Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

A co do 150 zł z twsów jest teraz fajne? Zgubiłem edifiery i szukam czegoś nowego. Kodeki nieistotne, byle ocieplone granie, minimum 6 godzin na baterii i miłe widziane usb-c.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 13:17, imbryk82 napisał:

Dla użytkowników Soundcore Liberty 3 Pro

 

Co do słuchawek - są fantastyczne. Ich brzmienie jest naprawdę świetne. Bardzo się polubiliśmy. Polecam. W tej cenie (i nie tylko) to gamechangery.

 

A jak byś je porównał do AirPods Pro? Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu jakiś lepszych TWSów do iPhone'a i z tego co się naczytałem na polu bitwy zostały właśnie te dwa modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Najner napisał:

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki dokanałowe wg Crinacle.

 

 

 

 

HYPE NA AKG N400 START!

 

w EU nie znalazłem w okolicach 50 dolców/euro ;)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 00:55, qura12 napisał:
A jak byś je porównał do AirPods Pro? Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu jakiś lepszych TWSów do iPhone'a i z tego co się naczytałem na polu bitwy zostały właśnie te dwa modele.

Airpodsy miałem dosłownie przez chwilkę. Za mało czasu żeby je rzetelnie ocenić ale wystarczająco żeby stwierdzić, że liberty 3 pro muzycznie wypadają lepiej.


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

 

e:

Widziałem, że jest jakaś promocja w sieciówce z elektroniką i można je wyrwać za 545 PLN. Okazja!

Edytowane przez imbryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 14:18, Najner napisał:

 

Muszą być dokanałowe? Ja do rozmów w biurze używam Huawei Freebuds Studio. Zbierają mój głos dużo lepiej, niż każde inne słuchawki bluetooth, jakie testowałem. Są bardzo leciutkie i wygodne, można się połączyć z dwoma urządzeniami jednocześnie i przełączać "w locie", czyli jak słuchasz sobie muzy z telefonu, ale ktoś zadzwoni na kompie na Teams/Skype, to można od razu odebrać połączenie bez żadnych kombinacji z rozłączaniem, podłączaniem itp. Mają swoje wady, ale można je dostać za 5 stów i w tym pieniądzu są moim zdaniem bardzo dobre.

 

Też szukam słuchawek do rozmów na Teams / Webex i do muzyki. Wygląda na to, że Huawei Freebuds Studio jako jedne z niewielu nausznych BT radzą sobie dobrze z rozmowami (rozważałem też np. Philips Fidelio L3, które ponoć mają kiepskie mikrofony). Chciałbym tylko dopytać, jakie są wady tych słuchawek i czy będą dobrze działały będąc jednocześnie podłączone do 2 źródeł (laptop windows + iPhone). Np, czy będzie się dało łatwo między nimi przełączać? Czytałem też, że dużo gorzej grają przy wyłączonym ANC. Czy rzeczywiście tak jest? Da się to jakoś skorygować np przez aplikację? Mnie w sumie nie zależy bardzo na ANC (może z czasem mi się spodoba) i zwykle wolę mieć "nasłuch" na otoczenie, żeby np nie przegapić kuriera. Co do muzyki, to lubię jasno grające słuchawki. Aktualnie najwięcej słucham Philipsów SHP9500 z Dragonfly Black. Huaweie wyglądają na papierze na niezłą opcję dla mnie. Czy ewentualnie macie inne typy? Dodam, że nie toleruję raczej słuchawek dokanałowych.

Edytowane przez salo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, salo napisał:

tylko dopytać, jakie są wady tych słuchawek i czy będą dobrze działały będąc jednocześnie podłączone do 2 źródeł

Nie wiem jak z iPhone, ale u mnie Android (Samsung) + Windows (Lenovo) współgrają bardzo dobrze (np. słucham sobie muzy z Androida, przychodzi połączenie w Teams i słuchawki są już gotowe do rozmowy). Z plusów - Freebuds Studio są bardzo wygodne, lekkie. Jakość połączenia BT znakomita, nic nie przerywa. Jakoś rozmów bardzo dobra, ja słyszę rozmówców bardzo dobrze, oni mnie podobno też. Z minusów - ANC. Co prawda wygłusza otoczenie bardzo dobrze, ale wycina przy tym sporo basu, więc sygnatura się odchudza i słuchawki nie grają już tak dobrze (dla mnie). Tryb przepuszczania odgłosów otoczenia działa dużo lepiej niż ANC, nie zmienia tak bardzo sygnatury dźwięku, a otoczenie słychać bardzo dobrze. Lubisz jasne słuchawki - nie nazwałbym tak Freebuds Studio, bardziej bym je określił jako neutralne. Jakość dźwięku jest 'okay' (moim zdaniem przegrywają srogo z Sennheiser Momentum M3 - ale one są basowe i ciepłe, więc Tobie by nie podeszły), teraz można je dostać w okolicach 400 zł i to jest całkiem rozsądna cena za te słuchawki. Szybko się lądują, ile trzymają na baterii nie wiem, bo z reguły koło 30% już je podłączam do ładowania, żeby ograniczyć zużycie ogniwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 09:07, kurop napisał:

HYPE NA AKG N400 START!

 

w EU nie znalazłem w okolicach 50 dolców/euro ;)

Pewnie będzie... te $50 to tylko w US IMVHO. Ale, ale, kupiłem po tym video Buds Pro, dałem ~600 pln, nawet po AAC to nawet nieźle "gra" - seal złapałem od razu na L tipsach, i obawiam się, że najlepiej brzmi właśnie na tych stock'owych, coś a'la te w Xelento, choć głębsza aplikacja. Konfiguracja 2xDD, w tym jeden dla tonów wysokich 🆗 daje radę, Crinn widać to treble-head :) Generalnie nie oczekiwałem tak dobrego grania. Mikrofon, ANC, ambient - średni, mógłby być lepszy, ale totalną porażką też nie jest.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Dobra góra nie jest zła, ale nie daje cyfrą tutaj?

Nie wiem, czy to zalatywanie "cyfrą", czy po prostu słychać kompresję kodeka, ale czy to sbc, aac, aptx hd, ldac... niestety w każdym z tych przypadków, w utworach potrafię to wyłapać. Na komputerze/DAPie z neutronem ratunkiem w takich przypadkach była konwersja z PCM do natywnego DSD w DACu, przy BT taki zabieg powinien odbywać się w słuchawkach 😕 a to dość wymagające obliczeniowo zadanie... może kiedyś.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Najner napisał:

Dobra góra nie jest zła, ale nie daje cyfrą tutaj?

Początkowo prosto z pudełka delikatnie zalatywalo cyfrą. Domyślnie korektor był ustawiony na "dynamiczny". Po zmianie na "naturalny" cyfra zniknęła.

 

Poza tym nie bez znaczenia pozostaje kompatybilność z telefonami Samsunga. Buds Pro nie wspierają Aptex, czy LDAC tylko SSC (Samsung Scalable Codec), AAC I SBC. Zatem na telefonach innych marek może już nie być tak spektakularnie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, trez0r napisał:

Nie wiem, czy to zalatywanie "cyfrą", czy po prostu słychać kompresję kodeka, ale czy to sbc, aac, aptx hd, ldac...

Myślę, że to jednak strojenie gra największą rolę, a nie sama technologia (mogę się mylić oczywiście). Sennheiser Momentum M3 pokazały mi, że da się zrobić słuchawki BT, które grają jak wysokiej jakości kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Myślę, że to jednak strojenie gra największą rolę, a nie sama technologia (mogę się mylić oczywiście). Sennheiser Momentum M3 pokazały mi, że da się zrobić słuchawki BT, które grają jak wysokiej jakości kable.

Strojenie gra zdecydowanie najważniejszą role... ale myślę, że pewnych aspektów - przynajmniej na razie - nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Kodek, to kodek, czy to mp3, aac, czy ldac 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, trez0r napisał:

Strojenie gra zdecydowanie najważniejszą role... ale myślę, że pewnych aspektów - przynajmniej na razie - nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Kodek, to kodek, czy to mp3, aac, czy ldac 😜 

No nie mogę się jednak do końca zgodzić :D Zdarza mi się wysyłać sygnał z telefonu na WM1A przez LDAC i jakość jest fantastyczna ;) Owszem, są pewne ograniczenia względem kabla, ale nie ma mowy o cyfrowej górze. W Momentum M3 też tego nie słyszę, więc jednak będę się upierał, że to strojenie 99% słuchawek odpowiada za cyfrę.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał:

No nie mogę się jednak do końca zgodzić :D Zdarza mi się wysyłać sygnał z telefonu na WM1A przez LDAC i jakość jest fantastyczna ;) Owszem, są pewne ograniczenia względem kabla, ale nie ma mowy o cyfrowej górze. W Momentum M3 też tego nie słyszę, więc jednak będę się upierał, że to strojenie 99% słuchawek odpowiada za cyfrę.

 

 

Nie miałem okazji słuchać takiej konfiguracji, więc mogę zawierzyć 'na słowo' 😎. Choć w sumie, jak nie posłucham to nie uwierzę 🧐, taki ze mnie niewierny Tomasz 😜 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam , więc się wypowiem - technics az60, aktualnie najwyższy model, którego byłem posiadaczem, po LDACu grały zdecydowanie lepiej z podłego samsung M21 za psi pieniądz, niż po AAC z iPhone 11 za cenę samochodu, prawda, bo nowy brałem w dniu premiery :P Te same utwory lossless z Apple Music.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje czegoś do pracy. Co będzie trzymało w miarę długo na bat. Przede wszystkim muszę mieć dobra jakość połączeń przy dość głośnym otoczeniu (hala produkcyjna) No i wygoda, to też się liczy.
Jakość dźwięku mało istotna, na hali jest hałas więc to pomijam.
Myślałem o
EDIFIER tws Neobuds lub Bose QC earbuds choć ta druga opcja odstrasza ceną ale podobno wygodne i nie wypadają.

Rzućcie jakąś propozycją




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Teti napisał:

Panowie potrzebuje czegoś do pracy. Co będzie trzymało w miarę długo na bat. Przede wszystkim muszę mieć dobra jakość połączeń przy dość głośnym otoczeniu (hala produkcyjna) No i wygoda, to też się liczy.
Jakość dźwięku mało istotna, na hali jest hałas więc to pomijam.
Myślałem o
EDIFIER tws Neobuds lub Bose QC earbuds choć ta druga opcja odstrasza ceną ale podobno wygodne i nie wypadają.

Rzućcie jakąś propozycją



 

 

Jeśli nie będą ci przeszkadzać tipsy spinfit240, to bierze Shanlinga mwt300. Bardzo wygodne, długo trzymają na baterii, z tymi tipsami świetna izolacja. Co do brzmienia, to mi nic więcej nie potrzeba, świetny bas, dobra scena, rozdzielcza góra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chciałem coś do pracy po zgubionych Edifierach, to sobie zamówiłem Soundpeats Mini. Scarbir chwalił za przyzwoite granie w tych pieniądzach i wygodę (że małe) + 7 godzin grania, to mi wystarczy. Jak przyjadą, to dam znać co i jak.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 06:17, imbryk82 napisał:

Dla użytkowników Soundcore Liberty 3 Pro

 

 

Co do słuchawek - są fantastyczne. Ich brzmienie jest naprawdę świetne. Bardzo się polubiliśmy. Polecam. W tej cenie (i nie tylko) to gamechangery.

 

 Zajefajny setup - DZIEKOWAC!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły Soundpeats Mini. Bardzo mocna Vka - mocno podbity niski bas i wyższa średnica, zaraz za nimi są wokal i góra. Wstępnie pobawiłem się eq i da się z tego coś wykrzesać - niezła separacja, całkiem niezła jakość góry, bas ogarnięty, acz chyba ciepełka samym eq nie ogarnę. Dość szybkie granie. Scena taka normalna dla doków w tej cenie. Wygodne. Dźwięk na pewno lepszy od edifierów że. Do pracy w hałasie mi wystarczą, to nie miało być audiofilskie uniesienie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności