Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Najner napisał:

Jak grają, nie podeszły?

Nie otwierałem ich. Niestety sklep w którym zamówiłem, nie akceptuje zwrotów słuchawek otwartych ze względów higienicznych. Niedoinformowałem się przed zakupem i zamiast ryzykować, że zostanę ze słuchawkami, które mi nie odpowiadają to wolę je zwrócić. Aczkolwiek, jeżeli ktoś z forum zadeklarowałby się, że odkupi je ode mnie w razie gdy mi nie podejdą, to mógłbym otworzyć i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marek_m napisał:

Jak sądzicie, zmieszczą się do etui z podłączonymi IEM'ami, czy za każdym razem trzeba je odłączać ?

 

TRN.JPG

Jak nie jak tak :)

20200918_113428_HDR_(1).jpg

20200918_113412_HDR_(1).jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marek_m napisał:

 

A ktoś pisał, że nie 😮

 

Mi też się mieszczą różne iemy, niekoniecznie małe - np. ZSX, T20i, Spring 1/2. Do tego w górnej kieszonce mam kabel usb oraz dodatkowe kabelki odpinane do adapterów. Przy mmcx łatwiej upchać słuchawki razem z adapterami bo słuchawka obraca się i układa bliżej etui. Może ktoś miał problem na 2 pin i jakichś dużych dokach ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek_m napisał:

 

A ktoś pisał, że nie 😮

Z 2pinowymi będzie trochę problemu z większymi słuchawkami. Można przepiąć prawy do lewgo i wtedy lepiej, podobnie jak z mmcx, tyle, że mcx wystarczy obrócić i jest ok a 2piny wymagają przepiecia

 

 

Właśnie udało mi się rozładować BT20S Pro. Grały w sumie dzisiaj 10h 12 min. Rano 2h 20 min i od 12 do 19:52. Jeśli będzie to powtarzalny wynik to jestem baaardzo zadowolony. 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chico99 napisał:

 

No tak, klawiatur to wyrocznia ...

Wyrocznia to może nie, ale coś tam słyszy, nawet sporo  słyszy jak na dziennikarza technologicznego nie zajmującego się zawodowo tematem. . Ten Mieszko też mniej więcej ogarnia. 
Dlatego właśnie post był w formie pytania czy ktoś potwierdza uwagi Klawiatura. 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 19:11, roger987 napisał:

Co oni tam nakombinowali z dźwiękiem w Soniaczach WH1000XM4?

Możliwe, że XM4 jeszcze nie wygrzane, te różnice o których mówią mogą na to wskazywać.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/sony-wh-1000xm3-vs-sony-wh-1000xm4/678/16490

 

rtings ocenił je tak dosyć średnio.

 

XM4 mają gorsze praktycznie wszystko od XM3.

 

Szkoda, że Momentumy M3 mają tak słabe wyciszenie, bo dla mnie są bardzo dobre pod względem dźwięku, a szczególnie po lekkim EQ.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marek_m napisał:

 

Masz na myśli ANC czy pasywne ?

To i to.

DO soniaczy nie ma startu.

Mimo, że ten Azjata z postu wyżej sądzi, że ANC i wyciszenie mają podobne.

Ale też sądzi, że jakość dźwięku mają podobną xD

 

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Żeby nikt mnie nie odesłał do szukajki przeczytałem wszystkie 96 stron wątku i po kilku pozytywnych opiniach zdecydowałem się na SR50BT i strasznie brakuje mi w nich basu. Okazało się, że do audiofila mi daleko i jak to ktoś trafnie określił potrzebuję "basotłuki". Od dwóch lat posiadam słuchawki Microlab T1 i ostatnio na 2 tygodnie miałem też pożyczone WH1000XM3. Po przeczytaniu wątku i krytyce XM3 za jakość dźwięku stwierdziłem, że nie potrzebuję aż tak super działającego ANC i mogę kupić coś tańszego, a zarazem lepiej grającego, ale w moim odczuciu SR50BT w porównaniu z XM3 i T1 nie mają wcale basu. Lubię czuć ten bas, a nie tylko go słyszeć, niestety tak mi pasuje i nic z tym nie zrobię. Z tego co wyczytałem w wątku to przypuszczam, że pasowałyby mi NADy, PSB i być może Lagoony, ale tutaj cena jest już dwukrotnie wyższa i jak nie muszę to nie chciałbym tyle wydawać. Czy jesteście w stanie coś doradzić? Najlepiej do maksymalnie 1000zł? Może coś Sony? Tylko co?

 

Wracając jeszcze do SR50BT to pomimo mojej dużej głowy są dla mnie wygodne, na pewno wygodniejsze od XM3, które uciskają mnie trochę jakby w szczękę zaraz pod uchem. Sterowanie gestami jest również fajniej rozwiązane niż w XM3, szczególnie zwiększanie i zmniejszanie głośności, które realizowane jest przez tapnięcie, a nie przesunięcie palca w górę lub dół. ANC działa gorzej w SR50BT, natomiast funkcja hear through jest taka sama jak ambient sound w słuchawkach Sony. Dodatkowo w SR50BT jest dedykowany przycisk fizyczny odpowiedzialny właśnie za szybkie przełączenie w tryb hear through, a zarazem zastopowanie muzyki. Nie trzeba trzymać cały czas zasłoniętej słuchawki ręką tak jak w XM3. Ktoś też jeszcze pisał, że SR50BT grają cicho. Z tym nie mogę się zgodzić. Grają ciszej od XM3 i T1, ale słuchanie na maksymalnej głośności sprawia dyskomfort.

Edytowane przez maliniak91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie XM3 to może Bose QC 23 II.

Jedne i drugie do kupienia za niecałe 1k PLN.

 

IMHO nieźle grają PHILIPS TAPH805BK (ubogie w kodeki, ale to jest problem dopiero kiedy o tym przeczytasz, ponieważ grają bardzo Ok).

 

Ewentualnie Avantree Aria Pro za niecałe 500 PLN z Amazon.de. Osobiście nie znam, ale na forum ta marka ma co najmniej kilku zwolenników :) 

 

Na koniec petarda, prawie za darmo :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maliniak91 napisał:

Lubię czuć ten bas, a nie tylko go słyszeć,

Posłuchaj Meizu HD60, tam pewnie będzie aż za dużo basu. Za to zmodowane (trzeba zakleić trochę dziurek i jedną wywiercić) są już całkiem spoko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maliniak91 napisał:

Panowie pomóżcie. Żeby nikt mnie nie odesłał do szukajki przeczytałem wszystkie 96 stron wątku i po kilku pozytywnych opiniach zdecydowałem się na SR50BT i strasznie brakuje mi w nich basu. Okazało się, że do audiofila mi daleko i jak to ktoś trafnie określił potrzebuję "basotłuki". Od dwóch lat posiadam słuchawki Microlab T1 i ostatnio na 2 tygodnie miałem też pożyczone WH1000XM3. Po przeczytaniu wątku i krytyce XM3 za jakość dźwięku stwierdziłem, że nie potrzebuję aż tak super działającego ANC i mogę kupić coś tańszego, a zarazem lepiej grającego, ale w moim odczuciu SR50BT w porównaniu z XM3 i T1 nie mają wcale basu. Lubię czuć ten bas, a nie tylko go słyszeć, niestety tak mi pasuje i nic z tym nie zrobię. Z tego co wyczytałem w wątku to przypuszczam, że pasowałyby mi NADy, PSB i być może Lagoony, ale tutaj cena jest już dwukrotnie wyższa i jak nie muszę to nie chciałbym tyle wydawać. Czy jesteście w stanie coś doradzić? Najlepiej do maksymalnie 1000zł? Może coś Sony? Tylko co?

 

Wracając jeszcze do SR50BT to pomimo mojej dużej głowy są dla mnie wygodne, na pewno wygodniejsze od XM3, które uciskają mnie trochę jakby w szczękę zaraz pod uchem. Sterowanie gestami jest również fajniej rozwiązane niż w XM3, szczególnie zwiększanie i zmniejszanie głośności, które realizowane jest przez tapnięcie, a nie przesunięcie palca w górę lub dół. ANC działa gorzej w SR50BT, natomiast funkcja hear through jest taka sama jak ambient sound w słuchawkach Sony. Dodatkowo w SR50BT jest dedykowany przycisk fizyczny odpowiedzialny właśnie za szybkie przełączenie w tryb hear through, a zarazem zastopowanie muzyki. Nie trzeba trzymać cały czas zasłoniętej słuchawki ręką tak jak w XM3. Ktoś też jeszcze pisał, że SR50BT grają cicho. Z tym nie mogę się zgodzić. Grają ciszej od XM3 i T1, ale słuchanie na maksymalnej głośności sprawia dyskomfort.

Senki M3. Dla mnie to inna klasa grania niż XM3. Pod względem basu również.

Szczególnie z lekkim EQ.

 

Miałem NADy, XM3. Mam XM4 i Senki M3.

Dla mnie senki to zdecydowanie najlepsze basowe słuchawki wireless jakie miałem.

A po małym EQ niczego mi w nich nie brakuje pod względem dźwięku.

Edytowane przez Luqart
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Perul napisał:

Posłuchaj Meizu HD60, tam pewnie będzie aż za dużo basu. Za to zmodowane (trzeba zakleić trochę dziurek i jedną wywiercić) są już całkiem spoko.

Je to prawda ! :) . @Perul jeszcze mi (po modzie) doradził co zakleić i słuchawki stały się przyjazne (mają aptX). Bez modów są bardzo basowe. Obecnie wyszła też wersja z ANC. Tej nie znam, są chyba na AliEx. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lord Rayden napisał:

Je to prawda ! :) . @Perul jeszcze mi (po modzie) doradził co zakleić i słuchawki stały się przyjazne (mają aptX). Bez modów są bardzo basowe. Obecnie wyszła też wersja z ANC. Tej nie znam, są chyba na AliEx. 

I jak te HD60 grają? Lepiej niż XM3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi chińczykami najbardziej martwi mnie to, że nie mam gdzie ich posłuchać, nie chciałbym się bawić później w odsprzedaż. Szczególnie, że nie są one zbyt popularne. Dziś udało mi się zajechać do salonu tophifi w Szczecinie i widziałem, że mają do odsłuchu NAD, PSB i dodatkowo polecono mi słuchawki House of Marley Exodus ANC. Te ostatnie mnie mocno zaciekawiły swoim wyglądem, do tego mają bardzo długi czas pracy na baterii pomimo 50mm przetworników. Dziś nie miałem czasu na odsłuch, ale w tygodniu podjadę i posłucham. Niestety Momentum M3 nigdzie lokalnie nie znalazłem.

 

A co do słuchawek Exodus ANC, czy ktoś tutaj miał może z nimi styczność? Warto brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pawelekdabek napisał:

I jak te HD60 grają? Lepiej niż XM3? 

Jest o nich w tym wątku. Strona chyba 77.

 Nie znam XM3.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelekdabek napisał:

I jak te HD60 grają? Lepiej niż XM3? 

Też nie znam XM3, ale zmodowane HD60 grały dla mnie całkiem przyjemnie. Co fajne można je dośc prosto modować na różne sposoby, żeby otrzymać różny efekt, tak więc dopasować do własnych preferencji nie jest wielki problem.

Ich niewątpliwą zaletą jest też cena, za 1/3 ceny XM3 (po modach 2/5) masz całkiem dobrze wykonane, wygodne (dla mnie) i fajnie grające słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Też nie znam XM3, ale zmodowane HD60 grały dla mnie całkiem przyjemnie. Co fajne można je dośc prosto modować na różne sposoby, żeby otrzymać różny efekt, tak więc dopasować do własnych preferencji nie jest wielki problem.

Ich niewątpliwą zaletą jest też cena, za 1/3 ceny XM3 (po modach 2/5) masz całkiem dobrze wykonane, wygodne (dla mnie) i fajnie grające słuchawki.

 

Wydaje mi się, że miałeś kiedyś Edifiery H880, jak HD60 wypadają w porównaniu do nich?

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności