Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś miał okazję je widzieć? :) Dosyć odważny marketing heheh. Natomiast podoba mi się design - spore nauszniki + kształt przypominający trochę retro Soniaki. Waga ponad moje strefy komfortu, ale chętnie bym je sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, hesus666 napisał:

Ktoś miał okazję je widzieć? :) Dosyć odważny marketing heheh. Natomiast podoba mi się design - spore nauszniki + kształt przypominający trochę retro Soniaki. Waga ponad moje strefy komfortu, ale chętnie bym je sprawdził.

Ja mam tylko takie pytanko - gdzie tu coś odważnego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, hesus666 napisał:

Ktoś miał okazję je widzieć? :) Dosyć odważny marketing heheh. Natomiast podoba mi się design - spore nauszniki + kształt przypominający trochę retro Soniaki. Waga ponad moje strefy komfortu, ale chętnie bym je sprawdził.

Na niemieckim Amazonie za 359 euro dla Niemca 371,07 euro dla Polaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devialet Gemini TWS. Zainteresowało mnie to :

" Devialet Gemini oferują autorską technologię EAM® (Ear Active Matching) automatycznie dopasowującą i adaptującą sygnał muzyczny do kształtu uszu nawet 10 000 razy na sekundę."

Kolejna marketingowa ściema ? Ktoś coś słyszał ?

 

Gemini - pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne Devialet (audio.com.pl)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paratykus napisał:

Devialet Gemini TWS. Zainteresowało mnie to :

" Devialet Gemini oferują autorską technologię EAM® (Ear Active Matching) automatycznie dopasowującą i adaptującą sygnał muzyczny do kształtu uszu nawet 10 000 razy na sekundę."

Kolejna marketingowa ściema ? Ktoś coś słyszał ?

 

Gemini - pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne Devialet (audio.com.pl)

1399 zł. Coraz bardziej drogie modele wchodzą, z bajerami a implementować aptX HD nie chcą. Czyżby obawy o pracę baterii ? 

 

Ktoś już słuchał Fiio UTWS3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci @Lord Rayden na aptX HD to Klipsch T5 wireless lub T5 neckband wireless. Obydwa mają aptX HD i kosztują ok 300 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gentillo napisał:

T5 mają chyba tylko zwykłe aptX.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Piszesz o TWSach, bo z kabelkiem lub chomątkiem mają aptX HD

T5 Neckband   T5 sport

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stwierdzam, że jak doki wireless, to żadne z kablem za uchem, żadne kabelki kz wireless i żadne adaptery. Tylko TWSy. Oczywiście mówię o wypadach na miasto itp. no wygoda bezkonkurencyjna. I nawet gorszą jakość dźwięku jestem w stanie przeżyć

Edytowane przez Play
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze o tych Devialet Gemini TWS. Nie wiem na ile wiarygodny jest Klawiter. Porównał je dźwiękowo do Bose Quiet Comfort, że podobny poziom. Nie wiem czy to dobrze czy źle, bo z Bose nigdy jakoś nie było mi po drodze. I mówi też, że ANC lepsze niż w Bose:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 16:57, rayfe napisał:

Jakoś tam Comply T400 rozmiar M się zmieściły (chociaż potem ciężko wyjąć słuchawki a pianki są lekko odgniecione na czubkach ale chociaż nie wypadną :P) i chyba ładuje ale będę musiał się zaopatrzyć  też w Spiral Dotsy...

Dzisiaj potestowałem kilka modeli tipsów w TWSach i rzeczywiście, jest problem w tym, że albo się nie zamyka pudełeczko, albo trzeba mu "pomóc". Koniec końców stanęło na tych tipsach: link. Brzmieniowo wiadomo, kwestia słuchawek (do moich podpasowały), natomiast jako jedyne pasują jak ulał do pudełeczka. Słuchawki ładują się bez problemu (przyciągają się same), a pudełko zamyka się samo z siebie. Jak ktoś ma z tym problem to polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechały do mnie Fiil T1XS.

Pierwsze co, musiałem wymienić nakładki na SpinFity CP500, bo oryginalne za płytko siedzą i się rozszczelnia wszystko.

 

W uszach siedzą teraz stabilnie i wygodnie, izolacja całkiem przyzwoita.

 

Co do grania, to w tej cenie zdecydowanie ciekawe. Lekko rozjaśnione, więc nie wiem czy w dłuższych odsłuchach nie będą męczyły, ale na razie jest ok. No i kreuje to większą ilość detali, choć czuć, że to przez strojenie, a nie jakość słuchawek, bo brak tu trochę czystości.

Bas szybki, obecny, choć faktura mogłaby być nieco lepsza, bo momentami wydaje się nieco kartonowy (na szczęście sporadycznie).

Średnica wyeksponowana, szczególnie jej wyższa część

Zaskakująco duża scena, szczególnie chętnie rozchodząca się na boki, z lekko oddalonym pierwszym planem.

 

Ogólnie fajne, ale nie tak jak Babole (które są przy okazji droższe).

Jak komuś nie zależy na rozmiarze, to raczej lepiej sięgnąć po  T1 Light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 21:34, P1gu napisał:

Dzisiaj potestowałem kilka modeli tipsów w TWSach i rzeczywiście, jest problem w tym, że albo się nie zamyka pudełeczko, albo trzeba mu "pomóc". Koniec końców stanęło na tych tipsach: link. Brzmieniowo wiadomo, kwestia słuchawek (do moich podpasowały), natomiast jako jedyne pasują jak ulał do pudełeczka. Słuchawki ładują się bez problemu (przyciągają się same), a pudełko zamyka się samo z siebie. Jak ktoś ma z tym problem to polecam spróbować.

Dzisiaj na mrozie wyciągnąłem słuchawkę bez pianki z etui, musiałem się oszarpać żeby ja wyjąć... Latem będzie lżej bo box się jakoś domyka itp itd ale to trochę niekomfortwe... Z drugiej strony to w uszach mają dobrze siedzieć a etui pies trącał niby o ile siedzą i się ładują... Wkurza mnie że jak otwieram box i mam bt włączony w telefonie to się łączą automatycznie, jak rozmawiałem dzisiaj trzymając telefon przy uchu a box się otworzył to automatycznie przełączało na słuchawki i nie słyszałem z telefonu co do mnie rozmawiają... ******ła ale też może wkur...ić jak ktoś nie jest przyzwyczajony żeby wyłączać bt :P

A co do tipsów to Spiral Dotsy z tych lepsiejszych mieszczą się w boxie T1 lite ale jeszcze nie kupiłem :P Ktoś handluje u nas w PL nimi? Nie chce mi się czekać aż dolecą z Chinolandii 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @kurop testuję adapter BT Fiio UTWS 3 (następcę UTWS 1). Jest to tym razem ciekawa hybryda adapterów BT typu zauszniki ze sprzętem TWS. Czyli mamy na adaptery ładujące etui - powerbank, w którym zmieszczą się adaptery z podpiętymi dokami (przynajmniej częścią z nich). Samo etui i adaptery współpracują z apką Fiio Control. EQ, upgrade firmware, zmiany działania przycisków, wyłączanie - można wykorzystać aplikację.
Etui jest dość grube, po podpięciu do ładowarki ładuje siebie i adaptery.
Same adaptery różnią się nieco od wersji 1. Zausznice są grubsze, same adapterki jakby solidniejsze. Może to tworzyć dla niektórych problemy z umieszczeniem takiego adaptera za uchem (grubsza zausznica). Nie jest to jednak duży problem. Po prostu warto sprawdzić.
Muzycznie mamy więcej mocy bo jak twierdzi producent, dodano niezależne wzmacniacze w adapterach. W kwestii kodeków - w miarę ok. Jest SBC, AAC i aptX. Szkoda, że nie zaryzykowano z aptX HD. Być może jest to kwestia większego poboru energii przy HD. 

Na razie podpiąłem pod UTWS 3 doki Shanling ME500. Mieszczą się w etui spokojnie. Podobnie powinno być np. Z Blon BL 05 czy Fiio FH1. 
Nie wiem czy adapterki powinno się "wygrzać" . W każdym razie nówki wraz z ME500 grają tak jakbym się spodziewał po ME500.  Wiadomo że nie jest to kablowy napęd DAPem ale moim zdaniem jest dobrze. Tak powinno być zresztą w adapterach - głos mają mieć słuchawki a sam adapter powinien być mało zauważalny pod względem charakteru.

Jeszcze posłucham i napiszę o tym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

A jakieś różnice w sygnaturze, między 3 i 1? Coś lepiej? Inaczej?

To muszę dopiero porównać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 20:06, gentillo napisał:

Dotarły do mnie dzisiaj galaxy buds pro i rozwaliły u mnie system. Z czystym sercem mogę napisać że są to najlepiej grające twsy jakie miałem kiedykolwiek w uszach.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

Do mnie wczoraj też dotarły i też jestem mile zaskoczony. Nie mam niestety porównania do innych TWSów bo nie używałem dousznych słuchawek od lat. Nie grają oczywiście tak dobrze jak pełnokrwiste kablowe  M1570 z bursonem ale spodziewałem się rozlanego niekontrolowanego basu i grania bardzo V a jednak wokale całkiem przyjemnie brzmią i bas nawet w miarę kontrolowany ( słucham na ustawieniu: normalnie ) i bardzo fajne wysokie mają, hi haty i inne perkusyjne fajnie naturalnie brzmią, także V-ka jest ale nie za mocna, wokal się nie gubi i nie nachodzi na niego bas ( na to akurat jestem uczulony ). Scena niestety nie za szeroka, ale porównuję do planarów, więc trochę nie ta bajka. Nie testowałem poza systemem Samsunga, także nie wiem jak grają z tym słabym kodekiem.

Nie wypowiem się nt ANC bo nie mam żadnego porównania, mogę tylko wspomnieć że działa.

Różnych lepszych lub gorszych recenzji jest już sporo, ta bardzo chwali:

Samsung Galaxy Buds Pro Review: The Audiophile's Perspective – In-Ear Fidelity (crinacle.com)

 

Generalnie polecam, oczywiście nie za full price, bo tutaj Samsung pojechał moim zdaniem, raczej okolice half price.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z dobre pół godziny testowałem sony wh-1000xm4 a potem z czystej ciekawości koss porta pro. Przez pół godziny starałem się usłyszeć to co cały recenzencki świat słyszy w przedmiotowych nausznikach Sony. Wprowadzałem się też w różne stany emocjonalne tak jak to czyni nasz ulubiony Pan recenzent ale się nie udało...  Zakładając po nich porta pro i mając w głowie ich cenę byłem przekonany, że teraz to dopiero się skrzywię i... ogromne zaskoczenie, że jakieś dwa kapsle na uszach grają obiektywnie i subiektywnie lepiej niż 10 krotnie droższe super Sony. Wniosek, w dzisiejszych czasach marketing każde g... no wypromuje. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam 76 napisał:

Wniosek, w dzisiejszych czasach marketing każde g... no wypromuje. 

Myślę że jest to zbyt ostra krytyka. Nie są to dźwiękowo najbardziej wybitne słuchawki, ale XM3 które posiadam po użyciu Wavelet grają bardziej niż tylko OK. Żeby nie było że typowo bronię swojego zakupu - kupiłem dla ANC pod loty, a jak z tym wyszło wszyscy wiemy, więc tej opcji nie sprawdziłem. Miałem okazję za to sprawdzić jak tuning pasuje osobom audioobojętnym - moja mama, która męczy Plantronics BackBeat Go 2 od lat i nie ma żadnych wymagań co do sq, chciała posłuchać moich XM3 które miałem ze sobą "bo są ładne". Dostałem opr że nie mówiłem wcześniej że słuchawki mogą tak grać i na następny dzień miała już swoją sztukę. Myślę że jest to bardzo konsumencka propozycja, w szczególności w cenie wyprzedażowej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do was a właściwie bardziej propozycję. Zamówiłem sobie słuchawki Fiil T1 Lite a z tego co przeczytałem ich wsparcie jest tylko w chińskiej aplikacji fiil+. Więc ją zdekompilowałem  i przetłumaczyłem większą część chińskiego tekstu na angielski i ją spakowałem z powrotem. A że nie jestem w stanie sprawdzić na razie jak apka działa z słuchawkami to może ktoś kto ma T1 Lite był by chętny na testy? Wstawiam screeny jak wygląda sama apka na ten moment.

 

Link do aktualnej wersji i wszystkich następnych:

https://mega.nz/folder/zL4lGabD#A_hyePiYrnnwWR-j68fm_w

 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez kjaneczek
Dodaje link do przetłumaczonej apki Fiil+
  • Like 5
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jak ktoś ma jakieś inne słuchawki z których najchętniej by korzystał na chińskiej wersji aplikacji to niech mi napisze bo aktualnie tłumacze tylko to co się pojawia w zakładkach T1 lite a tak będę tłumaczył też te dodatkowe słuchawki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności