Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś posiada MTW300 i jeszcze nie sprawdzał ich ze spinfitami CP240, to bardzo polecam.

 

Na stockowych tipsach, dla mnie były niesłuchalne - prawie zerowa izolacja, przez co bas gdzieś uciekał i żeby go usłyszeć, trzeba grać głośniej, przez co góra zaczynała zabijać.

 

Sprawdziłem moje standardowe tipsy i na hybrydach Symbio W było sporo lepiej. W końcu pojawiła się izolacja i bas, góra się trochę schowała. Generalnie równiejsze granie, ale raczej do domowych odsłuchów.

 

Zamierzałem już je wrzucić do komisu i w akcie desperacji sprawdziłem wszystkie tipsy, jakie mam. Wygrzebałem CP240, które do tej pory z niczym mi dobrze nie zagrały. I było wielkie łał. W końcu jest izolacja odpowiednia dla TWS-ów, pojawił się solidny basior i ogólnie wygar na dole. Góra wskoczyła na swoje miejsce. Jak do tego dodam świetny czas pracy na baterii i mega wygodę, to mam temat TWS-ów zamknięty.

 

Jedyna wada to, że tipsy nie wchodzą do etui, więc trzeba je za każdym razem zdejmować. Ale złożenie trwa 3 do 5 sekund, więc nie jest to dla mnie problem. I zdjęte mieszczą się w etui.

 

20211207_112521.jpg

20211207_112559.jpg

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie ostatnio  Fiil T1 Lite + Spinfit CP145 niebieskie, połączone z laptopem, czy tel. Odczucia z brzmienia to jakieś herezje mi wychodzą🙂 Taką holografię, bas, nasycenie, muzykalne granie to niedawno słyszałem na 64 Audio NIO, które są milion razy droższe🙂Jakiś mega seal, synergia z moimi uszami, czy inna psychoakustyka...

Ciekawe jak będą grały Fiil T2 Pro...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dj1978 napisał:

Słucham sobie ostatnio  Fiil T1 Lite + Spinfit CP145 niebieskie, połączone z laptopem, czy tel. Odczucia z brzmienia to jakieś herezje mi wychodzą🙂 Taką holografię, bas, nasycenie, muzykalne granie to niedawno słyszałem na 64 Audio NIO, które są milion razy droższe🙂Jakiś mega seal, synergia z moimi uszami, czy inna psychoakustyka...

Raczej patoakustyka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

@Jot R możesz spróbować z Whizzerami SS20 - ładnie się mieszczą w etui, a mi zapewniły bardzo dobry seal.

Dzięki za podpowiedź, przy najbliższych zakupach zapewne sprawdzę. A jak z wpływem na pasmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie do Symbio - mocny dół, czysty środek, góra bez podbicia (w SpinFitach czasami jest dla mnie za bogato na górze).

Fajne są też Whizzery ET100, ale to już bardziej V, choć gładsze od CP100, no i niekoniecznie będzie ładowało słuchawki, bo gumki są w miarę długie. Za to siedzą w moim uchu jak marzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dj1978 napisał:

Słucham sobie ostatnio  Fiil T1 Lite + Spinfit CP145 niebieskie, połączone z laptopem, czy tel. Odczucia z brzmienia to jakieś herezje mi wychodzą🙂 Taką holografię, bas, nasycenie, muzykalne granie to niedawno słyszałem na 64 Audio NIO, które są milion razy droższe🙂Jakiś mega seal, synergia z moimi uszami, czy inna psychoakustyka...

Ciekawe jak będą grały Fiil T2 Pro...

Już miałam zamawiać z Aliex ale kosztują 300 zł z wysyłką z PL :( Myślałam że będą tańsze.

A propo... Tws1 pro, ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Lord Rayden said:

A wcześniej czytała? 

 

PS Potężny ten bunt, taki kanapowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, joysofjoyc4 napisał:

A wcześniej czytała? 

 

PS Potężny ten bunt, taki kanapowy :P

Jakie czasy takie bunty. "Buntowanie się " napędzając kasę koncernom modowym albo technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zostałem wkręcony w TWS-y. CZy tam się wkręciłem sam, cholera wie, bo wątku nie czytałem, przyznaję, wstyd.

Panasy RZ-S500W nie tak dawno zakupiłem, wiadomo, z chytrości, bo były tanie. Mnie się spodobały na tyle, że ciekawość kazała sięgać wyżej. Technics EAH-AZ60 zanabyłem i grają fpytę. Takie Robiny bez kabla. W każdym razie, od kiedy mam TWS-y Robiny wiszą na stojaku. Komfort i wygoda TWS nie do przecenienia. Dzisiaj byłem na zakupach w technicsach, zero problemów, tylko komfort, zadowolenie i frajda. Kiedyś próbowałem w IEM-ach chodzić do biedry, ale to była pomyłka. Tutaj w TWS kiedy trzeba noise cancelling, kiedy trzeba ambient sound, ewentualnie tapnięcie na stop, albo odbiór telefonu. Bajka. Także Noble Falcon Pro jako trzeci shot się już szykuje :) Wpadłem. Ale jestem zadowolony jak @audionanikhajpu.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Soundcore Liberty 3 Pro z LDAC 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem w sklepie Philips Fidelio L3. Całkiem wygodne, acz nieco mocno cisną. Pady mogłyby być nieco głębsze, ale podejrzewam, że wejdą skórki Beyera. No ale jak to gra? Całkiem fajnie. Przyciemnione granie, fajna separacja, scena też niezła. Bas mocny, się jakościowo dobry i nie wchodzi na średnicę, nie zamula brzmienia (acz klasyki ma nich nie słuchałem - tu może być zbyt obficie na dole). Mogłyby być nieco jaśniejsze, ale nie jest źle. Imo chyba najlepsze wirelessy (przynajmniej z tych, które słuchałem). Anc też bardzo dobre, prawie całkowicie wyciszało wszystko z otoczenia

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jaro54 napisał:

Nowość od Soundcore Liberty 3 Pro z LDAC 

Właśnie o nich czytam 😉 Szukałem w guglu jakichś zajawek na forum i tu mnie skierowało 😉

Recenzenci pieją zachwyty, ale oni zawsze pieją. Kusi żeby sprawdzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Play napisał:

Dziś słuchałem w sklepie Philips Fidelio L3. Całkiem wygodne, acz nieco mocno cisną. Pady mogłyby być nieco głębsze, ale podejrzewam, że wejdą skórki Beyera. No ale jak to gra? Całkiem fajnie. Przyciemnione granie, fajna separacja, scena też niezła. Bas mocny, się jakościowo dobry i nie wchodzi na średnicę, nie zamula brzmienia (acz klasyki ma nich nie słuchałem - tu może być zbyt obficie na dole). Mogłyby być nieco jaśniejsze, ale nie jest źle. Imo chyba najlepsze wirelessy (przynajmniej z tych, które słuchałem). Anc też bardzo dobre, prawie całkowicie wyciszało wszystko z otoczenia

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

Właśnie je testuję - zgadzam się odnośnie brzmienia, ANC. Dźwiękowo mój faworyt, spodobały mi się bardziej od Bose NC 700 czy Sennheiser Momentum M3.

 

Aplikacja za to marna, lepiej nie instalować. Degraduje kodek z aptX-a HD do aptX-a i ma kilka innych problemów. Cały czas liczę, że to rychło naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poddam się haype-owi na  Soundcore Liberty 3 Pro. Planowałem zakup Soniaczy 4-ek ale tu i cena przyjemniejsza i opinie lepsze. Czy ktoś z szacownych kolegów już wetknął wspomniane słuchawki "we uszy"?

 

Pękłem... 

 

IMG_20211220_192005.jpg

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poddam się haype-owi na  Soundcore Liberty 3 Pro. Planowałem zakup Soniaczy 4-ek ale tu i cena przyjemniejsza i opinie lepsze. Czy ktoś z szacownych kolegów już wetknął wspomniane słuchawki "we uszy"?
 
Pękłem... 
 
IMG_20211220_192005.thumb.jpg.7061ab8379bd05fe29a8981f36364a8c.jpg
Daj znać jak trochę poużywasz. Zastanawiam się nad nimi, ale muszę poznać trochę więcej opinii.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbryku Sundcore-y mam już parę godzin w uszach pracując to coś napiszę.

 

Nim się wypowiem zaznaczam, że taki ze mnie ekspert od TWS-ów jak z koziej dup... trąba. Mam możliwość odwołać się do kilku słuchawek, które miałem / mam odpowiednio długo a i tak jest to mało miarodajne porównanie z pamięci. Słuchawki są świeże i nie mam bladego pojęcia czy będą się jeszcze układać / wygrzewać. Należałoby zakładać, że tak jednak myślę, że finalnie nie będzie to miało wpływu na wrażenia słuchowe w tym konkretnym modelu.

 

Moim punktem odniesienia mogą być:

  1. KZ AS10 Pro
  2. KZ DQ6 + AZ09 (adapter bluetooth)
  3. Dita the Answer - Truth edition
  4. Fiio FH7
  5. Shure KSE1200

Zacznę od ogromnego żalu jaki mam do was za wspomnienie o tych słuchawkach, kolejno nienawidzę salonu Denon we Wrocławiu, że miał je na miejscu wraz ze sztuką odsłuchową. Przez ww. mój wczorajszy wieczór nie należał do udanych...

 

"Znowu kupiłeś słuchawki, przecież mieliśmy oszczędzać!"

 

Nawet oczy na spaniela nie podziałały, ani tekst:

 

"Kochanie ale one nie były takie drogie, to tylko 699,- PLN"

 

Starałem się umniejszyć swojej zbrodni na potencjalnie nowych członkach garderoby mojej lepszej połowy. Nic to nie dało cytując Kiviego z YT, Kuta..., żal i zniszczenie!

 

Sztuki testowej posłuchałem 20 minut, zmiotło mnie basem, coś tam się działo na średnicy, góra była ale bez rewelacji, brzmienie miało jakąś głębię - mocno fun-owe granie. Uznałem, że jest w tym jakiś potencjał i trochę na pałę rzekłem drżącym głosem, ściskając mocniej portfel:

 

"To ja poproszę te słuchawki" :P

 

Zabawa zaczęła się w domowym zaciszu. Jestem przyzwyczajony do  pasowania słuchawek, raczej ciasnego. Shure-y są tu niedoścignionym wzorem, a tu jakoś tak luźno, wrażenia seal-u żadnego. Telepanie głową jak paralityk nie sprawiło, że po Souncore-y musiałem zejść do sąsiada. Jest kupa opcji pasowania wg. tego czym Soundcore się chwali (3 punkty podparcia czy coś tam). W zestawie mamy po 4 sztuki tipsów i gumek "słuchawkowych", bo nie wiem jak je inaczej nazwać. Rozmiarówka jak w sklepie z damską bielizną XS, S, M, L. Zacząłem od konfiguracji tips XS / gumka XS za luźno. Rozmiar gumki XS brzmi słabo więc podbudowując własną wiarę w siebie poszedłem oczko wyżej S / S finalnie podpasowało dopiero M / S czyli jednak nie taki najmniejszy... zestaw. Zmierzam całym wywodem do bardzo dużych możliwości konfiguracyjnych pasowania i to jest ogromny plus. Pasowanie jest dalej bardzo luźne. ZS10 Pro z chińskimi piankami, a Soundcore ze swoimi 3 punktami to jak porównywać mizianie piórkiem, a wbijanie w ucho trzonka tępym młotkiem. Fajnie choć dziwnie, nie przyzwyczajony jestem.

 

Samo granie z Tidala w domu jakoś bez szału, ale najpierw aktualizacja soft-u, potem aktualizacja codec-a LDAC i przejście na LDAC. Lepiej, ale dalej dup... nie urywa, apka zainstalowana to kurde o co chodzi? Wreszcie wdusiłem po raz 1 HearID Test w aplikacji, faktycznie z 2-3 minuty to zajmuje. W sypialni cicho

 

"W końcu lepsza połowa obrażona to zrobię se ten test"

 

I tu oddaję pokłon programiście, który napisał tę apkę i ludziom odpowiedzialnym za jej funkcjonalności. Co bym nie kliknął w EQ i tak wracam do pre-set-u z aplikacji. Przetestowałem się jeszcze ze 3 razy za każdym razem wynik / brzmienie było ciut inne. Myślę, że to jest ważny wniosek bo sam jestem raczej słuchawkowym purystą, ma być dobrze od początku bez żadnych regulacji, EQ i innych takich. Tu nie da się inaczej, jednym z kroków integrowania słuchawek z apk-ą jest wspomniany test. Nie umiem wyzbyć się przekonania, że mnie te Souncore-y cały czas oszukują! Dziady! Myślę, że każda zmiana tipsów / gumek / czy aftermaretowych tipsów powinna kończyć się ponownym testem. Ani Spin-fity TWS, ani podpasowane pianki maści wszelkiej nic nie zagrało mi lepiej od fabrycznych akcesoriów... Dziwne tego jeszcze nie grali, zawsze kabel od JD tipsy od Marasa itd.

 

Wreszcie, wytestowany, spasowany i z LDAC-em wrzucam: Jak na lotni - Kuby Badacha w wersji Master, jest 30 minut po północy a ja doznaję olśnienia dźwiękowego i japa mi się cieszy. Przerzucam na Fisza - Za mało czasu, łooo jaaa jaki basior aż muzgiem mi trzęsie. Teraz będzie na liczniku z 5h grania, słuchawki nie są idealne czuć lekki brak rozdzielczości i to bez porównywania do KSE bo to niebo a ziemia. Dla mnie słuchawki reprezentują dobry poziom ogólny, przyjemne "zestrojone" (hardwarem, aplikacją, własnym pre-set-em), ocieplone granie nie pozbawione szczegółów, jest poczucie przestrzeni. Nie mamy tu grania stricte ze środka głowy jest poczucie planów i lekkie wrażenie sfery. Igor Herbut - Krakowski spleen troszkę podbiłem głośność... Ale wokal, super! Prosiło by się pociągnąć tę rozdzielczość, trochę mi emocji brakuje. Jednak na litość boską, TWS-y za 7-em stówek, a ja chcę żeby to zagrało lepiej niż FH7 z aftermarketowym kablem od smoka za łącznie 3xtyle.

 

IMG_20211221_122846.jpg

 

Do przetestowania ANC, i inne bajery. Póki co nawet mi przez myśl nie przeszła myśl o wrzucaniu ich w komis :) Napiszę coś więcej z czasem, a może lepiej nie bo elaborat mi wyszedł. Zadowolony? TAK!

Edytowane przez Tajniakos
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noble Audio Falcon Pro - moje są i nie oddam.

Panasy RZ-S500W od których zacząłem swą przygodę z TWS dostał młody. TECHNICSY EAH-AZ60 są wciąż moje. One grają świetnie, lecz mega funowo, kolorowo, soczyście, etc. Potrzebna mi była przeciwwaga. Liniowe, bardzo rozdzielcze, z punktowym, wielofakturowym basem, na poziomie co najmniej moich gr07x/flc8s balanced… Noble Falcon Pro saved my TWS audio life.

Chwilo trwaj

D2F0803B-6A66-4ED3-94C8-1C9487C84469.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności