Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaję temat o słuchawkach bezprzewodowych (różnych firm) jako fanklub. Prośba do moderatora - czy da się przenieść status @ALTON do tego tematu ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole do dyskusji na temat słuchawek bezprzewodowych. Technologia została udoskonalona do tego stopnia, że zatraciły się wyraźne różnice między sygnałem bezprzewodowym a przewodowym wraz z wejściem w życie standardu 3.0. Okazuje się, że wraz z dobrym dźwiękiem może iść swoboda i brak obaw o ściągnięcie sprzętu z półki przewodem słuchawek podczas wstawania ze stołka :) Warto jeszcze podyskutować na temat dongli BT - te z kolei rządzą się trochę innymi prawami w porównaniu do słuchawek bo np. mają zewnętrzne dace, lepsze wsparcie kodeków itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na bezprzewodowość jest z jednej strony wynikiem poszukiwania wygody (brak kabla), z drugiej strony wprowadzania do produkcji smartfonów bez gniazda jack 3.5 mm. Wraz z Androidem Oreo, który obsługuje kodeki BT aptX HD i LDAC mamy coraz lepszą jakość dźwięku (choć nadal stratną kompresję).

 

No i mamy na rynku masę taniochy BT (doki i nauszne) z kodekami SBC,AAC oraz droższe konstrukcje dla miłośników dobrego dźwięku. Ciekawostką jest pojawianie się domowych słuchawek wireless jak Beyerdynamic Amiron Wireless. Tu kłania się ( @Alton) to "ściaganie" sprzętu z półki kabelkiem. Jednak w domu na razie w audiofilskich zastosowaniach kabel ma przewagę. 

 

Ciekawe artykuły :

https://komorkomania.pl/35242,czym-jest-kodek-aptx-hd-i-jak-mozna-go-wykorzystac

https://www.aptx.com/products

https://www.sony.net/Products/LDAC/

https://www.hwa-lhdc.org/product

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji i doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że jeżeli o jakość dźwięku i stabilności transmisji BT prym wiedzie Qualcomm wraz z całą serią układów CSR. 

 

Spośród producentów chipów możemy między innymi wymienić firmy:

- Qualcomm jako lider. W słuchawkach w 90% przypadków występuje CSR8635 i CSR8645. Bose dla przykładu stosuje odmianę 8670. W znacznej większości aplikacji współpracuje ze wzmacniaczem MAX97220 oraz jego odmianami. Z topowym CSR8675 jeszcze nigdy się w słuchawkach BT nie spotkałem. 

- Windtunnel

- Airoha - Firma stosunkowo rzadko stosowana. Zdarzało się w sprzęcie stacjonarnym i w sprzęcie przenośnym SONY.

- AppoTech

- Actions - Układy tej firmy najczęściej występują w bezprzewodowych dokach na wzór airpodsów. 

- BES - Układ występujący głównie w słuchawkach z różnego przedziału cenowego.

- Broadcom - Układy tej firmy najczęściej występują w bezprzewodowych dokach na wzór airpodsów. 

- Cypress - Układy tej firmy najczęściej występują w bezprzewodowych dokach na wzór airpodsów. 

- Realtek - Układy tej firmy najczęściej występują w bezprzewodowych dokach na wzór airpodsów. 

- ISSC - Przeważnie słuchawki

- RDA Microelectronics - Wszelkiej maści chińskie głośniki BT, rzadziej słuchawki.

- Imicrowx - Często w bezprzewodowych dokach "na kablu".

Zhuhai Jieli Technology Co - to znajdziecie praktycznie we wszystkich słuchawkach i głośnikach z najniższej półki. 

- Actions Semiconductor - Często w głośnikach bluetooth z różnego przedziału cenowego. 

Edytowane przez ALTON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekleję z klubu BD o moich Aventho

- aplikacji dostosowującej słuchawki do uszu słuchacza nie da się zainstalować na Samsungu Note 4. Pewnie za stary Android (5.1.1).

- wyposażenie jest ubogie - twardy worek etui, w nim 2 kable - do ładowania i słuchawkowy (cienki i nędznie wygląda). Pudełko też takie sobie.

- na pałąku lepsza skóra niż na BD T50p. Wygodniej.

- Słuchawki po BT grają "nie Teslowo". Raczej ciemniej, z niezłym ale nie za mocnym basem. Wysokie są trochę moim zdaniem 'zaniedbane", mogło by być ich więcej (Oppo PM3 wydały mi się po nich jasne). Zaznaczam,że egzemplarz niewygrzany, z pudełka.

- Wyczuć można lekką "suchość" dźwięku ale mniejszą niż w BD T50p (nie grają plastikowo).

-  Podobnie jak w przypadku Meizu HD50, niektórzy userzy mogą mieć zastrzeżenia co do trzymania się Aventho na głowie. Na pewno siedzą mocniej ale nauszniki są małe, za to grube (siedzi tam elektronika).

- Głośność dotykowo na samych słuchawkach (prawa) jest mało precyzyjnie regulowana (dotyk). Można oberwać dźwiękiem po uszach jak się za mocno palcem pojedzie w górę po muszli.

 

Słuchawki są zgrabne, grają nieżle, kosztują za dużo.

 

Po dłuższym czasie użytkowania jestem z nich zadowolony. Tłumienie w miarę niezłe, dźwięk poprawił się po dłuższym graniu (wygrzewaniu), stracił "suchość". Do obsługi panelu dotykowego można się przyzwyczaić i działać na nim precyzyjnie. Świetne słuchawki na dwór. Wygląd ma znaczenie - nie są plastikowe co odstrasza mnie od Sony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do fanklubu. Przez moje ręce przewinęło się już trochę sprzętu BT:

zacząłem od modułu ELECOM LBT PAR500AV, do tej pory po 5 latach to nadal bardzo dobry sprzęt, bateria trzyma nadal świetnie, mocy ma  tyle żeby napędzić i niektóre "duże" słuchawki. zwykłe aptX niestety już odstaje od kolejnych generacji kodeków ale daje radę. Potem były jakieś bluedio sprezentowane krótko potem teściowi.

Ponad rok korzystałem z Marshall Major II. Słuchawki od ludzi od wzmacniaczy gitarowych a najlepiej brzmi na nich elektronika i rap, wszystko przez dużą ilość basu i taką sobie średnicę. Czas na jednym ładowaniu oraz ultra świetny zasięg stanowią siłę tego modelu.

Biegam więc sprzęt BT sprawdza się idealnie, ale do biegania nie używam nic specjalnego. Na zmianę korzystam z Philips SHQ6300 / jakieś słuchawki od tomtoma dołączone do zegarka / jakaś tanioszka z aliexpress.

Obecnie od niedawna używam ATH-DSR7BT,  ciężko mi jeszcze coś konkretnego powiedzieć. Ale coś tam już o nich wiem. Na pewno są wygodne, mają słabe tłumienie co przekłada się na to, że grają pełnią możliwości w cichych warunkach. To pierwsze moje słuchawki z tak czystą górą i średnicą w której nic nie syczy. Fajna holografia i przestrzenność. Jak się z nimi osłucham to pewnie rzucę konkretem. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś napiszę w temacie mi bliskim. Głównie słucham po BT muzyki i to od nastu lat. Pierwsze moje słuchawki to były Vedia SRS200BT. Na swoje czasy rewelacja. Miały wbudowany DSP z 3 ustawieniami.,można było z poziomu sluchawek zmieniać głośność, odebrać połączenie, wybrać ostatni numer. Następnie miałem Sony MW 600. I to urządzenie pozwalało podłączyć słuchawki przewodowe i zamieniać w bezprzewodowe. Potem przyszła pora na Sony SBH52. To urządzenie jest rewelacyjne użytkowo. Dźwiękowo było kiedyś też bardzo dobre. Dziwię się Sony że zaprzepasciło tak dobry model. Gdyby dodać obsługę LDAC i aptX oraz chip AKM lub Sabra to dziś byłoby królem rynku. Mnogość możliwości, których nie ma żadne inne urządzenie na rynku. Następcy zostali pozbawieni (SBH 54 miał tą samą funkcjonalność, ale był gorszy w sprawach audio) wszystkich zalet SBH52. Potem przyszła pora na Fiio Btr-1. Dobry dźwiękowo ale miał problem z zasięgiem BT wg przez całkowicie metalową obudowę. Następnym krokiem było Bluedio T4s. Przyzwoite słuchawki z niezłą funkcjonalnością. Po nich przyszedł kiler kabli :) Btr-3. Usunięto w nim problem z zasięgiem BT, przód ma ze szkła. Dźwiękowo przy korzystaniu z kodeków LDHC / LDAC różnice w dźwięku są minimalne. Acha po drodze jeszcze były maleństwa od Shanling M1 i M0. Też umożliwiają np streaming po BT na wysokim poziomie. Ostatnim moim urządzeniem BT są słuchawki Bluedio T6. I tu mnie Bluedio rozczarowało pod względem obsługi. Dźwięk lepszy od T4s ale zniknęły przyciski obsługi głośności i zmiany utworów na rzecz asystentów głosowych. Chyba sam producent doszedł do tych samych wniosków, bo w nowych T7 już z powrotem są. Mam również nadajniki/odbiorniki BT Avantree Saturn Pro. Bardzo przydatne urządzenia pozwalające starszy sprzęt z przed epoki BT zaadaptować do nowych technologii. I był krótki kontakt z Oneodio Elysium. Zaskakujące dźwiękiem, funkcjonalnością (jak najbardziej mobilne) oraz ceną (normalna ok. 25$ a w promocjach nawet schodzi poniżej 20$). Krótko u mnie były bo moja siostra będąc w kraju na Boże Narodzenie wymusiła na mnie sprezentowanie ich. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już nie było bliźniaczego tematu?

I go sam założyłeś @Lord Rayden I jest tam parę wartościowych postów już nawet.

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ze słuchawkami bezprzewodowymi miałem tylko raz styczność, bo sobie siostra kupiła Bose qc 35 II :) Dźwiękowo jak za 1300zł nie ma rewelacji, ale też mam świadomość, że płaci się za wygodę braku kabelka i świetną izolacje.

Porównywałem praktycznie nowe z pudełka z creative aurvana live i osobiście brzmieniowo wybieram cale, chociaż jakościowo grają podobnie. 

 

Ciekawe czy kiedyś nadejdą czasy gdzie audiofilskie słuchawki będą bezprzewodowe :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karmazynowy napisał:

A to już nie było bliźniaczego tematu?

I go sam założyłeś @Lord Rayden I jest tam parę wartościowych postów już nawet.

 

Wow ! W takim razie trzeba będzie poprosić Moderatora o połączenie tematów. i przelać te posty do fanklubu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też! Ja też! :P

Nie wiem czy chronologicznie ale:

Ze słuchawkami BT zacząłem gdzieś ok 2005 i były to:

-samsung sbh-100 - na tamte czasy bardzo spoko

-ze 2 - 3 pary urządzeń typu Platronics - chłam ale była bieda wtedy bo kupowałem duże hifi

-samsung sbh-500 - lepsze niż poprzednie chinole

-sony sbh20 - jak dla mnie bomba - mam do dziś już 3 egzemplarz (poprzednie rozdałem znajomym)

 

Później zaczęło się polowanie na AptX:

Sony sbh80 - super fajne słuchawki - polecam - bardzo liniowy dźwięk

Astell und Kern XB10 - każdy zna - kapitalnie zgrywał się jako line out

LG HBS-910 - ciekawe i bardzo wygodne poprzez "wciąganie" pchełek - dźwięk liniowy nie dla bassheadów - fajna scena - mam do dziś

Samsung Level U Pro - potrzebowałem pół otwartych doków do pracy i mam :)  - bardzo funowe granie z kapitalną sceną! 

Sony wi-ch700n - niezłe granie w dobrej cenie z ldac i nc

 

I ostatnia fanaberia:

-JBL soundgear - słuchawki naramienne / głośnik spełniający funkcję słuchawek - kupiłem do pracy - fajnie się sprawdza i ma bardzo dobry SQ jak na takie dziwadło:P

 

Więcej gratów nie pamiętam, nie żałuję żadnych i pragnę ich mieć więcej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus1233 teoretycznie BD Amiron Wireless można nazwać audiofilskimi. 

 

Audiofilskie BT pojawią się gdy transfer będzie bezstratny a dac w słuchawkach lepszy. Ale i tak nie zastąpią kablowych. Po co wtedy produkcja stacjonarnych sprzętów pod tory słuchawkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoich LG V30 /G7 w opcjach programistycznych ustawiony transfer BT na max czyli 24/192 kHz. Przez ściany zaczyna rwać powyżej 4-4,5 m na czystym terenie powyżej 10 m. Nie mierzyłem metrem ale ok 12-13 m spokojnie bez zakłóceń. W porównaniu do BTR 1 to przeskok. W BTR1 wystarczyło się obrócić tyłem do telefonu i rwalo. 

Co do zasięgu to lepiej tylko Bluedio T4s i T6 pracują. Nie wiem co oni zrobili ale przez ściany to spokojnie 7-8 m nie ma żadnych zakłóceń. Co do pracy po BT to wg moich doświadczeń to nie miałem urządzeń o większym zasięgu w trudnych warunkach niż wymienione Bluedio 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Waszymi wypowiedziami odkurzyłem moje vinyle, których w zasadzie nigdy dobrze nie odsłuchałem. Nawet nie pamiętam skąd je mam ...;)

Jakoś nie byłem przekonany do muzyki po BT. Audiobooki, jakieś radyjko to jeszcze ok. Myliłem się. 

Jednym słowem fajne granie w parze z moim, nowym nabytkiem G7 Fit. I wreszcie z LG mam odpowiedni zasięg. Chodzę po kwadracie i nic nie przerywa.:)

 

 

ok.jpg

Edytowane przez chico99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przypomniałem sobie Sennheisery Momentum M2 AEBT i porównałem do kilku innych par słuchawek. Mogę powiedzieć, że cena tych słuchawek jest niczym nie uzasadniona. Gra poprawnie i tylko tyle. Problem z dołem i górą. Środek jest najlepszą i najrówniejszą częścią tych słuchawek. Charakter grania praktycznie identyczny jak wcześniej wspomniane przeze mnie JBL E55 tyle, że z ciut lepszym dołem. ANC działa, ale ogólne tłumienie pomimo tego systemu jest gorsze niż np w Focal Wireless które nie mają żadnego ANC. Pomijając dźwięk i skupiając się na komforcie - jest bardzo dobrze. Ledwie uciskają, bardzo dobrej jakości pady.. Jest wygodnie. Ogólnie to dobre słuchawki, ale za nie więcej niż połowę kwoty którą kosztują. 

 

 

Edytowane przez ALTON
Poprawiam bo wkradło mi się kilka literówek.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ALTON napisał:

Wczoraj przypomniałem sobie Sennheisery Momentum M2 AEBT i porównałem sobie do paru innych par słuchawek i mogę powiedzieć, że cena tych słuchawek jest niczym nie uzasadniona. Gra poprawnie i niestety tylko tyle. Problem z dołem i górą. Środek jest najlepszą i najrówniejszą częścią tych słuchawek. Charakter grania praktycznie identyczny jak wcześniej wspomniane przeze mnie JBL E55 tyle, że z ciut lepszym dołem. ANC działa, ale ogólne tłumienie pomimo tego systemu jest gorsze niż np w Focal Wireless które nie mają żadnego ANC. Ogólnie to dobre słuchawki, ale za kwotę nie więcej niż połowę kwoty którą kosztują. 

 

 

cała rodzina momentum ma po prostu fun-out-of-the-box faktor. Czas mija i wychodzi ile są warte. 

1 minutę temu, chico99 napisał:

A propos senków, ma ktoś osobiste doświadczenia z Sennheiser Momentum True Wireless ?

Napisz do @SlawekR - kupił ostatnio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je na początku kwietnia. Cena 849 PLN za słuchawki mające grać w tej samej lidze co Sony 1000 mx3 wydawała mi się kusząca. Do tego recenzje  w sieci były bardzo pozytywne. 

Kiedy dotarły, w domu był syn ze swoimi TeoTronics za 280 PLN, więc nie mogłem nie zrobić porównania i tutaj zonk :( 

Panasy nie były (IMHO) lepsze w żadnej z kluczowych kategorii, tzn. jakość wykonania / materiały, wygoda, czas pracy na baterii, jakość dźwięku i ANC. 

Kupiłem je "zamiast" Sony 1000 mx3 / Bose QC 35, ale po godzinie odesłałem :(

Lekko zdesperowany podjechałem do Top HiFi na testy B&W PX - wszystko super, ale 1399 PLN za "imadło" (tak się w nich czułem) to zdecydowanie za dużo :( 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marek_m napisał:

Kupiłem je na początku kwietnia. Cena 849 PLN za słuchawki mające grać w tej samej lidze co Sony 1000 mx3 wydawała mi się kusząca. Do tego recenzje  w sieci były bardzo pozytywne. 

Kiedy dotarły, w domu był syn ze swoimi TeoTronics za 280 PLN, więc nie mogłem nie zrobić porównania i tutaj zonk :( 

Panasy nie były (IMHO) lepsze w żadnej z kluczowych kategorii, tzn. jakość wykonania / materiały, wygoda, czas pracy na baterii, jakość dźwięku i ANC. 

Kupiłem je "zamiast" Sony 1000 mx3 / Bose QC 35, ale po godzinie odesłałem :(

Lekko zdesperowany podjechałem do Top HiFi na testy B&W PX - wszystko super, ale 1399 PLN za "imadło" (tak się w nich czułem) to zdecydowanie za dużo :( 

 

 

Ja w sumie to nie rozumiem Panasonica po co się pchają w słuchawki. Czy bezprzewodowe czy nie - nie słyszałem nigdy urzekającego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności