możliwości zwrotu to czemu nie ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vonBaron napisał:

Hmm? Na stronach w opisach jest obsługa aptx HD. 

Wydaje mi sie ze jest tylko LDAC i AAC bo ten model.firma promowała pod iPhone i jako konkurencja modeli Sony. Są trochę starsze Technicsy (EAH 70 FN) które mają wszystkie kodeki.

Edit : ze strony Technics

Kodek
  • SBC, AAC, LDAC

Edit2 : obsługa jest mieszana. Dotykowo - przyciskowa. Jak dla mnie to mały błąd. Za bardzo trzeba "szukać" palcem klawiszy PAUSE/PLAY i VOL+/-. Dotyk to włączanie i wyłączanie ANC plus coś tam jeszcze.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, co byście polecili lepszego z TWS od Jays m-seven jeżeli chodzi o dźwięk i mikrofony do rozmów. Chodzi tylko o te dwie rzeczy, bo wiem, że wiele osób dyskwalifikuje te słuchawki ze względu na problemy z łącznością, zasięgiem, przerywaniem itp, natomiast u mnie jest Ok. Zależy mi na lepszej szczegółowości i może być ciutkę mniej basu i więcej powietrza. Budżet to Ok 500pln. Mogą być używki. Rozważam nawet zamianę na Huawei Freebuds Studio, bo od dwóch miesięcy ich nie użyłem ani razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności