Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

no jesli jedynym wyznacznikiem jest wydajność/pln, to fakt - u apple nie zawsze można coś znaleźć :)  Ale ciosanie głupot, ze to sprzet tylko do szpanu, to zazwyczaj wychodzi od ludzi którzy go znają głównie z synthtestow w internecie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam za przyczynienie się do tego.
Long term user report for Sony WF1000 XM3.
Otóż po założeniu dedykowanych komplajów jest bdb. Z jednym wyjątkiem: komplaje potrafią zostać w uchu.
Nie wiem czemu, ale po jakichś 3 tygodniach tak się zrobiło.
Brzmienie moim zdaniem jest stabilne.
Hearthrough działa bdb, można zrobić zakupy w słuchawkach pauzując muzykę i włączając hirsru.
Zaskakująco dobrze działają w rozmowach. Ludzie nie narzekają na jakość rozmów.
Tak że jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, hammerh34d napisał:

Otóż po założeniu dedykowanych komplajów jest bdb.

Gdzie mógłbym takowe znaleźć? Pianki z zestawu są dramatyczne, gumki nie łapią mi seala. Complaje zwykłe nie mieszczą się do futerału, jedyne co pasowało do niego to Spiral dotsy ale w nich gmerania w poszukiwaniu seala również jest w nadmiarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kupiłem właśnie L. Faktycznie te z kompletu są słabe.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 22:19, matdru napisał:

Szkoda, że nie 5 ;)

Ale tak, etui z baterią zawsze spoko.

Jak to to gra mniej więcej?  W sensie sygnatury.

Wyglądają sympatycznie. 

Urbanista Stockholm porównałem do VE Monk+ kiedyś popularnych pchełek na naszym forum.
Ponieważ nie lubię rozpisywać się o dźwięku, będzie krótko.
Monki grają cieplej.
US mają lepiej rozciągniętą i bardziej czytelną górę.
Bas - więcej w Monkach, ale w US lepiej oddzielony od reszty, nie włazi na inne pasma i nie ma wrażenia "buły na basie"
Holografia - lokalizacja instrumentów i źródeł na scenie, szerokość i głębokość sceny - lepiej w US.

Kiedy już sobie porobiłem kilkunastosekundowe odsłuchy na wybranych kawałkach to zapętliłem "Anything Goes" - Bennet & Lady Gaga i po kilku powtórzeniach całego utworu przerzuciłem się z US na Monki to wrażenie było takie jakbym dostał w łeb :

 

"matko ile tu basu, który zalewa wszystko, dźwięki przytłumione, brudne, bez separacji, na kupie"

 

Takie było to pierwsze wrażenie po 10 minutach słuchania jednego utworu na US i szybkiej zmianie na Monki.

Przy czym muszę powiedzieć, że ja lubię Monki, ale jak chcę Słuchać na pchłach to wybieram Sennki MX985.

Konkluzja co do US. Czytałem w opiniach, że ludzie narzekają na brak basu.
Te pchły grają średnicą i górą, bas dopełnia reszty - ja nie jestem basolubem i tak właśnie lubię.
Poza tym ich charakterystyczny kształt kopułek powoduje, że jak ktoś ma tę nazwijmy ją "przestrzeń w uchu przed kanałem słuchowym" dużą i będą US-y luźno siedzieć to bas idzie na manowce, a nie w kanał słuchowy.

Jeszcze mi się nasunęło, że wolą lepiej zmasterowany materiał.
Monkom według moich odczuć wszystko jedno - rąbią drewno do kominka równo jak leci.

Miało być krótko.

Idę męczyć dokanałowe Sudio Niva BT

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 20:20, paratykus napisał:

Ja sobie właśnie sprawdzam : na dokach z 4.2 opóźnienie duże.

Na pchłach z 5.0 praktycznie niezauważalne.

Szukam dla żony czegoś z miękkim kablem łączącym w stylu Byron BTA. Fajnie jakby był Aptx i koniecznie bez lagów w filmach.

Czas pracy na baterii minimum 5-6h. Cena do 300.

Edytowane przez wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko wtrącę, że jednak DALI IO-6 JEST KRÓLEM. Kupiłem po nich ileś słuchawek i testowałem, porównywałem, zwracałem, stanęło na tym, że wybłagałem DenonStore, żeby cofnęli mój zwrot Dali. Koniecznie muszą być tylko dobrze wygrzane, mam na myśli koło 100h, bo po tym czasie dopiero miażdżą konkurencję już we wszystkim. Szkoda gadać ile czasu zajęło mi dojście do tego.. ale może ktoś skorzysta.

 

Pozdrawiam klubowiczów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Admor napisał:

a ja tylko wtrącę, że jednak DALI IO-6 JEST KRÓLEM. Kupiłem po nich ileś słuchawek i testowałem, porównywałem, zwracałem, stanęło na tym, że wybłagałem DenonStore, żeby cofnęli mój zwrot Dali. Koniecznie muszą być tylko dobrze wygrzane, mam na myśli koło 100h, bo po tym czasie dopiero miażdżą konkurencję już we wszystkim. Szkoda gadać ile czasu zajęło mi dojście do tego.. ale może ktoś skorzysta.

 

Pozdrawiam klubowiczów 

Kolejny król który upadnie za miesiąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Admor napisał:

a ja tylko wtrącę, że jednak DALI IO-6 JEST KRÓLEM. Kupiłem po nich ileś słuchawek i testowałem, porównywałem, zwracałem, stanęło na tym, że wybłagałem DenonStore, żeby cofnęli mój zwrot Dali. Koniecznie muszą być tylko dobrze wygrzane, mam na myśli koło 100h, bo po tym czasie dopiero miażdżą konkurencję już we wszystkim. Szkoda gadać ile czasu zajęło mi dojście do tego.. ale może ktoś skorzysta.

 

Pozdrawiam klubowiczów 

A czy miałeś styczność z IO-4, na anc mi nie zależy, a na korzyść przemawia czas działania. Szukam zamiennika dla audio techniki, jestem z nich zadowolony, ale dziwnym trafem bateria pada zawsze w najmniej odpowiednim momencie, pozdro.

3 godziny temu, ALTON napisał:

Kolejny król który upadnie za miesiąc ;)

No chyba nie za bardzo, nie ma widoku narazie na nic nowego, jedynie pandy które obrosły niemal legendą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiły do mnie na warsztat Soundmagic BT100. W ich cenie nie polecam, nawet po modach mam do nich zastrzeżenia. Komora przetwornika jest zbyt mała (płytka) i tylna jej ścianka odbija i mocno podbija częstotliwości koło 1-1,5kHz. Po modach jest znacznie lepiej, ale nadal peak zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał:

Ostatnio trafiły do mnie na warsztat Soundmagic BT100. W ich cenie nie polecam, nawet po modach mam do nich zastrzeżenia. Komora przetwornika jest zbyt mała (płytka) i tylna jej ścianka odbija i mocno podbija częstotliwości koło 1-1,5kHz. Po modach jest znacznie lepiej, ale nadal peak zostaje.

Na jakim module CSR są oparte? CSR8645? Możesz podzielić się zdjęciem elektroniki? Na fccid nie ma tego modelu soundmagica ;)

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ALTON napisał:

Na jakim module CSR są oparte? CSR8645? Możesz podzielić się zdjęciem elektroniki? Na fccid nie ma tego modelu soundmagica ;)

Nie zagłębiałem się w elektronikę, nie ma do niej łatwego dostępu. W każdym razie jest całkiem przyzwoicie jeśli chodzi o przesył sygnału i napędzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Perul napisał:

Ostatnio trafiły do mnie na warsztat Soundmagic BT100. W ich cenie nie polecam, nawet po modach mam do nich zastrzeżenia. Komora przetwornika jest zbyt mała (płytka) i tylna jej ścianka odbija i mocno podbija częstotliwości koło 1-1,5kHz. Po modach jest znacznie lepiej, ale nadal peak zostaje.

No wiesz co! Nie ma to jak skrytykować własną robotę :D Nam i tak pewnie będą się podobać, ten peak kłuje dalej mocno? Czy tak tylko delikatnie czasami? Może go equalizerem troszeczkę spróbuję utemperować. Najwyżej dostanie je w prezencie teściowa, dla niej to będzie skarb dopiero. Fajnie, że udało Ci się je poprawić, grunt, że jest lepiej, już przebieram nóżkami z radości! Kosztowały 500zł, jak na tamte czasy nie było jeszcze tylu fajnych słuchawek.. pograły półtora roku, a teraz będą miały szansę pograć jeszcze dłużej.

 

12 godzin temu, Bodziokrak napisał:

A czy miałeś styczność z IO-4, na anc mi nie zależy, a na korzyść przemawia czas działania. Szukam zamiennika dla audio techniki, jestem z nich zadowolony, ale dziwnym trafem bateria pada zawsze w najmniej odpowiednim momencie, pozdro.

No chyba nie za bardzo, nie ma widoku narazie na nic nowego, jedynie pandy które obrosły niemal legendą.

Tak.. i nie. W skrócie Ci powiem tak: z IO-4 zostań w domu albo cichych miejscach, z IO-6 wyjdziesz na miasto. Moduł ANC w IO-6 daje im więcej mocy i podbija bas, co jest potrzebne, gdy wokół grasuje zewnętrzny hałas. Z drugiej strony IO-4 w cichych warunkach gra dokładnie tak samo dobrze, przynajmniej tak mówi część ludzi, a część mówi, że mają za mało mocy i przy mocnym pier......ciu dźwięk zalicza wpadkę. Jeśli słuchasz jazzu i czegoś spokojnego, to pewnie IO-4 będzie spoko. Jeśli nie, to bierz IO-6. Walcz o rabat, można dużo zbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skusiłem się na FIIL T1X po kilku recenzjach. Nie mają Aptx ale podobno nieźle brzmią. Mial ktoś styczność? 

 

https://www.scarbir.com/tws/fiil-t1x-review

Edytowane przez ppmuzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ppmuzyk napisał:

skusiłem się na FIIL T1X po kilku recenzjach. Nie mają Aptx ale podobno nieźle brzmią. Mial ktoś styczność? 

 

https://www.scarbir.com/tws/fiil-t1x-review

Czekam na opinię!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Admor napisał:

No wiesz co! Nie ma to jak skrytykować własną robotę :D Nam i tak pewnie będą się podobać, ten peak kłuje dalej mocno? Czy tak tylko delikatnie czasami? Może go equalizerem troszeczkę spróbuję utemperować. Najwyżej dostanie je w prezencie teściowa, dla niej to będzie skarb dopiero. Fajnie, że udało Ci się je poprawić, grunt, że jest lepiej, już przebieram nóżkami z radości! Kosztowały 500zł, jak na tamte czasy nie było jeszcze tylu fajnych słuchawek.. pograły półtora roku, a teraz będą miały szansę pograć jeszcze dłużej.

Roboty nie skrytykowałem, tylko słuchawki :P. Zrobiłem wszystko co umiałem, oczywiście sensownym nakładem pracy, bo przecież można nowe obudowy zaprojektować i wydrukować na drukarce 3D.

Peak daje o sobie znać w niektórych utworach, po przyzwyczajeniu do takiego grania możliwe, że nie będzie w ogóle przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Admor napisał:

 

 

 

19 godzin temu, Admor napisał:

 

 

 

Tak.. i nie. W skrócie Ci powiem tak: z IO-4 zostań w domu albo cichych miejscach, z IO-6 wyjdziesz na miasto. Moduł ANC w IO-6 daje im więcej mocy i podbija bas, co jest potrzebne, gdy wokół grasuje zewnętrzny hałas. Z drugiej strony IO-4 w cichych warunkach gra dokładnie tak samo dobrze, przynajmniej tak mówi część ludzi, a część mówi, że mają za mało mocy i przy mocnym pier......ciu dźwięk zalicza wpadkę. Jeśli słuchasz jazzu i czegoś spokojnego, to pewnie IO-4 będzie spoko. Jeśli nie, to bierz IO-6. Walcz o rabat, można dużo zbić.

A jak jest z wykonaniem, czuć pieniądz, solidność, materiały, poduszki, czy uszy mieszczą się bez problemu i czy na wszelki wypadek da się je w łatwy sposób wymienić. Jak jest z wygodą użytkowania, czy cisną na czerep, cze nie spadają, kilka godzin w nich męczące czy raczej nie. 

 

Edytowane przez Bodziokrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT100 po modach grają dużo, dużo lepiej, dla mnie zaje..ście wręcz. Niebo a ziemia. Ten peak wcale nie przeszkadza, basu jest x10 więcej niż było, stały się naprawdę przyjemne w odbiorze. Ze wszystkich słuchawek bezprzewodowych, jakie testowałem dotąd, uważam, że są w czołówce budżetówki. Być może HD 4.40/HD 4.50 BTNC grają na podobnym poziomie, ale na pewno nie taką przestrzenią, separacją i mocą. AT-SR50BT grały wyraźniej, bardziej realistycznie, tam bas nie zalewał reszty pasma, ale za to przestrzeń zerowa, jakoś tak duszno się w nich czuło. Powiedziałbym, że niewiele im brakuje do Dali IO-6, w tym sensie, że w Dali dosłownie wszystko jest lepsze, od dołu, średnicy, góry, rozdzielczości, ale nie jest to przepaść.. powiedzmy, że Dali to 10/10, a SoundMagic teraz wyciąga 7.5/10. Stosunek jakosci do ceny świetny. Teraz tylko przeróbki po mojej stronie, w tym opaska na pałąk i będą oto słuchawki dla mojej Panny.

 

Polecam Perula do modyfikacji słuchawek bezprzewodowych. Nie dość, że uczyni cuda, to jeszcze Cię postraszy, skrytykuje słuchawki, a potem bardzo miło zaskoczą Cię efekty jego kunsztu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności