Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Bywają i takie sytuacje @Jaro54, nie zaprzeczam, że Polska jest traktowana jak dojna krowa vatowska i tak jest niestety nie tylko ze sprzetem elektronicznym. Co do dostępu do sprzętów - nie od wczoraj wiadomo, że można do nas do sklepów przyjść i potestować sobie sprzęty jakie są dostępne do testowania, na wasze prośby nie raz sprowadzaliśmy towary żebyście mogli je testować. Co do upustów - zdziwił byś się, niekiedy wy macie lepsze ceny niż my na te same sprzęty. Tak czy inaczej, wracając do meritum - ciekaw jestem nadal przyszłych produktów od FIIO bo tylko ta ciekawość mnie powstrzymuje przed zakupem trio od fiio czyli fh3 lc-2.5b oraz btr5. Zestaw na prawdę gra zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo miodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

A z jakimi słuchawkami łączyłeś UTWS 1? Z kodekami jest różnie np Flare Audio Pro HD nie ma aptx ale własny dac wbudowany w moduł BT i bardzo dobrze sobie radzi. Kwestia wykorzystania pasma, SBC jest prawie tak samo szerokie jak aptX i jeśli producent zna sie trochę na tym co produkuje może wiele wycisnąć z nawet najsłabszego nby  sprzętu/ technologii

Otóż to. Mam płakać, że Sony nie mają aptx? Jakoś za granicą są uważane za jedne z najlepszych TWS, a na naszym forum płacz. Może czas zacząć słuchać muzyki? :)

Tak sobie myślałem, że jakiś BT20S kupię, ale zaraz bym zaczął kombinować, podpinać pod niego różne słuchawki itp.

Chociaż mam plan „ubezprzewodowić” FH5 - zobaczymy jakie będą róznice między kodekami.

W ogóle to wsadzę kij w mrowisko - ciekawe czy na ślepo też każdy rozpozna kodeki, bo jak sobie przełączamy w telefonie i widzimy co klikamy, to sugestia sama nadchodzi :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Luk@s napisał:

Otóż to. Mam płakać, że Sony nie mają aptx? Jakoś za granicą są uważane za jedne z najlepszych TWS, a na naszym forum płacz. Może czas zacząć słuchać muzyki? :)

Tak sobie myślałem, że jakiś BT20S kupię, ale zaraz bym zaczął kombinować, podpinać pod niego różne słuchawki itp.

Chociaż mam plan „ubezprzewodowić” FH5 - zobaczymy jakie będą róznice między kodekami.

W ogóle to wsadzę kij w mrowisko - ciekawe czy na ślepo też każdy rozpozna kodeki, bo jak sobie przełączamy w telefonie i widzimy co klikamy, to sugestia sama nadchodzi :)

Nie wiem ,ale przełączając z AAC, na aptX w Creative Outlier Air TWSach, słyszałem różnicę. 

 

Moje zdanie pozostaje takie - jak kupujemy coś tanio to możemy się nie czepiać. Ale kiedy kupujemy sprzęt od 500 zł w górę a nawet za 3500 zł to kodeki należą się nam i tyle. Oczywiście,że konstrukcja, budowa to także. Ale za takie pieniądze pewne rzeczy powinny być. Tani Hagibis X2 ma aptX HD a słuchawki za 3 i pół kafla nie mają ????

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Luk@s napisał:

ciekawe czy na ślepo też każdy rozpozna kodeki, bo jak sobie przełączamy w telefonie i widzimy co klikamy, to sugestia sama nadchodzi :)

 

Rozróżniałem bez problemu aptx i AAC we wszystkich, tws-ach i nausznych bt, jakie miałem.

A trochę tego było ...

I nie ma się co oszukiwać, pomijając kwestię dobrego strojenia przetworników,

niezbędne minimum to aptx.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości potraficie opisać, jakie to różnice? Ja AAC i SBC nie rozróżniam specjalnie w Sony (może inaczej - wydaje mi się, że SBC gra lepiej, ale to takie wrażenie), acz Android podobno kiepsko AAC ogarnia przez BT, a na iPadzie nie ma wyboru.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 20:55, Luk@s napisał:

Tak z ciekawości potraficie opisać, jakie to różnice?

 

https://www.androidauthority.com/bluetooth-codecs-997074/

 

To nie jest takie proste, różnice zdarzają się nawet pomiędzy telefonami używającymi takich samych codeców.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, jak z kablami - kto chce, ten słyszy delikatną różnicę, kto inny słyszy kolosalną różnicę, a kto inny chce, ale nie może usłyszeć. Dajmy sobie z tym spokój i po prostu słuchajmy muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Dla mnie największe różnice były przy słuchaniu gęstych plików, żadnego tidala, spotify, youtube. Gesty pliczek, SBC / APTX / LDAC. Na dobrym sprzęcie różnica jest wyraźnie słyszalna i nie da się zaprzeczyć że kodeki są ważne o ile nie kluczowe w niektórych przypadkach. Wystarczy flagowiec samsunga (bo ma LDAC) oraz BTR5 z dobrymi dokami, najlepiej po balansie. Różnica jest jak pomiędzy kiepską mp3, spotify a gęstym plikiem FLAC (kolejno sbc, aptx, LDAC). Jeżeli ktoś nie słyszy różnicy to... zazdroszczę. Czasami chciał bym nie słyszeć różnicy, ułatwiło by mi to jakiekolwiek zakupy. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Poszukuje słuchawek TWS w okolicach +/- 400zł głównie do muzyki elektronicznej lub po prostu coś uniwersalnego ponieważ słucham wielu gatunków muzycznych. Nie oczekuje niesamowitych słuchawek we tej kwocie natomiast do tej pory używałem TRN V80, Tin audio t2 na zmianę i byłem z nich bardzo zadowolony. Czas jednak pokazał, że kable trochę mi przeszkadzają i szukam właśnie czegoś bezprzewodowego.
Na oku mam jak na razie lypertek tevi. Czy jest coś w tym przedziale cenowym co jest jeszcze warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje słuchawek bezprzewodowych, dousznych pod Win i IOS

Mają służyć w zasadzie tylko do rozmowy więc mikrofon dobry przede wszystkim oraz muszą być wygodne - do 6h muszę wytrzymać. Macie jakieś propozycje? Rozważę każdą propozycje w różnych przedziałach cenowych do poziomy Apple Airpods Pro. Gdybym operował takim budżetem wybór byłby bardziej niż oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wookiepuff napisał:

Hej

Poszukuje słuchawek TWS w okolicach +/- 400zł głównie do muzyki elektronicznej lub po prostu coś uniwersalnego ponieważ słucham wielu gatunków muzycznych. Nie oczekuje niesamowitych słuchawek we tej kwocie natomiast do tej pory używałem TRN V80, Tin audio t2 na zmianę i byłem z nich bardzo zadowolony. Czas jednak pokazał, że kable trochę mi przeszkadzają i szukam właśnie czegoś bezprzewodowego.
Na oku mam jak na razie lypertek tevi. Czy jest coś w tym przedziale cenowym co jest jeszcze warte uwagi?

Lyperteki są przekozak, zwłaszcza po aktualizacji softu. Miód na moje uszy. Aczkolwiek ciężko o używki a cena nowych zabija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mifo O5 Pro mają bardzo dobry mikrofon, nawet w pociągu słychać mnie bardzo dobrze. Nieźle grają i są bardzo wygodne. 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, kacy napisał:

Ktoś zamawiał może Fiil T1XS? Na scarbirze mają super opinie. 😉

ja zamawiałem, fajnie zrobione słuchawki i chyba bardzo przywoite dźwiękowo, jednak nie leżały mi w uszach, poszły do Najnera po kilku minutach prób. Ja mam małe kanały zatem to raczej problem po stronie moich uszu bardziej niż słuchawek. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kurop napisał:

poszły do Najnera po kilku minutach prób. Ja mam małe kanały zatem to raczej problem po stronie moich uszu bardziej niż słuchawek. 

Też mam dosyć małe kanały (używam spinfitów w rozmiarze S), mi siedzą nieźle. Nie tak pewnie jak profilowane kopułki (jakie mają np. KZ Z1), ale nie ma tragedii. Dźwiękowo mi pasują - granie funowe, z podbitymi skrajami pasm. Można sobie dostosować sygnaturę w EQ w aplikacji. Nie szumią, mają smukłe etui. W elektronice sprawdzają się bardzo dobrze, z żywymi instrumentami trochę gorzej, słychać trochę cyfrowy nalot na sopranach. Generalnie polecam, w tej cenie T1XS to fajne słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wookiepuff napisał:

@hubercik12311 mógłbyś coś więcej o nich powiedzieć? Jak z wygodą użytkowania i jakością dźwięku. Również ciekawi mnie jaki jest w nich bass

Jakość dźwięku i wygoda użytkowania na 5+. Zwarty równy dźwięk i całkiem sprężysty bass aczkolwiek bassheada nie zadowolą. Idealne do spacerowego słuchania. Ze względu na kapryśne ucho, zamieniłem tipsy na spinfity w roz. L/XL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wookiepuff napisał:

@hubercik12311 mógłbyś coś więcej o nich powiedzieć? Jak z wygodą użytkowania i jakością dźwięku. Również ciekawi mnie jaki jest w nich bass

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kacy napisał:

@kurop@NajnerWarto w tej cenie? Czy mieliscie może do czynienia z tańszymi, a podobnie grającymi? 

Dzięki za odpowiedź 🙂

 

Miałem wcześniej KZ Z1 i też grały jak na TWS bardzo dobrze. Lepiej też leżały w uszach. Problemem w nich był dla mnie duży szum, a dla Ciebie może być również krótki czas pracy na jednym ładowaniu (około 2 godzin). Innych TWSów nie znam, chłopaki tu są bardziej doświadczeni ode mnie, więc może się wypowiedzą. @x X x słyszał dużo i poleca Panasonic S300W, może warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności