Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, x X x napisał:

Jak grają tak jak np. TRN T200 to brałbym w ciemno.

Weź mnie nie strasz :D 

A brałem właśnie z SA Audio Store, tylko już bez tych świetnych promek...

Edytowane przez Inszy
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spytać (mam nadzieję, że można) czy dziwne, piskliwe (ale bardzo ciche) dźwięki w trn t200 to norma? Zdarza się też, że czasami przerywa połączenie, ale jako że nie miałem nigdy słuchawek TWS to niestety nie wiem, czy to ich uroda, czy też wada mojej pary. A, no i jeszcze jest też pewna warstwa czegoś w rodzaju białego szumu w tle, bardzo cichego, w trakcie słuchania muzyki nie sposób go zauważyć. Czy przejmować się tym wszystkim, i spróbować zwrócić słuchawki, czy też powinienem się po prostu przyzwyczaić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 20:07, Lord Rayden napisał:

To zobaczyłem i mi się nie podoba 

https://fiio.pl/produkt/fiio-lc-bt2/

Wołabym UTWS2 z LDAC i aptX HD

Ponoć ten lc-bt2 gra trochę lepiej niż utws1, ale nie skusiłem się. Na utws2 też pracują, więc w końcu się pojawi, chociaż spodziewam się dopiero pod koniec roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aallfik11 napisał:

Chciałbym spytać (mam nadzieję, że można) czy dziwne, piskliwe (ale bardzo ciche) dźwięki w trn t200 to norma? Zdarza się też, że czasami przerywa połączenie, ale jako że nie miałem nigdy słuchawek TWS to niestety nie wiem, czy to ich uroda, czy też wada mojej pary. A, no i jeszcze jest też pewna warstwa czegoś w rodzaju białego szumu w tle, bardzo cichego, w trakcie słuchania muzyki nie sposób go zauważyć. Czy przejmować się tym wszystkim, i spróbować zwrócić słuchawki, czy też powinienem się po prostu przyzwyczaić?

Nie tylko TRN tak ma. Szczególnie jeśli połączysz z urządzeniem o starszym BT niż 5. Jak zrywa połączenie tak jest. Przy BT 5 na obu urządzeniach jest dużo stabilniejsze połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Damix napisał:

. Na utws2 też pracują, więc w końcu się pojawi, chociaż spodziewam się dopiero pod koniec roku.

Gdyby dali aptX HD i LDAC to byłby killer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jaro54 napisał:

Nie tylko TRN tak ma. Szczególnie jeśli połączysz z urządzeniem o starszym BT niż 5. Jak zrywa połączenie tak jest. Przy BT 5 na obu urządzeniach jest dużo stabilniejsze połączenie. 

Na szczęście mam BT5, ale widocznie taka już uroda bezprzewodowych słuchawek :) oprócz tego są świetne. A te dziwne dźwięki pojawiają się tylko po zatrzymaniu dźwięku np. pauzie, i jesli włączy się dźwięk z powrotem to znikają, więc w sumie to nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych zakupu UTWS1 od Fiio lub TRN BT20S.( po ok 2 tygodniach porównań łeb w łeb) parę przemyśleń

1. UTWS1 ma mniej mocy od BT20S - te same słuchawki podłączone do M0 po Bt na Fiio 32-35/100 a TRN 23-26/100

2. Regulacja głośności działa kapryśnie w Fiio, jak mi się udało ustawić maksymalną wolałem regulować na urządzeniu a nie na słuchawkach - muszą to dopracować, na tą chwilę wg to tylko marketing nie funkcjonalność.

3. Czas pracy można powiedzieć, że identyczny, różnice 5-8 minut raz na jednym raz na drugim więcej

4. Przy obecnej różnicy w cenie Fiio jest nieopłacalne 

P.S 

Produkcja w tej samej fabryce, nawet kabelki do ładowania identyczne

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, obserwowałem, i w końcu się doczekałem :) Niespodziewanie trafiłem na artykuły, że są już dostępne w Polsce. Kupiłem w Avansie, miałem brać zielone, ale jednak wybrałem białe (czarne nie były jeszcze dostępne). Panasonic RZ-S300W. Odkąd pojawiły się wzmianki o nich podobały mi się jak żadne. Prezentowane były gdzieś w styczniu na targach i dopiero teraz pojawiły się w sprzedaży.

Pierwsze wrażenia? To jest to! TRN czy SiFi2 nawet obok nich nie stały ;) TRN grają mi fajnie, ale mają jednak trochę za dużo góry, znowu SiFi2 są trochę lepsze od pierwszej generacji w ogólnym rozrachunku, ale góra nadal jest nie czysta. Tutaj jak narazie jest wszystko na swoim miejscu. Wybaczcie, ale nie potrafię opisać dźwięku tak jak byście chcieli ale powiem, że warto spróbować :) Ja cały czas szukałem czegoś co zagra jak moje Creative Aurvana Trio i chyba w końcu trafiłem ;)

Z pozostałych spostrzeżeń - słuchawki bardzo lekkie, wygodne, sterowanie precyzyjne (aczkolwiek pattern sterowania mógłby być trochę wygodniejszy). Dużym plusem jest to, że do słuchawek można założyć inne gumki i bez problemu zmieszczą się w etui - ja założyłem Symbio W Peel rozm. M i pianki Crystalline Audio M/M. Oryginalne gumki przyjemne, aczkolwiek jak zwykle noszę M to tutaj musiałem założyć L aby złapać seal, więc rozmiarówka jest trochę zaniżona.

Słuchawki posiadają tryb ambient sound, ale jeszcze dokładnie nie testowałem. Jest też podbicie basów, podbicie wokalów oraz 5 pasmowy equalizer. Kodeki SBC lub AAC.

Jeżeli macie pytania to zapraszam ;)

Ps.
Ciekawe jak wypadną RZ-S500W w porównaniu do nich. Główna różnica to większy przetwornik i ANC. 0b39afcb5d6397004a489b5d0000a8bc.jpgd55c627c8bb18048ce9bde5a919b44f0.jpg717609427520c58848893fcf8bdbdef0.jpg00ea8a072718420ecfcdca55a5868180.jpg3ef4587468a2825b0ec582876dc2c07a.jpg859496d922460c348f6cc0e214a59f63.jpgc9b3c5a80ea274c7513130c2d8d3a625.jpga131cdb79b161faee19594b8e757ff96.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ Z1 - dzięki za polecankę @ryankgb, faktycznie w tym pieniądzu nie ma na co narzekać. Dźwięk soczysty, dynamiczny, z dobrą podstawą basową - granie Vką, sceną głęboka, do elektroniki jak znalazł. No i ten komfort bez kabli - jasny gwint, "the future is now" :D

 

IMG_20200703_102444.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

KZ Z1 - dzięki za polecankę @ryankgb, faktycznie w tym pieniądzu nie ma na co narzekać. Dźwięk soczysty, dynamiczny, z dobrą podstawą basową - granie Vką, sceną głęboka, do elektroniki jak znalazł. No i ten komfort bez kabli - jasny gwint, "the future is now" :D

 

IMG_20200703_102444.jpg

 

Znalazłby jedną rzecz, na którą można by narzekać :D Ta bateria... Stwierdzili pewnie, że za dobrze im wyszły te słuchawki, to czymś zepsują żeby móc sprzedawać je za takie pieniądze :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryankgb jest jakiś przewodowy odpowiednik tych KZ-Z1 (oczywiście wśród tanich słuchawek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

@ryankgb jest jakiś przewodowy odpowiednik tych KZ-Z1 (oczywiście wśród tanich słuchawek)?

 

Póki co nic nie wiem na ten temat, jeśli chodzi o przewodowe odpowiedniki Z1. 

Czytałem o bezprzewodowych KZ z tych nowych modeli, które podobno grają tak samo, ale trzymają ciut dłużej na baterii (przy większej ilości wydanej gotówki).

Tylko, że to dalej "podobno". Będę miał jednak na uwadze żeby posprawdzać te mity i przedstawić fakty, a jeśli znajdę kablowy odpowiednik Z1 to nie omieszkam Cię zawołać ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Najner napisał:

No i ten komfort bez kabli - jasny gwint, "the future is now" :D

O to to, odkąd spróbowałem TWSów, to nie mam zamiaru wracać do przewodowych doków

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miał ktoś więcej tych kz i jest w stanie opisać Z1 S1 i S2?

 

I jak wypada mikrofon w nich. Czy da się w samochodzie gadać?

 

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kurop napisał:

Miał ktoś więcej tych kz i jest w stanie opisać Z1 S1 i S2?

 

I jak wypada mikrofon w nich. Czy da się w samochodzie gadać?

 

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Ja mam Z1, ale jak ktoś posiada S1 i S2 to może podesłać do mnie to porównam.

 

Mikrofon w Z1 sprawdzę przy najbliższej okazji i dam znać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kurop napisał:

jak wypada mikrofon w nich. Czy da się w samochodzie gadać?

Da się jak nie lecisz 200/h ;) rozmawiałem ostatnio z narzeczoną jak byłem na zewnątrz żeby przetestować i mówiła, że słuchać mnie dobrze, jakby lekko z dala, ale wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności