Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.08.2021 o 12:37, Mayster napisał:

Hiby WH3 😃

 

20210809_122442.jpg

A WH2 ? Ten model  z LDAC będzie dostępny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po miesiącu testów. TWSów od Oluva. Kombinowałem z tipsami, ale szybko mnie to zmęczyło, więc wróciłem do tych z zestawu (rozmiar mniejszy niż te co były stockowo), siedzą w miarę dobrze. Po tym co słyszę wnioskuję że grają tak jak mają grać więc nie chce mi się kombinować. Na tyle co będę ich słuchał to wystarczą, myślę jednak że da się lepiej i kiedyś wrócę do tematu.

 

Co do dźwięku. 

 

Odczucia mam mieszane. Strojenie tych słuchawek jest genialne i ono samo w sobie daje bardzo dobre doświadczenie. W zasadzie chyba mam uszy takie jak Oluv bo tunning jest dla mnie idealny, najlepszy jaki do tej pory słyszałem. Chciałbym mieć duże słuchawki z takim strojeniem, ale....

 

No właśnie z takim strojeniem, ale lepszym jakościowo dźwiękiem. Gdyby dać Sundarom czy DT1990 a nawet HE-4xx takie strojenie to byłaby prawdziwa petarda. Baza dla tego projektu w kwestii jakości jest tutaj limiterem oceny tych słuchawek. I teraz nie wiem jak je oceniać.

 

Bo mamy słuchawki z genialnym strojeniem i taką sobie jakością grania. Całościowo nie jest źle i są warte tych 3 stówek, nie mam porównania w dokanałowych, więc nie powiem, że miażdżą wszystko w tej cenie, ale potrafią dać przyjemność eliminując potrzebę DAPa i kable. 

 

Może powiem najpierw o tym strojeniu, a potem o prezentacji i jakości. 

 

Punktem odniesienia dla Oluv'a były Etymotic Research ER2SE podczas jego prac nad tuningiem. Osobiście nie słuchałem żadnych etymoniców, ale też nigdy nie chciałem iemów które musiałbym głęboko instalować w uchu, tutaj nie musimy tego robić, bo nosi się je płytko wsadzone.

 

Dźwiękowo słuchawki od Etymonic mają opinie liniowych, szczegółowych i realistycznie brzmiących, dla niektórych w poszczególnych modelach bas może być za lekki, a słuchawki zbyt analityczne. Są jednak ludzie którzy zakoc**ją się w tych słuchawkach i płaczą, że nie można mieć takiego grania nigdzie indziej.

 

Tego odchudzenia na basie akurat nie naśladował mimo, że twierdzi o satysfakcjonującyn dla niego zbliżeniu się do efekti realizmu, który odbierał z ER2, zmieniając jednak balans na bardziej umilający odsłuchy, dodając trochę basu, wygładzając bardziej górę i robiąc ją bardziej audiofilską. 

 

Na początku grały mi trochę chudo, ale była to raczej zasłucha zbyt dużych użytych tipsów i za płytkiej instalacji w kanałach usznych.

 

Pomimo przejaskrawienia to było w nich coś co mnie urzekło. Porafiły wyciągnąć mnóstwo detali. Po zmianie tipsów jednak przekaz się bardziej zbalansował, stracił na ultra precyzji, ale nie grają już chudo, dźwięk jest pełniejszy, krąglejszy, gładszy. 

 

image.png

 

Wykres pokrywa się dobrze z moimi odczuciami. Jest wyczuwalne podbicie na niskim basie które wybrzmienia miękko i przyjemnie. Jak widzimy przekaz do 2k jest bardzo gładki.

 

Percepcyjnie są dzięki temu bardzooo komfortowe w odbiorze. Niby czyste i klarowne bez oczywistych koloracji, ale też nie suche, analityczne twarde, tylko da się wyczuć pewne ciepło i nasycenie.

 

Widzimy powyżej 2K w okolicach 3K pewną górkę i to dodaje trochę jasności i ożywczości, potem jest dołek, dzięki któremu nie ma przejaskrawienia tylko wygładzenie brzmienia.

 

Nie jest to zgodne z targetem, ale zgaduję, że w tym miejscu uszy Oluva mają rezonans i jest wrażliwszy na te częstotliwości, a że chciał te słuchawki uczynić przyjemniejszymi i gładszymi to zredukował to miejsce.

 

Potem mamy górkę i dołek. Ten drugi dołek podobno jest w każdych lepszych słuchawkach i on ma tam być, nie pamiętam dokładnego wytłumaczenia, ale to nie jest błąd w sztuce.

 

Natomiast ten pik nie musi być koniecznie tak źle odbierany. Z wykładu Amira o psychoakustyce dowiedziałem się, że słuch nie przyswaja sobie w sopranach drobnych pików i dołków, nie śledzi ich po kolei bo zbiera informacje całymi segmentami od do.

 

Oznacza to, że jest pradopodobieństwo, że on zbierze te górki i dołki razem i subiektywnie nam to mózg wyrówna.

 

Czyli jest szansa że nie usłyszymy tego jako górki i dołki bo pik nam odrobi braki szczegółowości, a dołek wytnie ostrości z rezonansu, a razem to wyjdzie bez odczucia straty. I to chyba kurcze działa. Szegółowość jest całkiem całkiem, ale nie ma żadnej fatygi dla moich uszu.

 

Z perspektywy zoom out dźwięk jest od dołu do góry czysty, klarowny, przyjemnie gładki, bez wyraźnych podbarwień, ale nie surowy i neutralny tylko smaczny, żywy i nasycony. Ciężko go dobrze opisać bo nie ma się do czego przyczepić, czy wyłapać oczywistych odstępstw. Sundara po EQ do targetu gdzie uzyskuje 96 punktów grają dalej barwniej i cieplej, a mimo to ten tuning tutaj wydaje mi się bardziej dojrzały, przyjemny i "prawdziwy" na raz. 

 

Prezentacja mogę założyć zyskuje na takim strojeniu. Dźwięk jest otwarty i wychodzi po za głowę, niektóre efekt przestrzenne są oddane bardzo dobrze, z tym, że nie tworzony jest żaden dystans, możemy liczyć tylko na to co jest w nagraniu, nie ma dodatkowego rozkładania dźwięku, specjalnego kreowania głębokości i szerokości.

 

Ostatecznie otrzymujemu taką kule wokół głowy, która po prostu reprezentuje to co trzeba, ale nic więcej. Dobra, ale nie wyczynowa przestrzeń. Z jednej strony nie dorównuje słuchawkom wokółusznym, ale z drugiej nic nie leży nam na głowie, a małżowiny są odkryte co polepsza odbiór tych słabszych efektów przestrzennych. 

 

Źródła pozorne są mniejsze, ale nie punktowe, a sama rozdzielczość dźwięku i separacja pozostawiają do życzenia. Nie jest tak całkiem źle, ale to się nawet nie zbliża do Sundara czy DT1990 tylko właśnie można to porównywać do dobrych słuchawek za te 300zł. 

 

Nie mam osłuchania z dokami, ale myślę, że jak na TWS za 300zł to narzekać nie ma co. Grają lepiej od tanich chińskich doków. I w sumie mógłbym powiedzieć, że grają jak rozwinięcie moich samsungowych doków markowanych jako AKG, które w sumie zawsze lubiłem i były dla mnie dość wystarczające. W zasadzie to one są takim trochę połączeniem tych samsungowych z MH1. Ogólna prezentacja dźwięku z tych pierwszych, ale klarowność i niski bas z tych drugich. 

 

Mogę brzmieć trochę krytycznie co do ich SQ, ale to tylko dlatego, że mam żal, że potencjał tego strojenia nie został w pełni wykorzystany. Natomiast muzycznie to wszystko na nich brzmi pięknie, bez żadnej fatygi, pełnym brzmieniem, bez przysłoniętej szczegółowości. Wszystko co najlepsze można było z tej konstrukcji - która jest dokami BT za 60$ - wyciągnąć to zostało wyciągnięte najlepiej jak się dało, na pewno zwiększając ich wartość i wątpię by można byłoby dostać coś lepszego w tej kategorii. 

 

Słuchawki nie są normalnie dostępne, więc dla większci opis mój to raczsj ciekawostka. Żałuję trochę, że nie zamówiłem dodatkowej pary na zapas. 😆

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z Oluv's Earfun była krótka i stock'owo średnio mi podeszły, a dalsza i kilkugodzinna "zabawa" z EQ utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie są to dobre słuchawki. Nie udało mi się usunąć jazgotu na wyższej średnicy, złagodzić owszem, ale i tak pozostała drażniąca metaliczność.

 

Wspomnianego jazgotu nie uświadczyłem w Creative Outlier Sport, ale to i tak jest bardzo niski poziom SQ w porownaniu do modeli na kablu. Do takich śmiesznie tanich Blon BL03 to jest przepaść, dosłownie, z w/w TWS'ów nie byłoby co zbierać, imo. ;) 

 

Jeżeli dongle BT faktycznie jakością dorównują dobrym telefonom, to najlepszą opcją byłoby sparowanie takiego z słuchawkami przewodowymi, SQ będzie nieporównywalnie lepsze, jedynie ergonomia nieco gorsza od TWS.

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Pod względem SQ da się lepiej, przynajmniej tak zakładam, bo prezentacja jest trochę uproszczona w porównaniu do bardziej zaawansowanych słuchawek. Jednak jazgotliwości na obecnych tipsach żadnej nie uświadczam. Słuchaweczki do tańca i do różańca jak dla mnie. Gładziutkie, czyste brzmienie ze smakiem. 

 

Blonów nie znam ale wyglądają na basową Vką z dołkiem na 4K - zupełnie odmienny kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co możecie polecić z dokanałowych tws za nieduże pieniądze? Fiil T1 lite? Kumpel się pytał a od dłuższego czasu nie jestem w temacie i nie wiem czy można je nadal polecać czy jest jakiś fajniejszy model na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, rayfe napisał:

Cześć, co możecie polecić z dokanałowych tws za nieduże pieniądze? Fiil T1 lite? Kumpel się pytał a od dłuższego czasu nie jestem w temacie i nie wiem czy można je nadal polecać czy jest jakiś fajniejszy model na rynku :)

w tej cenie można brać bez zastanowienia, warto tylko dokupić inne tipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa Galaxy Buds Pro na nieoryginalnych tipsach i mógłby zdradzić jakie najlepiej pasują. Pisza o różnych, na zagranicznych forach, ale ze względu na dziwną końcówkę w Budsach, mam wątpliwości.
Mi pasowały spinfity. Nie pomnę teraz oznaczenia. Ale takie same miałam w zestawie z isn h40.

Wysłane z mojego SM-T970 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie widział a się czaił to moje lyperteki tevi szukają nowego domu z parą świeżych spinfitow w rozm. L/XL
Cena jest negocjowalna

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 23:48, neonlight napisał:

Wspomnianego jazgotu nie uświadczyłem w Creative Outlier Sport, ale to i tak jest bardzo niski poziom SQ w porownaniu do modeli na kablu. Do takich śmiesznie tanich Blon BL03 to jest przepaść, dosłownie, z w/w TWS'ów nie byłoby co zbierać, imo. ;) 

 

Jeżeli dongle BT faktycznie jakością dorównują dobrym telefonom, to najlepszą opcją byłoby sparowanie takiego z słuchawkami przewodowymi, SQ będzie nieporównywalnie lepsze, jedynie ergonomia nieco gorsza od TWS.

Też tak myślę, po paru przygodach z TWS wróciłem mobilnie do zestawu ES100 + Blon03, jakość dźwięku wyraźnie lepsza, a wygoda nieznacznie (dla mnie) gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły

https://pl.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-air-v3

Niestety bez aptX. Z redukcją szumów.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem oryginale tipsy w Galaxy Buds Pro na SpinFit CP360, no i różnica jest kolosalna. Od razu łapie seala, traci się to głupie uczucie, ze słuchawki zaraz maja wypaść z ucha. Tak więc słuchawki zostają u mnie, m. in. za super parowanie ze sprzętem Samsunga i funkcjonalność.

 

Co do tipsów, trochę ciężko je założyć, bo otwór mały, ale elastyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna szkoła grania. Huawei cieplejsze, granie nastawione na relaks, do jasnych realizacji vs bardziej przestrzenne, równe, studyjne, szczegółowe granie AKG do muzyki klasycznej itp

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hustler napisał:

Wersja BT znacznie różni się od standardowej? Mowa o K371.

https://ichi.pro/pl/recenzja-sluchawek-studyjnych-bluetooth-akg-k371-bt-99321975024246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności