Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, vito corleone napisał:

@Luqart, czy można słuchać nutek jeśli rozładują się akumulatorki w słuchawkach , po kablu tak jak np w M2 ?

Czy można za pomocą usb podłączyć do lapka i użytkować muzycznie czy złącze usb służy tylko do ładowania?

Niestety, tylko do ładowania, komputer nie wykrywa słuchawek jako DAC.

Nie ma tak jak w Sennkach czy PSB M4U.

 

Przewodowo da się ich słuchać tylko po kablu jack.

 

Ale mają bardzo szybkie ładowanie. Podłączenie na 20 minut ładuje do 40% a to starcza na cały dzień.

Do tego mają bajery znane z soniaczy, czyli zakrywanie dłonią słuchawek wycisza muzykę i  włącza mikrofony aby słyszeć rozmówcę. Do tego jest czujnik nałożenia słuchawek jak w XM4 który wyłącza dźwięk kiedy nie mamy ich na głowie i automatycznie je wyłącza po chyba 2 minutach.

 

Dokupiłem dzyngiel Creative BT-W3 za 131 na promocji na stronce Creative i jestem spełniony co do wireless audio. Dla mnie to zdecydowanie lepsza opcja niż Mozos, bo malutka i ma lampkę która wskazuje który kodek jest w użyciu, a do tego umożliwia update oprogramowania, więc może wrzucą soft który będzie obsługiwać APTX-Lossless.

 

Jak ktoś lubi zrównoważony dźwięk z basem to super opcja.

Jak dla mnie są lepsze od PSB M4U 8 i Sennków M3.

Za krótko miałem Dali IO-6 aby się wypowiedzieć.

Dla mnie to najlepsze wirelessy jakie miałem na uszach. A za 899 petarda. Lepsze od Philipsów X2.

 

spacer.png

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam M2 , XM3, Bose QC25 i z żadnych nie jestem zadowolony tak do końca  , kuszą mnie te Philipsy. Czekałem na  M3 i niestety . ANC lepsze od M2 a słabsze od XM3 ? Czy anc mocno ingeruje w dzwięk? Czy można po kabelku jak bateria jest rozładowana? I jak z wygodą w porównaniu np do Sony lub Bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vito corleone napisał:

Ja posiadam M2 , XM3, Bose QC25 i z żadnych nie jestem zadowolony tak do końca  , kuszą mnie te Philipsy. Czekałem na  M3 i niestety . ANC lepsze od M2 a słabsze od XM3 ? Czy anc mocno ingeruje w dzwięk? Czy można po kabelku jak bateria jest rozładowana? I jak z wygodą w porównaniu np do Sony lub Bose?

Trzeba było wziąść choćby na próbę Huawei FreeBuds Studio ANC. ANC i wszystko inne lepsze od XM3. Ktoś powie że brak kodeków, ale one na AAC grają lepiej niż Sony z LDAC. Jak ktoś ma telefon Huawei z L2HC to sądzę że ciężko w rozsądnych pieniądzach znaleźć dla nich konkurencję. Przy cenie na huawei.pl 349 pln to must have. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Najner napisał:

Mógłbyś porównać ich sygnatury i ANC? 

ANC jednak bez szału. Wszystko i tak nie umywa się do XM3/XM4.

Ogólnie dla mnie to jeden i ten sam poziom - średni.

 

Co do sygnatury to L3 mają zrównoważony dźwięk z podbitym, szybkim, punktowym basem.

M3 to basowe potworki, ale dobrze kontrolowane z niezłą sceną, wysokimi i wycofaną średnicą.

PSB M4U8 bardzo fajne zrównoważone brzmienie z niezłą sceną i podbiciem basu. Podobny dźwięk do Phiipsów, ale L3 moim zdaniem robią to lepiej i są tańsze.

Ogólnie cała trójka moim zdaniem zalicza się do muzykalnych słuchawek.

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Luqart napisał:

M3 to basowe potworki z niezłą sceną, wysokimi i wycofaną średnicą.

No właśnie moim zdaniem M3 to najlepiej grające sopranami słuchawki BT, jakie słyszałem. Wszystkie inne bardziej lub mniej dawały cyfrą, a w M3 można sobie tego basowego potworka zbić o dwa punkty w EQ i jest już bardziej cywilizowany ;) Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

No właśnie moim zdaniem M3 to najlepiej grające sopranami słuchawki BT, jakie słyszałem.

To posłuchaj jak będziesz miał okazję KEF Space ONE Wireless - góra jest absolutna :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał albo słucha doków od Samsunga - Galaxy Buds Pro? Jak to brzmi? Czy słuchać jakieś jałowe zakłócenia w stanie jałowym bez odtwarzania dzwieku?, jakieś szumy, piski transmisji BT? Jak to współpracuje z telefonem? 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hammerh34d napisał:

Właśnie dziś słuchałem.
Jak dla mnie są ciche na sucho, współpracują z telefonem bardzo ładnie, świetnie działa tryb "hearthrough".
Brzmienie... Szczerze mówiąc mi się podoba. Ale nie mam siły tworzyć poezji dziś, może jutro :)

Ciche tzn. maksymalna głośność nie jest zadowalająca? Uuu to poważny problem w moim wypadku. Używasz ich z samsungiem? Jeżeli tak to napis także słowo o tym jak działają w roli mikrofonu podczas nagrywania filmów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś słuchałem.
Jak dla mnie są ciche na sucho, współpracują z telefonem bardzo ładnie, świetnie działa tryb "hearthrough".
Brzmienie... Szczerze mówiąc mi się podoba. Ale nie mam siły tworzyć poezji dziś, może jutro

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciche tzn. maksymalna głośność nie jest zadowalająca? Uuu to poważny problem w moim wypadku. Używasz ich z samsungiem? Jeżeli tak to napis także słowo o tym jak działają w roli mikrofonu podczas nagrywania filmów
Ciche w sensie nie produkują buczenia/szumu nie grając.
Mikrofon wydaje się być ok, rozmówcy nie narzekają. Nie nagrywam filmików, za stary jestem na jakieś tiktoki i można podobno raka od tego dostać default_wink.png
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem czy mi się bardziej nie podobają od Sony nawet. Jakoś mam wrażenie bardziej neutralnie i lepiej technicznie grają. Aż wstyd pisać.
Jedyny minus w porównaniu, to brak komunikatów słownych, tylko jakieś plumkanie. W ten sposób nie wiem czy mam właczone anc czy nie..
Szkoda ze kupiłem fioletowe, bo chyba w nich z mieszkania nie wyjdę - z tshirtem Cannibal Corpse raczej się nie zgrywają za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MrSheep napisał:

Galaxy Buds Pro są świetne, jak dla mnie najlepiej brzmiące TWSy dostępne obecnie na rynku. Charakter określiłbym jako nieprzesadzone ciepłe V lub U (podbite skraje), solidny poziom techniczny (oczywiście po TWS nie można się spodziewać cudów na tym polu) :) 

Trzeba mieć telefon Samsunga? 

Według was które TWS grają najlepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć telefon Samsunga? 
Według was które TWS grają najlepiej? 
Nie trzeba mieć telefonu Samsunga :)
Nie ma takich które grają najlepiej- co osoba to inny gust
Ja miałem lypertek tevi i byłem zachwycony. Mam fiio FH3 z UTWS3 i wg mnie urywają dupę również.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliśmy. Pojawiły się adaptery TRN BT30. Dość podobne do Fiio UTWS3. Są na dropie.

https://drop.com/buy/trn-bt30-bluetooth-earphone-module?utm_placement=0&referer=LPPEBJ&mode=guest_open&utm_campaign=Automated Daily Promotional 2021-10-01&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Daily Promotional&utm_content=1633079362575.478093107926518434772818

 

 

TRN BT30

Chip: Qualcomm QCC3040

Bluetooth version: 5.2

Bluetooth codecs supported: aptX, AAC, SBC

Bluetooth range: Up to 49 ft (15 m)

Battery capacity: 700 mAh

Playback time: Up to 20 hours

Connector: MMCX, 0.78 mm, 0.75 mm, or QDC

Charging port: USB-C

OToPAgbrSKCMRmo4pL2j_07.jpg

1633141042850.262152935534759696844528-3477052D98EB4FBD8DB36A7E5A17EE16.jpeg.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadeszła ta wiekopomna chwila ... Moje ukochane senki zostały pokonane.

Kolejność na fotce nieprzypadkowa.

 

Geekfly GF10.

Pierwsze TWS-y mogące śmiało rywalizować, technicznym poziomem jakości gry, z przewodową konkurencją.

Oczywiście na swojej półce cenowej.

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez chico99
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Nie wiem czy zauważyliśmy. Pojawiły się adaptery TRN BT30. Dość podobne do Fiio UTWS3. Są na dropie.

https://drop.com/buy/trn-bt30-bluetooth-earphone-module?utm_placement=0&referer=LPPEBJ&mode=guest_open&utm_campaign=Automated Daily Promotional 2021-10-01&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Daily Promotional&utm_content=1633079362575.478093107926518434772818

 

 

TRN BT30

Chip: Qualcomm QCC3040

Bluetooth version: 5.2

Bluetooth codecs supported: aptX, AAC, SBC

Bluetooth range: Up to 49 ft (15 m)

Battery capacity: 700 mAh

Playback time: Up to 20 hours

Connector: MMCX, 0.78 mm, 0.75 mm, or QDC

Charging port: USB-C

OToPAgbrSKCMRmo4pL2j_07.jpg

1633141042850.262152935534759696844528-3477052D98EB4FBD8DB36A7E5A17EE16.jpeg.jpg

@Lord Raydenraczej rozmiar UTWS1/BT20S/Pro. To BT20S Pro ze zmienionym układem BT i dodali wzmacniacz. Obudowa identyczna z BT20S Pro.

Mniejsze od UTWS3 i ergonomia lepsza. No i zaleta wymienne końcówki do podłączenia różnych doków jak BT20SPRO 

20211003_152024_HDR~2.jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Listen Wireless?
Po BT grają tak samo jak na kablu? Chodzi o to, czy nie stają się chłodniejsze lub cieplejsze jak moje Boltune, które po kablu zabijają basem, a po BT da się słuchać. Jak Waszym zdaniem wypadają względem Huawei Studio? Coś mi się kojarzy, że były czasem określane jako coś na podobę T90. Huawei są cieplejsze względem Focali?

 

Trochę kombinuję jak koń pod górę, bo szukam czegoś do filmów, a prawda jest taka, że te Boltune co mam dają radę w tym zastosowaniu, a kosztowały tylko 99zł :D

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Focale i to zdecydowanie wyższa liga od Huawejów. Dźwięk jasny, postawiony na świetnym środku i górze - dość specyficzny ale świetny. Po kablu grają minimalnie cieplej niż po BT. Musisz jednak pomyśleć o ich designie - na ulicę ciężko z tym wyjść bo są ogromne i wyglądają na głowie super idiotycznie 🙂

Edytowane przez ALTON
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności