Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, MrBrainwash napisał:

Przekleje tu swoje wrażenia. 

 

LCD-2c nie mają przypadkiem cofniętej góry i wypchniętej średnicy?

 

 

20210715_230901.jpg

 

Jak na słuchawki to może grają Vką, ale targetem wpisują się w HC czyli brzmienie jest tak jak z neutralnych głośników. Tak je w sumie odbieram. Szczegółowościcna basie mi nie brakuje.

 

Grają podobnie jak HE-4XX po EQ, ale lepiej :) jedynie co to scena lepsza w HF ale to oczywiste. 

Średnicy nie mają wypchniętej, ale górna średnica i góra pasma jest zdecydowanie cichsza, nie mają nic wspólnego z graniem tych Earfun, to była tylko luźna dygresja ;). 

Ktoś jeszcze od na s z forum je w końcu dorwał?

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki powrót do HE-4xx uświadomił że jednak earfun nie mają podjazdu. My mistake. Co nie zmienia faktu, że dzielą podobne cechy. Wysoka szczegółowość, czystość, dobry balans tonalny. Bardzo mi się podobają. Na pewno jest progres w stosunku do MT1 i EDx, choć te są zdaje się cieplejsze, więc brzmieniowo tak całkiem nie straciły sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Krótki powrót do HE-4xx uświadomił że jednak earfun nie mają podjazdu. 

No to żadna nowość, że BT, a tym bardziej douszne, nie podjeżdżają pełnowymiarowym po kablu, dlatego zrobiłem zdzifko, jak kolega @Damix napisał, że sięga po nie częściej, niż po LCD2, ale podejrzewam, że głównie z powodów czysto użytkowych, nie brzmieniowych. 😉 Po weekendzie dam znać, czy Earfun'y mają jakikolwiek "podjazd" do HD800s - uprzedzając odpowiedzi, cenowy i ergonomiczny na pewno. 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że technicznie nie ma co porównywać do toru, który jest warty kilkanaście- kilkadziesiąt razy więcej. Chodzi mi o same strojenie i ogólna przyjemność odsłuchu bez wnikania w szczegóły. Stanowią dobre zastępstwo gdy chcemy posiedzieć swobodnie bez kabli. Przynajmniej ja nie mam takiego poczucia jak zazwyczaj towarzyszy po przejściu ze stacjonarki, na bluetooth: od razu granie w głowie, dziury w paśmie lub coś przesadnie podbite. Chociaż to ostatnie, to może po prostu kwestia dopasowania brzmienia do mojego gustu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damix napisał:

Wiadomo, że technicznie nie ma co porównywać do toru, który jest warty kilkanaście- kilkadziesiąt razy więcej. Chodzi mi o same strojenie i ogólna przyjemność odsłuchu bez wnikania w szczegóły. Stanowią dobre zastępstwo gdy chcemy posiedzieć swobodnie bez kabli. Przynajmniej ja nie mam takiego poczucia jak zazwyczaj towarzyszy po przejściu ze stacjonarki, na bluetooth: od razu granie w głowie, dziury w paśmie lub coś przesadnie podbite. Chociaż to ostatnie, to może po prostu kwestia dopasowania brzmienia do mojego gustu. 

👍

 

Może powiedziałbym inaczej. Porównywać można, ale nie ma co oczekiwać. Rzeźbimy tu w innym materiale, ale na tyle na ile da się wycisnąć w tej cenie i tej formie to jest super.  Czysto, gładko, szczegółowo, nie gra w głowie, nie ma dziur ani przesady żadnej. 

 

Wszystko czego potrzebuję jeśli chodzi o radość z muzyki i odpowiedni już poziom jakości dźwięku tutaj dla mnie jest. Stąd właśnie moja pomyłka na początku co świadczy o nich pozytywnie. 

 

Akurat Oluv uważa HE-4xx za lepsze od HD800 :P i ogólnie za bardzo dobre słuchawki. Żadna ujma dla EFproOE wypadają lepiej. 

 

Oluv jest dość kontrowersyjny on wybiera te BT ponad Meze Empyry 😅  sobię to tłumaczę jedynie tym, że on szuka neutralnej barwy i skupia się głównie na balansie tonalnym, a reszta rzeczy schodzi u niego na dużo dalszy plan. Można powiedzieć, że ma odwrotnie niż nie jeden audiofil, któremu nie przeszkadzają górki i doliny, ale musi być jakieś wow w prezentacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earfun'ków testing w toku.. 😎👍, a właściwie 👎, bez EQ do nich nie podchodź. 😉

 

15minut słuchania i pierwszy preset w Equalizerze Wavelet, gain skręcony na max..

Capture+_2021-07-20-02-13-54(1).png

 

Jest też gotowy preset do nich w tym EQ, ale kaszana imo. ;)

 

Edit.

I drugie ustawienie, ale tym razem w Poweramp Equalizer, który jest o niebo lepszy według mnie. ;)

Capture+_2021-07-20-06-38-08(1).png

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rozumiem skąd to EQ. Na HE-4xx też uzyskuję inną przyjemniejszą tonalność. Tylko dla mnie fana EQ kupowanie ich by equalizować je mija się trochę z ideą. Kupując te słuchawki kupuje się wizje Oluva. ;)

 

Tego welweta nie potrafiłem obsłużyć i kazał sobie słono płacić. 

 

Ten powerampu nawet spoko, działa dobrze i daje wyraźne efekty... na innych słuchawkach. 

 

Ja po prostu muszę złapać na nich trochę lepszego seala i dla mnie będzie git. 

 

Ich strojenie daje mi wrażenie jakby wchodziły głębiej w nagranie tak w formie RAW bez upiększaczy ale z detalicznością, dalej bez surowości. Hifimany prócz oczysistych zalet wokółusznych planarnych to dają brzmienie bardziej userfriendly, muzykalne, nasycone i dopieszczone. Takie audiofilskie hifi. Tutaj też mam hifi ale takie bardziej studyjne. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neonlight napisał:

Earfun'ków testing w toku.. 😎👍, a właściwie 👎, bez EQ do nich nie podchodź. 😉

 

15minut słuchania i pierwszy preset w Equalizerze Wavelet, gain skręcony na max..

Capture+_2021-07-20-02-13-54(1).png

 

Jest też gotowy preset do nich w tym EQ, ale kaszana imo. ;)

 

Edit.

I drugie ustawienie, ale tym razem w Poweramp Equalizer, który jest o niebo lepszy według mnie. ;)

Capture+_2021-07-20-06-38-08(1).png

Dla mnie w ten sposób brzmi okropnie, stłumienie na górnej średnicy i góra zamienia się w nieprzyjemne cykanie. Uczucie jak przy kiepskich głośnikach podkręci się "treble" na wzmacniaczu do oporu.  Też nie rozumiem dlaczego na start wszystko podbijasz o 6db. Ja wiem, że jak jest głośniej to się wydaje lepiej, ale nie tędy droga.

Edytowane przez Damix
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Damix napisał:

Dla mnie w ten sposób brzmi okropnie, stłumienie na górnej średnicy i góra zamienia się w nieprzyjemne cykanie. Uczucie jak przy kiepskich głośnikach podkręci się "treble" na wzmacniaczu do oporu.  Też nie rozumiem dlaczego na start wszystko podbijasz o 6db. Ja wiem, że jak jest głośniej to się wydaje lepiej, ale nie tędy droga.

Heh.. ja cykania nie słyszę, górna średnica jest stłumiona dlatego, że bez tego jest natarczywa dla mnie. I to nie jest tak, że podbijam na max na starcie, po prostu taka ilość basu mi odpowiada w większości repertuaru, no i to jest moja droga, mi się ma podobać. 😉  

 

W Fidelio X1 też wyższa średnica jest stłumiona, dlatego są mega przyjemne i nigdy nie męczą, za to je lubię. 🤷

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

W takim razie, ja podziękuję za tą jego wizję, wolę swoją. ✌😁

EarFun Pro Neon Edition. :D

 

Spoko, w sumie norma aby sobie dostrajać. 

 

Ja zmieniłem tipsy. Na mniejsze. lepszego seala chyba nie łapię, ale głębiej wchodzą i są wygodniejsze. 

 

Zmiany brzmieniowe:

 

Tak są i to w stronę w którą chciałem. Więcej basu i mniej góry. Straciły na analityczności, zyskały na wypełnieniu, takie bardziej pod fun są teraz, ale dalej dość wyrównane. 

 

One mają jak dla mnie taką własną nietypową prezentacje. tak jakby brzmienie dość otwarte, ale brzmienie wypełnia całą przestrzeń. Nie ma pustych miejsc. To w sumie fajne, ale nawet HE-4XX, które też nie próbują wyraziście kreślić instrumentów, grają bardziej punktowo. Nie wiem może to kwestia że ja na dokanałówkach tak dużo nie słucham. Mimo to mogę polubić takie granie. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał:

No jak masz przetwornik bliżej ucha, to grają bliżej i się instrumenty przybliżyły. A brak pustych miejsc to może być zbite granie.

mhm, choć dalej nie ma problemu z rozpoznaniem co gdzie gra nie jest tak, że mulą. Dodatkowo one grają jeszcze wolniej i łagodniej. Perskusja nie ma takiego ataku i dosadności. Nie to żeby było źle jest inaczej niż w niektórych moich słuchawkach. takie urozmaicenie. Taki charakter pasuje do muzyki z tych playlist testowych Oluva. klimat pod relaks, takie blusowe granie. 

 

Będę jeszcze próbował innych tipsów może znajdę HEDy które kiedyś miałem gdzieś. Najlepszy byłby efekt pomiędzy pierwszymi i drugimi tipsami. więcej basu z zachowaniem większej ilości sopranów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Właśnie stoje przed zakupem sluchawek. Na początku chciałem coś kupić na kablu, ale dzisiaj zobaczyłem fajna promke na Samsung buds pro za 400zl. Moglby mi ktoś porównać jakość dźwięku, a dokładniej "półkę jakościową" do np. takich ibasso it00, Pinnacle P2, fiio fh1. 

 

Chciałbym wiedziec na ile płacę za bajery w buds pro, a na ile za faktyczne jakość dźwięku. (Mam samsunga s9+) 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w pracy słuchawki Jabra Elite 75t. Słuchawki świetne. Jedna rzecz, która mi przeszkadza - delikatnie za płytko wchodzą w kanał na gumkach z zestawu. Czy można gdzieś dokupić choinki? Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hordej napisał:

Cześć. Właśnie stoje przed zakupem sluchawek. Na początku chciałem coś kupić na kablu, ale dzisiaj zobaczyłem fajna promke na Samsung buds pro za 400zl. Moglby mi ktoś porównać jakość dźwięku, a dokładniej "półkę jakościową" do np. takich ibasso it00, Pinnacle P2, fiio fh1. 

 

Chciałbym wiedziec na ile płacę za bajery w buds pro, a na ile za faktyczne jakość dźwięku. (Mam samsunga s9+) 

 

Pozdrawiam :)

 

2 godziny temu, neonlight napisał:

@hordej jak nie zależy Ci na bezprzewodowości, a priorytetem jest jakość dźwięku, to daruj sobie BT i bierz słuchawki z kablem. ;)

Jeśli BT to lepiej z BTR5/ Qudelix i słuchawki dowolne. Żadne TWSy do takiego zestawu nie mają startu 

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

Dostałem w pracy słuchawki Jabra Elite 75t. Słuchawki świetne. Jedna rzecz, która mi przeszkadza - delikatnie za płytko wchodzą w kanał na gumkach z zestawu. Czy można gdzieś dokupić choinki? Może ktoś miał podobny problem?

Spróbuj Spinfitòw lub tipsów Ostry. Mają sztywniejszą i dłuższą tulejkę a bardziej miękkie "grzybki" i lepiej trzymają w uchu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, imbryk82 napisał:

Dostałem w pracy słuchawki Jabra Elite 75t. Słuchawki świetne. Jedna rzecz, która mi przeszkadza - delikatnie za płytko wchodzą w kanał na gumkach z zestawu. Czy można gdzieś dokupić choinki? Może ktoś miał podobny problem?

Na pewno na AliExpress, tam jest pełno różnych dziwnych gumek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mayster napisał:

Hiby WH3 😃

 

20210809_122442.jpg

Ile i czemu tak drogo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności