Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

A które są wygodniejsze ? Noble czy Technicsy ?

@manuelvetro kupiłeś taniej Technicsy czy normalna cena ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

A które są wygodniejsze ? Noble czy Technicsy ?

@manuelvetro kupiłeś taniej Technicsy czy normalna cena ?

Jedne i drugie bardzo wygodne. Chyba wolę Noble pod względem komfortu, ale za krótko mam jedne i drugie, by się definitywnie wypowiedzieć. W każdym razie tydzień temu byłem w biedrze w Technicsach, dziś w Noblach. Były to najlepsze zakupy, jakie pamietam. Technicsy kupiłem w euro na raty, to 66,66 taniej wyszło, bo dwie raty gratis :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hammerh34d napisał:

Mam wrażenie że w porównaniu z jaysami każde inne tw będą lepsze jeśli chodzi o stabilność transmisji, a co za tym idzie słuchalność ogólną.
Nigdy jeszcze nie miałem wirelessow które by tak rwały.

U mnie nie ma takich problemów. Może czasem, jak z jakiegoś powodu jedno ucho zasłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, hammerh34d napisał:

U mnie zarówno z LG jak i Samsunga sygnał rwie się jak głupi, wystarczy... telefon do kieszeni włożyć.
Przypominam, że że słuchawki dedykowane do treningu, a więc do korzystania w ruchu....

Mi z iPhone działa Ok, tylko z prawego ucha słuchawka wysuwa się i muszę co jakiś czas poprawiać, ale mam tak z każdymi dokanałówkami, taka anatomia ucha niestety

Rozważam jeszcze Libratone Air +, podobno tez nieźle grają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soundcore Liberty 3 pro - mam i ja :)

 

Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Dopiero je rozpakowałem i testuję. Przede mną ustawianie, hearID etc.

 

Natomiast mam pewien problem z LDAC. Raczej jest on związany z telefonem. Uruchamiam tryb LDAC w aplikacji słuchawek. Przechodzę do opcji programisty w Galaxy S21 i włączam kodek LDAC, ale nie działa. Zmienia mi na AAC.

 

Czy ktoś miał podobny problem z Galaxy S21? Jak uruchamia się na nim LDAC? Będę wdzięczny za pomoc.

 

e:

Nie było pytania. Jestę gałganę.

Wystarczyło zmienić w opcjach bt przy sparowanych słuchawkach (zostawiam to tu dla innego gałgana)

:)

 

Wracam do osłuchiwania.

Edytowane przez imbryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu wysłał mi na odsłuchy Noble Falcon TWS ... Byłem ciekaw drogich TWS. Manu, dzięki 👍

Na co dzień słucham Lypertek Tevi i WF-1000XM3. I tak... Jeśli Lypertek to takie Sennheiser Momentum TWS (pierwsza wersja)z ciut gorszym od nich basem , ale 2 x tańsze, a 1000XM3 niszczą inne dokanałówki pod względem ANC, tak Noble zabiły mnie na wejściu całościowym odtwarzaniem dźwięku. Zapodałem sobie na wejściu soundtrack "Blade Runner 2049", bo bas na początku z normalnych słuchawek jest "bombastyczny".

I tego ... Noble mnie normalnie zgłuszyły ... potęgą dźwięku.

Za stary jestem żeby jarać się byle czym, ale zwróciłem się do Manu o możliwość odsłuchu, bo po recenzji Jakuba bardzo mnie te TWS-y zaintrygowały.

Ergonomia : natychmiast dogadały się z moimi kanałami słuchowymi

Tłumienie : rewelacja. Zupełnie nie wiem co się w domu dzieje, muszą mnie stukać w ramię.

Zapodałem im na dzień dobry Spinfit CP145, bo bardzo je lubię. I ... nie zawiodłem się.

Przestrzeń, scena, detal, dół, środek i góra ... klękajcie narody ( jak na TWS ).

Poszło po BT na początek z sony A55 i jest wygar. Bananik i cała reszta.

Jak wczołgam się do wyra to je oczywiście sparuję z innymi grajkami po BT.

Ooops, muszę chwilę ochłonąć, bo nerwowo zacząłem szukać promocji na te Noble, ale , że mam cały weekend przed sobą to spróbuję się racjonalnie ogarnąć ...

PS.Nie wiem co te skurczybyki tam zdłubali, ale ... Nie czuję w uszach słuchawek, a muzyka tańczy mi wokół głowy.

 

Tomisławie ... Dzięki za możliwość przesłuchania :-)

18 minut temu, paratykus napisał:

Manu wysłał mi na odsłuchy Noble Falcon TWS ... Byłem ciekaw drogich TWS. Manu, dzięki 👍

Na co dzień słucham Lypertek Tevi i WF-1000XM3. I tak... Jeśli Lypertek to takie Sennheiser Momentum TWS (pierwsza wersja)z ciut gorszym od nich basem , ale 2 x tańsze, a 1000XM3 niszczą inne dokanałówki pod względem ANC, tak Noble zabiły mnie na wejściu całościowym odtwarzaniem dźwięku. Zapodałem sobie na wejściu soundtrack "Blade Runner 2049", bo bas na początku z normalnych słuchawek jest "bombastyczny".

I tego ... Noble mnie normalnie zgłuszyły ... potęgą dźwięku.

Za stary jestem żeby jarać się byle czym, ale zwróciłem się do Manu o możliwość odsłuchu, bo po recenzji Jakuba bardzo mnie te TWS-y zaintrygowały.

Ergonomia : natychmiast dogadały się z moimi kanałami słuchowymi

Tłumienie : rewelacja. Zupełnie nie wiem co się w domu dzieje, muszą mnie stukać w ramię.

Zapodałem im na dzień dobry Spinfit CP145, bo bardzo je lubię. I ... nie zawiodłem się.

Przestrzeń, scena, detal, dół, środek i góra ... klękajcie narody ( jak na TWS ).

Poszło po BT na początek z sony A55 i jest wygar. Bananik i cała reszta.

Jak wczołgam się do wyra to je oczywiście sparuję z innymi grajkami po BT.

Ooops, muszę chwilę ochłonąć, bo nerwowo zacząłem szukać promocji na te Noble, ale , że mam cały weekend przed sobą to spróbuję się racjonalnie ogarnąć ...

PS.Nie wiem co te skurczybyki tam zdłubali, ale ... Nie czuję w uszach słuchawek, a muzyka tańczy mi wokół głowy.

 

Tomisławie ... Dzięki za możliwość przesłuchania :-)

edit :  "jadę teraz " płytę Al di Meola "Cielo e Terra", taką na wskroś przestrzenną i w większości akustyczną produkcję ...

Manu coś Ty mi narobił ... Znowu z konta zejdą złotówki.

By to szlag ...

Edytowane przez paratykus
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Beh0lder napisał:

A Fokus pro ponoć jeszcze lepiej grają, ekhm.🤦‍♂️d Gdyby tylko miały IP

Nie kuś Szatanie, Falcon mają lepszą izolację pasywną i w nie wchodzę jak nóż w masło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał:

@paratykus jakieś porównanie z nie-twsami?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Tak, ale po weekendzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Noble były nieużywalne przez tragiczne sterowanie. Albo nie reagowały w ogóle, albo reagowały za bardzo. Dźwięk ok, ale bez jakiś rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj na mini-meet słuchałem m.in. AKG K371BT (wcześniej posiadałem wersję przewodową) i muszę przyznać, że to są bardzo dobre słuchawki. Dźwięk wyrównany, miękki, gładki, z lekko podbitym subbasem i łagodną górą, scena przy tak małej budzie ok, wygoda również. Z pamięci wersja po kablu była lekko ostrawa na wyższej srednicy, a tutaj tego nie ma, więc albo progres w strojeniu wersji BT, albo różnice w egzemplarzach. 

 

Nie mam już Huawei Freebuds Studio, ale pamiętam, że tam miałem problem z wyższą średnicą, której nie mogłem się pozbyć nawet w EQ, a w K371BT nic nie trzeba grzebać w dźwięku, bo grają poprawnie od połączenia, tylko SQ może być trochę niższe, w sensie, że grają mniej technicznie, a bardziej muzykalnie, ciepło i ciemniej - dla mnie fpyte. 😉👍

 

Tak czy siak, K371BT są świetne w swojej cenie, imo. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wisting napisał:

Dla mnie Noble były nieużywalne przez tragiczne sterowanie. Albo nie reagowały w ogóle, albo reagowały za bardzo. Dźwięk ok, ale bez jakiś rewelacji.

Trzeba je walnąć. Nawet w czapce przez rękawiczkę działa. :P 

Napisałeś mi, że ten typ tak ma i to jest ok, to się nauczyłem, prawda, w każdych warunkach. Paratykusowi też przekazałem instrukcję obsługi. PAnel nie jest dotykowy, walnąć trzeba :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Przedwczoraj na mini-meet słuchałem m.in. AKG K371BT (wcześniej posiadałem wersję przewodową) i muszę przyznać, że to są bardzo dobre słuchawki. Dźwięk wyrównany, miękki, gładki, z lekko podbitym subbasem i łagodną górą, scena przy tak małej budzie ok, wygoda również. Z pamięci wersja po kablu była lekko ostrawa na wyższej srednicy, a tutaj tego nie ma, więc albo progres w strojeniu wersji BT, albo różnice w egzemplarzach. 

 

Nie mam już Huawei Freebuds Studio, ale pamiętam, że tam miałem problem z wyższą średnicą, której nie mogłem się pozbyć nawet w EQ, a w K371BT nic nie trzeba grzebać w dźwięku, bo grają poprawnie od połączenia, tylko SQ może być trochę niższe, w sensie, że grają mniej technicznie, a bardziej muzykalnie, ciepło i ciemniej - dla mnie fpyte. 😉👍

 

Tak czy siak, K371BT są świetne w swojej cenie, imo. 😉

JA miałem k361bt, dla mnie lipa straszna. Zamulone, słabe SQ, ciężkie. Kupiłem więc po kablu k371 i też bez zachwytów, średniaki, a jak porównałem z dt1990 czy nawet k701FAW, to sprzedałem bez żalu, znaczy z radością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, manuelvetro napisał:

JA miałem k361bt, dla mnie lipa straszna. Zamulone, słabe SQ, ciężkie. Kupiłem więc po kablu k371 i też bez zachwytów, średniaki, a jak porównałem z dt1990 czy nawet k701FAW, to sprzedałem bez żalu, znaczy z radością.

No ale co Ty porównujesz słuchawki portable do pełnowymiarowych, jeszcze znacznie droższych i z zupełnie innym strojeniem, analitycznym, które preferujesz?! :)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

z zupełnie innym strojeniem, niż analityczne, które preferujesz?! :)

 

No właśnie. Tu mógł być pies pogrzebany. Ale Robiny u mnie ostały się 🤷‍♂️ Ale tylko jedna takie mam - i technicsy AZ-60, a tych studyjnych całą armię. Chyba oczekiwałem następców k551 - i się zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

No właśnie. Tu mógł być pies pogrzebany. Ale Robiny u mnie ostały się 🤷‍♂️ Ale tylko jedna takie mam - i technicsy AZ-60, a tych studyjnych całą armię. Chyba oczekiwałem następców k551 - i się zawiodłem.

Robiny to dla mnie porażka, przy głośnym sluchaniu grały cyfrowo i ostro, zupełnie niesłuchalne i znowu to jest analiza, którą preferujesz, ja uciekam najdalej, jak potrafię od takiego strojenia, stąd też długo się nie ostały u mnie i @Undertaker teraz cieszy w nich michę. 😁👍

 

Także, jak ktoś lubi bezpieczne, ciemniejsze granie w stylu HD600/650, z lepszym zejściem i po BT, to polecam w tej cenie K371BT. 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności