Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Tu na pewno nie będzie przyzwoitej wyceny 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Tu na pewno nie będzie przyzwoitej wyceny

349$. Powiedziałbym, że nawet tanio jak na Apple.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 12:16, marek_m napisał:

Brawo za kształt padów 👍

 

Trudno w to uwierzyć, ale nadal są na rynku producenci, którzy myślą, że ludzkie ucho jest okrągłe :D 

 

Dobrze zrobione kółka mogą być wygodne, vide B&O H6. Co więcej, miałem wczoraj na uszach H9 i te nowe 95tki i te drugie mimo że owalne są mniej wygodne.

 

A właśnie... 95tki. Nie umiem ich ocenić nie patrząc przez pryzmat ceny. Fajne słuchawki, piękne i fantastycznie zbudowane, ale 3,5k? No nie, po prostu nie.

 

Miałem tylko pół godzinki więc wrażenia średnio miarodajne, ale ewidentnie strojone na efektowność i detal, świetna przestrzeń i pozycjonowanie, zwłaszcza jak na takie małe puszki.  I rzeczywiście potrafią zrobić wrażenie, tylko że już po pół godziny zaczęły mnie lekko męczyć. Średnica też mocno schowana, no ale słuchałem ich zaraz po PM3, przy nich w większości innych słuchawek średnica będzie schowana i bez wyrazu :)

 

Założyłem potem na chwilę H9 3rd i jak dla mnie lżejsze, wygodniejsze, lepiej grają  i są o połowę tańsze. Muszę gdzieś na dłużej dorwać te 9tki bo zewsząd słyszałem że dużo gorsze niż H6, a na pierwszy rzut ucha wręcz przeciwnie. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy KOSS Porta PRO Wireless grają dokładnie tak samo jak wersja na kablu?

 

 

Właśnie odpaliłem Boltune bt-bh011 po kablu... !!! :woot::lol: Bassss. Tona basu. Faktycznie po BT jest go mniej, ale i tak niemało.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 14:14, x X x napisał:

Mamy tutaj użytkowników Panasonic RZ-S300W i RZ-S500W?

 

Co do RZ-S300 - uprzedzam przed najnowszą aktualizacją oznaczoną numerem JMS1ZR 01.31. Wg patchnote zmiany dotyczą poprawek trybu ambient sound, ale niestety oberwało się też głośności maksymalnej, która teraz spadła o kilka procent (wg moich nie dokładnych obserwacji - po prostu nie pamiętam - wcześniej ten sam poziom głośności osiągałem gdzieś pomiędzy 3 a 5 kresek niżej niż aktualnie). Niestety producent o tym nie informuje, a sam napisałem do polskiego supportu z prośbą o wyjaśnienia. Pewnie nic nie wskóram... Jak ktoś ma poprzednią wersję, tj. JMS1ZP 01.21 to polecam na niej pozostać.

 

Nie wiem jak w przypadku RZ-S500, ale jeżeli ktoś tutaj ich używa to chciałbym się dowiedzieć czy warto się nimi interesować, zwłaszcza w cenach, w których są dostępne używane w lombardach na allegro - dzięki :)

Miałeś okazję porównać S300W z jakimiś dobrymi IEM? Może ktoś inny na forum? Fajne ceny teraz są na Panasonic.

Najchętniej to bym kupił TWS: Panasy, Sony, Samsung i Sennheisery i zobaczył, czy któreś są używalne 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Luk@s napisał:

Miałeś okazję porównać S300W z jakimiś dobrymi IEM? Może ktoś inny na forum? Fajne ceny teraz są na Panasonic.

Najchętniej to bym kupił TWS: Panasy, Sony, Samsung i Sennheisery i zobaczył, czy któreś są używalne 😛

 

Tylko do Creative z mojego sygnatury, ale pewnie nic Ci to nie da ;) Lubiłem Creative, ale Panasonic gra mi teraz lepiej. Szerzej, jaśniej, przestrzenniej. I mają mniej basu. W bezpośrednim porównaniu Creative vs. Panasonic, te pierwsze po odsłuch zaraz po Panasonicach dudnią basem. Później się człowiek przyzwyczaja i nie jest już tak źle, ale są od nich ciemniejsze.

 

Słuchaj, ja tam jakimś guru-audio nie jestem :D I wiele bezprzewodowych nie słuchałem, ale z tego co słyszałem, czyli: TRN T200 / Creative Outlier Sports / Bomaker SiFi i SiFi 2 - Panasonic gra mi zdecydowanie najlepiej, najrówniej i dalej nie szukam. Rozważałem swego czasu S500W, nawet można je w dobrych cenach z drugiej ręki dostać na Allegro / OLX, ale olałem sprawę - nie potrzebuję ANC. Jednak myślę, że te Panasonic to trochę biały kruk wśród tych lepszych słuchawek TWS na które jednak mało kto się decyduje. Ja osobiście podzielam to co można wyczytać w recenzjach. Za te 299 w Media Expert to żal nie kupić i nie spróbować - ja dałem chyba 3x więcej i nie żałuje ;) Z dodatkowych plusów niewątpliwie to banalna i łatwa obsługa (bardzo dokładna) oraz możliwość zamontowania np. pianek Comply (ja używam Symbio) i włożenia w nich słuchawek do etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że nie będę eksperymentował i wziąłem WF-1000XM3. Nie wiem czy wygrzewanie (w które średnio wierzę), czy przyzwyczajenie, ale z każdą chwilą jestem coraz bardziej zadowolony.

Na początku byłem trochę sceptyczny, FH5 to nie są, ale to najlepsze dynamiczne dokanałówki jakich słuchałem. Mam tylko zastrzeżenia, do ostrej, „cyfrowej” góry, chociaż nie jest jej wcale bardzo dużo, ale może to nie kwestia BT, ale dynamika po prostu.

Tak, nie mają aptX i co z tego.

Krótko opisując wydają się całkiem równe z lekko podbitym basem, dodatkowo bardzo fajna scena, szersza niż FH5, nie tak głęboka, ale całkiem niezła również pod tym względem.

Same słuchawki grają naprawdę dobrze.

Jako TWSy, myślę że bardzo fajny, dopracowany produkt.

Największy minus, to automatyczne ANC za każdym razem, ale można je wyłączać pod przyciskiem, albo ustawić w aplikacji wykrywanie aktywności lub po lokalizacji i wtedy będzie się wyłączać w określonych sytuacjach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luk@s napisał:

 

 

Tak, nie mają aptX i co z tego.

 

Bardzo to smutne.

 

Ta cyfrowa góra to.bolączka wielu słuchawek BT

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Powiem wam słuchałem bardzo wielu modeli z racji natury wykonywanego zawodu i jak do tej pory jeżeli chodzi o doki to siedzę na Creative Outlier Air Sports. Biegłem ostatnio półmaraton (amatorsko, nie w zawodach) i ani razu nie musiałem ich poprawiać w uszach. Jak je założyłem - tak siedziały. I to tłumienie - bajka! Wiadomo jak się je zakłada to się trzeba czasami naćwiczyć żeby seal złapać, ale jak już się uszczelni - baja! Jednak - nie ma dymu bez ognia - za mało góry dla mnie mają. Co prawda na samsungu note9 jest coś takiego jak ADAPT SOUND, na porannych uszkach sobie słuchamy pikania niskiego, średniego i wysokiego na lewym i prawym uchu i klikamy słyszę / nie słyszę. Poprawia dźwięk ze słuchawek. Ale przyszły FH3 od FIIO i bezprzewodowo - na BTR5 przez wyjście zbalansowane. Powiem wam, że mało co nie zszedłem z tego świata jak sobie Vangelisa włączyłem, jakbym go pierwszy raz w życiu usłyszał, a słuchało się różnych asteli SP2000, Final Audio za 18k itd, doków za 25k (obravo) i innych cudów ale powiem wam - nie wiem - może jestem jakiś mało wybredny albo po prostu FIIO zrobiło magię z tymi FH3. Na pewno je będę kupować jak tylko znowu się pojawią (czekamy na dostawę). Kwestia adapterów - przykro mi mówić ale UTWS1 - jakoś nie robi roboty w mojej ocenie. Mogło by być lepiej. Natomiast bezprzewodowo dalej idąc - LC-BT2 - było lepiej ale nie wygodnie mi jak diabli z tym czymś na szyi. Można liczyć jedynie na to że FIIO pokaże jakieś nowe moduły UTWS z LDAC na pokładzie - w takim przypadku był by to zestaw idealny. Gdyby jeszcze zrobili pokrowiec jak w Fostex TM2 (diablo niewygodne dla mnie te adaptery swoją drogą) - to by była baja i powiem wam że był bym kupiony. 

Tak czy inaczej - w mojej ocenie - androidowca - kodeki bezprzewodowo MUSZĄ być, minimum APTX, optymalnie LDAC. Bez tego nie ma co siadać. Chociaż ciekawostka, ojczulo sobie kupił samsungowe słuchaweczki i nie grają tak źle, ale warunek - z samsungiem muszą grac. 

Pozdro ekipa w piąteczek, piątunio! Zdrówka wszystkim! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi słuchawkami łączyłeś UTWS 1? Z kodekami jest różnie np Flare Audio Pro HD nie ma aptx ale własny dac wbudowany w moduł BT i bardzo dobrze sobie radzi. Kwestia wykorzystania pasma, SBC jest prawie tak samo szerokie jak aptX i jeśli producent zna sie trochę na tym co produkuje może wiele wycisnąć z nawet najsłabszego nby  sprzętu/ technologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

UTWS1 łączyłem z kilkunastoma różnymi modelami słuchawek, ciężko teraz wszystkie spamiętać, ale np. na FH5 - były dość wyraźne szumy z tego co mi się w uszy rzuciło. Co do kodeków - W trakcie słuchania jest opcja przełączania kodeków SBC, AAC, APTX, LDAC - nie muszę chyba wspominać, że różnica na dobrych słuchawkach i pliku jest kolosalna. W mojej ocenie każde słuchawki powyżej 300zł powinny mieć APTX w domyśle. Jeżeli jakieś słuchawki nie mają tego kodeka, a kosztują np. 1k pln - dla mnie to jawny żart ze strony producentów. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DeVilio napisał:

 Jeżeli jakieś słuchawki nie mają tego kodeka, a kosztują np. 1k pln - dla mnie to jawny żart ze strony producentów. 

Słyszałeś Flare Audio Pro HD po BT? Jak nie to posłuchaj, warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
16 minut temu, Jaro54 napisał:

Słyszałeś Flare Audio Pro HD po BT? Jak nie to posłuchaj, warto. 

Jak będę miał możliwość to z chęcią, niestety ze względu na sytuację raczej opieram się na tym co mam w ofercie sklepu i co jest "pod ręką" akurat ;) jednakże nadal mam nadzieję, że FIIO UTWS unowocześni, da więcej mocy, oddechu i LDAC swojej nowej generacji adapterów do MMCX`ów. W takim układzie w zestawieniu z FH3 będzie bomba! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Wiem wiem @gentillo, ciekawa sprawa ale mimo wszystko wybitne te budsy nie są ;) Ciekaw jestem swoją drogą czy i jeżeli już to kiedy zaczną się pojawiać słuchawki działające po wifi... było by ciekawie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DeVilio napisał:

Wiem wiem @gentillo, ciekawa sprawa ale mimo wszystko wybitne te budsy nie są ;) Ciekaw jestem swoją drogą czy i jeżeli już to kiedy zaczną się pojawiać słuchawki działające po wifi... było by ciekawie... 

Już są moduły BT/WiFi takze tego pewnie po nowym roku u Chińczyków będą, ale my nie kupimy, bo nasz najukochańszy rząd musi zapełnić luki budżetowe i będzie VATował każdą przesyłkę, kurier lub poczta polska pobiorą myto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Z drugiej strony @Jaro54 powiedz mi co wolisz. Kupić coś u chińczyka za 200zł ryzykując cło i mocno utrudnioną gwarancję, plus czas na przesyłkę. Czy kupić to samo za 350 czy nawet 400zł w PL i mieć gwarancje pod nosem i możliwość wcześniejszego testowania towaru? Ja wolę poczekać jednak na recenzje pierwszych użytkowników, ich odczucia, zgłoszone błędy i problemy z działaniem i dopiero potem porywać się na decyzje zakupowe ;) tak jak z telefonami, nigdy nie kumałem wszystkich zapalonych beta testerów nowych telefonów, którzy MUSZĄ mieć sprzęt kilka dni po premierze. Wolę poczekać pół roku aż producent ogarnie wady software lub wyjdą wady hardware i potem myśleć czy kupić czy nie ;) 
Co do samych modułów - możliwe że gdzieś na rynku są już dobre moduły na MMCX, które by się zgrały fajnie z FH3 ale ani kasy nie mam na testowanie tego i bawienie się w odsyłki ani czasu. Poczekam na ruch ze strony fiio, zapewne niedługo usłyszymy o jakiś nowościach od tego producenta, swoją drogą - mocno przyspiesza w rozwoju zauważyłem. Kiedyś malutki producent, dac, kabelki, a teraz nieźle sobie radzi. Np. EH3NC. Spoko słuchawki i dobra cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @DeVilio pracujesz w mp3store i masz dostęp do testowania sprzętu i kupic (pomoijam ewentualne upusty wewnętrzne) sprzęt, który poznasz. Ja jestem zbyt biedny na polskie ceny, więc kupuje po całym świecie. Jeśli płacę 25-40% polskiej ceny i w większości wypadków międzynarodowa gwarancja jest to Vat mi nie straszny. Wielu z nas gdyby nie zakupy za granicą ( nie tylko Chiny) nie kupiło by porządnego sprzetu bo polskie ceny są chore. Jeśli u Niemców słuchawki z dostawą i wyrównaniem Vat kosztują ok 260 pln, a w Polsce ok 600 pln, to wybór jest prosty jak drut kolczasty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności