Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mikkonen napisał:

Szukam nowych słuchawek BT do 2000zl. Wymogi konieczne, to konstrukcja wokółuszna, pady z prawdziwej skóry, kodek co najmniej aptx HD. Muzyka głównie metal, więc bas musi być mocny i dobrze kontrolowany, górna średnica łagodna, a najlepiej cofnięta. Co polecacie? 

Sennheiser Momentum M3 z jednym oczkiem basu w EQ zdjętym w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o śmieszne papierosy, choć wtedy to byłoby trochę tanio?
Może koledze chodziło o paczkę w przeliczeniu na te co palił gangster dealer Mata ;)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lord Rayden napisał:

To teraz paczka papierosów 300 zł ?? ;)

Myślałem o cenie HF Playera. Ten kosztuje 40 zł w Google Play. Ale są na tym forum ludzie, którzy kupują metr audiofilskiego kabla za kilka tysięcy, więc nie rozumiem za bardzo pytania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać wątków dokończę nieco moich spostrzeżeń co do Hiby WH2.

 

Początek tutaj: 

 

 

Apropos ciekawości kolegi @lobuz1, dodam że:

 

-To pierwsze chyba w ogóle słuchawki BT które nie mają szumów własnych! Kompletna głucha cisza nawet podczas słuchania na najniższym poziomie. 

 

-Przyleganie do ucha jest na tyle kompletne że podczas słuchania możemy nosić czapkę naciągniętą na uszy.

Co więcej (co sprawdziłem) można się w nich położyć na poduszce bez zmian akustycznych. Tak więc dla fanów zasypiania w słuchawkach - bomba!

 

-Najlepsze rezultaty LDAC jakości to na sztywno ustawione 16/44.1.

 

-Jak ktoś używa, to dobrze reagują na EQ.

 

-Niestety pełna prędkość przesyłu na zewnątrz przerywa (no ale nie miałem LDACa co nie przerywa na full)

 

-Dla niektórych rolloff na wysokich może być za duży, choć na generatorze sinusa jest wyraźnie od 25hz do 13khz (przynajmniej tyle słyszę :P )

 

-Neutralno ciemne granie ogólnie, co wyrównuje się za zewnątrz podczas spaceru czy wizyty w markecie.

 

 

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, espe0 napisał:

Żeby nie zaśmiecać wątków dokończę nieco moich spostrzeżeń co do Hiby WH2.

 

Początek tutaj: 

 

 

Apropos ciekawości kolegi @lobuz1, dodam że:

 

-To pierwsze chyba w ogóle słuchawki BT które nie mają szumów własnych! Kompletna głucha cisza nawet podczas słuchania na najniższym poziomie. 

 

-Przyleganie do ucha jest na tyle kompletne że podczas słuchania możemy nosić czapkę naciągniętą na uszy.

Co więcej (co sprawdziłem) można się w nich położyć na poduszce bez zmian akustycznych. Tak więc dla fanów zasypiania w słuchawkach - bomba!

 

-Najlepsze rezultaty LDAC jakości to na sztywno ustawione 16/44.1.

 

-Jak ktoś używa, to dobrze reagują na EQ.

 

-Niestety pełna prędkość przesyłu na zewnątrz przerywa (no ale nie miałem LDACa co nie przerywa na full)

 

-Dla niektórych rolloff na wysokich może być za duży, choć na generatorze sinusa jest wyraźnie od 25hz do 13khz (przynajmniej tyle słyszę :P )

 

-Neutralno ciemne granie ogólnie, co wyrównuje się za zewnątrz podczas spaceru czy wizyty w markecie.

 

 

 

 

Dzięki. Kupione. Na rower i miasto będą jak znalazł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

Gratki. Daj im trochę pograć, bo mimo że armatury to coś tam się wygrzewa słyszę. 

Jasne. Posłucham pewnie w weekend jak wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy EarFun Free Pro 2 poważnie mają mocno przewalony bas? Może ktoś ma lub miał i może potwierdzić? Porównanie do Blonów? 😂  Coś tu dziwnie cicho o produktach EF. Potrzebuję takich trochę sportowych coby się dobrze w uchu trzymały a te skrzydełka dobrze rokują. Poza sterowaniem podoba mi się w tych TWSach wszystko nie licząc oczywiście dźwięku którego nie znam.

 

11 godzin temu, espe0 napisał:

Neutralno ciemne granie ogólnie, co wyrównuje się za zewnątrz

dziwne zawsze mam odwrotnie.

Jako fan armatur muszę i je przemyśleć bo i takie granie lubię ale cena mocno mnie stopuje tym bardziej, że futerał zdaje się duży i pewnie nie to trzymanie w uchu u mnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twsy robią robotę wlaśnie na spacerze w trakcie biegania albo w markecie.
W związku z tym nieodzowne dla mnie jest anc i hirsru.
W warunkach domowych mogę sobie zapodać klasyczne IEMy, ewentualnie przez ES100.
Nie widzę u mnie zastosowania tws bez anc i zwłaszcza hirsru, zwłaszcza na rowerze albo biegając. Niestety trzeba być czujnym.
Dlatego nie poddam się hajpowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34dpotrzebujesz ANC czy trybu przezroczystości? Są sluchawki bez ANC ale z nasłuchem (np podobne do tych Hiby - Mifo O5. Może nawet Mifo je robi dla Hiby ) 

20220308_111459~2.jpg

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hammerh34d napisał:

Oo. Nie wiedziałem. Dzięki za uświadomienie.
Acz ANC dobre jest i szkoda rezygnować.

Niekoniecznie potrzebne, w przeciwieństwie nasłuchu. Mifo (pewnie i Hiby, bo taka sama konstrukcja) bardzo dobrze izolują pasywnie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie potrzebne, w przeciwieństwie nasłuchu. Mifo (pewnie i Hiby, bo taka sama konstrukcja) bardzo dobrze izolują pasywnie. 
Zgadzam się zasadniczo, bo częściej korzystam z hirsru niż anc. Ale to również dlatego, że z wiadomych przyczyn znacznie mniej podróżuję. W pociągu czy samolocie ANC jest świetne, żadna pasywna izolacja nie zbliża się do tego z moich doświadczeń, poza tym pasywna izolacja to konieczność maksymalnego uszczelnienia, co jest średnio przyjemne na dłuższą metę.
Ale tak, generalnie masz rację.

Edit:

Linkbudsy są dla mnie przełomem na spacerach - żaden tryb nasłuchu nie dał mi takiego poczucia bezpieczeństwa przy chodzeniu jak ta niepozorna dziurka. Mobilne generatory soundtracku są tym czego potrzebowałem


Dziurka ma jedną wadę: nie da się jej wyłączyć. Ale przyznam że serio miałem eas (earbuds acquisition syndrome) przez chwilkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hammerh34d napisał:

Dziurka ma jedną wadę: nie da się jej wyłączyć. Ale przyznam że serio miałem eas (earbuds acquisition syndrome) przez chwilkę :)

Ale ma również jedną zaletę - żaden zestaw mikrofonów i DSP w hearthrough nie przekaże otoczenia tak naturalnie i dokładndie jak... samo otoczenie przez dziurkę always-on. A nie ukrywam że w każdym z moich TWS z trybem nasłuchu zaliczyłem moment oh-shit bo słuchawki stwierdziły że dany dźwięk nie jest wart przekazania dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Point taken, point taken.
Na tej zasadzie pchły są spoko, ale...
Kumpel twierdzi że dla niego samsung buds pro działają wręcz jak aparat słuchowy. Ja mam podobne wrażenia szczerze mówiąc. To trochę tak jakby one podbijały środek w tym co przekazują do ucha.
Ale przyznam że obważanki zajefajne są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Tranya T20 wyszły z Gorzowa Wielkopolski. Może do końca tygodnia dotrą do mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności