Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Najner napisał:

Moim zdaniem Sennheiser Momentum M3 (miałem Sonkę, mam Freebuds) mają najlepszą jakość dźwięku. Trochę żałuję, że sprzedałem te Sennki.

Mam Senki M3 i Philipsy L3.

Senki mają lepsze ANC i nie szumią tak mocno i nieprzyjemnie jak Philipsy.

Philipsy moim zdaniem trochę lepiej grają (nawet w porównaniu do Senków po korekcji).

 

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

Właśnie sprawdziłem. 

I tak na poszczególnych ustawieniach ANC 

1. Dynamiczne ANC - prawie niesłyszalne przy wyłączonej muzyce

2. Komfortowy - również nie słychać prawie nic

3. Ogólny - leciutki szum

4. Najwyższy - ciut wiecej niż na Ogólnym ale nadal jak najbardziej akceptowalnie

Dziękuje :) 

 

 

A co sądzicie o Razerach Opus? Rtings ocenia je bardzo wysoko pod względem ANC i dźwięku. Nówki z Amazonu da się dorwać za 400-450 pln.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Luqart napisał:

jak z szumem podczas ANC w najwydajniejszym trybie?

Freebuds nie szumią, ale ANC negatywnie wpływa na jakość dźwięku, ucina bardzo dużo dołu. W Sennkach M3 natomiast nie było prawie w ogóle różnicy.

Co do Philipsów Możesz mieć rację, że grają lepiej, nie słyszałem ich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ni z gruchy ni z pietruchy sobie wejdę w temat

"Lypertek Tevi, Sony WF-1000HM3 i Noble Falcon Pro.

A, jeszcze gdzieś tam napisałem, że podepnę przewodowe Sivga Robin  SV021.

Materiał testowy : "Ostatnie kuszenie Chrystusa" (Passion -1989)) - najlepszy soundtrack w wykonaniu Petera Gabriela i najlepszy sountrack jaki powstał.W tym momencie klepiesz na kolana (czytelniku), bo albo akceptujesz to co powyżej napisałem, albo zostajesz odstrzelony. Jeśli już zostałeś odstrzelony na wejściu to nic pod tym postem nie piszesz, bo martwi i ryby głosu nie mają. Capisci ?

 

Będzie edyta, no jakże inaczej ?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, paratykus napisał:

Tak ni z gruchy ni z pietruchy sobie wejdę w temat

"Lypertek Tevi, Sony WF-1000HM3 i Noble Falcon Pro.

A, jeszcze gdzieś tam napisałem, że podepnę przewodowe Sivga Robin  SV021.

Materiał testowy : "Ostatnie kuszenie Chrystusa" (Passion -1989)) - najlepszy soundtrack w wykonaniu Petera Gabriela i najlepszy sountrack jaki powstał.W tym momencie klepiesz na kolana (czytelniku), bo albo akceptujesz to co powyżej napisałem, albo zostajesz odstrzelony. Jeśli już zostałeś odstrzelony na wejściu to nic pod tym postem nie piszesz, bo martwi i ryby głosu nie mają. Capisci ?

 

Będzie edyta, no jakże inaczej ?

No to Edyta :

Zderzenie Lypertek Tevi z Noblami :

jak ktoś nie chce bawić się w analizatora przebiegu "ścieżek dźwięków" czy jakoś tak, to sobie może swobodnie zostać z LT (LYPETEKAMI) bo one "som" bardzo rozdzielczo i równo grającym TWS-ami, na poziomie pierwszego wypustu Sennek TWS co były na Forum objawieniem dźwiękowym (ale nie orgonomicznym, bo to gabarytowo wielkie kołyby są. Pewnie tylko Chico, sugeruję się awatarem jest je w stanie zaaplikować. Poza tym były prądożerne "w chuuuj" i zjadały prąd od samego patrzenia na nie) Lyperteki batkę mają nie do zabicia. Czekasz aż im się prąd skończy i zasypiasz w międzyczasie, nie doczekawszy się. A, bo zapomniałem... Jest takie niby "objawienie" Lyperteków co nazywa się dumnie Lypertek PurePlay Z3 - to jest "chopoki" rebrand Lypertek Tevi. Nie, nie przewiduję polemiki w tym względzie. Rebrand i szlus.

Ktoś szuka jednak więcej dźwięku w dźwiękach ? To Gościu idziesz po Noble, wracasz do domu i puszczasz z zadowolenia bańki nosem. Bonus z tego jest taki, że "bańki dajesz na wymaz Covida i masz 2 pieczenie od razu : zadowolenie z ilości dźwięku w dźwięku i materiał na wymaz. A co mi tam. Ostatecznie żyjemy w czasach ostatecznych i takie bonusy są chyba na miejscu, nie ?

 

WF-1000XM3 - one "som" z ANC rzeczywiście wygłuszające otoczenie bez nadmiernego kołkowania kanałów słuchowych.

Natomiast jeśli czopek w dooopie, czy też w uszach Ci nie przeszkadza i nie musisz mieć "full wypas konfiguracji" z poziomu aplikacji to biorąc pod uwagę ich cenę i cenę XM4 robisz im po prostu "kęsim". Zainteresowanych etymologią tego słowa odsyłam do wszechwiedzącego internetu.

100-XM3 grają bardziej rozrywkowo od LT i Nobli, trochę mulą basem, ale to jest dalej poziom nieosiągalny dla chinoli za "100 zet".

 

Ło, teraz wpiąłem w odbyt (dziurka 3,5) Robiny ...

 

WueFy 1000 klęknęły przed nimi, Lypertek Tevi dumnie podniosły czoło a Noble posłuchały i poklepały je po plecach : "fajny z Ciebie Gość, ale musisz jeszcze trochę poćwiczyć..."

 

Jeśli komuś nie pasuje żartobliwy ton mojego posta to gwarantuję, że uda mi się żyć z tą opinią.

Gdybym miał przedkładać komfort swojego życia i jego powagi na Audio, to tego ... (wpisujecie co chcecie).

 

Jakieś pytania ? Walcie śmiało. Jeśli tylko uda mi się tu zajrzeć z mojego świata, który jest jednak dla mnie ważniejszy, z całą pewnością i powagą, odpowiem.

 

 

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

Aż żem parskł wymazem na ekran :D :D :D 

I teraz widzę, po przetarciu, że lajków dalej ni mom.

Nic się tym faktem nie przejmuj.

W czasach mojej młodości był taki hiszpański piłkarz co się zwał Roberto Lopez Ufarte ...

Było to w czasach kiedy moja świadomość audio była na poziomie : "som" słuchawki i "som" kolumny.

Patrzyliśmy z kuzynem na mecz z tym Lopezem, a on w tym meczu grał jak chińskie wynalazki audio za "pińć" zet.

Kuzyn tak patrzy się na TV (czarno-białe of course ) i mówi :

 

Lopez Podtarty ... 

 

Tyle mniej więcej jest warte moje pisanie o Audio :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, manuelvetro napisał:

A na odwrót zupełnie - między wierszami kabaretowego śmiechu - prawda wyziera jak goła rzyć.

Wiesz ... jeśli udało się coś przemycić to fajnie :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini opis 4 TWS, nie miałem bezpośrednio wszystkich ale miałem wspólny wyznacznik.

 

Jabra elite 65t

SoundCore air2 pro anc

Mi 2 pro

Fresg Rebel Twins anc

TRN bt20s + fh5

 

Wiec tak

Jabra elite 65t cena i muzykalność byłą ok, jakoś wykonania słabizna 1+/6, połączenie brak trybu mono rwało generalnie dla mnie porażka (sporo zwrotów ma ten model)

SoundCore air2 pro anc ogólnie widać jakoś 5/6, otwieram etui potrafi rozłączyć inne urządzenie :D  anc szum wycina ale nie stuki, spójny i klarowny dźwięk, nie trzyma się uszu aż tak dobrze jak reszta bo są dość płytkie ale za to też wygodne ma długie rozmowy

Mi 2 pro niby spoko, ale musiałem usuwać parować (telefon tez MI) deko więcej dołu air2pro, wykonanie 4/6, dźwięk spoko jak na TWS

Fresg Rebel Twins anc poziom podobny do mi2pro tyle że nie bawiłem się długo

bt20s + fh5 są znacznie lepsze, znacznie głośniejsze, wygodniejsze po za adapterem za uchem, ma twoje bolączki potrafi się wypiąć kabel, do rozmowy słabo bo mikrofon schowany za uchem jednak tłumi. Z tego względu nie poszedłem w adaptery kolejny raz.

 

Wygrały air2 pro i na ten moment daje sobie trochę spokój z szukaniem innych TWS, więcej przez nie rozmawiam niż słucham, bo słucham na fh5+ shuffle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak: jak dostałem technics EAH-AZ60, to oddałem synowi panasonic RZ-S500W, chociaż podobały mi się, w przeciwieństwie do @Jaro54, ale technicsy, które Jaro zresztą doradził, faktycznie były lepsze. Potem zamieniłem się z @Wisting i w efekcie uzyskałem Noble Falcon Pro, wybitnie dobre sonicznie słuchawki, jak @paratykusje między wierszami opisuje. Sens bytu Technicsów u mnie został więc poddany w wątpliwość. I stało się tak, że jakieś cuda na kiju porobiły się i zamiast Noble Falcon Pro i Technisców najwyższych pojawiły się u mnie legendy w postaci grado 325 by Mihauczok, co je @paratykusma w awatarze i T90 od @chico99, com ich nie miał jeszcze, a co znalazły u mnie dom obok k812 - pewnie na zawsze.

W każdym razie okazało się, że nie mam żadnych TWS, a są jednak mi potrzebne. Miałem ważne spotkanie w czwartek o 16.00, a mojego małego z przedszkola około tej godziny odbieram, więc rano zabrałem starszemu synowi panasonic RZ-S500W, bez jego  straty, bo wcale ich nie słuchał, preferując pasujące mu bardziej do uszu galaxy buds coś tam, w każdym razie od @all999nabyte, znaczy dobre. No i mając 12 par nausznych w tym wybitne k812 z kablem argentum extreme  i próbujące gonić je T90 i inne fajne, co mam je w sygnaturce, ostrom się zdziwił jak dobrze grają panasonic RZ-S500W. Uratowały mi nie tylko telekonferencję w czwartek, ale i codzienne poranki, gdzie jednak brak kabla jest przewagą istotną. Sonicznie odstają od towarzystwa kablowego (noble Falcon pro - już niekoniecznie, co w kabarecie słowno muzycznym wyżej @paratykuswskazywał) ale nie na tyle, by moja dusza cierpiała, słucham ich cały czas rano, krzątajac się, z dużą przyjemnością. Do sprzątania, w kuchni czegoś szykowania idealne. Także, konkludując z fanklubu TWS NIE wypisuję się, bo mam jedną parę, bardzo.... przyzwoitą - w tym sonicznie. 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser CX Plus po paru godzinach:

Nieduże, zgrabne, etui także nie z tych największych. Parowanie z Asusem ROG 5 przeszło bez problemów. Sama aplikacja Sennheisera jest może uboższa w funkcje niż ta od Sony, ale wymagane rzeczy posiada. Można by było dopracować equalizer, bo ma tylko 3 suwaki (tej opcji graficznego ustawienia nie ruszałem). Kabel USB ma z 10 cm długości, taki niestety mamy trend od jakiegoś czasu. Od razu wymieniłem gumki na Acoustune 08, co w mojej opinii poprawiło dźwięk. A właśnie dźwięk - powiedziałbym, że to nowocześniejsza wersja Momentum TWS, z ANC i lepszym kształtem obudów. Jest dół mocny, ale dobrze kontrolowany, nie zalewa średnicy, która też wydaje mi się niezła. Góra niesykliwa, ale rozciągnięta sporo. A, i w odróżnieniu od Noble - dotyk (przynajmniej dla mnie) naprawdę działa. Kodeki obsługiwane: aptX™ Adaptive Audio, AAC, SBC.

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad soundcore liberty 3 pro, na Amazon de ok 600 zł. Dźwiękowo najlepsze tws jakich słuchałem to GeekFly GF8s, sony wf-1000xm3 mi nie przypasowały.... Obecnie mam sony wf c500  kupione nowe za śmieszną cenę 70 zł ale kusi mnie coś wyższego... Taka choroba niestety 😀 noble pro trochę drogie dla mnie więc skuszę się chyba na soundcore... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ppmuzyk napisał:

Zastanawiam się nad soundcore liberty 3 pro, na Amazon de ok 600 zł. Dźwiękowo najlepsze tws jakich słuchałem to GeekFly GF8s, sony wf-1000xm3 mi nie przypasowały.... Obecnie mam sony wf c500  kupione nowe za śmieszną cenę 70 zł ale kusi mnie coś wyższego... Taka choroba niestety 😀 noble pro trochę drogie dla mnie więc skuszę się chyba na soundcore... 

Może spróbuj tych QCY T16 .  Podobno zawstydzają dużo droższe sluchawki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Huawei Studio i zastanawiam się, czy nie zmienić na kablowe ath msr7, albo denon ah1200, ew Sennheiser pxc 550 1gen(Bluetooth+kabel). Czy ktoś z forumowiczów może coś doradzić? Będzie lepsza jakość na korzyść kabla, czy nie zawracać sobie głowy? Odsłuchy głównie w domu na sprzętach Apple 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaclav napisał:

Witam

Posiadam Huawei Studio i zastanawiam się, czy nie zmienić na kablowe ath msr7, albo denon ah1200, ew Sennheiser pxc 550 1gen(Bluetooth+kabel). Czy ktoś z forumowiczów może coś doradzić? Będzie lepsza jakość na korzyść kabla, czy nie zawracać sobie głowy? Odsłuchy głównie w domu na sprzętach Apple 

K371 w tych pieniądzach, są fajne i lepsze technicznie od Huawei. A co Ci nie pasuje w obecnych słuchawkach?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaclav napisał:

Witam

Posiadam Huawei Studio i zastanawiam się, czy nie zmienić na kablowe ath msr7, albo denon ah1200, ew Sennheiser pxc 550 1gen(Bluetooth+kabel). Czy ktoś z forumowiczów może coś doradzić? Będzie lepsza jakość na korzyść kabla, czy nie zawracać sobie głowy? Odsłuchy głównie w domu na sprzętach Apple 

Kabel nie zmienia , to zalezy co na końcu kabla masz wpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaclav napisał:

Witam

Posiadam Huawei Studio i zastanawiam się, czy nie zmienić na kablowe ath msr7, albo denon ah1200, ew Sennheiser pxc 550 1gen(Bluetooth+kabel). Czy ktoś z forumowiczów może coś doradzić? Będzie lepsza jakość na korzyść kabla, czy nie zawracać sobie głowy? Odsłuchy głównie w domu na sprzętach Apple 

 

Pewnie kabel to kabel, polecam Audio Technica ATH M50X jak lubisz dobrej jakości basik (i najlepiej dokupić do nich wygodniejsze pady welurowe Shure 940 lub dedykowane Brainwavz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godne polecenia są też Pioneer SE-MS9BN. Działają i po kablu i po BT, mają ANC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

K371 w tych pieniądzach, są fajne i lepsze technicznie od Huawei. A co Ci nie pasuje w obecnych słuchawkach?! ;)

Ogólnie to bardzo fajne słuchawki, ale delikatnie mi brakuje dołu. Na ANC jest najlepiej, ale ciut za dużo wycina. Z kolej jak na ANC włączę wzmocnienie basów, to trochę barwę zmienia i tak jakby przestrzeni ubywa w moim odczuciu. Zależy oczywiście od tego, czego się słucha. W wielu gatunkach jest Ok, ale w większości słucham rocka i alternatywy. Słucham z Apple Music wiec AAC. Może wymyślam na siłę 😉😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności