Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm 😕

 

Ja miałem słabość do Kossów (Porta Pro po ciężkim EQ, a przez ostatni rok BT540i), do czasu aż kupiłem Jabry Elite 3. Teraz BT540i są dla mnie zbyt zmulone - uchodzą za zdecydowanie równiejsze od Porta Pro, mają lepszą średnicę, zdecydowanie lepszą górę, ale dół pasma w starciu z Jabrami okazał się jednak kluchowaty i o ile byłem z nich cholernie zadowolony do momentu odsłuchania Elite 3, czar prysł i potrzebuję czegoś więcej.

 

Opinie Isarów, tak na sieci ogólnie jak i tutaj, graniczą momentami z hype, za wyjątkiem opinii @vonBaron i to mi dało do myślenia - czuję nosem delikatną V-kę a nie płaskie granie, i mimo wszystko zbyt podkolorowany dół pasma jak na mój zmieniający się gust. A szkoda, bo S-Logic mnie też ciekawi.

 

Focale to z kolei starszy sprzęt, starsza wersja BT, brak aptx hd, chyba brak hear-through, brak anc, ale to wszystko im jestem w stanie wybaczyć o ile będę w nich mógł wysiedzieć kilka godzin, bo brzmieniowo mogą być dla mnie idealne.

 

Czasu na jeżdżenie na odsłuchy niestety brak, więc będę kupować poniekąd w ciemno, obowiązkowo nówki. Rozglądałem się za innymi modelami w tych widełkach ale zwyczajnie nie znalazłem nic ciekawego (jako minimum, poza dźwiękiem w pierwszej kolejności, oczekuję aptx i dobrej jakości wykonania - to ostatnie dyskwalifikuje tak Fidelio jak i Denony).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za wielu porównań, ale bardzo mi dźwiękowo podeszły ATH M50BT2. Sony wh1000xm2 nie miały czego szukać w porównaniu. Audio-Technica co prawda nie ma ANC, ale na tyle dobrze izoluje, że w miejskim autobusie na 60% głośności, co w tych słuchawkach nie oznacza zbyt głośno, można cieszyć się muzyką i cool dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron Dzięki w takim razie za niepodążanie za hype, jakby nie Twoje posty pewnie wywaliłbym 8,5 stówy w błoto.

 

@Yary Wydają się ciekawe, acz brak aptx a ldac niestety nie wszystkie sytuacje dla mnie załatwia. Poza tym brzmieniowo z tego co czytam w reckach to też mają problem z przeciętną górą.

 

Oh well, wychodzi na to że zamówię Focale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=66952]vonBaron[/mention] 
 
[mention=83299]Yary[/mention] Wydają się ciekawe, acz brak aptx a ldac niestety nie wszystkie sytuacje dla mnie załatwia. Poza tym brzmieniowo z tego co czytam w reckach to też mają problem z przeciętną górą.

Być może. Ale recenzje bywają różne. Sony zwykle świetnie jest opisywane, a dla mnie rozczarowanie. Najlepiej jakbyś mógł sam w jakimś salonie posłuchać, co Ci lepiej brzmi. Niestety nic nie mogę powiedzieć o tych Focal, może są lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, unic0rn napisał:

Z tego co czytałem, tak. Lagoony mają dodatkowo aptx LL. Jedne i drugie mają bt 4.2, Isar z kolei mają bt 5.0 i aptx HD, no ale zamuła. Każdy model ma coś w najlepszym razie nieoptymalnego 😕

Jak chcesz niezamulone, z aptX HD, ANC, wygodne i dobry dźwięk za małe pieniadze to polecam Pioneer SE-MS9BN. 

Tu recenzja z Youtube  a tu STERO I KOLOROWO

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jaro54 napisał:

Jak chcesz niezamulone, z aptX HD, ANC, wygodne i dobry dźwięk za małe pieniadze to polecam Pioneer SE-MS9BN. 

Tu recenzja z Youtube  a tu STERO I KOLOROWO

Na ANC mi nie zależy, na aptx HD bardziej acz przeżyję bez jeżeli sprzęt nadrabia jakością dźwięku i sensowną konstrukcją, również softowo.

 

A te Pioneery robią jedną kompletnie idiotyczną rzecz która je dyskwalifikuje: po włączeniu łączą się najpierw z pierwszym urządzeniem, z jakim zostały sparowane, zamiast z ostatnim z którym były połączone.

6 minut temu, Derdi napisał:

Trochę się podpaliłem na ISARY, ale mnie "studzicie" :D
Czy ktoś z Was testował Final Audio/ UX3000 (Ag Cotsubu WHP01K)?
W/w Pioneery ciekawe-szkoda, że microusb.
Nasuwają mi się jeszcze
Austrian Audio Hi-X25BT.

Ta, też się na Isary podpaliłem, a wychodzi na to że skończę z Beyerami bo Focale mnie nieco straszą tym nieszczęsnym pałąkiem.

 

UX3000 wg recki na headfonics średnicę mają do kitu. Austrian Audio mi wpadły w oko wcześniej, ale jedyny kodek jaki obsługują to SBC... tak jakby bluetooth tam był tylko na dokładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, potencjalnie ostatni raz truję tym razem (or so I hope).
 
Miał ktoś okazję słuchać zarówno Focal Listen (wireless lub zwykłe) jak i Beyerdynamic Lagoon?
Miałem kiedyś Lagoony i nie zrobiły na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia - wykonanie gorsze od Listenów, jakieś takie zabawkowe. Izolacja od otoczenia też gorsza.
Dźwiękowo, zapamiętałem je jako chude granie bez charakteru.

Z wireless które swego czasu miałem, fajnie wypadały PXC 550 II - wygoda jest rewelacyjna, bez problemu można w nich siedzieć cały dzień. ANC w miarę ok.
Dźwiękowo ok, bez fajerwerków, ale też nie ma tragedii - w miarę równe z lekkim ciepełkiem, ale nie bułowate.

ATH SR50BT - dźwiękowo bardzo spoko, delikatna v-ka jeżeli dobrze pamiętam, ale dobrze trzymana w ryzach. Dół raczej szybki i zwarty, góra wyraźna i bez tendencji do sybilcji.
Izolacja pasywna niestety słaba, ANC jest tam tylko z nazwy i podobno mikrofony szału nie robią.

W każdym razie, wszystkie powyższe są dla mnie słabsze niż Focale.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A B&O próbowałeś? H9 grają bardzo fajnie. Dość ciepło, z nisko schodzącym basem i przestrzenią. Lubie ich szkołę grania. No i wygoda, jeśli ci nie przeszkadzają okrągłe pady, jest na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zdzichon napisał:

A B&O próbowałeś? H9 grają bardzo fajnie. Dość ciepło, z nisko schodzącym basem i przestrzenią. Lubie ich szkołę grania. No i wygoda, jeśli ci nie przeszkadzają okrągłe pady, jest na najwyższym poziomie.

Może Pandy z Dropa ? @szczepan34 sprzedaje na forum. aptX HD i LDAC. Na pewno niezamulone, dla mnie fajne granie. Bez ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o "czopkach" Melomania 1+.

Posluchalem kilka godzin i mam bardzo dobre wrażenia. Ergonomia bardzo dobra (słucham na piankach założonych fabrycznie) nawet 1,5 godziny podrzemalem i nic nie przeszkadzało. Przyciski działają genialnie, nie powodują wciskania słuchawek w ucho. W uszach trzymają się bardzo dobrze, choć miałem obawy, że jak RZ-S500W będą wysuwać się z uszu i wystawać. Odrobinę wystają ale nie tyle co Panasonic. Czasu działania nie sprawdziłem jeszcze, bo nie słuchałem ciągiem dłużej niż 3-4 godziny. 

Dźwiękowo powinny pasować większości ludzi, sprawdzają się w większości gatunków. Słuchałem m.in. Deep Purple, Black Sabbath, Metalllca, Marek Grechuta, Tadeusz Nalepa, muzyka klasyczna, Mike Oldfield, Jean Michelle Jarre, Sade, Leonard Cohen, muzyka filmowa Ennio Moricone . W tak różnym repertuarze nie czułem braków, po prostu z bananem na gębie słuchałem muzyki. Pasywnie na piankach dobrze tłumią, nie słyszałem samochodów (jak grała muzyka przy głośności 40-45%). Po wyłączeniu muzyki trochę dźwięków dociera. Nie ma też problemów z rozmowami, parę razy rano konsultowałem zakupy z gorszą połową 😅. W cenie z amazon.de są to rewelacyjne czopki. 

Jedynie basshedzi mogą być niezadowoleni, bo bas schodzi nisko, ale jest trzymany w ryzach. 

To drugie słuchawki Cambridge Audio (po SE-1) i również dobrze grające, w cenie więcej niż rozsądnej. 

I po raz kolejny potwierdzają fakt, że brak wysokich kodeków nie dyskredytuje jeśli producent wie co robi. 

 

 

Mam jeszcze pytanie do użytkowników Etymoticów, czy ktoś używał tego kabla BT od Etymotic i czy jest wart 100 $. Bo porąbało mnie i zamówiłem ER 3-XR z dropa. Dzięki za odpowiedź jak się znajdzie użytkownik w/w kabla

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress 1more Evo do zgarnięcia za niecałe 144$ taniej niż Amazon.de tam 167 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H9 czy Pandy to już nie mój budżet, 550 za BT540i miało być końcem choroby, a doszły jeszcze MoriPodsy i Jabry Elite 3 z dousznych, teraz budżet na nauszniki to ~800 za nówki, na chwilę obecną stawiam na Focale Focale zamówione i chciałbym się na nich zatrzymać. Dostanę w swoje łapy to się okaże.

 

No chyba że mi coś odwali i jeszcze dokupię Grado 🤤

Edytowane przez unic0rn
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale to inna planeta 
 
Nigdy nie słyszałem by coś grało tak szczegółowo i gładko jednocześnie, nie mówiąc o tym że bez wysiłku. Wszystko na nich dobrze brzmi.
Ha, tak myślałem że podejdą.

W przypadku Focali, mega jest to, że odpalasz je i od razu wiesz, że to jest to, po prostu nic w ich dźwięku nie irytuje.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unic0rn Jeżeli chodzi o komfort, masz na myśli pady czy pałąk?
Ja miałem problem z pałąkiem, ale robię moda i jest git.

Gdyby tak połączyć dźwięk Focali i wygodę PXC 550 ii... to by była petarda.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihu83 W sumie jedno i drugie, tzn muszle są węższe niż w BT540i ale na styk, tak jak na styk maksymalne rozsunięcie pałąka, natomiast przyczepić się można jedynie do samego pałąka ale im dłużej tym lepiej, mam wrażenie że to dziwne cienkie obicie jest twardsze w pierwszym kontakcie ale tymczasowo mięknie pod naciskiem i jakikolwiek dyskomfort znika po paru chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unic0rn U mnie z padami nie ma większego problemu, spokojnie mogę wysiedzieć kilka godz.

Za to pałąk bez modowania, to dla mnie męczarnia, ale wszystko zależy od kształtu głowy, niektórzy nie mają problemu.

A, same pady są też super jakości - wersję kabelkową miałem 3 - 4 lata i praktycznie nie było widać zużycia.



Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji lata wyjąłem moje TRN BT20S PRO i podłączyłem pod nie Blony BL03, ale dzieje się coś dziwnego czasem, szczególnie przy telefonie schowanym do kieszenie tzn. przy ruchach głową jakby przerywało na chwilę połączenie. Bezruch i telefon bliżej adapterów wydaje mi się zmniejsza problem, wiecie może co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności