Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Bawiliście się w takie porównania ? Powiedzmy że porównujemy smartfon i DAP topowy, starannie wykonany.

Są różnice, poruszałem nawet kiedyś temat na forum (próbowałem to znaleźć, ale coś nie mogę). Ja nie wiem od czego zależą różnice w jakości (i nawet głośności) - też myślałem, że źródło wysyła sygnał cyfrowy, który później przetwarzany jest przed DAC w słuchawkach, ale najwyraźniej tak nie jest, bo różne urządzenia grają inaczej z tym samym codekiem i tymi samymi słuchawkami. Być może są jakieś sposoby na przesyłanie sygnału surowego, ja nie znam. Dwa z moich telefonów miały domyślnie włączone ulepszacze dźwięku Atmos, które zmieniały dźwięk przesyłany poprzez LDAC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zagadnienie. Jak sądzicie, czy implementacja kodeka BT w telefonie, DAPie ma znaczenie ? Mając DAP z BT LDAC i  smartfon z BT LDAC, któryś może brzmieć lepiej z tymi samymi słuchawkami ?
Bawiliście się w takie porównania ? Powiedzmy że porównujemy smartfon i DAP topowy, starannie wykonany.
No właśnie powinno być tak samo, ale nie jest. Wcześniej dałbym się pociąć, że nie ma prawa być różnicy ale odsłuchy mówią co innego. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jest. Jedna rzecz która może być jakimś tropem to to jak zachowuje się moje źródło BT czyli Samsung S22. Przy korzystaniu z LDAC nawet wymuszenie w opcjach programisty priorytetu jakości nie powoduje ustawienia na stałe 909/990. Zauważyłem to na qudelixie który pokazuje aktualny bitrate. Cały czas falował pomiędzy 660 a 990. W niektórych momentach spadał nawet do 400.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najwięcej mają do powiedzenia słuchawki i elektronika w nich. To co nieraz pisałem, ma słuchawki tylko z aptX i biją na głowę wiele słuchawek z LDAC. Gdyby tylko kodek decydował to bardzo prosto by było zrobić bardzo dobre słuchawki BT, a tak nie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air 2 pro nawet na zdjęciu widac

Sprzedawca na zdjęciu ma kilka pudełek. Godzine temu pisałem z nim w innej sprawie i zapytałem o cenę. 

W szukaj olx wpisałem tylko liberty pro

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranya T20 z ich sklepu. Z kodem "SPECIAL50" z przesyłką 42 $. Bardzo fajne TWSy w bardzo rozsądnej cenie. Jak komuś brakuje basu to jest bass mode która podbija bas nie psując reszty pasma. No i super wygodne można w nich spać. Też ciekawe są QCY T16 lub T17 dostępne na allegro 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobrze grają te Fidelio L3, co ciekawe dźwięk przez BT jest lepszy (bardziej równy i rozdzielczy) niż po bardzo niskiej jakości kablu (staje się ciepły i bardzo basowy, dodatkowo jest bardzo duży szum). 

Mnius to bardzo duże skoki głośności, ciężko wyregulować pod siebie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to dość wyraźnie. Przede wszystkim jest równiej. Fidelio mają mniej basu od CAL! a więcej góry, rozdzielczość też jest lepsza. CAL! na 90% pójdą w komis :P

Po kablu grają bardzo podobnie do CAL!

Jak komuś podobają się przewodowe Fidelio to śmiało może kupować L3, miałem kiedyś X2 to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słuchawkach Shanling MW100 jest taki objaw, że szybko bateria pada (mają ok 3 lata). Jak się wyłączą to po podłączeniu do ładowarki po paru minutach dioda zmienia kolor z czerwonego (nienaładowana) na biały (naładowana). Po tym mimo, że zostawiam na wiele godzin na ładowarce to i tak krótko grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zgreg napisał:

W słuchawkach Shanling MW100 jest taki objaw, że szybko bateria pada (mają ok 3 lata). Jak się wyłączą to po podłączeniu do ładowarki po paru minutach dioda zmienia kolor z czerwonego (nienaładowana) na biały (naładowana). Po tym mimo, że zostawiam na wiele godzin na ładowarce to i tak krótko grają.

 

Normalne przy takich słuchawkach i po 3 latach użytkowania, że baterie padły :P

Można je wymienić na nowe, na Aliexpress są dostępne te małe baterie do słuchawek Bluetooth.

Trzeba szukać po numerach nadrukowanych na starych bateriach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 17:44, Jaro54 napisał:

Masz do wyboru cztery firmy jeśli chodzi o moduły indywidualne(zauszne); to Fiio, TRN, NICEHCK no i KZ ale ostatnie najsłabsze. Jeśli chodzi o moduły typu pudełeczko, to jest Fiio, Shanling, Earstudio i Qudelix, inne droższe i mniej popularne. W jednym i drugim przypadku dobierasz doki które Ci pasują, warunek dla zausznych to muszą mieć odpinany kabel. Nicehck i TRN BT20SPRO/30 mają przewagę że możesz podpiąć prawie wszystkie typy słuchawek, bo mają wymienne końcówki. 


czym się różnią brzmieniowo / użytkowo te TRN I Niecehcki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zOrg napisał:


czym się różnią brzmieniowo / użytkowo te TRN I Niecehcki?

HB2 nie ma etui ładującego, trzeba kabelkiem ładować ale przy 15 godzinnej pracy na jednym ładowaniu (TRN ok 7,5-8 godzin) wg mnie to nie problem. 

HB 2 ma też regulacje głośności z poziomu modułu czego brak w TRN BT20S Pro. 

Nowszy chip BT 3020 vs 3040. 

Dźwiękowo podobnie, raczej neutralne, brzmienie zależy od słuchawek. 

HB 2 ma więcej mocy niż TRN BT20S Pro, Pinnacle P1 dużo lepiej napędza HB 2 niż TRN. 

Jezeli będziesz zainteresowany HB 2 to poluj na promocję, ja za swoje w promocji z kuponami dałem 54$ vs 89$ oficjalna cena

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

HB2 nie ma etui ładującego, trzeba kabelkiem ładować ale przy 15 godzinnej pracy na jednym ładowaniu (TRN ok 7,5-8 godzin) wg mnie to nie problem. 

HB 2 ma też regulacje głośności z poziomu modułu czego brak w TRN BT20S Pro. 

Nowszy chip BT 3020 vs 3040. 

Dźwiękowo podobnie, raczej neutralne, brzmienie zależy od słuchawek. 

HB 2 ma więcej mocy niż TRN BT20S Pro, Pinnacle P1 dużo lepiej napędza HB 2 niż TRN. 

Jezeli będziesz zainteresowany HB 2 to poluj na promocję, ja za swoje w promocji z kuponami dałem 54$ vs 89$ oficjalna cena


Super. Dziękuję bardzo.

 

no to muszę zapolować na HB 2 😄

 

bardzo dawno już nie kupowałem na alli. Te obniżki to po prostu muszę wejść na stronę i trafić?

Edytowane przez zOrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sezonowe okazję, ja tak pod koniec marca skorzystałem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja nowych 1more Evo ze scarbir.com

Na Amazon.de za 146 euro na Amazon.pl za 834 pln. Na alledrogo 1838 pln, a co! !! Bogaci Polacy niech płacą 

Nie wiem śmiać się czy płakać. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy coś takiego przyjmą na gwarancję? Po prostu samo pękło. Pacjent to Philipsy L3.

LPmq9Yr.jpg

 

 

Przez 2 tygodnie używałem 1000XM4 z Equalizerem. Dzisiaj wygrzebałem z szafy L3, bo xm4 sprzedałem (jutro premiera XM5). Dopiero teraz czuję jak 1000xm4 słabo grają w porównaniu do takich Philipsów. Oby w XM5 nie skopali dźwięku, bo konkurencja jest już duża. To nie czasy 1000XM3.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się z przestrogą, przynajmniej w stosunku do Haylou W1, a potencjalnie hybryd armaturowo-dynamicznych rodem z Chin generalnie.

 

Wczoraj zaliczyłem zwrot 2 egzemplarzy W1 w x-kom. Pierwotnie sądziłem że to uszkodzenie w transporcie (luźno latające pudełko ze słuchawkami w większym kartonie, zero wypełnienia) - sprzęt na papierze świetny, recenzje w sieci bardzo dobre, cena dobra. W momencie gdy świeżo rozpakowany nowy egzemplarz w salonie x-kom zademonstrował identyczne objawy, coś we mnie pękło :(

 

Objawy? Trzeszczenie gdy sporo się dzieje z silniejszym basem, co ciekawe niezależne za bardzo od głośności. Testowane na 

 - aczkolwiek obviously nie na youtube, tylko lossless z apple music. Testowane na androidzie z połączeniem aptx, androidzie z połączeniem aac, dodatkowo testowany ten sam utwór na apple music na imacu, w wersji aac. Trzeszczenie zaobserwowane też na innych utworach, w tym na luźnym pliku odtwarzanym mpv na imacu.

 

Nie wiem co oni k... zrobili projektując ten sprzęt, bo nie wierzę że knowles tak skopał armaturę. Nigdy wcześniej nie słuchałem armatury, więc tylko zgaduję na temat tego co wyczytałem w sieci (a brak info o tego typu objawach dla tych słuchawek), ale podobno takie trzeszczenie przypominające clipping to objaw uszkodzenia armatury. Trzaski absolutnie identyczne, w identycznych miejscach utworu, na obu egzemplarzach słuchawek. Ten sam utwór, z tego samego urządzenia, po tym samym aptx, na innych słuchawkach (Koss BT540i) - zero problemu. WTF?

 

Na dziś mam zamówione Jabra Elite 3, chciałem doki z aptx, które ładnie zagrają bez eq (bo dodaje latency), moripodsy okazały się zbyt bezbasowe bez eq. Się okaże co dalej.

 

Eh, a miałem po BT540i nie wydawać tyle na słuchawki 😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gentillo napisał:

Oczywiście nie wytrzymałem i zamówiłem nowe WH-1000 od Sony:) Mądre ludzie w internetach piszą, że buła na basie uległa znaczącej redukcji. Zobaczymy, a ścisłej usłyszymy:)

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


 

Z pierwszych testów wynika, że faktycznie Sony poszło w stronę HiFi, a nie "bułowatego" basu.

Kosztują 2k, ale z tego co czytam to ANC jest wyraźnie lepsze od XM4 w kwestii średnich i wysokich tonów. Jeżeli będą w stanie wyciąć głos ludzki wyraźnie lepiej od XM4 to jestem kupiony.

 

Strasznie mnie kusi je zamówić i chyba tak zrobię. W MediaMarkcie jest 45 dni na zwrot. 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności