Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Luqart napisał:

https://www.euro.com.pl/sluchawki/akg-sluchawki-nauszne-n700-nc-m2-wireless.bhtml

Jak to gra? Cenowo promocja wygląda na bardzo dobrą.

 

Lekko podbity bas ale nie aż tak jak w Sony, nie są tak wypełnione na dole, dużo bardziej czytelne, spoko scena, średnica jak to w AKG, lekko wysunięta jej górna część. Takie świeże, nowoczesne granie ale przez podbity bas nie chude. Ogólnie dźwiękowo spoko, pady trochę niewygodne bo małe. Apka daje możliwość używania EQ. ANC niezłe ale znowu to nie poziom Sony/Bose, w dodatku chyba nie idzie go wyłączyć. Bateria ok. 20h. Trochę odstają od głowy za bardzo jak na przenośne jak dla mnie. Za 800 można spróbować, za pierwotną cenę nie bardzo.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, admor999 napisał:

....a Tobą kieruje awersja do nich, dlatego tak skwitowałeś moje upodobanie.. może :D...

 

Awersję, owszem mam, ale wyłącznie do wszelkich kategorycznych stwierdzeń.

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 22:42, coolmen77 napisał:

Tu masz dokładniejsze zdjęcia z opisem

https://www.head-fi.org/threads/pmreviews-master-and-dynamics-mw60.796339/

Z minusów - rozmiar, na mojej niewielkiej głowie mam maksymalnie skrócony pałąk, pady są niewielkie, większe uszy sie nie zmieszczą 

Ale akurat na mój zestaw słuchowy pasują idealnie :P

scena jest szeroka choć dość płytka jednak nie mają problemów z separacją 

Najlepsze że sam wrzuciłem okazję a zapomniałem zrealizować zamówienie z koszyka i po północy już nie chciała przejść płatność przez PayPal :D. No trudno, ale za 600 zł była to faktycznie dobra okazja, zwłaszcza że było dostępne sporo kolorów, w tym np. Limitowana od Leica.

 

Wracając do tematu, 1more puściło następcę swoich TWS i w zasadzie poprawili wszystko co się dało.

Jest usb-c,  jest ponoć nieźle ANC, ładowanie indukcyjne, nieco lepszy design i bardziej smukłe etui. Armatura + dynamiczny przetwornik. Sugerowana cena to 199$ -15% na ich stronie za newsletter. Myślę że po premierze dość szybko będą wisieć za ok 150$.

 

 

PartialScreenshot_20200107-120923.png

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, admor999 napisał:

Myślę, że daje troszeczkę większą dynamikę i przejrzystość detali.. tak na logikę, jednak prawie dwa razy większy bitrate. Kiedyś robiłem test słuchawek.. na jednym telefonie był aptX, a na drugim SBC, różnica była wyczuwalna, ale była mała, współmiernie do różnicy w bitrate.. myślę, że aptX VS aptX HD może być trudniejsze do rozwiązania niż mp3@320 vs FLAC 16bit :D

"Podłączałem" słuchawki bezprzewodowe przez bluetooth z laptopa. Kupiłem i dzisiaj dostałem MOZOS MBL-HD  i muszę powiedzieć, że teraz słyszę różnicę między aptx z laptopa, a aptx-hd z mozos. Wcześniej porównywałem z aptx-hd z telefonu i różnic żadnych.

W ogóle ten mozos jest znacznie lepszy niż bluetooth fabryczny z laptopa. Zasięg tak dwa razy lepszy i nie ma trzasków przy włączeniu aptx-LL. Do tego aptx-HD.

Nie mam już 1000XM3, ale ciekaw jestem jaka byłaby różnica między aptx-hd z mozos a LDAC.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Luqart napisał:

"Podłączałem" słuchawki bezprzewodowe przez bluetooth z laptopa. Kupiłem i dzisiaj dostałem MOZOS MBL-HD  i muszę powiedzieć, że teraz słyszę różnicę między aptx z laptopa, a aptx-hd z mozos. Wcześniej porównywałem z aptx-hd z telefonu i różnic żadnych.

W ogóle ten mozos jest znacznie lepszy niż bluetooth fabryczny z laptopa. Zasięg tak dwa razy lepszy i nie ma trzasków przy włączeniu aptx-LL. Do tego aptx-HD.

Nie mam już 1000XM3, ale ciekaw jestem jaka byłaby różnica między aptx-hd z mozos a LDAC.

MOZOS MBLHD to jest super świetne urządzenie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Studyjniaki w wersji BT. Kablowe grają bardzo fajnie. Wychodzi na to, że to to samo plus dodany BT.

 

https://www.akg.com/Headphones/Professional Headphones/K371-BT-.html?dwvar_K371-BT-_color=Black-GLOBAL-Current

Z BT pewnie 1000 pln przekroczą, a w tej cenie spora konkurencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Z BT pewnie 1000 pln przekroczą, a w tej cenie spora konkurencja

 

Jak dla mnie cena jest bardzo konkurencyjna. Nie ma ANC ale pasywnie izolują całkiem dobrze. Raczej do biura/domu i tak ze względu na sygnaturę.

 

https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/209/38539/akg-k371-bt.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

No chyba, że to błąd... i pomylono z wersją kablową.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Jak dla mnie cena jest bardzo konkurencyjna. Nie ma ANC ale pasywnie izolują całkiem dobrze. Raczej do biura/domu i tak ze względu na sygnaturę.

 

https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/209/38539/akg-k371-bt.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

No chyba, że to błąd... i pomylono z wersją kablową.

Rzeczywiście ciekawa cena, myślałem, że z 300-350 dołożą conajmniej a tu zaskoczenie różnica 14 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AliEx TWS Tronsmart Onyx Neo z aptX za 89 zł. Co ciekawe dostępna wysyłka z Polski. DPD od 2 do 5 dni.

Jak grają nie wiem. Komentarze mają na Ali pozytywne. Sporo polskich kupujących. Raczej chwalą. 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Na AliEx TWS Tronsmart Onyx Neo z aptX za 89 zł. Co ciekawe dostępna wysyłka z Polski. DPD od 2 do 5 dni.

Jak grają nie wiem. Komentarze mają na Ali pozytywne. Sporo polskich kupujących. Raczej chwalą. 

 

Wziąłem z ciekawości. Darmowe DPD z dostawą 2-5 dni ... Hmm, zobaczymy.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary news, ale no - można się spodziewać następcy najlepszych sluchawek ANC (;)) - https://www.theverge.com/2019/12/16/21025045/sony-wh-1000xm3-headphones-noise-canceling-over-ear-m4-fcc-filing - fajnie jakby znów poprawili komfort, obniżyli masę i przede wszystkim troszkę basu zdjęli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hesus666 napisał:

stary news, ale no - można się spodziewać następcy najlepszych sluchawek ANC (;)) - https://www.theverge.com/2019/12/16/21025045/sony-wh-1000xm3-headphones-noise-canceling-over-ear-m4-fcc-filing - fajnie jakby znów poprawili komfort, obniżyli masę i przede wszystkim troszkę basu zdjęli ;)

1000xm4 będą dostępne w okolicach połowy 2020, więc jeszcze kupa czasu.

Mają nie mieć chipu qualcomma, a zamiast tego wrzucą mediateka. Czyli będzie brak aptx, aptx-hd.

Ciekawi mnie ten ruch. 1000xm3 grającemu z kodekiem SBC brakuje wyraźnie do APTX, APTX-HD LDAC.

Chyba, że dadzą coś w stylu SBC-XQ.

 

Fajnie jakby wywali ten podły, basowo mulasty driver i wstawili coś znośnego.

Te słuchawki pasywne w ogóle nie grają, a to świadczy o słabym driverze.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hesus666 napisał:

aptx i tak nikogo... Jak masz androida to korzystasz z LDAC, jak masz jabłko to AAC.

Ja na przykład używam słuchawek BT w 99% czasu z laptopem.

Strzelam, że wielu ludzi kupuje takie 1000XM3 do pracy w open space, gdzie też podpinają pod laptopa, peceta.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Luqart napisał:

Ja na przykład używam słuchawek BT w 99% czasu z laptopem.

Strzelam, że wielu ludzi kupuje takie 1000XM3 do pracy w open space, gdzie też podpinają pod laptopa, peceta.

To w sumie z ciekawosci zapytam - widzicie jakiś pozytywny wpływ ANC na hałasy w biurze? bo dla mnie te soniaki (jak zresztą każde ANC) słabo wycinają wysokie tony i nie widzę sensownych zysków w stosunku do słuchawek z dobrą pasywną izolacją. Dla mnie usecase ANC to są przede wszystkim loty, bo tam to jest po prostu zbawienne.  Dlatego XM3 - Travel. H4 - office. Bo H4 mają prawdziwą skórę i lepiej grają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hesus666 napisał:

....Dla mnie usecase ANC to są przede wszystkim loty, bo tam to jest po prostu zbawienne.  Dlatego XM3 - Travel....

 

Dokładnie. W samolocie ANC Sony / Bose jest jak najbardziej skuteczne. Gdzie indziej już zdecydowanie mniej.

 

Na CES 2020 XM4 nie pokazali, więc wcale nie ma pewności, że będą "any time soon" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, hesus666 napisał:

To w sumie z ciekawosci zapytam - widzicie jakiś pozytywny wpływ ANC na hałasy w biurze? bo dla mnie te soniaki (jak zresztą każde ANC) słabo wycinają wysokie tony i nie widzę sensownych zysków w stosunku do słuchawek z dobrą pasywną izolacją. Dla mnie usecase ANC to są przede wszystkim loty, bo tam to jest po prostu zbawienne.  Dlatego XM3 - Travel. H4 - office. Bo H4 mają prawdziwą skórę i lepiej grają :)

Już kiedyś o tym pisałem, że dla mnie technologia ANC dopiero raczkuje.

Myślałem, że takie 1000XM3 wytną głosy ludzkie, pisanie  na klawiaturze obok czy uderzenie obok łyżką, a guzik prawda :)

Oczywiście aby to zagłuszyć wystarczy włączyć cichą muzykę w tle. Tylko, że większośc słuchawek, nawet tych z średnim ANC (PSB czy Lagoony) potrafi z lekką puszczoną muzyką wygłuszyć większość dźwięków zewnętrznych.

 

Dlatego czekam na 1000xm4. Może nareszcie ktoś zaoferuje słuchawki które na prawdę tłumią.

Tylko, że jak pisałem, jest bardzo prawdopodobne, ze będą dostępne dopiero od połowy 2020.

Może tak długo trzeba czekać, bo dopracowują ANC? :D

 

Mi to się marzą słuchawki  jak PSB M4U-8 które są wygodniejsze, ładniejsze, lepiej trzymające na baterii, mają lepsze ANC, a przede wszystkim brak szumów (bez ANC, bo z lekki musi być). W ogóle ten szum w PSB podczas odtwarzania muzyki bez ANC jest jakiś dziwny, czasem jest, czasem go nie ma. 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do Mozos MBL-HD. Jest jakaś różnica w dźwięku między AUX, a  SPDIF?

Nie mam w laptopie spdif.

Jak rozumiem Mozos od siebie coś dodaje (czyli poprawia lekko dźwięk) niezależnie czy jest spdif czy AUX, tak?

Ogólnie mi się wydaje, że dźwięk aptx-hd jest lepszy z mozosem niż z takim telefonem z aptx-hd. 

 

Ogólnie bardzo polecam Mozos. Świetny sprzęt do słuchawek bezprzewodowych.

Zdecydowany upgrade względem wbudowanego bluetootha w laptopa (mam bluetootha z Intel 9560)

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The over-ear Shure AONIC 50 will have 20 hours of battery life per charge, and, as someone who counts heavily on ANC headphones for flying, I am very curious to hear how they'll compete with the likes of Sony's WH-1000XM3 and the Bose NC700. Given that the AONIC 50 is by Shure, I have high hopes.

$399 / Spring 2020



The Shure AONIC 215 True Wireless Sound Isolating Earphones have a form factor that reminds me of a refinement of the Fostex TM2 form factor. It has MMCX connectors, so you can swap out the earphones with other MMCX-equipped IEMs. The AONIC 215 has up to 8 hours of battery life per charge, with an additional three full charges in its case.

$279 / Spring 2020

 

shure_aonic_50_headphones_2.png?itok=__y

 

https://www.head-fi.org/threads/shure-unveils-new-aonic-line-of-wireless-noise-cancelling-headphones-true-wireless-earphones.922667/

https://www.expertreviews.co.uk/headphones/1411330/shure-aonic-50-headphones-review-first-listen

Edytowane przez x X x
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności