Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, LuQi napisał:

@chico99 a jak z komfortem? Wyglądają na duże, masywne i ciężkie.. 

To cztero-przetwornikowe trybrydy, więc takie być muszą. Ale z ergonomią nie miałem problemu.

Kształt kopułek jest standardowy. Wiele przewodowych iemów ma bardzo podobne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio UTWS3 lub Nicehck BH 2

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy adapter ma własny temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem głuchy, ale zdaje mi się, że Philipsy Fidelio L3 nie zapisują zmian w korektorze, poczynionych w aplikacji Philips Headphones, w swojej pamięci. W efekcie działają tylko przy słuchaniu z komórki, z appką uruchomioną w tle. Ponieważ używam w 99% Sony A45 (aptX HD) więc z gmerania nici.

Ale jak wspomniałem, może nie słyszę zmian, ale powinienem chyba zauważyć różnice w suwaku 100 Hz między -15 dB a +15dB. Przynajmniej w komórce słyszę przy ciągłym odtwarzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 19:18, Kekacz napisał:

Nie wiem czy jestem głuchy, ale zdaje mi się, że Philipsy Fidelio L3 nie zapisują zmian w korektorze, poczynionych w aplikacji Philips Headphones, w swojej pamięci. W efekcie działają tylko przy słuchaniu z komórki, z appką uruchomioną w tle. Ponieważ używam w 99% Sony A45 (aptX HD) więc z gmerania nici.

Ale jak wspomniałem, może nie słyszę zmian, ale powinienem chyba zauważyć różnice w suwaku 100 Hz między -15 dB a +15dB. Przynajmniej w komórce słyszę przy ciągłym odtwarzaniu.

Nie zapisują, bo nie mają wbudowanej pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem o Galaxy Buds Pro. Słucham sobie ich drugi dzień i mogę powiedzieć, że są naprawdę udane. Nie siedzę już czynnie w słuchawkach jak parę lat temu i mam aktualnie porównanie tylko do TRN T200 w kategorii bezprzewodowych doków i samsungi oferują równiejsze, pełniejsze i klasowo trochę lepsze brzmienie o lepszej definicji. Nie jest to jednak przeskok klasowy i jakaś deklasacja. ANC coś tam działa.. ale co ważne nie zmienia istotnie charakteru brzmienia. Z samsungiem działają wyśmienicie.. Jak airpodsy na iphonie - całkowicie automatycznie i pewnie. Jeżeli chodzi o obsługę i jakość połączenia to TRN T200 wypadają.. nie wypadają. To kłopotliwe w stałości połączenia słuchawki. Słuchawki potrafią się rozparowywać ze sobą na 2-3 sekundy. Dźwięk potrafi pływać z pogłosem między słuchawkami. Samsungi działają jak połączone niewidzialnym przewodem 🙃.

 

Jedyne poważne zastrzeżenie mam do ergonomii słuchawek i ich aplikacji do ucha. Ciężko trawić w złoty środek, trzeba się nagimnastykować.. 

 

Muszę uzupełnić (10 godzin po pierwszym wpisie) - słuchawki prawdopodobnie pójdą do zwrotu. Mija drugi pełny dzień i nie mogę się pozbyć dyskomfortu w prawym uchu. Ignorowałem to na zasadzie "przyzwyczaję się" ale nie da rady. Nawiązując do aplikacji w uchu.. nie umiem się pozbyć bólu po 15-20 minutach w uszach. Szkoda.

 

Co ciekawe wpisałem frazę "Samsung Galaxy Buds Pro uncomfortable" i ku mojemu zaskoczeniu wielu ludzi narzeka na właśnie prawą słuchawkę w uchu.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ostatnie uzupełnienie: No nic, pojechały do zwrotu. Podsumowując - bardzo dobre brzmienie, stabilne połączenie i zaskakujący zasięg BT. Fatalna ergonomia i brak komfortu podczas używania.  Prawe ucho prosiło o litość za każdym razem. Jak udało mi się wyśrodkować je tak, aby było w miarę wygodnie to nie łapałem seala (na żadnych tipsach - docelowo L). Wielka szkoda bo chcąc coś z samsunga nie mam żadnej alternatywy.

Edytowane przez ALTON
Dopisuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kupiłem Sennheiser CX400BT i dźwięk mnie pozytywnie zaskoczył, zwłaszcza że na codzień używam Philips Fidelio X2HR i Fiio fh3 z qudelix 5k. KUPIŁEM UŻYWKI Z PÓŁTORA ROCZNĄ GWARANCJA W RTV EURO AGD ZA 250 ZŁ, W TEJ CENIE MEGA DEAL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć właściwej odpowiedzi, a trochę nie daje mi to spokoju. Otóż, czy słuchawki Bluetooth zawsze równają się temu delikatnemu szumowi podczas odtwarzania czegokolwiek i/lub krótko po zatrzymaniu odtwarzania? Przy zatrzymaniu odtwarzania najczęściej występuje taki charakterystyczny pyk i wówczas totalna cisza, podobnie przy rozpoczęciu odtwarzania - delikatny pyk i stałe ciche syczenie (dość mocno słyszalne, gdy słuchamy np. samego lektora robiącego przerwy).
 

Ostatnio swoje dotychczasowe Xiaomi Mi True Wireless Earbuds zamieniłem na QCY T13, które w ostatnim czasie w znanym rankingu na scarbir.com zrzuciły z pierwszego miejsca Edifier X3, jako najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 25$. Ogólnie z zakupu byłbym zadowolony, rzeczywiście zgodnie z recenzją grają lepiej, myślałem jednak, że w tym modelu uniknę tego co irytowało mnie w słuchawkach Xiaomi, czyli z tego co czytałem na reddicie tzw. white noise/static hiss(?)
 

Najłatwiej to sprawdzić w Windowsie podczas odtwarzania czegoś cichego, klikając na głośniczek i na pasku głośności, szybko zmieniając LPM (stale go trzymając) wartośći np. z 20% na 0%. Na 0% zawsze jest totalna cisza (np. na QCY T13 do 5% jest również totalna cisza - wtf?), natomiast już od 6% do 100% mam stały szum, który o ile przy normalnym słuchaniu muzyki nie przeszkadza, tak np. przy oglądaniu kursu w PotPlayerze (sam głos) jest słyszalny właściwie ciągle (w dodatku na PotPlayerze po wciśnięciu pauzy szum nie znika w przeciągu kilku sekund jak np. na YouTubie, a trwa niemal w nieskończoność – słuchawki są jakby stale w stanie aktywności).
 

I teraz pytanie: czy cokolwiek da się z tym zrobić szumieniem/syczeniem? Dziwi mnie, że w wielu recenzjach nie ma o tym nawet słowa, to moje drugie słuchawki TWS i z tego co czytałem na reddicie to wszystkie słuchawki Bluetooth będą miały ten problem w większym bądź mniejszym stopniu. Chciałem tych słuchawek używać jako moich głównych - i ok do głośnej/średniogłosnej muzyki jak najbardziej, ale gdy przychodzi mi oglądać w nich jakiś kurs, bądź podcast to komfort słuchania jest zwyczajnie gorszy niż na najpodlejszych słuchawkach przewodowych...

PS: Co ciekawe na 90-100% w QCY również mam ciche trzaski/artefakty tylko na Windowsie - sprawdzane na dwóch laptopach Asus (na Xiaomi tego nie ma).

Edytowane przez ronin76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ronin76 napisał:

Mam do Was pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć właściwej odpowiedzi, a trochę nie daje mi to spokoju. Otóż, czy słuchawki Bluetooth zawsze równają się temu delikatnemu szumowi podczas odtwarzania czegokolwiek i/lub krótko po zatrzymaniu odtwarzania? Przy zatrzymaniu odtwarzania najczęściej występuje taki charakterystyczny pyk i wówczas totalna cisza, podobnie przy rozpoczęciu odtwarzania - delikatny pyk i stałe ciche syczenie (dość mocno słyszalne, gdy słuchamy np. samego lektora robiącego przerwy).
 

Ostatnio swoje dotychczasowe Xiaomi Mi True Wireless Earbuds zamieniłem na QCY T13, które w ostatnim czasie w znanym rankingu na scarbir.com zrzuciły z pierwszego miejsca Edifier X3, jako najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 25$. Ogólnie z zakupu byłbym zadowolony, rzeczywiście zgodnie z recenzją grają lepiej, myślałem jednak, że w tym modelu uniknę tego co irytowało mnie w słuchawkach Xiaomi, czyli z tego co czytałem na reddicie tzw. white noise/static hiss(?)
 

Najłatwiej to sprawdzić w Windowsie podczas odtwarzania czegoś cichego, klikając na głośniczek i na pasku głośności, szybko zmieniając LPM (stale go trzymając) wartośći np. z 20% na 0%. Na 0% zawsze jest totalna cisza (np. na QCY T13 do 5% jest również totalna cisza - wtf?), natomiast już od 6% do 100% mam stały szum, który o ile przy normalnym słuchaniu muzyki nie przeszkadza, tak np. przy oglądaniu kursu w PotPlayerze (sam głos) jest słyszalny właściwie ciągle (w dodatku na PotPlayerze po wciśnięciu pauzy szum nie znika w przeciągu kilku sekund jak np. na YouTubie, a trwa niemal w nieskończoność – słuchawki są jakby stale w stanie aktywności).
 

I teraz pytanie: czy cokolwiek da się z tym zrobić szumieniem/syczeniem? Dziwi mnie, że w wielu recenzjach nie ma o tym nawet słowa, to moje drugie słuchawki TWS i z tego co czytałem na reddicie to wszystkie słuchawki Bluetooth będą miały ten problem w większym bądź mniejszym stopniu. Chciałem tych słuchawek używać jako moich głównych - i ok do głośnej/średniogłosnej muzyki jak najbardziej, ale gdy przychodzi mi oglądać w nich jakiś kurs, bądź podcast to komfort słuchania jest zwyczajnie gorszy niż na najpodlejszych słuchawkach przewodowych...

PS: Co ciekawe na 90-100% w QCY również mam ciche trzaski/artefakty tylko na Windowsie - sprawdzane na dwóch laptopach Asus (na Xiaomi tego nie ma).

Taki statyczny szum to przypadłość tanich słuchawek bluetooth i TWS. Dopiero wyższe modele z dedykowanym torem audio mają czarne tło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ALTON napisał:

Taki statyczny szum to przypadłość tanich słuchawek bluetooth i TWS. Dopiero wyższe modele z dedykowanym torem audio mają czarne tło.

Najtańsze tego typu słuchawki to jaki koszt?
I teraz zasadnicze pytanie: czy da się to w ogóle w jakikolwiek sposób wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć jakimiś ustawieniami bądź zakupem osobnego adaptera, odbiornika Bluetooth (np. 4.0/5.0)?
 

bo teraz kwestia zwrotu tych słuchawek (lub nie) sprowadza się tylko do tego czy to ja trafiłem na jakiś zły egzemplarz (że jakoś bardziej słyszę te szumy niż inni użytkownicy tego modelu) czy może jest to kwestia modułu Bluetooth w moim laptopie, bo oprócz tego stałego szumu (gdy słuchawki wchodzą w stan aktywności - charakterystycznym pyknięciem) to mam również do czynienia trzaskami/artefaktami/zanieczyszczeniami słyszalnymi przy ustawieniu głośności od 94 do 100% (i to tylko na laptopie, na telefonie problem nie występuje!). O ile wyżej wspomniany szum ma charakter stały i identyczny na każdej głośności, to w przypadku tych trzasków/artefaktów słychać je bardziej im wyższa jest głośność (czyli na tych 94% najsłabiej, na 100% najgłośniej).
Co gorsza w mieszkaniu mam dwa laptopy firmy Asus z mniej więcej podobnego okresu i na obu jest tak samo, z drugiej strony jest jest cień szansy, że w obu może być tak samo kiepski moduł Bluetooth (jednak testując inne TWS, z Xiaomi na tych samych laptopach, to owych trzasków nie ma).


Co ciekawe włączając w rejestrze Windowsa opcję "Wyłącz głośność bezwzględną", czyli dokładnie to co dzieje się na tym filmie owe trzaski występują już nie tylko w zakresie od 94 do 100% głośności, ale na każdej oprócz 0% (wtedy jednak zakłócenia mają już charakter stały niezależnie od głośności i w tym przypadku właściwie nie da się z nich korzystać).

Edytowane przez ronin76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatnio pytałem o Galaxy Buds Pro które w końcu kupiłem i dwa dni później zwróciłem przez fatalną ergonomię (patrz kilka postów wyżej). Widzę, że samsung ma jeszcze coś takiego jak Galaxy Buds 2 które nie wyglądają źle. Też mają ANC i zdaje się normalną tulejkę i bardziej ergonomiczny kształt - ktoś zna, słuchał? Jak się to ma do PRO?

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 11:20, ALTON napisał:

zwróciłem przez fatalną ergonomię

To mnie trochę zmartwiłeś, bo właśnie noszę się z zamiarem ich kupna....zresztą też natknąłem się na wpisy o słabym trzymaniu się słuchawek w uszach. 

Szlag mnie trafia, bo wydać kupę kasy na telefon i jeszcze nie otrzymać jakiegoś g........o adaptera ,to jakaś kpina . Myślałem jeszcze o Jabra Elite 85t. 

Mial ktoś z nimi styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojawiły się na rynku nowe Technics EAH-AZ60. Mają LDAC i podobno ANC lepsze lub równe Sony WF-1000 XM4. A są dużo wygodniejsze od Sony, no i 200 płn w kieszeni zostaje. A dźwięk podobno dużo poważniejszy poziom niż Sony, strojone pod publiczkę. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

Teraz pojawiły się na rynku nowe Technics EAH-AZ60. Mają LDAC i podobno ANC lepsze lub równe Sony WF-1000 XM4. A są dużo wygodniejsze od Sony, no i 200 płn w kieszeni zostaje. A dźwięk podobno dużo poważniejszy poziom niż Sony, strojone pod publiczkę. 

są też jakieś takie ładniejsze :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.technics.com/pl/produkty/sluchawki/eah-az60.html

Co by szkodziło dodać aptX i aptX HD ? Skoro LDAC jest. 

Ciekawe czy są lepsze od Hiby WH2. Te ostatnie jednak u nas nie do dostania.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg testerów Sony strojone pod pop a Technics bardziej zaangażowane brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wyglądają kusząco, nie są wielkimi bułami czego nie znoszę w TWS. Trzeba poczekać na promki, bo panasy i technicsy dosyć szybko i dosyć mocno spadają z cen. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szugary68 napisał:

To mnie trochę zmartwiłeś, bo właśnie noszę się z zamiarem ich kupna....zresztą też natknąłem się na wpisy o słabym trzymaniu się słuchawek w uszach. 

Szlag mnie trafia, bo wydać kupę kasy na telefon i jeszcze nie otrzymać jakiegoś g........o adaptera ,to jakaś kpina . Myślałem jeszcze o Jabra Elite 85t. 

Mial ktoś z nimi styczność?

Jak pisałem, ja swoje zwróciłem. Nie byłem w stanie przeskoczyć braku wygody. Polecam jednak spróbować Buds2 o które też pytałem. Są nieporównywalnie wygodniejsze ale też mniej analityczne - bardziej rozrywkowe i "uniwersalne". Osobiście jednak nie zdecydowałem się na nie bo reprezentują ten sam poziom i bliski charakter do TRN T200 które już mam więc to byłby nonsens.  Dodam jeszcze, że na Buds 2 jest oferta cashback 170zł od samsunga i kuponik na tidala.

Edytowane przez ALTON
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności