Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Damix napisał:

Miał ktoś może do czynienia z takim cudem? Konstrukcją nadzwyczaj podobna do tego co oferuje ibasso https://www.oeaudio.net/product-page/true-wireless-bluetooth-receiver

Droższe, za to ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Czy wersja pro z AliEx ma to ładujące etui jak na dropie "?

Ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurop napisał:

Nie pasuje. Jest inny kształt muszli. Pasuje tylko do m50x

Wysłane z mojego IN2010 przy użyciu Tapatalka
 

w takim razie przepraszam za wprowadzanie w błąd i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nagrody się Lordzie kupuje

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bodziokrak napisał:

Akurat jeśli chodzi o dźwięk Dali io-6 są bardzo chwalone, sam byłem zainteresowany dali io-4, nie potrzebuję anc, ale na head-fi.org jest wątek o tych słuchawach i wielu zgłasza problem z jakimiś awaryjnym wyłącznikiem.

Mimo, że dźwiękowo są super, to niestety dla każdej osoby z głową nieco większą niż przeciętna, odpadają niestety. Mnie osobiście mocno cisnęły i nie chciałem ryzykowac braku możliwości zwrotu, licząc na to, ze może to trochę zelżeje. I druga sprawa - z racji dużych uszu odczuwałem dyskomfort bo dotykałem wewnętrznej siateczki i irytowało mnie to dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hesus666 napisał:

daj namiary, chętnie kupię.

Sądzę, że cię nie stać, nie ta liga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/15/2020 at 10:43 PM, Jaro54 said:

Nie ma SBC HD, nie spotkałem się z takim. Pewnie błąd

SBC HD to taka ciekawostka wprowadzona np w LineageOS 15 i 16 ( 17 jeszcze na to czeka) 

tu link 

https://lineageos.org/engineering/Bluetooth-SBC-XQ/

czasem nazywane tez SBC XQ

 

A zmieniając temat

 

Jako że moja stajenka bezprzewodowych słuchawek ostatnimi czasy trochę urosła

zacząłem się rozglądać za małym tanim donglem do PCta który obsłuży LDACa

 

Miesiące przeglądania i tu i na HeadFiach i  wszędzie gdzie się dało 

Generalnie dzięki nieopisanej mądrości M$ który nie wprowadził obsługi LDACa jeszcze

niczego takiego na rynku nie ma - Trzeba było poszerzyć pole poszukiwania- Fiio M5 

miał mieć i do dzisiaj się nie doczekał FW który tę funkcję uruchomi.
Fiio M7 i M9 sa za duże i za drogie żeby je używać tylko jako usb dongla (a inne DAPy mam więc kolejny mi nie potrzebny)

co ciekawe dodam M11/PRO/M15 mają te funkcje zablokowaną przez Fiio - po kontakcie z nimi dowiedziałem się że 

nie byli w stanie zmniejszyć opóźnień do zadowalającego poziomu i się z tej opcji wycofali

w tańszych modelach jest ale w premium nie bo podobno klienci nie byli zadowoleni (?!?)

 

I tu pojawia się Shanling M0 który po update do najnowszego FW obsługuje te funkcje.

 

Więc jeśli jest tu więcej poszukiwaczy takiego rozwiązania to M0 działa idealnie 

obsługuje LDAC HD przez USB z PCta ( dodatkowe drivery potrzebne) użytkownicy 

Appla mają jeszcze lepiej bo żadne dodatkowe drivery nie potrzebne.

 

Dodam tylko że zakup dokonany w Audeos - gdzie muszę pochwalić szybką i profesjonalną obsługę.

 

 

Edytowane przez ithilstone
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ithilstone napisał:

 M0 działa idealnie 

obsługuje LDAC HD przez USB z PCta 

 

 

Fajne spostrzeżenie. Szkoda tylko że M0 to około 400 zl. Jak na "dongla" sporo. Może jest coś z Chin tańszego ? Niedawno myślałem że sprawę załatwi małe urządzenie od XDuoo ale ono nie jest nadajnikiem.

 

Mając Pandy THX mogę jeszcze zrobić tak jak radzi @Karmazynowy - podpiąć Pandy do kompa po kablu USB A - USB C. Wtedy gra wzmacniacz THX Pand. Pandy są chyba traktowane wtedy jako DAC USB przez kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Lord Rayden said:

Fajne spostrzeżenie. Szkoda tylko że M0 to około 400 zl. Jak na "dongla" sporo. Może jest coś z Chin tańszego ? Niedawno myślałem że sprawę załatwi małe urządzenie od XDuoo ale ono nie jest nadajnikiem.

 

Mając Pandy THX mogę jeszcze zrobić tak jak radzi @Karmazynowy - podpiąć Pandy do kompa po kablu USB A - USB C. Wtedy gra wzmacniacz THX Pand. Pandy są chyba traktowane wtedy jako DAC USB przez kompa.

 

Wiem - to nie mało jak na dongla

ale od miesiecy szukam i nic tanszego nie znalazlem 

następne sa M2X i większe Fiio - obie opcje fajnie jak sie nie ma DAPa ale same w sobie 2x tyle co M0

jest dziura w rynku - na head-fi jakiś desperat nawet kupił kino domowe Sony żeby mieć LDACa ;] 

 

tańsze dongle pojawią się dopiero wtedy gdy M$ doda support to LDACa a do tego czasu to tylko urządzenie typu dac z opcja transmitowania...

 

Wszystkie moje słuchawki tak jak Pandy THX mogę podpiąć przez usb po kablu - i tak robiłem do tej pory - ale jak pracuje muszę być mobilny chodzić po pokoju itp więc czy usb do pcta czy zwykłe słuchawki na jedno wychodziło - mam Radio Paradise i Tidala więc korzystałem z telefonu jako transmitera - teraz mam dodatkową opcję ;]  

Edytowane przez ithilstone
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac na chwile do M0 - własnie zauważyłem ze dedykowany driver zainstalował audio control panel gdzie jest bardzo przydatna opcja Buffer Settings a pod tą zakładka jest USB Streaming Mode gdzie do wyboru jest 7 trybów pracy od Minimum Latency do Extra Safe - i po wybraniu pierwszego nie ma żadnych widocznych opóźnień dźwięku do obrazu ;]  więc można śmiało (i wygodnie)  oglądać jutuby czy filmy!

Dawno mnie już taka pierdółka tak nie ucieszyła ;]]] 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem UP4, ale mam BT20S, KZ aptX HD, BTR5. 

BT20S jest słabsze dźwiękowo od BTR5 ale sporo lepsze od KZ aptX HD. Brzmienie w miarę zrównoważone, większe zmiany słyszysz zmieniając słuchawki podpięte pod BT20S. I od nich więcej zależy niż od BT20S. Ma to to sporo mocy bo jak bodajże @requal pisał ( poszłem w jego ślady) spokojnie można podpiąć Pinnacle P1, uważane za prądożerne słuchawki i grają bardzo przyzwoicie. Nie jest to poziom jak z balansu z BTR5 ale nadal jest on przyzwoity

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRN ma bardziej matowy dźwięk (głównie przez takie sobie skraje pasma) i brak mu głębi oraz szczegółów z UP4, ale biorąc pod uwagę cenę, BT20S jest całkiem spoko. Pod względem wygody na plus, pod względem dźwięku na minus, więc trzeba sobie wybrać co jest ważniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu, szczególnie środkowego będzie trochę więcej, ale z mniejszą dynamiką. Jednak raczej pomyślałbym nad zmianą słuchawek, zamiast żonglowania adapterami - wychodzi taniej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę muszę odszczekać moją krytyczną ocenę Sennków M3. Słuchawki pograły u mnie już tydzień, zaktualizowałem je też do najnowszej wersji. Bardzo przyjemne słuchawki, bas co prawda pozostał dominujący i nadal jest bardzo masywny, ale zniknęła cyfrowość góry i całość teraz jest bardzo przyjemna. Jak dla mnie są lepsze od XM3, jeśli ktoś szuka basotłuków. Są też bardzo wygodne, nie ma problemów z zasięgiem czy zrywaniem połączenia. Jedyne co to bateria mogłaby być ciut lepsza.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy

A jak z ANC w porównaniu do XM3? Zastanawiam się teraz nad kupnem jakichś bezprzewodowych ale mam dwa wymagania. Muszą grać wyraźnie lepiej od Sony WH900N a co za tym idzie również lepiej od XM3, a ANC nie może za bardzo odstawać od tych dwóch modeli i wiem, że z tym ostamtnim będzie ciężko bo jednak Sony jest w tym najlepsze.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności