Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

To @chico99powinieneś sprawdzić Mifo O5 Pro. Jak chcesz potestować to odezwij się na pw. Też wygodne, niezły dźwięk, kilka fajnych funkcji np. nasłuch otoczenia. I jedne z najdłużej pracujących TWSów na ładowaniu 10-10,5 godziny plus olbrzymie aluminiowe etui z baterią 2600 mAh. Mi bardzo pasują 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pisaliście ostatnio o S500w, były w promocji na Euro za 299 PLN. S300w były jeszcze tańsze. 500 nie słuchałem, ale 300 są naprawde świetne i to, że obsługują tylko SBC i AAC nie ma żadnego znaczenia. Naprawde, jak ktoś będzie miał okazje to warto brać :)

 

Z nowości w fw dodam, że ostatnio dodatno możliwość wyłączenia paneli dotykowych, poprawiono nasłuchiwanie otoczenia (jest niebo a ziemia teraz, aczkolwiek ja nie używam, bo słuchawek używaj głównie przed snem w łóżku :D), a jeszcze wcześniej dodali możliwość wyłączenia diody stanu przy sparowanym urządzeniu :) S300W. Niestety odbiło się to na głośności maksymalnej, która po aktualizacji związanej z ANC trochę spadła, ale nie są zbyt ciche - przynamniej dla mnie. Na na telefonie słucham jak w okolicachc 80% możliwości telefonu. 

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał:

Były parę dni temu na OLX za 1,8k, ale zastanawiałem się o parę godzin za długo :)

Bo to rzadkość ten niedźwiedź bambusowy :)

 

Z obrazka wynika chyba,że części zamienne do Pand będą dostępne. Mam nadzieję.

 

Pandy widzę na Amazonie

https://www.amazon.com/Drop-THX-Panda-Wireless-Headphone/dp/B08JH72YS1

f108aec7-bc88-4cdb-a46f-231dbe86d4fe.__CR0,0,970,600_PT0_SX970_V1___.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem bardzo dużo wątków na forum i bardzo chciałbym Mifo O5 Pro (400zł), ale jednak ogranicza mnie budżet -> max 300zł.
Zawęziłem więc poszukiwania i wyselekcjonowałem:
Creative Outlier Air Sports - 269zł
FIIL T1 Pro - 250zł
Fiil t1xs - 190zł

Czy ktoś ma jakieś rozeznanie w powyższych? Zależy mi na możliwie jak najmniejszym szumie, daleko mi także do audiofila zatem lubię także trochę nieprzyzwoitego basu, ale bez przesady. Może jeszcze jakaś inna propozycja w tej półce?


Edit: Jednak znalazłem że Mifo O5 Pro na Alie za 270 jutro więc chyba to mój wybór, tylko zastanawiam się czy z uwagi na fakt że są to słuchawki armaturowe potrafią trochę tego basu wykrzesać, czy będzie z tym problem? Czy sens ma w takim razie zakup zwykłych Mifo O5 (bez PRO)?

Edytowane przez BLAGOSCX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokanałowe Sony wf-1000xm3. Czy warto przejść na inny model i zauważę znaczącą różnicę? W porównaniu z tymi na kablu co mam to szału w Sony nie ma a używam ich do konferencji. Nie mam doświadczenia w tym temacie.

Jezeli do konferencji to zmień je bo mikrofony w tych słuchawkach są tylko do anc. Rozmowy z nich to masakra dla drugiej strony jak i nie aktywne anc. Zdecydowanie wolałem do takiego użytku bose albo airpodsy pro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BLAGOSCX napisał:

Edit: Jednak znalazłem że Mifo O5 Pro na Alie za 270 jutro więc chyba to mój wybór, tylko zastanawiam się czy z uwagi na fakt że są to słuchawki armaturowe potrafią trochę tego basu wykrzesać, czy będzie z tym problem? Czy sens ma w takim razie zakup zwykłych Mifo O5 (bez PRO)?

O5 bez Pro czyli dynamiki są podobnież słabsze pod wzgledem dźwieku. Ja mam O5 Pro i nie narzekam na brak basu. Dźwięk jest na bardzo przyzwoitym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pankracy_waw napisał:


Jezeli do konferencji to zmień je bo mikrofony w tych słuchawkach są tylko do anc. Rozmowy z nich to masakra dla drugiej strony jak i nie aktywne anc. Zdecydowanie wolałem do takiego użytku bose albo airpodsy pro.

Bardziej jestem zainteresowany jakością dźwięku podczas słuchania muzyki i informację, które są znacząco lepsze. Dogaduję się na konferencjach :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 19:51, lobuz1 napisał:

Czekam na swoje Pandy- będą pod koniec tygodnia to zobaczymy jak leżą na mojej głowie. 375g to dużo? Mam w chwili obecnej super wygodne Dan Clark Audio w podobnej wadze i są dla mnie lekkie jak piórko. Niektórzy mają 700g na głowie i nie widzą problemu :) . 

dla mnie powyżej 300g to już dużo. Fakt, niektóre słuchawki pomimo takiej wagi potrafią być względnie wygodne, bo odpowiednio masę rozkładają (np. nowe Apple). Niemniej nawet jeśli potrafią być komfortowe, to tą wagę się czuje przy ruchach głowy. Pandy niestety nie były dla mnie komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przeczytałem chyba cały wątek ,i nie napotkałem się za wiele o Ultrasone. Interesuje mnie szczególnie Performance 880 z Sirius. Szukam neutralnych bt ,takich nie męczących,i angażujących o dobrej rozdzielczości. Z nielicznych recenzji wynika,że mogły by mi podpasować. Pytanie czy ktoś ma,miał ? Nie wiem czy bardzo sugerować się opisami dźwięku po kablu gdyż nie wiem co z dźwiękiem czyni Syrius ,i czy za bardzo się nie różnią sygnaturą?   Jeśli nikt nic to jakie byście proponowali wokółuszne słuchawki które by zagrały tak jak to opisałem na początku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 08:28, Jaro54 napisał:

O5 bez Pro czyli dynamiki są podobnież słabsze pod wzgledem dźwieku. Ja mam O5 Pro i nie narzekam na brak basu. Dźwięk jest na bardzo przyzwoitym poziomie. 

O5 pro mają apt X ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mają ale grają lepiej niż nie jedne z aptX

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo;

Są tu jacyś posiadacze Senek Momentum 3? Może ktoś coś skrobnie o ich sygnaturze? Z recek wynika, że mają mocny, efektowny dół i tego bym oczekiwał od słuchawek na wyjście z domu, tylko co z wokalem? Niskie nie włażą na średnicę jak np. w meze 99 classic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam 76 napisał:

Elo;

Są tu jacyś posiadacze Senek Momentum 3? Może ktoś coś skrobnie o ich sygnaturze? Z recek wynika, że mają mocny, efektowny dół i tego bym oczekiwał od słuchawek na wyjście z domu, tylko co z wokalem? Niskie nie włażą na średnicę jak np. w meze 99 classic? 

@Najner miał/ma (prawie sprzedał)

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam 76 napisał:

Niskie nie włażą na średnicę jak np. w meze 99 classic? 

Nie znam meze, więc nie porównam. Dół jest mocny, sprężysty, zaznaczony, subbas mruczy ochoczo. Dodaje mocy wokalom męskim. W niektórych kawałkach w elektronice jest go za dużo (w takich, które mają mastering mocno nastawiony na dół), w muzyce opartej na instrumentach żywych nigdy mi nie przeszkadzał. Scena jest szeroka i głęboka. Słuchawki mimo braku LDAC są wg mnie wystarczająco szczegółowe w użytkowaniu mobilnym albo przy odsłuchu relaksacyjnym - szczerze mówiąc, to wg mnie nie ma ogromnej różnicy pomiędzy mocno stratnym APTX a kablem (testowane na Lotoo Paw S1) - wygoda BT rekompensuje małe straty w dynamice i rozdzielczości. Dla mnie, co ważne - słuchawki są wygodne, dobrze wykonane, mają rozdzielcze i naturalne soprany (wg mnie dużo słuchawek BT, np. Sony z LDAC cierpi na cyfrową górę). Sennheiser ma też świetną aplikację z bardzo dobrym equalizerem. W tym wątku ktoś kiedyś pisał, że odejmuje sobie jeden db na basie, dodaje 1db na soprnach i ma wtedy równiejsze i bardziej audiofilskie granie. 

Edit: nie wybrzmiało to w moim wpisie (jak sobie teraz go czytam :D ) - Momentum 3 (bez zmian w EQ) grają wg mnie Vką z wycofaną średnicą, do wokalnych popisów nie będą najlepszym wyborem. Mi elektronikę oraz metal grają z odpowiednim dociążeniem i "funem", ale na pewno nie jest to audiofilskie, równe, rozdzielcze granie.

Edytowane przez Najner
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam że tak z butami wchodzę z pytaniami ale:

1. Padł mi wczoraj lewy moduł TRN BT20S, przerywa na pałąku bo jak pogibam nim to łapie, ktoś miał taki problem i naprawiał? Napisałem do żółtych czy mam gwarkę ale nawet jeżeli to max rok a mam je trochę dłużej więc niestety ale trzeba szykować siano na nowe raczej... Żeby było śmieszniej to moduły oszczędzałem i dbałem, spier.iły się po prostu... Może rozdłubię i naprawię ale trzeba czasu którego teraz nie mam i precyzji bo te chińskie shity są jednorazowe, zazwyczaj rozpadają się przy próbie naprawy albo jak się już uda to wyglądają jak znalezione w śmietniku...

2. Z uwagi że nie mam teraz słuchawek BT i mam złamane serce :P swędzi mnie ręka aby kupić coś, Edifiery x3 za 80zł są na ali (znalazłem na pepperze, wiem że bywały taniej ale już bez takiej cebuli :P) jednakże pamiętając o fenomenie Fiil T1 (komis ok 130zł ale podejrzanie krąży ten egzemplarz, nikomu nie pasi?) przypadkiem znalazłem bardzo optymistyczną recenzję wersji T1 Lite... Ktoś je ma/miał? ok 130zł, 1.5x cena Edków ale ten cały Pan Scarbir pisze że warto jak głównie do muzyki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rayfe - Poprzednia strona wątku. Testował je @chico99.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lord Rayden napisał:

@rayfe - Poprzednia strona wątku. Testował je @chico99.

Kurde, zaglądałem tam ale nie zauważyłem :P Pośpiech złym doradcą... Czyli wydaje się to być petarda w kwestii brzmienia i wygody użytkowania, pozostaje kwestia wygody bo mam duże uszy, ciekawe czy nie będą wypadały bo w kanał nawet tipsy comply L mi włażą całe i wygodnie mi, dopiero po całym dniu zaczynają uwierać 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam T1 lite. Zmieniasz tipsy i masz bardzo dobre słuchawki za śmieszną kasę.

Bardzo uniwersalne granie. Tak jak większość TWS raczej rozrywkowe ale nie przesadzone. Myślę że spokojnie mogą stawać w szranki z dostępnymi w Polsce modelami w klasie do 500.

Wbrew opinii scarbira bardzo dobrze rozmawia mi się przez nie w samochodzie. Rozmówcy nie narzekają.

Z minusów o ile da się odblokować apką pełne sterowanie z regulacją głośności tak gadanie w słuchawkach musi zostać po chińsku. Nie da się zmienić na angielski czy polski język. Więcej minusów nie stwierdziłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kurop napisał:

Ja mam T1 lite. Zmieniasz tipsy i masz bardzo dobre słuchawki za śmieszną kasę.

Bardzo uniwersalne granie. Tak jak większość TWS raczej rozrywkowe ale nie przesadzone. Myślę że spokojnie mogą stawać w szranki z dostępnymi w Polsce modelami w klasie do 500.

Wbrew opinii scarbira bardzo dobrze rozmawia mi się przez nie w samochodzie. Rozmówcy nie narzekają.

Z minusów o ile da się odblokować apką pełne sterowanie z regulacją głośności tak gadanie w słuchawkach musi zostać po chińsku. Nie da się zmienić na angielski czy polski język. Więcej minusów nie stwierdziłem.

Super, a powiedz mi w uchu siedzą dobrze? Czy ten case zmieści jakieś tipsy pokroju comply M chociaż czy tylko fabryczne? Na ali widzę cena się mocno waha, od 130zł do ponad 170zł, chyba i tak wszystko to samo ale wysyłki z Polski nie widzę...

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja dałem 125 z Chin minus cashback goodie. Komfort dla mnie gorszy niż w KZ Z1 ponieważ nie są tak fajnie wyprofilowane ale ogólnie jest i tak bardzo dobrze. Słuchawki są dużo mniejsze niz T1 i T1XS i w końcu pasują do moich dość małych uszu.

Pokrowiec nie mieści słuchawek ze standardowymi spin fitami. Trzeba mieć dedykowane do TWS. Wchodzą podobno spiral doty. U mnie wchodzą na styk tipsy z RHA 750 W rozmiarze S.

Z minusów plastik zarówno słuchawek jak i pudełka jest średniej jakości. Ale w tej cenie to nie problem. Mimo wszystko wolę akryl

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może do czynienia z Edifierami X5? Są w promocji na x-komie, a poszukuję jakichś TWSów. Nieszczególnie zależy mi, żeby jakoś tam fajnie brzmiały, bo ich cel będzie jeden - MS Teams.

 

Mam teraz KZ Z1, ale po pierwsze - trzymają za krótko, żeby miało to jakikolwiek sens, po drugie - łapią straszne zakłócenia, straaaasznie szumią i generalnie o ile w muzyce jakoś aż tak to nie przykuwa mojej uwagi, tak przy rozmowach przy każdym słowie rozmówcy słychać straszne zakłócenia. Jeśli chodzi o moje poszukiwania - chcę, żeby odtwarzany dźwięk nie miał aż takich zakłóceń, jak na Z1 (nie wiem czy to kwestia braku aptX? kompletnie nie znam się na TWSach), fajnie by było, jakby mimo wszystko mniej szumiały, a do tego, żeby miały w miarę sensowny wbudowany mikrofon. Czy wie ktoś może czy wspomniane Edifiery X5 spełnią te wymagania?

 

A tak odchodząc od Edifierów, czy kwestia pracy na klawiaturze i myszce bezprzewodowej po bluetooth ma wpływ na zakłócenia dźwięku na TWSach? Czy to może być powód gorszej jakości odtwarzanego dźwięku? Co ciekawe, kiedy wcześniej używałam Z1 z LG V30 nie było takich problemów, z kolei teraz z Samsungiem S20FE i z PC łapie mi takie zakłócenia, że czasem ciężko zrozumieć rozmówcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności