Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam z Urbanista Stockholm, ale TWS200 wg.specyfikacji wyglądają lepiej - dłuższy czas pracy na baterii i aptX.

US, "powystawowe" ??? można na alledrogo kupić zdaje się za 139 zet.

 

edit : tak przy okazji Hifiman TWS600 - ktoś coś ???

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w moje ręce trafił ulepszony model TWS marki Helm Audio, którą założyli byli pracownicy 1More'a. True Wireless 5.0 Headphones prezentują się zaskakująco dobrze, więc parę słów tu o nich wrzucę:

- obudowy nie są małe, ale są jednocześnie zaskakująco lekkie i dobrze wyprofilowane. Od wewnętrznej stronie powierzchnia pokryta jest silikonem, co sprawdza się świetnie. Są przyjemne w kontakcie ze skórą, a do tego mniej się "ślizgają";

- etui z ładowarką solidne z portem microUSB i przezroczystym wieczkiem, które nie otworzy się samo, gdy zostało zamknięte (dobrze przylega do głównej części);

- spokojnie da się wyciągnąć 5 godz. przy połączeniu z wykorzystaniem aptX-a, może nawet więcej, muszę dokładnie sprawdzić (producent wskazuje na 6-8 godz.)

- strojenie to dobrze zrobiona V-ka, która zaskakuję rozmiarem sceny (naprawdę robi wrażenie, nie tylko na tle innych TWS);

- bas gra główne skrzypce, ale na szczęście jest dobry jakościowo, schodzi nisko, niby jest go trochę, a jest zaskakująco dobrze kontrolowany, dość szybki i twardy, przyjemnie sprężysty;

- środek odsunięty, co powiększa scenę, nie jest bardzo detaliczny, ale pozostaje klarowny, zobaczymy co będzie jak pograją dłużej;

- góra zaakcentowana, błyszcząca i energiczna, ale IMHO nie ostra czy bardzo agresywna, ok rozciągnięta, nie gubi bardzo detali.

 

Tipsy stockowe są ok, ale warto sprawdzić je też ze SpinFitami CP-360. Stabilność połączenia ok, ale pod tym kątem ich bardzo nie katowałem. To mogą być jedne z ciekawszych jakich słuchałem.

 

Helm Audio 2.jpg

Helm Audio 1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chico99 napisał:

 

Słuchałeś ich? Zmienili coś w sygnaturze?

Taki szybki to nie jestem. Przeczytałem i obejrzałem co się dało.

Tak szczerze, to mocno zaprzyjaźniłem się z Tevi.

Wiadomo, że Sennki lepsze, ale dużego parcia na ten moment nie mam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka wieczorna relacja - am przed sobą na biurku Helmy, Mee X10 i Geekfly. 

 

Helmy, jak Methuselah napisał, basowe granie. Bardzo nasycone, ale dynamiczne oraz z szeroką sceną. Czego bym chciał więcej, to góry, ale to pierwszy odsłuch nowej sztuki, więc na razie nie ma co oceniać. Bardzo dobrze siedzą w uchu, mimo dość sporych rozmiarów.

Mee, to granie równiejsze, bardziej bezpieczne, ale też płytsze i bliższe, a przez to trochę idące w sztuczne brzmienie. Małe, w małym etui - tu świetne.

Geekfly prawdopodobnie graja najlepiej i jak się wymieni gumki z zestawu, to świetnie izolują oraz dobrze leżą. A czemu prawdopodobnie grają najlepiej? Bo kurna prawa słuchawka nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Inszy napisał:

Bo kurna prawa słuchawka nie działa...

Może tak jak Boomakery wymagają wyciągania z pudełka w odpowiedniej kolejności, żeby grały obie naraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marek_m napisał:

 

A jaka jest właściwa kolejność ?

Najpierw lewa.

Przynajmniej jak za pierwszym razem zacząłem od prawej, to tylko prawa grała, a jak później od lewej, to obie :)  - od tej pory od lewej zaczynam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie, najpierw prawa potem lewa. Jak lewą zacząłem to miałem 2x mono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chico99 napisał:

Dobre te SiFi, dzięki Lordzie.

@paratykus powinieneś je odsłuchać, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.;)

Z odsłuchanych pobieżnie sampli Bomaker SIFI są po jasnej stronie mocy i też im troszkę dołu brakuje.

Tipsy standardowe da się na nie założyć?

Tomek, Ty po zakupie Sennek to jeszcze dalej szukasz ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

Z odsłuchanych pobieżnie sampli Bomaker SIFI są po jasnej stronie mocy i też im troszkę dołu brakuje.

Tipsy standardowe da się na nie założyć?

Tomek, Ty po zakupie Sennek to jeszcze dalej szukasz ? 😉

 

Hmm ... myślę, że za szybko je skreśliłeś. U mnie basu w nich od ch... i ciut, ciut. I co ciekawe na L-ach z kompletu. Rzadko używam stokowych tipsów.

Z marszu te gumki wrzuciłem i idealnie się wpasowały w moje kapryśne ucho.

Senki mam i bardzo szanuję, SiFi miały być na prezent. Jednak połączenie fajnej sygnatury, dobrej ergonomii i atrakcyjnej ceny Artura, w wypadku bomakerów,

spowodowało, że na prezent pójdą Onyx Neo, a SiFi zostają u mnie jako nuber TWO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności