Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, gentillo napisał:

Jesli faktycznie aptX tylko to wyrzucam z listy zainteresowania.
 

Tylko. Na filmiku na FB widać że tylko aptX. I podłączone IT00. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie chwalenie się ;)

Udało mi się pożyczyć UTWS1 i porównałem TRN BT20S

Urządzenia wydają się być wręcz takie same- różnic w dźwięku nie zauważyłem, aczkolwiek nie mam superczułych uszu, wiec tutaj szumy czy inne kosmetyczne różnice nie są dla mnie.

Parowanie bez najmniejszego problemu. Telefon w kieszeni i kręcenie głową nie powoduje chrupnięć i trzasków - co zdarza się przy Lypertekach Tevi.

Dźwiękowo z FH5  i spinfitami, jestem niesamowicie zadowolony, sygnatura brzmienia z OP6 praktycznie bez zmian - brzmienie minimalnie spłaszczone w stosunku do kabla.

Odsłuchiwane kolejno flac, spotify premium (z tidalem się nie lubimy :) ).

Jak na zakup za 110zł z przesyłką - 10/10

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: które wybrać Sennheiser Momentum True Wireless 2 vs Sony WF-1000XM3

 

Przeznaczenie - dla kobiety, do codziennego użytkowania + treningi typu siłownia/bieg. Jakość muzyki nie jest najbardziej kluczowa. Na pewno funkcjonalność, żywotność baterii. Pytam bo nie miałem okazji testować a muszę coś wybrać. Nie bardzo mam też czas na zagłębianie się w temat.

 

e:

chyba, że jeszcze coś innego - Beoplay E8 2.0?

Edytowane przez imbryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, imbryk82 napisał:

Pytanie: które wybrać Sennheiser Momentum True Wireless 2 vs Sony WF-1000XM3

 

Przeznaczenie - dla kobiety, do codziennego użytkowania + treningi typu siłownia/bieg. Jakość muzyki nie jest najbardziej kluczowa. Na pewno funkcjonalność, żywotność baterii. Pytam bo nie miałem okazji testować a muszę coś wybrać. Nie bardzo mam też czas na zagłębianie się w temat.

 

e:

chyba, że jeszcze coś innego - Beoplay E8 2.0?

 

To ja zaproponuję Panasonic, RZ-S300W lub model wyżej. Będzie taniej, a być może nawet lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, imbryk82 napisał:

jaki to model?

 

RZ-S500W. Ja korzystam z tych pierwszych i są naprawdę mega. I dodatkowy kolor do wyboru. S500w mają większy driver i aktywne ANC, mogą być za duże do damskiego uszka. Ale powinny grać tak samo dobrze bądź lepiej niż S300W.

 

Nie słuchałem ani Sennheiserów ani Sony, ale z tego co sam słyszałem i z porównań oraz opisów ludzi nt. tych słuchawek sądze, że to ta sama lub zbliżona półka dźwiękowa. Ergonomia moim zdaniem też jest super, sterowanie jest mega wygodne i mega czułe, czegoś takiego jeszcze nie miałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wracam z aktualizacją odnośnie UGreen HiTune oraz BGVP Q2.

 

UGreen sobie trochę pograły, coś tam się wygrzało i teraz muszę powiedzieć, że to jak najbardziej porządne słuchawki. Nabrały nieco głębi, skraje bardziej otworzyły i choć nie są demonami precyzji oraz analizy, to dają fajne, rozrywkowe brzmienie w pełni adekwatne do ceny, o zadowalającej szczegółowości i dużej uniwersalności. Nie jest to typowe chińskie darcie ryja żałośnie udające techniczne wyrafinowanie. Tu wszystko jest na miejscu, nie przesadzone, nie ma efektu wyżyłowania przetworników, ot, w sam raz do ruchu, gdy niekoniecznie oczekujemy nadzwyczajnych smaczków. Słyszałem gorsze i droższe doki na kablu, a teraz zastanawiam się, czy jednak HiTune sobie nie zostawić choćby na rower gdzieś na ścieżki rowerowe, bo dobrze leżą w uchu i łatwo się je obsługuje.

 

Do BGVP nawet nie chciało mi się znów podchodzić. No po prostu nie podobały mi się ze swoim dziwnym i nieudolnym strojeniem, więc leżały, zbierały kurz i starałem się na nie nie patrzeć, by nie myśleć o straconej kasie. Ale dałem im jeszcze jedną szansę, jednak najpierw zakładając hybrydowe Symbio (ciekawostka - spokojnie wchodzą do etui). Szybka konkluzja: ktoś, kto im dobrał firmowe tipsy, jest jakiś zdebilony... Po prostu inne słuchawki. Co prawda w pełnej cenie dalej lepiej brać podobnie wycenione Edki TWS6, ale nagle Q2 nabierają sensu, gdy się weźmie ciągle pojawiające się promocje oraz możliwość podpięcia kabla. Brzmienie się dociążyło, jest bardziej zbalansowane, góra spokojniejsza, ale wyrazista, scena ciągle spora, mimo że głębia mniejsza, a szczegółów dużo. Jak oryginalnie przypominały trochę upośledzonego kuzyna Tin T2, to teraz upośledzenie znika i trochę idą już bardziej w stronę T4 jeśli chodzi o strojenie.

Tak więc na pewno jeszcze się nimi pobawię, może spróbuję np. na SpinFitach i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Po udanym eksperymencie z KZ Z1 kusi trochę spróbować Jabra 75t albo Sonki XM3, da się je wyrwać w fajnej cenie od czasu do czasu. 
Skąd ja to znam. Gdyby nie ten cholerny szum to bym nie marudził wcale na z1. Są przyzwoite i to bardzo

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrSheep dziś żeby spartolić słuchawki to trzeba się naprawdę postarać. Najgorzej jednak jak słuchawki nie mają fun factor, tylko są dobre, no takie łokej, czyli dobry z plusem - coś okropnego, nuda i kluski z rosołem ;)

 

W innym temacie muszę przyznać, że Sony bardzo poprawiło brzmienie swoich nausznych flagowców ANC w wersji firmware 4.5.2 (co pokazuje dobitnie jak dużo  w świecie słuchawek bezprzewodowym zależy od oprogramowania). Jakby ktoś tego jeszcze nie przeżył (soft wyszedł już parę ładnych tygodni temu), to warto: https://www.sony.pl/electronics/support/downloads/00016731

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to kwestia gustu, mnie się podobają. Kwestia dźwięku, czy zagrają na poziomie ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?...
Byłem kiedyś czytelnikiem gazetki Stryjeckiego. W recenzji jakiegoś Naima jeden z redaktorów użył pojęcia "foot tapping factor", który jakoby naimy maja mieć wyjątkowo wysoki.
Coś w tym jest. Bywa, że brzmienie nie jest jakieś wybitne, ale noga sama chodzi. Chyba, że akurat gra Meshuggah z okolic Catch33 i nie bardzo wiadomo jak tupać ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 11:37, MrSheep napisał:

Kilka dni z AirPodsami Pro i muszę szczerze przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Wygodne, doskonale ANC, przyjemne brzmienie (zrównoważone, średnica na 1 planie), nie mam żadnych zastrzeżeń :) 

Też mam od m-ca i sobie chwalę, a wszystkim co nie słuchali i wiedzą lepiej, polecam posłuchać i tyle.

A, integracja z iOS jest fantastyczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 09:57, kurop napisał:

Zacznij od goracej wody zanim usuniesz filtry. To one stanowią membranę chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi wiec warto spróbować je zachować.

2. Piszesz do obsługi amazon. Nie chcieli zdjęć ani nic piszesz ze sa czyste nie maja uszkodzeń mechanicznych i grają nierówno. W 15 min masz info o refundacji 100% kosztów i przeprosiny oraz ze model jest nieprodukowany i nie są w stanie ich wymienić. Zwrot przyszedł po 3 dniach mniej więcej.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

No więc zrobiłem jak sugerowałeś i pomogło, za to jak się prawa odblokowała tak lewa zaczęła ciszej grać 😱 cyrk bez końca. No nic. Powtórzę tę operację też na lewej.. może akurat obie się odblokują i w końcu będą grać z taką samą głośnością..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności