Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

Może nowe Mifo  @Lord Rayden ci spasują. Nie mają LDAC ale starsze na AAC dobrze grały, a nowe mają aptX. No i bateria nie do pobicia  

Mam już TWS z aptX. COA V2. No to wypadałoby pójść wyżej (LDAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność kodeka nie gwarantuje lepszej jakości dźwięku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Obecność kodeka nie gwarantuje lepszej jakości dźwięku. 

Pomijając ten fakt, większość recenzji wytyka brak funkcji multipoint która w modelu WH X4 wymusza AAC/SBC, a przecież najważniejszą marketingowo cechą najnowszych WF jest LDAC. Drodzy recenzenci - nacieszcie się ciastkiem skoro tak chcieliście je mieć, po jego zjedzeniu będzie wszystko po staremu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony xm4. Mam od tygodnia i jak dla mnie to skok w bok bardziej niż upgrade.
Zamontowane pianki to porażka dźwiękowo. Rozumiem zamysł jak najlepszego wyciszenia pasywnego ale koszt tutaj za duży.
Ja swoje testowałem z finalami e, spinfitami oraz JVC spiral dot. Wszystkie lepsze od fabrycznych.


Dla mnie nadal rzeczą nie zrozumiała jest brak anc podczas rozmowy. Rozumiem że te same microfony zamiast działać z anc służą rozmowie ale to jest totalna dyskwalifikacja.

Earpods pro nadal jako słuchawki robocze sa w innej klasie.

Może jutro pokusze się o zestawienie xm3 xm4 orar pro jako że mam i użytkuje wszystkie w zależności od celu.

P.s. Nowe opakowanie oraz etui na plus i to spory.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje w końcu dotarły. Zgadza się, pianki stockowe są do bani, ale wielki plus za o połowę mniejsze pudełko z dużą diodą. Z wielkości jak moje M7, nawet oznaczenia kanałów są identyczne. Jeszcze nie słuchałem, bo się firmware aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu pisałem, że pianki to z dupy pomysł. Na szczęście u mnie nie ma problemu z podmianą na normalne tipsy. Abstrahując od wszystkiego twsy z piankami? Czyli zabawa w odpowiednią aplikację przy każdym włożeniu. Rozumiem przy stacjonarnym słuchaniu w domu. Sony ktoś u was mocno pojechał. Co do grania, jak dla mnie jest bardzo ok. XM3 nie słuchałem, ale bardziej mi pasują niż momentum 2.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Od razu pisałem, że pianki to z dupy pomysł. Na szczęście u mnie nie ma problemu z podmianą na normalne tipsy. Abstrahując od wszystkiego twsy z piankami? Czyli zabawa w odpowiednią aplikację przy każdym włożeniu. Rozumiem przy stacjonarnym słuchaniu w domu. Sony ktoś u was mocno pojechał. Co do grania, jak dla mnie jest bardzo ok. XM3 nie słuchałem, ale bardziej mi pasują niż momentum 2.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NiceHCK zrobił konkurencje dla Fiio i TRN HB2 i to ciekawą

 

 

H4be90a82048f4c8daaf1add2ccd381399.png

H7e080dc243cc433d868c152d12e56d5f8.png

Hc6e2b41dd74e47358c39298bac2885aea.png

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je już nawet w koszyku na ostatniej wyprzedaży na Ali bo cenę można było zbić o kilkanaście dolców, ale w ostatnim momencie przypomniałem sobie, że tego nie potrzebuję :) Fajnie że dorzucają od razu wszystkie końcówki.

Ciekawe jak będzie z mocą i brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jaro54 napisał:

NiceHCK zrobił konkurencje dla Fiio i TRN HB2 i to ciekawą

 

 

H4be90a82048f4c8daaf1add2ccd381399.png

H7e080dc243cc433d868c152d12e56d5f8.png

Hc6e2b41dd74e47358c39298bac2885aea.png

Zacnie wyglądają. Jednak "pasione" kablem a nie powerbankiem no i nie zdecydowali się na mocne uderzenie kodekiem aptX HD. I tak mamy jeden z wielu adapterów. A mogliby skłonić mnie do zakupu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Zacnie wyglądają. Jednak "pasione" kablem a nie powerbankiem no i nie zdecydowali się na mocne uderzenie kodekiem aptX HD. I tak mamy jeden z wielu adapterów. A mogliby skłonić mnie do zakupu. :)

Wg zdjęć mniejsze i wygodniejsze od UTWS3. Gdyby UTWS3 miały taki kształt to nie miałyby konkurencji. Niestety mimo że dźwiekowo bardzo fajne to ergonomia pod psem. Jeszcze w domu/biurze ok ale poza nimi to trochę słbo. Chyba się skuszę jak będzie wysyłka z Polski lub Europy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 12:54, pankracy_waw napisał:

Sony xm4. Mam od tygodnia i jak dla mnie to skok w bok bardziej niż upgrade.
 

No proszę, a 100% influencerów na tubce prawie zdołało mnie przekonać, że to skok w kosmos z porównaniu do xm3 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co sądzicie o mifo 07? Bardzo duży wybór w tym przedziale cenowym. Myślałem również o lypertek tevi 2.0, fiilo, earfun free Pro czy xm3 sony. Dodam, że jestem laikiem. Wczesniej korzystałem przez 2 lata z badziewnych am61 od huawei. W końcu zakończyły swój żywot i szukam czegoś nowego. 

Edytowane przez bary2390
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem do XM4 epro od @Mayster - komfort poszybował w górę. Dotychczasowe najlepsze dźwiękowo spiral dots++ zostały wygryzione bo są odrobinę ciut za sztywnę, ale uważam że trochę winy w tym samej konstrukcji słuchawek i wywierania ucisku na kanał ucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w innym wątku trochę "postponują" nauszne wireless porównując je do CAL (u nas to zniewaga, wiadomo). 

W przypadku Pand zapominają, że to poprawione Oppo PM-3, zdolne grać bez kabla i z kablem (omijając DAC). Przyglądając się Aventho Wireless - grają jak rodzina Tesli Beyera. Dodatkowo poprawiając dźwięk apką Mimi mamy niezłe i lekkie słuchawki na dwór, grające zdecydowanie lepiej niż te kablowe za 400 zł. Ostatnio słuchane Shure też sroce spod ogona nie wypadły. Nie wiem jak Amiron Wireless ale Amirony kablowe nie przypadły mi do gustu. 

Nie wiem czy jakąkolwiek duża firma pójdzie w stronę Drop Panda - podobną ścieżką. Tu trzeba manufaktur do tworzenia coraz lepszych kablowo-wirelessowych słuchawek HiFi i high End. Oczywiście obsługujących wysokie kodeki typu LDAC.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pomęczyłem z EQ Poweramp'a przy Huawei FreeBuds Studio, więc można sobie na próbę wrzucić, może komuś przypadnie do gustu. ;) 

 

Edit.

W aplikacji Huawei AI Life ustawienie EQ domyślne i NC wyłączone.

 

Capture+_2021-07-11-07-08-17(1).png

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowie się jakiś posiadacz Sony XM4 czy warto inwestować te 1199zł za jakość ich dźwięku? Jakiś krótki opis tego jak grają bym z chęcią usłyszał, bo po tylu recenzjach w internecie wszystko wskazuje, że grają naprawdę fajnie... tylko czy na pewno, żeby inwestować w nie tyle pieniędzy? Wiadomo jest to kwestia indywidualna, ale do najmniejszych kwot to nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z WF-1000xm3. Może ktoś z was będzie potrafił mi podpowiedzieć co może być nie tak.

 

Opis problemu:

 

1. Używam słuchawek, apka pokazuje 100% naładowania obu słuchawek oraz 100% charging case.

2. Odkładam słuchawki do case.

3. Po kilku godzinach otwieram case, żadne lampki się nie palą, wygląda to tak jakby wszystko było rozładowane do 0, kompletny trup.

4. podłączam case do ładowania na kilka sekund. Lampka w case się zapala.

5. Po otwarciu case słuchawki podświetlają się na czerwono i bez problemu łączą się z telefonem, apka pokazuje 100% naładowania obu słuchawek oraz 100% charging case. Bez problemu można słuchać kilka godzin więc naprawdę są naładowane.

 

Reset słuchawek nie pomaga, ponowna inicjalizacja również nie.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

2 godziny temu, Hustler napisał:

@Damix i @MrBrainwash piszcie jak Wam grają te Earfuny i czy macie porównanie do wersji standardowej. Możecie też przetestować ANC i jak rozumiem aplikacji na smartfona do nich nie ma?

Nie mam porównania do zwykłej wersji, jak ktoś je ma i może podesłać do bardzo chętnie zrobię recenzję. Muszę się odezwać do Fexa, bo pamiętam, że miał zwykłą wersję i sam też chciał porównać je. 

Jak grają? Tak jak na wykresie w sumie, lekka Vka, bas podbity, góra również, to ich główny atut, jest super gładka, a jednocześnie wyciąga sporo detali, nawet za dużo jak na tak tanie doki, co może być zaskoczeniem. Mam trochę przewrażliwione uszy na ostrość górnej średnicy i wysokich, a tutaj nie mam z tym problemu. Wokale? Po prostu świetne, nic więcej nie napiszę ;). Grają swobodnie, otwartym dźwiękiem, nie są nastawione na bliski i intymny przekaz, wręcz przeciwnie, tylko trzeba pamiętać aby je aplikować możliwie płytko. Im głębiej tym gorszy dźwięk w sumie, najlepiej próbować je ułożyć tak jak zwykłe pchełki by był minimalny seal. Ogólny charakter trochę mi przypomina UE Triple.Fi; fun, lekko podbity bas, przyjemnie, bez natarczywości, z tym, że te Earfuny mają bardziej obszerny przekaz + więcej górnych rejestrów + więcej żywiołu w dole pasma (armatura vs dynamik).

ANC mogłoby nie istnieć bo jest słabe, coś tam tłumi jednostajne dźwięki niskiej częstotliwości, ale szkoda czasu by coś więcej o tym pisać, przy tym co robi np. Bose QC35II. Apki nie ma do nich, bo i w sumie po co? dotykowym panelem na lewej słuchawce można przełączać miedzy ambient mode, ANC, off, low latency mode. Regulacja głośności jest, zmiana utworów również. Chociaż dla mnie te dotykowe panele to pomyłka, w żadnych tws nie polubiłem tego rozwiązania, 1mote stylish do tej pory zrobiło to najlepiej imo, małe przyciski na boku słuchawki, tak by wciskając je nie dociskać słuchawki do wnętrza małżowiny.  Pod względem technicznym sporo im brakuje w pozycjonowaniu i głębi sceny do słuchawek kilkukrotnie droższych. Do niskich czestotliwości można się jeszcze przyczepić, mocno brakuje zróżnicowania i szybkości w basie, wybrzmiewa trochę zbyt długo i na jedno kopyto (porównując do doków za ok 1k zł).

Z denerwujących rzeczy: wykonanie jest słabe, o QC sam się przekonałem przy poprzedniej parze. Etui ma nadzwyczaj silne magnesy. klapka zbyt łatwo samoczynnie się zamyka a słuchawki dość trudno wyciągnąć. Głośność jest dość dziwnie skalibrowana, komfortowy poziom dźwięku dopiero się pojawia pod koniec skali głośności ~75%. 

Największy ich atut to właśnie szeroki, obszerny i szczegółowy dźwięk, brak dziur w paśmie, zakochałem się w nich <3, sięgam po nie częściej, niż po LCD-2 classic. 

Edytowane przez Damix
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Za nim się pokapuje co jak w nich ustawić to trochę minie, na razie słucham jak leci.

 

Ciałbym coś napisać o nich ale nie wiem co... porównań żadnych nie mam.

 

było -> wow ( chodziło moją impresję "jak to fajnie gra", hifi)

 

teraz jest -> pure music

 

Szukam jakiś błędów i niedostatków, jakiś zgrzytów, ale nie znajduję. Przeciwnie im bardziej się wsłuc**ję tym więcej dobrego słyszę. 

 

Duży realizm i wyciąganie smaczków, niby duża szczegółowość, ale wybrzmienia mają nasycenie, góra gładziutka i rozdzielcza. Środek nie jest odchudzony pomimo czystości. Bas adekwatny do nagrania, jakościowy. 

 

Prezentacja, scena, przestrzeń -> so-so, do niczego nie mogę się przyczepić, ale mam wrażenie, że ograniczenie tego rodzaju słuchawek dalej tu występuje, ale , racji na bardzo otwarte brzmienie tak mocno tego nie czuć dźwięk lekko wychodzi z głowy. Myślę, że w miarę przyzwyczajenia i zapomnienia o wokółusznych interlretacja jeszcze się poprawi. 

 

Jedyny ich minus na ten moment dla mnie to wygoda, może uda mi się nad tym popracować. Może to jednak wynikać z tego, że ja generalnie nie lubię doków mieć w uszach. 

Przekleje tu swoje wrażenia. 

 

LCD-2c nie mają przypadkiem cofniętej góry i wypchniętej średnicy?

 

 

20210715_230901.jpg

 

Jak na słuchawki to może grają Vką, ale targetem wpisują się w HC czyli brzmienie jest tak jak z neutralnych głośników. Tak je w sumie odbieram. Szczegółowościcna basie mi nie brakuje.

 

Grają podobnie jak HE-4XX po EQ, ale lepiej :) jedynie co to scena lepsza w HF ale to oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności