Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zero problemów z rwaniem, nie muszę się też starać odpowiednio szybko wyciągać słuchawki itp. - wszystko paruje się wzorowo.

 

@rayfe Najpewniej problem leży po stronie smartfona. Niestety najczęściej tak jest, że to nie odbiornik w słuchawkach niedomaga, a właśnie nadajnik w fonie. Testowałem sporo modeli, na które niektórzy się skarżyli, a u mnie nie zdarzały się przycięcia w przestrzeni miejskiej czy tramwajach, bez względu na to, czy telefon trzymałem w kieszeni, torbie czy plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mykupyku napisał:

 

mi tam działa, ale ja jestem w czepku zrodzony, i moim jedynym problemem jest zazdrość ludzka, że nie mam problemów ;)

 

czytałem że ważne jest aby obie słuchawki wyjmować z pudełka jednocześnie, bo inaczej mogą się nie sparować prawidłowo

Hehe, zazdrość domeną ludzi leniwych i bez ambicji, zamiast zazdrościć trzeba próbować kogoś doścignąć :) Dzisiaj odpalałem, pierwsze uruchomienie trochę potrwało gdyż jak wspomniałeś nie sparowały się ze sobą od razu... No i miałem pomięte tipsy te największe, seal taki se przez to... Ale granie serio fajne, spokojne i ciut za bardzo wycofane jak dla mnie na tą chwilę ale posłucham jeszcze :) 

2 godziny temu, maciux napisał:

U mnie zero problemów z rwaniem, nie muszę się też starać odpowiednio szybko wyciągać słuchawki itp. - wszystko paruje się wzorowo.

 

@rayfe Najpewniej problem leży po stronie smartfona. Niestety najczęściej tak jest, że to nie odbiornik w słuchawkach niedomaga, a właśnie nadajnik w fonie. Testowałem sporo modeli, na które niektórzy się skarżyli, a u mnie nie zdarzały się przycięcia w przestrzeni miejskiej czy tramwajach, bez względu na to, czy telefon trzymałem w kieszeni, torbie czy plecaku.

Właśnie, u mnie parowania itp są ok raczej, ale czasami właśnie w drodze szarpie mocno a bywają dni że jest ok (w jednakowych warunkach zewnętrznych połączenie się zmienia), najpewniej telefon faktycznie tylko jak szukać problemu... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rayfe napisał:

Właśnie, u mnie parowania itp są ok raczej, ale czasami właśnie w drodze szarpie mocno a bywają dni że jest ok (w jednakowych warunkach zewnętrznych połączenie się zmienia), najpewniej telefon faktycznie tylko jak szukać problemu... :P 

Sprawdź w ustawieniach programisty jaki masz ustawiony bitrate na wyjściu. Jak masz 990 kHz/s to może telefon nie wydalać. Ważne też jest jaką wersję BT ma telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Sprawdź w ustawieniach programisty jaki masz ustawiony bitrate na wyjściu. Jak masz 990 kHz/s to może telefon nie wydalać. Ważne też jest jaką wersję BT ma telefon

HTC 10, BT 4.2. Bitrate oraz próbkowanie mam na auto (spróbuję na próbę na sztywno dać 16/48), jest jeszcze opcja avrcp - 1.4, 1.5 i 1.6 ale nie wiem czy dotyczy twsów... No i podejrzane jest to, że raz działa w miarę ok a innym razem jest cienko :P 

 

Spinfity 360 czy jakieś inne do tws polecacie tak od serca? Coś musze kupić bo z pudełka faktycznie wymiętolone nie nadają się do noszenia a mam duże dziurska i nie siedzą szczelnie te L z zestawu m-seven... Ta zieleń nie jest taka zła w sumie ale jednak szare czy czarne byłyby ładniejsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



HTC 10, BT 4.2. Bitrate oraz próbkowanie mam na auto (spróbuję na próbę na sztywno dać 16/48), jest jeszcze opcja avrcp - 1.4, 1.5 i 1.6 ale nie wiem czy dotyczy twsów... No i podejrzane jest to, że raz działa w miarę ok a innym razem jest cienko  
 


HTC10 - bateria jeszcze żyje? Bo u mnie dwa egzemplarze i w dwóch po półtorej roku ta sama sytuacja - 40% i po minucie zero baterii.


Spinfity 360 czy jakieś inne do tws polecacie tak od serca? Coś musze kupić bo z pudełka faktycznie wymiętolone nie nadają się do noszenia a mam duże dziurska i nie siedzą szczelnie te L z zestawu m-seven... Ta zieleń nie jest taka zła w sumie ale jednak szare czy czarne byłyby ładniejsze


Mam i używam na stałe z Lypertek Tevi - nawet z moją lochą na przestrzał przez głowę siedzą pięknie w największym rozmiarze. Zajeżdżam druga parę z paczki i następne również będą te same.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rayfe spinfity 360 są na prawdę dobre, ale nawet przy rozmiarze S jest problem, żeby zamknąć pudełeczko z jaysami. Ogólnie to wszystko się zamyka i słuchawki się ładują, ale trzeba pokombinować z ich ułożeniem i zamknąć wieczko na siłę. Dla porównania w earfun free pro mam spinfity 360 w rozmiarze M i wszystko ładuje i zamyka się bez problemów. Pod względem dźwięku to jedne z najlepszych tipsów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubercik12311 napisał:

HTC10 - bateria jeszcze żyje? Bo u mnie dwa egzemplarze i w dwóch po półtorej roku ta sama sytuacja - 40% i po minucie zero baterii.

Mam i używam na stałe z Lypertek Tevi - nawet z moją lochą na przestrzał przez głowę siedzą pięknie w największym rozmiarze. Zajeżdżam druga parę z paczki i następne również będą te same.

Lubię ten telefon, wymieniałem baterię w serwisie :) Fakt nie trzyma jakoś długo ale daje radę. No i nie mam hajsu teraz żeby kupić coś na poziomie za 1500zł a jakieś oppo, huyomi itp mnie nie przekonują, LG albo Samsung obecnie (Huawei odeszło od google play to też ból, no chyba że P30 jakiś by wpadł w fajnej cenie ale puki mój żyje to nie szukam :) ).

 

Mam duże kanały to wezmę te L/XL. Szkoda tylko że tak dziwnie pakują że dwie pary w różnym rozmiarze ale to daje większe możliwości testowania lub dobrania pod inne słuchawki w sumie... Zajeżdżasz drugą parę tzn. nie są jakieś wytrzymałe czy po prostu intensywnie eksploatowałeś? 

 

Ciekaw jestem też jak spiral dotsy ale pewnie za duża tulejka w nich i będą latały na słuchawkach...

2 godziny temu, P1gu napisał:

@rayfe spinfity 360 są na prawdę dobre, ale nawet przy rozmiarze S jest problem, żeby zamknąć pudełeczko z jaysami. Ogólnie to wszystko się zamyka i słuchawki się ładują, ale trzeba pokombinować z ich ułożeniem i zamknąć wieczko na siłę. Dla porównania w earfun free pro mam spinfity 360 w rozmiarze M i wszystko ładuje i zamyka się bez problemów. Pod względem dźwięku to jedne z najlepszych tipsów. 

No nic, trzeba kupić i sprawdzić bo co miałem wiedzieć to już wiem, więcej przeczytac się nie da... Strasznie to lipne ze strony producentów że praktycznie skazują ludzi na swoje stockowe i marne tipsy a tym samym sprawiają że słuchawki mają podcięte skrzydła przez brak wygody użytkowania... Powinno się to zmienić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba kupić i sprawdzić bo co miałem wiedzieć to już wiem, więcej przeczytac się nie da... Strasznie to lipne ze strony producentów że praktycznie skazują ludzi na swoje stockowe i marne tipsy a tym samym sprawiają że słuchawki mają podcięte skrzydła przez brak wygody użytkowania... Powinno się to zmienić... 
Bardzo intensywna eksploatacja ale innych bym nie chciał.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gentillo napisał:

Nowe tws od Sony z obsługą LDAC. Wow
https://www.androidcentral.com/sony-wf-1000xm4-wireless-earbuds-leak-charging-case
Bierem w ciemno.
Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Ciekawe jaka cena i granie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarły do mnie earfun Free Pro Oluv edition...

Zaprawdę powiadam wam, że są genialne. Bas na miejscu, podkreślony ale bez łupania typowego dla tanich jak i droższych konsumenckich słuchawek (czego własnej doświadczam w bose QC35II swoją drogą ). Granie obszerne, całość wysunięta do przodu. Średnica raczej leciutko z tyłu, wyższa średnia bez żadnych sybilantow, mimo, że jest tam podbicie ewidentne, za co pokłony. 

Więcej wrażeń później ale jeśli będzie kolejny rzut tych słuchawek to brać. Porównuję je właśnie z 1more stylish i FLC 8s spiętymi z Fiio LC-BT1... Jest ogień :).

 

Mam jeden problem póki co, działa tylko kodek SBC, AAC nie jest aktywny, nie można na niego przełączyć :/, miał ktoś taki problem z Earfun free Pro, czy  Fill T1 Pro?

IMG_20210512_201219.jpg

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix

 

Jak korzystasz z androida to AAC nie ma za wiele sensu, lepiej już zostać przy SBC. Mi się normalnie i Fiile i EFP na AAC przełączały, ale nie polecam korzystania z tego kodeka.

 

Czy Oluv edition to standardowa wersja, czy jakaś inniejsza? :D

Mam Earfuny Free Pro i za cholerę nie powiem, że bas jest na miejscu, bo jest on mocarny i czasami bym wolał nieco lżejszy, ale mimo to słuchawki bardzo efektowne granie serwują.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FeX napisał:

@Damix

 

Jak korzystasz z androida to AAC nie ma za wiele sensu, lepiej już zostać przy SBC. Mi się normalnie i Fiile i EFP na AAC przełączały, ale nie polecam korzystania z tego kodeka.

 

Czy Oluv edition to standardowa wersja, czy jakaś inniejsza? :D

Mam Earfuny Free Pro i za cholerę nie powiem, że bas jest na miejscu, bo jest on mocarny i czasami bym wolał nieco lżejszy, ale mimo to słuchawki bardzo efektowne granie serwują.

Są trochę inaczej zestrojone. Bas nadal jest podbity, to jest strojenie pod krzywą Harmana, Vka, nastawione na rozrywkę, ale nie zalewa średnicy, nie męczy ciągle wysokim basem jak np. Bose QC35 mają to w zwyczaju. Ma dużo mniej niż np. FLC 8 z czerwonymi filtrami na niski bas i szarymi dla basu wyższego.  Wysokie tez podbite, jak na pierwszy kontakt może nawet za bardzo, ale na tyle umiejętnie, że pozbawione jest to ostrości kompletnie. Przez to dźwięk wydaje się bardzo swobodny i otwarty. Trzeba posłuchać po prostu. Wiadomo, że nagle nie robią fikołków np. pod względem sceny wgłąb i w szerz  jak słuchawki >1500 zł ale chodzi o samą przyjemność słuchania. 

Edytowane przez Damix
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earfun Free Pro P1gu Edition:
eq.jpg

:D

Jeśli Oluv Edition grają bardziej w takim stylu to fajna opcja. Tylko zwykłą edycję można kupić za 48 USD, a Oluv to koszt rzędu 70. To już niebezpiecznie blisko terytorium Moondropów, które (tak zakładam, mogę się mylić) będą jednak dużo dojrzalej zestrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Damix napisał:

Swoją drogą strasznie słabe ANC mają te Earfuny. W pociągu praktycznie nic nie daje to. Ale tutaj nadchodzi big brain time: Earfun Free Pro w uszy do muzyki i bose QC35II na uszy tylko do ANC :D.

Taniej wyjdzie kupić Mifo O5 Pro. Nie mają ANC ale bierna izolacja jest tak dobra, że w starym składzie elektrycznym nie słyszysz nic po za muzyką. Czekam niecierpliwie na kuriera z moimi Klipschami T5 TWS

 

zi2pfhCVfq4CbQ2xpc2jrE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Jaro54 napisał:

Taniej wyjdzie kupić Mifo O5 Pro. Nie mają ANC ale bierna izolacja jest tak dobra, że w starym składzie elektrycznym nie słyszysz nic po za muzyką. Czekam niecierpliwie na kuriera z moimi Klipschami T5 TWS

 

zi2pfhCVfq4CbQ2xpc2jrE.jpg

pudełko kojarzy mi się z zippo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kurop napisał:

pudełko kojarzy mi się z zippo

Bardzo dobre skojarzenie @kurop nawet otwiera się jak zapalniczka :). Dźwiękowo wg recenzentów (5) ciut tylko słabiej od Seneków TWS I gen za mniej niż połowę ceny. No i zachowali brzmienie Klipscha, legendarne brzmienie. Posłuchamy, zobaczymy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jaro54 napisał:

Taniej wyjdzie kupić Mifo O5 Pro. Nie mają ANC ale bierna izolacja jest tak dobra, że w starym składzie elektrycznym nie słyszysz nic po za muzyką. Czekam niecierpliwie na kuriera z moimi Klipschami T5 TWS

 

zi2pfhCVfq4CbQ2xpc2jrE.jpg

Wiadomo, że nie będę używał na co dzień obu par słuchawek na raz, aż tak ma głowę nie upadłem :D, to był tylko mały eksperyment. O tych Mifo nie słyszałem, muszę poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności