Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły do mnie Fiil T1 Lite i muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczony tym, jak grają. Ciężko mi się przyczepić do czegoś, choć brak wsparcia aptX trochę boli to SBC i AAC dają radę.

 

Sama aplikacja jest miłym dodatkiem, nawet została przetłumaczona na angielski przez kolegę z forum.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie doszły Ausdomy Bass One.

Bardzo dobrze wykonane, z miękkimi wygodnymi padamii oraz rozsądną regulacją pałąka, więc powinny dobrze pasować na różne rodzaje głów. Na wyposażeniu twarde etui oraz okablowanie (w słuchawkach jest normalny jack 3.5mm).

 

Granie cieplejsze, z nasyconą, ale nie zamuloną średnicą, mocnym akcentem na dole i obecną, choć nieofensywną, górą.

A jak komuś basu mało, to z boku jest suwak pozwalający na jego płynne podbijanie. Co istotne, dodaje głównie sub i midbasu, więc nie zalewa średnicy, choć oczywiście mocno dominuje.

 

Wady: dość ciężkie jak na słuchawki przenośne, dla niektórych mogą za bardzo uciskać uszy (z drugiej strony nieźle przez to tłumią), ANC zajmuje się głównie ograniczaniem basu i generowaniem dodatkowego ciśnienia w uszach. Może w samolocie lepiej by sobie poradziło, na ulicy niewiele wnosi (za to mikrofony nie łapią podmuchów wiatru).

 

IMG_20210413_155757.thumb.jpg.d5d330e3f4e8a9d8f4dfc0515978ced5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czubek_prv napisał:

Czy są jakieś słuchawki bezprzewodowe działające na przemian w dodatku dłużej niż 3 godziny ?

Twsy, nauszne, doki z kablem za szyją? Podaj więcej wymagań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeVilio namówił mnie na połączenie UTWS3 + FH3. Po nieodżałowanych Lypertekach Tevi zostałem wystrzelony z kapci. Świetne wyrównane brzmienie, bardzo dobrze kontrolowany bass. Lyperki były moim wyznacznikiem co do jakości dźwięku w TWS ale nowe połączenie + spinfity CP145 zmiatają je na śniadanie.

Polecam z całego serca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hubercik12311 napisał:

@DeVilio namówił mnie na połączenie UTWS3 + FH3. Po nieodżałowanych Lypertekach Tevi zostałem wystrzelony z kapci. Świetne wyrównane brzmienie, bardzo dobrze kontrolowany bass. Lyperki były moim wyznacznikiem co do jakości dźwięku w TWS ale nowe połączenie + spinfity CP145 zmiatają je na śniadanie.

Polecam z całego serca.

Chciałem tylko przypomnieć, że zestaw który podałeś to koszt ok.1000 zet, a Lypertek Tevi można było kupić za ok. 399 zet.

I czy oparłeś swoją opinię w bezpośrednich odsłuchach "jeden do jeden" czyli łeb w łeb" ?

Po prostu lubię dokładność matematyczno-statystyczną. Stąd moje pytanie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko przypomnieć, że zestaw który podałeś to koszt ok.1000 zet, a Lypertek Tevi można było kupić za ok. 399 zet.
I czy oparłeś swoją opinię w bezpośrednich odsłuchach "jeden do jeden" czyli łeb w łeb" ?
Po prostu lubię dokładność matematyczno-statystyczną. Stąd moje pytanie :-)
 
Nie przeprowadzam odsłuchów łeb w łeb. Oparłem się o wrażenia z kilkunastu godzin odsłuchu, jako referencję mając lyperki właśnie za tak stosunkowo niewielki pieniądz (kupione używki za 200zeta)
Nie śmiem powiedzieć że lyperteki są złe. Ponad rok dzielnie służyły i sprawiały że ludzie patrzyli się na mnie jak na psychicznego na mieście bo bujałem się do muzyki a słuchawki pod czapką.
Jestem świadom że cenowo do dwa bieguny aczkolwiek jeśli uda się złapać lyperki po raz drugi - zagoszczą w kolekcji napewno.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, hubercik12311 napisał:

Nie przeprowadzam odsłuchów łeb w łeb. Oparłem się o wrażenia z kilkunastu godzin odsłuchu, jako referencję mając lyperki właśnie za tak stosunkowo niewielki pieniądz (kupione używki za 200zeta)
Nie śmiem powiedzieć że lyperteki są złe. Ponad rok dzielnie służyły i sprawiały że ludzie patrzyli się na mnie jak na psychicznego na mieście bo bujałem się do muzyki a słuchawki pod czapką.
Jestem świadom że cenowo do dwa bieguny aczkolwiek jeśli uda się złapać lyperki po raz drugi - zagoszczą w kolekcji napewno.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

Tak tylko grzecznościowo zagadałem, bo ja je cały czas mam i ani myślę się ich pozbywać 😉

Pozdrówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko grzecznościowo zagadałem, bo ja je cały czas mam i ani myślę się ich pozbywać
Pozdrówki !
Doceniam pytanie, bo z takich często można wyciągnąć sporo wiedzy (mniej lub bardziej merytorycznej)
Mi się fuksem udało zmieścić w gwarancji jeszcze więc odesłałem je z nadzieją na uratowanie/wymianę. Zobaczymy co los przyniesie.
Założyłem świeżą parę spinfitow do FH3 i na obecną chwilę to jest killer.
Ale znając mnie i lokówkę w tyłku za pół roku będę szukać świeżości w dźwięku łącząc nowe doki z UTWS3
Początkowo miałem obawy co do tych adapterów i ergonomii użytkowania ale po dzisiejszym odsłuchu w pracy (circa 4h) nie mam zastrzeżeń. A delikatny ze mnie miś ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hubercik12311 napisał:

Jestem świadom że cenowo do dwa bieguny aczkolwiek jeśli uda się złapać lyperki po raz drugi - zagoszczą w kolekcji napewno.

TEVI mają swojego następcę w ofercie (PurePlay Z3), więc jak akurat chcesz ten model, to raczej z drugiej ręki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEVI mają swojego następcę w ofercie (PurePlay Z3), więc jak akurat chcesz ten model, to raczej z drugiej ręki.
Wiem, wiem. Nawet we właściwym temacie w pytalni mnie uświadomiłeś. Czekam na ruch ze strony audeosa i zobaczymy co będzie. Nie mam ciśnienia co do powiększania kolekcji bo potem kupa gratów wala się po mieszkaniu i tylko w większości traci na wartości.

Co do różnic między UTWS3 a Tevi to słyszalna jest różnica w używaniu słuchawki pojedynczo - odnoszę wrażenie że Tevi lepiej "maskowały"/udawały granie stereo na jednej słuchawce. W UTWS3 słyszalne mocno jest, że gra jedna strona.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.scarbir.com/tws/cambridge-audio-melomania-1-plus-review

Test CA Melomania 1+. Słuchawki w kształcie "pocisków". Mają aptX i AAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gabler napisał:

W B&W px5 lewa słuchawka przestała grać

Jako, że to bezprzewodowe, to może być kilka przyczyn:

- uszkodzona elektronika

- uszkodzony przetwornik

- uszkodzone wewnętrzne okablowanie

Wymieniłem od najmniej prawdopodobnego, do najbardziej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Jako, że to bezprzewodowe, to może być kilka przyczyn:

- uszkodzona elektronika

- uszkodzony przetwornik

- uszkodzone wewnętrzne okablowanie

Wymieniłem od najmniej prawdopodobnego, do najbardziej ;).

Nie są w stanie naprawić... Zwrot kasy. 

Teraz dylemat czy brać px7 czy może Sony 1000xm4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kurop napisał:

Ciekawe czy sam dźwięk jest inny niż w lite.

Tu masz recenzję i porównanie z Lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności