Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie słucham sobie Fiio UTWS1 z Shanling ME500. Przedtem słuchałem z MEE P1. Faktycznie napędzić doki daje radę. Z aptX można słuchać bez przykrości a nawet z chęcią. 

Wygoda OK. Jak zawsze trzeba ręcznie ustawiać aptX ale to problem raczej systemu na LG V30. 

 

System taki ma i zalety i wady. Można użyć dowolnych doków z odłączanym kablem (u mnie mmcx). Natomiast w odróznieniu od TWSów, trzeba włączać obie słuchawki oddzielnie, system ten nie daje możliwości ładowania dedykowanym powerbankiem, trzeba nosić zasilacz i stokowy kabelek podwójny. Chowanie do etui jak zwykłe doki z kablem, dlatego etui lepiej mieć większe niż to z pudełka. 

20 godzin temu, kurop napisał:

No to pewnie te bomakery za 115 będą super opcją. Scarbir ocenia je powyżej Creativa outlier air które są aktualnie chyba najpopularniejsze a kosztują 3x więcej. Tyle że to info wg sieci bo chyba nikt z nas ich jeszcze nie miał ale jest okazja żeby sprawdzić. Jak się nie spodobają to za 200 można sprzedać i przycebulic na flaszkę

Bomakery też zamówiłem. Kartą Rewolucyjną z Pekao (nie mam Revolut). Koszty 27,16 euro. Na razie zgarnąl mi z konta 115,20 zł po kursie 4,2415 zł za jedno euro. Pobrał od razu. Dostawa - piszą w sobotę czyli 18.

Musiałem jeszcze przebrnąc przez rezygnację z Amazon Prime, którą mi wcisnąl na siłę.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawelekdabek napisał:

Wszystko super ale nigdy nie zrozumiem sensu recenzji słuchawek, w których o dźwięku mówi się dwa zdania.

Aż z ciekawości przewinąłem sobie ten filmik i wygląda to bardziej na materiał reklamowy niż recenzję. Język korzyści przemawia przez tego gościa. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 10:39, Lord Rayden napisał:

Na AliEx TWS Tronsmart Onyx Neo z aptX za 89 zł. Co ciekawe dostępna wysyłka z Polski. DPD od 2 do 5 dni.

Jak grają nie wiem. Komentarze mają na Ali pozytywne. Sporo polskich kupujących. Raczej chwalą. 

 

https://www.aliexpress.com/item/4000377076214.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3b074c4dLUjyjw

Doszły, słucham i jest całkiem, całkiem ... Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z TWS ale ergonomia spoko, zasięg dobry, wykonanie w tej cenie niezłe.

Co do gry ... Dobrze zestrojona V-ka. Góra szczegółowa, przejrzysta i przyjemna. Dół funowo podbity ale się nie rozlewa, zwarty. Średnica cofnięta ale jest

obecna, a wyższa nie drażni uszu. Scena nie za szeroka ale akceptowalna.

I jeszcze jedno, zmieścili się w czasie. DPD, 5 dni roboczych. Oby więcej sklepów z ali brało z nich przykład.

 

Dzięki Lordzie, za tyle to ino brać ...:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, chico99 napisał:

 

https://www.aliexpress.com/item/4000377076214.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3b074c4dLUjyjw

Doszły, słucham i jest całkiem, całkiem ... Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z TWS ale ergonomia spoko, zasięg dobry, wykonanie w tej cenie niezłe.

Co do gry ... Dobrze zestrojona V-ka. Góra szczegółowa, przejrzysta i przyjemna. Dół funowo podbity ale się nie rozlewa, zwarty. Średnica cofnięta ale jest

obecna, a wyższa nie drażni uszu. Scena nie za szeroka ale akceptowalna.

I jeszcze jedno, zmieścili się w czasie. DPD, 5 dni roboczych. Oby więcej sklepów z ali brało z nich przykład.

 

Dzięki Lordzie, za tyle to ino brać ...:)

Też doszły, ale nie słucham, chowam się przed żoną. Nie uwierzy ile kosztowały, a przesadziłem ostatnio z zakupami :) 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki ;)
Czy ktoś z Was używa iPhone + TWS i spotkał się z takim problemem ze iPhone pokazuje zawsze naładowane w pełni słuchawki jako 90% baterii?
Bo ja zaobserwowałem to już przy kilku modelach TWS.

I inne pytanie jak wasze doświadczenia z bateria po kilku miesiącach z takimi słuchawkami?
Mam 4 miesięczne Sabbat e12 i tam bateria trzyma już góra 1,5 h


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, donpedro1979 napisał:


I inne pytanie jak wasze doświadczenia z bateria po kilku miesiącach z takimi słuchawkami?
Mam 4 miesięczne Sabbat e12 i tam bateria trzyma już góra 1,5 h


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mam te swoje Edifierki z podpisu i dalej bateria trzyma 7 godzin na jednym ładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

Dyskusja w temacie jest dość luźna, bo zrobiło się ponad 50 stron... i przyznam że przeczytać to wszystko byłoby ciężko. 

Dlatego może zapytam, bo widzę, że jest tu sporo osób siedzących w temacie. 

Potrzebuje słuchawek dousznych bezprzewodowych... głównie do łączenia się z telefonem podczas jazdy autem, przy pracach na podwórku albo na rower. Budżet schodzi na drugi plan, ale chciałbym porady co warto kupić do 500 zł, a co warto do 1000 zł? i czy warto dokładać do droższych? Audiofilem nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Za stowke petarda. Pierwsze twsy ktore graja znośnie i sa wygodne.

Bas troche przegięty az wibruje w uszach ale może się wygrzeją. Z plusow istnieje jakaś przestrzeń, nie ma zmulenia nadmiernego. Pierwsze skojarzenie dźwiękowe to sony mh1c. 

 

Są bardzo małe, wygodne, słucham na cienkich tipsach tych na których w sieci piszą niektórzy że nie ma basu to są chyba głusi albo końcówek nie potrafią dobrać. 

 

 

 

82c0eeef7d3157a978f6ecf9c619ab26.jpg298b577b41442f9042b02067b241cde2.jpgf6640191fcfae1ed158e18c9c35132da.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego kubka to u Ciebie nie widziałem ;)

 

Kupiłem je z zaciekawienia a i z potrzeby tańszych TWSów niż Creative. Do noszenia do pracy są niezłe. Zawsze boję się,że zgubię którąś z Creative a to 300 zł .... ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, donpedro1979 napisał:

Wyścig na ilość przetworników w TWS czas zacząć?

https://penonaudio.com/geekfly-gf8.html


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Według opisu, można się przełączać między kilkoma trybami, gdzie tylko część przetworników jest używana. Ciekawe, ale coś za dużo oferują jak na tę cenę, gdzieś będzie haczyk :D.  Nie ma informacji o obsługiwanych kodekach. 

 

"Dynamic + Piezoelectric ceramic mode

Piezoelectric ceramic driver (ultra-high frequency) + dynamic driver (full frequency)

big Transverse sound field , high sound density , warm, strong heavy bass, high frequency background rich details , voice is warm and thick, low frequency is better flexibility, deep diving, have excellent performance on heavy bass, rock, DJ, pop jazz and other song styles.

BA + Dynamic mode

Balanced armature (medium and high frequency) + dynamic driver (low frequency)

clean sound background , high resolution, good sound density , listenable and comfortable, high frequency cohesion is good, vocal is exquisite, low frequency flexibility is good, diving deep, Have excellent performance on ACG, pop, jazz, rock, vocal, DJ and other song styles.

Hybrid mode

Piezoelectric ceramic driver (ultra-high frequency) + balanced armature (high frequency) + dynamic driver(low frequency)

large and wide sound field , rich details, high resolution , good permeability, instrument extension is good details, vocal is clear and bright, low frequency diving deep and elastic. Suitable music style widely. Have excellent performance on ACG, pop, jazz, rock, vocal, DJ and other song styles."

Edytowane przez Damix
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja zadam Panowie takie głupie pytanie, bo może przypadkiem ktoś miał okazję posłuchać... do mnie TWS nie przemawia, bo jak w pracy albo na rowerze pędząc super szybko wypadnie mi jedna słuchawka z ucha, to będę mieć problem.. niby powinny siedzieć ciasno, ale jednak wolę coś pewniejszego, czyli: Sennheiser MOMENTUM Wireless M2 IEBT. Czy ktoś miał okazję tego słuchać? Czy jakość dźwięku będzie lepsza niż przy takim bomaker? jednak cena nieporównywalnie wyższa.. ale jeśli ktoś ma jak porównać i się okażę, że te bomakery grają lepiej, to wtedy tych Momentumów nie wezmę, a miałem brać jutro o 16 od gościa w stolicy..

 

BTW

jutro idę odebrać Momentumy M3. Dali zwróciłem. chociaż granie naprawdę na wysokim poziomie, to nie jest mój gust. To samo mam z kolumnami, dlatego sześć razy zmieniałem w ciągu dwóch lat, zanim znalazłem tego, czego szukałem. myślałem jeszcze nad ATH-DSR9BT, bo są za śmieszne 300$ na amerykańskim amazonie, ale bez tego ANC podobno nie da rady w hałasie posłuchać.

 

#edit

Zamówione bomakery, a co tam, nie będę gorszy :P Poczekam chyba aż przyjdą, a potem pojadę do Momentumów zrobić porównanie gdzieś. Zobaczymy jak wyjdzie, w ciemno nie chcę brać, bo nie lubię robić zwrotów. Kurde. To jest problem zawsze, żeby jakieś słuchawki pasowały.. jak się ma stereo za dwadzieścia koła (wartości nowego), to jest naprawdę ciężko zadowolić się byle głośniczkiem przy uchu.. generalnie nie polecam podnosić sobie poprzeczki, to choroba jest..

 

#edit2

Na podstawie tego:

https://www.scarbir.com/tws/bomaker-sifi-tws-review

można wyciągnąć wniosek, że Bomakery są lepsze niż Apple AirDots Pro. Następnie tutaj jest świetny *chyba* ranking wielu TWS. Świetny, bo są wykresy i wszystko brzmi bardzo szczerze:

https://crinacle.com/guide/tws/

Na podstawie tego zatem można wysnuć wniosek, że wykres przedstawiający pasmo AirDotsów:

AirPods-Pro-1024x514.jpg

jest mniej fajny dla ucha niż wykres bomakerów, którego niestety nigdzie nie ma.. Sennheisery mają wykres następujący:

Sennheiser-HD1-In-Ear-Wireless_FR.jpg

Co wskazuje na dużo łagodniejszych charakter brzmienia, ale i mniej szczegółowy w średnicy, być może lepszy w basie, a być może nie. Jednym plusem jest pewna polska gwarancja w serwisie Sennheiser, drugi duży plus to możliwość podłączenia jako USB DAC i bezstratnej niemal kompresji. Mogę je dostać za 300zł prawie nowe, ale biorąc pod uwagę fakt śmiesznie niskiej ceny bomakerów... to Sennheisery musiałyby być co najmniej znacznie lepsze, przyjemniejsze, żeby zapłacić za nie podwójnie.

 

DZIĘKUJĘ ZA CYNK O TYCH BOMAKER'ACH !

Edytowane przez Admor
nastapily zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Admor napisał:

DZIĘKUJĘ ZA CYNK O TYCH BOMAKER'ACH !

Kłaniaj się @kuropowi, czapką do ziemi po polsku 🙂

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie ma sprawy. Posiedzialem z nimi caly wieczór i zdanie podtrzymuje jak na sluchawki na rower i do autobusu sa super. Po 3h sluchania mialem jeszcze zapas baterii więc też nie jest zle. Dajcie znac co wy sadzicie jak dostaniecie

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Posiedzialem z nimi caly wieczór i zdanie podtrzymuje jak na sluchawki na rower i do autobusu sa super. Po 3h sluchania mialem jeszcze zapas baterii więc też nie jest zle. Dajcie znac co wy sadzicie jak dostaniecie

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

Z "grubymi" gumkami zdecydowanie za dużo basu. Za to "cienkie" mnie wkurzają. Nie cierpię tego typu tipsów. Sonicznie ok. Na razie posłuchałem tylko chwilę. Chyba polubię je bardziej niż Tevi. Ale to się okaże za dni kilka.

Generalnie za taką kasę zbrodnią byłoby nie kupić.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszły Bomaker TWS SiFi. Pierwsze wrażenie - pudełeczko - jajeczko (powerbank). W nim maluśkie (przy Creative) TWSy. Jest podobnie jak pisze @gentillo. Na czarnych tipsach bas na razie rządzi (ale nie zalewa pozostałych pasm). Podejrzewam,że tak jak w COA(S) po wygrzaniu zmniejszy się. Na razie także dla mnie troszkę góra posykuje. Białe cienkie tipsy jakby na pierwsze wrażenie "bezbasowe" ale ja mam zawsze problemy z dokami, szczególnie moje lewe ucho.Te białe to takie jak maja stokowo COA(S). aptX w LG v30 włączył się domyślnie, nie tak jak w Creative.

Dotyk (wciskanie) lżejsze niż w Creative.

 

Tak jak piszą @gentillo i @kurop - za taką kasę i z tak szybkim dowozem, szkoda było odpuścić. Należy na pewno dać im pograć.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności