Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

No tak ale pewnie dzięki temu graja dobrze. Dla mnie to nie problem. Do tramwaju czy na rower albo do pobiegania potrzebuje 1h max 1.5h i można wrzucić do pudełka

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misieknhk napisał:

Kz Z1 pytania dwa. Gdzie kupować najtaniej i najszybciej? Czy ktoś używał na rowerze - to chodzi o izolacje bo moje półotwarte dk 2001 mega przenoszą szumy wiatru.

Najtaniej na aliexpress, najszybciej na allegro od użytkownika Zamoy. Słuchawki izolują dobrze, ale przez to, że mi delikatnie wystają z ucha (mam raczej małe uszy) łapią trochę wiatru. Pewnie dużo zależy od tego jaką kto ma małżowinę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla żony do rozmów, więc sprawdziłem tylko komentarze odnośnie mikrofonu i jakości połączeń i raczej nie nastawiałem się doznania muzyczne. Jednak jak przyszły nie omieszkałem sprawdzić jak grają i jak je założyłem to opadła mi szczęka. Do tej pory ich nie przekazałem żonie :D

 

Douszne, więc scena jak w otwartych, duża przestrzeń, separacja, góra czysta bez żadnych pików, średnica muśnięta ciepłem, lekko cofnięta, górny i średni bas, szybki i zwarty, ale pełny... i tutaj kończy się pasmo - brak subbasu. I to jest jedyne do czego mogę się przyczepić.

Nie miałem  zbyt wielu słuchawek do porównań, ale z pamięci przypominają mi... AKG 220m pro, tylko czyściej grające z dalszym wokalem i lepszą sceną (tam zdaje się też subbasu było niewiele). Do jazzu, klasyki, lekkiego rocka rewelka, elektronika odpada bo przy mocno podbitym subbasie potrafią się zdławić.

 

Jako minus można uznać również brak jakiejkolwiek izolacji, ale dla mnie to plus bo mogę teraz rozmawiać z żoną czy dziećmi cały czas słuchając muzyki :) i nie lubię na ulicy całkiem odcinać się od otoczenia więc mi pasuje. No i czas grania ok. 3-4h i trzeba odłożyć do powerbanka.

Na niedawnej promocji na Ali kosztowały mnie 26$ i były u mnie w 3 dni.

 

PS. Jakby ktoś potrzebował do rozmów, to ma świetne mikrofony - jakość lepsza niż bezpośrednio przez tel.

20200626_191506.thumb.jpg.7afbe0db5fe1957d742c9f946b1e022f.jpg

 

A takie coś przyszło do mnie za 1 centa - jak się okazuje można coś wygrać na freebies w aplikacji Aliexpress :)

Na pierwszy rzut ucha całkiem niezłe jak na chiński no name.

20200710_113934.thumb.jpg.bf15a4dbf77b49b5be23fc33d7bd0bee.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 16:04, paratykus napisał:

A robiłeś upgrade oprogramowania Lypertek Tevi, które umożliwia skorzystanie z dedykowanego tym słuchawkom firmowego equalizera, które to ustawienia są zapamiętywane? Jeśli nie robiłeś to sprzedaż tych TWS jest głupotą, bo nie wiesz czego się pozbywasz 😉

Zrobiłem wczoraj upgrade FW  w moich lyperach i bardzo serdecznie się przeprosiliśmy. Nawet bez zmiany eq w apce, dźwięk jest zmieniony diametralnie. Aż miło posłuchać. Dzięki za dobre słowo.

 

P.S

Dla wszystkich posiadaczy lyperów polecam stosować się do instrukcji aktualizacji, zdanie po zdaniu, wtedy pójdzie Wam to w pół godziny a nie w dwie jak i :)

Edytowane przez hubercik12311
Post scriptum
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem już trochę BGVP Q2 i powiem tak: są zdecydowanie za drogie. Bas gdzieś tam w tle, szkieletowy, średnica już zauważalnie lepsza, choć przez braki na dole trochę za chuda. Z górą mam problem, bo niby czysta, ale jakaś zbyt matowa na ten przedział cenowy. To samo ze sceną - efekt stereo potrafi zrobić wrażenie, szerokość niezła, a głębi brak. Słychać też szum, szczególnie w lewej słuchawce. Może nic mocnego, z pamięci to mniej niż na T200, ale do cichego słuchania się nie nadadzą.

Z plusów, to wygodne, mogą działać na kablu (ale nawet mi się nie chce tego sprawdzać) i każda słuchawka może parować się oddzielnie (ale lepiej jak grają razem, gdzie prawa jest główną), szczegółów całkiem sporo jak na TWS, a przy tym nie są one napastliwe i mimo wszystko w miarę dobrze reagują na korekcję.

W normalnej cenie zdecydowanie nie polecam, za połowę można brać jako ciekawostkę, ale raczej nie jako główne słuchawki.

 

Ale za to dotarło od mnie również coś takiego:
https://www.aliexpress.com/item/4000540397872.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.60a44c4dqKjvAU

 

Przez brak BT w komputerze stacjonarnym, ciągle musiałem korzystać z telefonu przy słuchaniu muzyki ze słuchawek bezprzewodowych, teraz mam problem z głowy.

Nie potrzebuje zewnętrznych sterowników, mikrofon działa, bardzo dobry zasięg, opóźnienia na tyle niskie, że można normalnie oglądać filmy i nie mam żadnych negatywnych uwag odnośnie brzmienia. Jedynie w pierwszych minutach dziwnie reagowała głośność - cały czas granie na 100% niezależnie od ustawień systemowych (ale już ściszenie w aplikacji działało). Ale jakoś się to ustabilizowało (może Win10 do końca skonfigurował) i teraz działa bez zarzutu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 16:54, Lord Rayden napisał:

Shure Aonic 50 na Amazon.de od 15 czerwca (premiera). Można zamawiać do PL jak wszystko z Amazon.de.

Wychodzi jakoś 1874 zl albo 399 euro (albo 412 euro, są tam jakieś niuanse) za brązowe. Wygląda że czarne droższe.

Nikt nie zdecydował się na te Szurki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hesus666 napisał:

Czekam aż pokażą XM4 ;) i forumkowe opinie nt Pand.

Przecieki są źródłem niezwykle ciekawych pseudowywodów różnych stron o elektronice. Krążą plotki że w tym roku poza lewą słuchawką, będzie również prawa (sic!). Dziennikarstwo na najwyższym poziomie, piszą coś z niczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do bardziej doświadczonych w kwestii TWSów - czy one wszystkie (mniej lub bardziej) tak szumią? Odkąd pamiętam, to każde moje słuchawki BT szumiały. Poprawiła się jakoś ta technologia w ostatnim czasie? W moich KZ Z1 mi to nie przeszkadza, bo i tak słucham ich tylko dosyć głośno, na zewnątrz, więc muzyka maskuje szum. Ale czy te droższe TWSy jak Samsung Buds też szumią? Da się w tym słuchać raczej ciszej, w warunkach domowych, np. ambientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hesus666 napisał:

Czekam aż pokażą XM4 ;) i forumkowe opinie nt Pand.

Na Pandy i opinie o nich poczekasz do końcówki sierpnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki. Przewijał się tu temat współpracy fonów z Android 10 z odbiornikami LDAC w trybie najwyższej jakości. Mój Note 10 plus przed upgradem do Andruta 10 radził sobie z tym bez problemu. Po upgradzie nie dało się słuchać po wymuszeniu najwyższej jakości. Masakryczne rwanie dźwięku. To samo było z S20 Ultra. Ostatnio wpadł mi w łapy Note 10 Lite i o dziwo bez problemu hula LDAC z wymuszonym priorytetem jakości:)

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 13:48, Najner napisał:

Mam takie pytanko do bardziej doświadczonych w kwestii TWSów - czy one wszystkie (mniej lub bardziej) tak szumią? Odkąd pamiętam, to każde moje słuchawki BT szumiały. Poprawiła się jakoś ta technologia w ostatnim czasie? W moich KZ Z1 mi to nie przeszkadza, bo i tak słucham ich tylko dosyć głośno, na zewnątrz, więc muzyka maskuje szum. Ale czy te droższe TWSy jak Samsung Buds też szumią? Da się w tym słuchać raczej ciszej, w warunkach domowych, np. ambientów?

Każde troszkę szumią. Kwestia jak czułe mamy ucho. Ale coraz więcej pozwala na dość ciche wieczorne słuchanie 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Przyszły te KZ Z1. Bardzo wygodne, fajna jakość wykonania słuchawek, pudełko nieduże ale czuć że budżetowe. Tipsy ekstra miękkie i mocno basują, na spinfitach jest ciekawiej. Fajnie, że wchodzą w takiej konfiguracji do pudełka.

 

Pierwsze testy gadania zakończone sukcesem w 99% bo przez pierwsze 2 sek są jakieś zniekształcenia ale później już git zarówno w pomieszczeniu jak i w samochodzie. Potestuję jeszcze. 

 

Lag w trybie standardowym jest na tyle mały że nie uciążliwy, w performance mode prawie go nie ma, trzeba się doszukiwać mocno.

Szum występuje na zewnątrz nie przeszkadza przy cichym słuchaniu jest wyraźny i na pewno dużo większy niż w bomaker. Dla osób wrażliwych może to być cecha skreślająca ten model.

Głośność może zabić, dla mnie na Note10+ zbliżenie się pod czerwone pole (ok 2/3 skali) oznacza krwawienie uszu, wiec szukający ekstremalnych doznań będą zadowoleni. 

 

Co do SQ to jestem zaskoczony, grają chyba lepiej niż bomakery. Są na pewno bardziej efektowne, pełne ale przejrzyste, w miarę możliwości detaliczne i z połyskiem. Ich granie kojarzy mi się z car audio, takie podkreślenie subbasu i midbasu z wielkiego suba może im troszkę przejdzie chociaż nawet nie wiem czy to tak do końca minus bo słucha się miło. Na pewno dobre do sportu ale i na co dzień dadzą radę. 

 

Jak ktoś szuka tanich i dobrych tws to polecam. Niby nie mają APT-X ale grają lepiej niż wiele modeli z tym kodekiem. 

 

8e42c8e00430efd15ea6c766ac646911.jpg97384f20fa68ef3bbff8aeffea3549ed.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności