Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. 

Przychodzę jako nowy użytkownik prosić was o pomoc. 

Kupiłem słuchawki Sony WF-1000XM3 i mam wielki problem. Mianowicie wszystkie gumki z zestawu nie pasują do mojego ucha. Wielkość średnia najbardziej lecz po pół godziny ucho całe boli. 

Kupiłem pianki Snab Foams z allegro na zapas dwie paczki i to był błąd ponieważ nie trzymają się dobrze i z ucha wypadają słuchawki. 

Jesteście w stanie polecić dobre gumki nakładki bądź cokolwiek by w końcu móc cieszyć się z słuchawek? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Castiel93 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. 

Przychodzę jako nowy użytkownik prosić was o pomoc. 

Kupiłem słuchawki Sony WF-1000XM3 i mam wielki problem. Mianowicie wszystkie gumki z zestawu nie pasują do mojego ucha. Wielkość średnia najbardziej lecz po pół godziny ucho całe boli. 

Kupiłem pianki Snab Foams z allegro na zapas dwie paczki i to był błąd ponieważ nie trzymają się dobrze i z ucha wypadają słuchawki. 

Jesteście w stanie polecić dobre gumki nakładki bądź cokolwiek by w końcu móc cieszyć się z słuchawek? 

Pozdrawiam 

Zmień słuchawki. To jedne z najbardziej nieergonomicznych słuchawek. Trzeba je sprawdzać przed zakupem. Wiem, że trudno, ale takie kobyły to trudno w uchu utrzymać 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o nowych nabytkach. 

1. NICEHCK HB2 

Rewelacyjna bateria. Wczoraj włączyłem je o 10:40 a o 01:30 miały 30% baterii. Mocy nie brakuje, nawet Pinnacle P1 lepiej wysterowuje niż TRN BT20S i Pro. Waga mniejsza niż w/w. Na plus że komplet wymiennych końcówek (mmcx, 2-pin 0,78 mm, NX7 2-pin 0,78 mm) jest dostarczany i nic nie trzeba dokupować. 

Co do baterii to ja słucham cicho, gdzieś ok 30%. Przy 50% (słuchałem głównie LZ A6 mini i ok 3 godzin BGVP Q2S) Ciężko zdzierżyć w uszach. 

Dźwiękowo raczej neutralne, wręcz przezroczyste. Nie zmieniają brzmienia słuchawek. 

Co do ergonomii to 1,5 godziny przespałem z nimi na uszach. 

Dla części brak ładowania w etui może być "problemem". Dla mnie przy kilkunastogodzinnej żywotności baterii to nie problem. Długo przymierzałem się do nich i nie żałuję, warte każdego wydanego centa. 

 

2. BGVP Q2S

Wygodne i bardzo dobrze brzmiące TWSy. Panasonic RZ-S500W przy podobnej cenie nie mają szans, ani dźwiękowo ani ergonomicznie. Bardzo fajnym ficzerem jest znane z dużych słuchawek BT możliwość podłączenia kablem (lub do modułu np Nicehck HB 2). Bardzo fajnie leżą w uszach, ergonomia jest na wysokim poziomie. W zestawie są 3 rodzaje gumek, każdy może znaleźć coś dla siebie. Można też założyć inne, ja zakładałem Ostry. 

Dźwięk jest więcej niż przyzwoity. Bas schodzi bardzo nisko, nie wlewa się na średnicę, która jest ciut cofnięta ale nie na tyle by to przeszkadzało w słuchaniu, ale np w Chi Mai Ennio Morricone harfa gra trochę bardziej w głębi. Wysokie są bez sybilantów. 

Wykonanie też niezłe, ja wybrałem wersję niebieską. Bardzo ładnie się prezentuje. 

Też ten zakup uważam za udany. Bardzo dobre TWSy w rozsądnej cenie (w promocji i z kuponami wyszło 54,76$) z opcją słuchania po kablu. Niestety kabelek MeeAudio z mmcx został w biurku w pracy i nie posłuchałem jeszcze po balansie. 

20220417_113406.jpg

 

20220417_113200.jpg

 

20220417_113825_HDR.jpg

Arturo tu tylko marne aptX a grają bardzo dobrze. Za jakieś 3 tygodnie (jak ja się pobawię 😄) mogę Ci podesłać do posłuchania 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Technics EAH A800. Nauszne z LDAC.

Dlaczego coraz mniej słuchawek ma APTX, a coraz więcej AAC.

Ale z drugiej strony testuję już kilka miesięcy SBC, AAC, APTX, APTX HD, LDAC na donglu od Creative i telefonie.

Jestem głuchy lub w normalnym użytkowaniu nie słyszę absolutnie żadnych różnic między tymi wszystkimi kodekami.

Dla mnie normalne użytkowanie to muzyka która jest łatwo i wszędzie dostępna (czyli do 320 kbps) i filmy (które też mają audio przeważnie do 320 kbps). Czyli to co robi zdecydowana większość społeczeństwa ze słuchawkami.

 

 

Co do tych wszystkich wynalazków. Dla mnie dalej jest tak:

Chcesz topowe wygłuszenie i ANC bierzesz 1000xm3 czy jeszcze lepiej 1000xm4. Z korektorem grają nawet nieźle.

Chcesz jakości dźwięku i niezłe ANC to bierzesz Senki M3 Wireless ewentualnie (ciężko dostępne) PSB M4U-8

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nausznie przekonałem się że kodeki nie są najważniejsze. Mam słuchawki i moduły BT z LDAC i bez i wcale te z LDAC nie deklasują tych bez. SBC ma porównywalną szerokość pasma do aptX. I jeśli producent umie prawidłowo zaimplementować elektronikę, to kodeki są drugoplanowe. To analogia do fotografii, pliki jpg kontra raw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

3 godziny temu, Luqart napisał:

Dlaczego coraz mniej słuchawek ma APTX, a coraz więcej AAC.

Ale z drugiej strony testuję już kilka miesięcy SBC, AAC, APTX, APTX HD, LDAC na donglu od Creative i telefonie.

Jestem głuchy lub w normalnym użytkowaniu nie słyszę absolutnie żadnych różnic między tymi wszystkimi kodekami.

Dla mnie normalne użytkowanie to muzyka która jest łatwo i wszędzie dostępna (czyli do 320 kbps) i filmy (które też mają audio przeważnie do 320 kbps). Czyli to co robi zdecydowana większość społeczeństwa ze słuchawkami.

 

 

Co do tych wszystkich wynalazków. Dla mnie dalej jest tak:

Chcesz topowe wygłuszenie i ANC bierzesz 1000xm3 czy jeszcze lepiej 1000xm4. Z korektorem grają nawet nieźle.

Chcesz jakości dźwięku i niezłe ANC to bierzesz Senki M3 Wireless ewentualnie (ciężko dostępne) PSB M4U-8

Jestem użytkownikiem TWS Technics EAH 60, które pozytywnie zaskakują dżwiekiwm z LDAC. Mogę podejrzewać, że i nauszne Technicsy nie zawiodą. Ale to trzeba sprawdzić. 

 

Normalna użytkowa muzyka to dla mnie FLAC 16/44 a jeśli jest dostępna to 24/48 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lord Rayden napisał:

A

Jestem użytkownikiem TWS Technics EAH 60, które pozytywnie zaskakują dżwiekiwm z LDAC. Mogę podejrzewać, że i nauszne Technicsy nie zawiodą. Ale to trzeba sprawdzić. 

 

Normalna użytkowa muzyka to dla mnie FLAC 16/44 a jeśli jest dostępna to 24/48 .

Oczywiście, że różnica będzie jeśli słucha się FLACów. Na pepperze ludzie się kłócą, że słyszą różnice między kodekami słuchając muzyki w jakości takiej w której słucha zdecydowana większość populacji. Czyli do 320 kbps (youtube, różne radia internetowe, spotify i inne podobne). Dla mnie różnica między SBC, APTX, APTX-LL, AAC jest dosłownie zerowa. Przeważnie używam APTX-LL, bo opóźnienie jest minimalne i pozwala grać na słuchawkach bezprzewodowo.

 

W przypadku APTX-HD faktycznie jestem w stanie wychwycić różnice jak słucham FLAC, ale też nie jest to tak na pierwszy rzut ucha słyszalne.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za słuchawkami TWS do 600zł. Będą grały głównie z iPhonem i macbookiem.

 

Zależy mi żeby:

-miały dobrą ergonomię, ANC, czas pracy na baterii

-były dostępne do kupienia w Polsce

-były nowe

 

polecicie coś Panowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

12 godzin temu, Jaro54 napisał:
Kilka słów o nowych nabytkach. 
1. NICEHCK HB2 
 

 


Czym się różnią od TRN BT30?

 

Dobra, sam sobie odpowiem. Kodeki takie same, TRNy mają case i krócej grają bez ładowania. poza tym zasadniczo jeden pies. Pewnie wezmę TRNy :D

 

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach programisty polecam zmienić LDAC na 16/44 - nie jest to subiektywna zmiana, tylko słyszalna różnica  Pliki nie są wtedy kodowane do 24/96 tylko surowo puszczane BT.
Ok. Ale ja na przykład słucham plików 24/96 i gęstszych. W takim wypadku raczej nie warto chyba przełączać na 16/44?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gentillo napisał:

Ok. Ale ja na przykład słucham plików 24/96 i gęstszych. W takim wypadku raczej nie warto chyba przełączać na 16/44?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

 

No, nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 12:17, Luqart napisał:

Dlaczego coraz mniej słuchawek ma APTX, a coraz więcej AAC.

 

Dlaczego AAC a brak aptX ? Mi nasuwa się odpowiedź - Apple. W tym środowisku AAC rządzi a każdy chce być "wasalem" Apple. 

Ciekawy przykład. Technics EAH-A800 mają AAC i LDAC. Starsze F70 mają także aptX i aptX HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla słuchawek Philips Fidelio L3 pojawiła się aktualizacja oprogramowania do wersji v5.0.6.0. Naprawiono błąd informowania o niskim poziomie naładowania oraz niemożność zmian ustawień equalizera.

Przy okazji dokonałem małego doświadczenia w temacie: czy te słuchawki zapamiętują ustawienia equalizera w swojej pamięci? Kiedyś już pytałem o to na forum, otrzymałem odpowiedź, że nie ponieważ nie mają swojej pamięci.

 

Wersja krótka: zapamiętują

 

Wersja dłuższa:

Zrobiłem mały test. Zesparowałem telefon z uruchomioną aplikacją Philipsa oraz jednocześnie z Sonym NW-A45. Sony odtwarzał muzykę, w tym czasie zmieniałem ustawienia equalizera w aplikacji telefonu. Zmiany były wyraźnie słyszalne. Po wyłączaniu bluetootha w telefonie, by słuchawki straciły łączność z aplikacją, ustawienia korektora nie resetowały się. 

Ponowne uruchomienie słuchawek nadal wskazuje na zachowanie nowych wartości w ich pamięci.

 

Edytowane przez Kekacz
literówka
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 21:55, Jaro54 napisał:

Zmień słuchawki. To jedne z najbardziej nieergonomicznych słuchawek. Trzeba je sprawdzać przed zakupem. Wiem, że trudno, ale takie kobyły to trudno w uchu utrzymać 

Podpisuje się pod tym obiema rękoma i nogami, jako były użytkownik tychże ;)

W dniu 17.04.2022 o 11:30, Jaro54 napisał:

Kilka słów o nowych nabytkach. 

1. NICEHCK HB2 

Rewelacyjna bateria. Wczoraj włączyłem je o 10:40 a o 01:30 miały 30% baterii. Mocy nie brakuje, nawet Pinnacle P1 lepiej wysterowuje niż TRN BT20S i Pro. Waga mniejsza niż w/w. Na plus że komplet wymiennych końcówek (mmcx, 2-pin 0,78 mm, NX7 2-pin 0,78 mm) jest dostarczany i nic nie trzeba dokupować. 

Co do baterii to ja słucham cicho, gdzieś ok 30%. Przy 50% (słuchałem głównie LZ A6 mini i ok 3 godzin BGVP Q2S) Ciężko zdzierżyć w uszach. 

Dźwiękowo raczej neutralne, wręcz przezroczyste. Nie zmieniają brzmienia słuchawek. 

Co do ergonomii to 1,5 godziny przespałem z nimi na uszach. 

Dla części brak ładowania w etui może być "problemem". Dla mnie przy kilkunastogodzinnej żywotności baterii to nie problem. Długo przymierzałem się do nich i nie żałuję, warte każdego wydanego centa. 

 

2. BGVP Q2S

Wygodne i bardzo dobrze brzmiące TWSy. Panasonic RZ-S500W przy podobnej cenie nie mają szans, ani dźwiękowo ani ergonomicznie. Bardzo fajnym ficzerem jest znane z dużych słuchawek BT możliwość podłączenia kablem (lub do modułu np Nicehck HB 2). Bardzo fajnie leżą w uszach, ergonomia jest na wysokim poziomie. W zestawie są 3 rodzaje gumek, każdy może znaleźć coś dla siebie. Można też założyć inne, ja zakładałem Ostry. 

Dźwięk jest więcej niż przyzwoity. Bas schodzi bardzo nisko, nie wlewa się na średnicę, która jest ciut cofnięta ale nie na tyle by to przeszkadzało w słuchaniu, ale np w Chi Mai Ennio Morricone harfa gra trochę bardziej w głębi. Wysokie są bez sybilantów. 

Wykonanie też niezłe, ja wybrałem wersję niebieską. Bardzo ładnie się prezentuje. 

Też ten zakup uważam za udany. Bardzo dobre TWSy w rozsądnej cenie (w promocji i z kuponami wyszło 54,76$) z opcją słuchania po kablu. Niestety kabelek MeeAudio z mmcx został w biurku w pracy i nie posłuchałem jeszcze po balansie. 

20220417_113406.jpg

 

20220417_113200.jpg

 

20220417_113825_HDR.jpg

Arturo tu tylko marne aptX a grają bardzo dobrze. Za jakieś 3 tygodnie (jak ja się pobawię 😄) mogę Ci podesłać do posłuchania 

@Jaro54 a jak bateria w tych 

2. BGVP Q2S?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję rady! Szukam słuchawek dla swojej Pani. Będą użytkowane przed wszystkim do konferencji teams, zoom itd. biurowo i homeoffice

 

Wymagania:

 

- Bezprzewodowe bluetooth bez dodatkowych "dongli"

- Wokół uszne nie nauszne

- Lekkie

- Dobrze izolujące może być pasywnie

- Najlepiej dedykowany mikrofon ale może być wbudowany w kopułki

 

Póki co użytkowałem Souncore Q30 i dawało to radę ale mikrofon zawsze musiałem przełączać na ten wbudowany w laptopie bo dedykowane słabo zbierały i miałem sygnały od rozmówców, że źle mnie słychać. Słuchawki nie muszą być nowe, preferuję nawet modele 2020, 2021.

 

Budżet +/- 500,00PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, donpedro1979 napisał:

@Jaro54 a jak bateria w tych 

2. BGVP Q2S?

Na razie słuchałem ciurkiem max 4,5 godziny i jeszcze wg Velveta było 40-45 % baterii. Sądzę że 7-7,5 godziny ze specyfikacji osiągalne 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem... żaden mikrofon w kopułach nie zadziała tak, jak taki na antence.
Mam różne słuchawki, ale do pracy korzystam z jabry evolve 75. Nauszne, mniej komfortowe i do muzyki się specjalnie nie nadają, ale mikrofon jest kierunkowy i zbiera to co mówię, a nie cały ambient, a dedykowany dongiel robi robotę. ANC dudy nie urywa, ale jest i działa.
Nie znalazłem dotąd nic co mogło by im zagrozić, ale jeśli macie jakieś typy, to chętnie sprawdzę. b0c4518cf77cab83ffc295b3193813db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności