Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Eragon napisał:

 

 

Myślałem nad zakupem, ale przeczytałem na Ali opinię usera - średnio zadowolonego (a widać że ogarniał temat) - więc odpuściłem sobie zakup i poszedłem w FiiO. Myślę że raczej zyskam. 

Z Fiio według opinii @Mihu83 to raczej nie. Zresztą poczekaj na test @maciux. Może HD60 trzeba oddać w ręce @Perul tak jak HD50 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lord Rayden napisał:

Z Fiio według opinii @Mihu83 to raczej nie. Zresztą poczekaj na test @maciux. Może HD60 trzeba oddać w ręce @Perul tak jak HD50 ? :)

3 godziny temu, Eragon napisał:

Myślałem nad zakupem, ale przeczytałem na Ali opinię usera - średnio zadowolonego (a widać że ogarniał temat) - więc odpuściłem sobie zakup i poszedłem w FiiO. Myślę że raczej zyskam. 

Jeśli potrzebowałbym słuchawek bezprzewodowych, to pamiętając jak solidnie wykonane są HD50, brałbym HD60 w ciemno - dźwięk da się poprawić, a wykonania nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 17:23, marek_m napisał:

IMHO, dokanałowe, BT 5.0.

A jak do tego tanie, to coś takiego :) 

 

Przyszły :) Słucham od godziny i mi się gęba śmieje :) 

Lekkie, wygodne, doskonale siedzą w uszach (dzięki tym gumowym cuśkom).

Pałąk trochę sztywny. Nie przeszkadza na szyi (idealnie chowa się pod kołnierzykiem koszuli), ale słuchawki są przez to trudniejsze do spakowania.

Dźwięk bardzo przyjemny - bas obecny, ale nie dudniący, wysokie niemęczące, środek jak trzeba, tzn. w środku :) 

Konkluzja - za niecałe 16 GBP rewelacja :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Som już na Allegro PXC-550 II, kupuj ktoś default_wink.png
To dalej, kupuj, ja już się nasprawdzałem ale z chęcią poczytam jak się sprawują nowe PXC 550.
W każdym razie, cena taka sobie, za niewiele więcej kupiłem Listeny Chic + N700NC M2.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem drugie podejście do Sony WH1000XM3 bo są tańsze na black frajer.. Oddałem tego samego dnia. Cena tych słuchawek nie ma żadnego muzycznego uzasadnienia. Myślałem, że po jakimś czasie odbiorę je inaczej albo mniej krytycznie ale niestety nie da się. Znam słuchawki za 69zł które rozkładają sony jak chcą. Szkoda.

Edytowane przez ALTON
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Cambridge Audio wchodzi w TWSy

https://www.soundguys.com/cambridge-audio-melomania-1-review-26793/

Ciekawe kiedy Campfire Audio 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko to chodzi o doki? Bo takie B&W P7W były "tylko" Wireless a nie miały kabli. Czym różnią się od "Tru łajerles"? To po prostu nowe, marketingowe określenie, które "lepiej" brzmi?

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko to chodzi o doki? Bo takie B&W P7W były "tylko" Wireless a nie miały kabli. Czym różnią się od "Tru łajerles"? To po prostu nowe, marketingowe określenie, które "lepiej" brzmi?
Brak kabli między słuchawkami.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zdzichon napisał:

No tak, tylko to chodzi o doki? Bo takie B&W P7W były "tylko" Wireless a nie miały kabli. Czym różnią się od "Tru łajerles"? To po prostu nowe, marketingowe określenie, które "lepiej" brzmi?

 

Tak, to określenie dotyczy słuchawek dokanałowych :D

17 godzin temu, Mihu83 napisał:

To dalej, kupuj, ja już się nasprawdzałem ale z chęcią poczytam jak się sprawują nowe PXC 550.
W każdym razie, cena taka sobie, za niewiele więcej kupiłem Listeny Chic + N700NC M2.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Bez odsłuchów sobie daruję, poza tym nie wiem czy jest sens bo raczej niewiele się tam zmieniło. I aktualnie można chyba nadal kupić na amazonie pierwszą rewizję za 700-800 PLN nowe, a to cena używanych w polskim internecie ;) Więc nie wiem czy jest sens dopłacać drugie tyle dla BT 5.0 i innych kolorków (aczkolwiek są ładniejsze :D).

1 godzinę temu, all999 napisał:
2 godziny temu, zdzichon napisał:
No tak, tylko to chodzi o doki? Bo takie B&W P7W były "tylko" Wireless a nie miały kabli. Czym różnią się od "Tru łajerles"? To po prostu nowe, marketingowe określenie, które "lepiej" brzmi?

Brak kabli między słuchawkami.

A żeby być bardziej precyzyjnym i aby nie było wątpliwości: brak połączenia innego niż bezprzewodowe między słuchawkami ;)

 

 

 

EDIT:

 

Hej, a może byśmy zrobili zestawienie polecanych/niepolecanych słuchawek bluetooth, wraz z informacjami na ich temat, typu wspierane kodeki, barwa dźwięku, czas działania, wygodna, subiektywna/obiektywna opinia?

Edytowane przez x X x
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x X x napisał:

 

Tak, to określenie dotyczy słuchawek dokanałowych :D

Bez odsłuchów sobie daruję, poza tym nie wiem czy jest sens bo raczej niewiele się tam zmieniło. I aktualnie można chyba nadal kupić na amazonie pierwszą rewizję za 700-800 PLN nowe, a to cena używanych w polskim internecie ;) Więc nie wiem czy jest sens dopłacać drugie tyle dla BT 5.0 i innych kolorków (aczkolwiek są ładniejsze :D).

A żeby być bardziej precyzyjnym i aby nie było wątpliwości: brak połączenia innego niż bezprzewodowe między słuchawkami ;)

 

 

 

EDIT:

 

Hej, a może byśmy zrobili zestawienie polecanych/niepolecanych słuchawek bluetooth, wraz z informacjami na ich temat, typu wspierane kodeki, barwa dźwięku, czas działania, wygodna, subiektywna/obiektywna opinia?

Creative Soundblaster Jam, ciepłe, kilkanaście godzin na baterii, sbc, całkiem wygodne, w tej cenie subiektywnie konkret

 

😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nietypową prośbę od siostry, by kupić dla niej słuchawki bezprzewodowe typu IEM do 600zł z jak największą ilością basu. Cała reszta się nie liczy, mają zabijać basem i tyle. Ktoś coś, bo ja pojęcia nie mam? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Seler666 napisał:

Dostałem nietypową prośbę od siostry, by kupić dla niej słuchawki bezprzewodowe typu IEM do 600zł z jak największą ilością basu. Cała reszta się nie liczy, mają zabijać basem i tyle. Ktoś coś, bo ja pojęcia nie mam? :D

W piątek trafiły do mnie Status BTT-2X i po pierwszych odsłucham podejrzewam, że mogą się nadać, bo mocno trzęsą na dole, jak się dopasuje gumki. Ich wykres wygląda tak:

Status+Audio+BT+Transfer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Inszy napisał:

W piątek trafiły do mnie Status BTT-2X i po pierwszych odsłucham podejrzewam, że mogą się nadać, bo mocno trzęsą na dole, jak się dopasuje gumki. Ich wykres wygląda tak:

Status+Audio+BT+Transfer.png

 

Dzięki, wygląda, jakby miały się nadać. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 20:39, wfmsiekierka napisał:
W dniu 3.10.2019 o 10:12, Jot R napisał:
Rozglądam się za kabelkiem BT do Fiio FH5, co jest ciekawego obecnie dostępne? Zależy mnie przede wszystkim na dźwięku, raczej po cieplejszej stronie i fajnie jakby nie degradował sceny i separacji. Oczywiście im lepsze kodeki tym lepiej, ale bateria nie musi bić rekordów grania. Polecicie coś?

KZ APTX HD

 

Doszedł do mnie dzisiaj ten kabelek, ale ni chu... chu nie mogę go wcisnąć do słuchawek. Jest na to jakiś magiczny myk albo trzeba coś poprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Doszedł do mnie dzisiaj ten kabelek, ale ni chu... chu nie mogę go wcisnąć do słuchawek. Jest na to jakiś magiczny myk albo trzeba coś poprawiać?
Czytałem gdzieś że trzeba na siłę albo inne kombinacje(nie mam pojęcia czy chodziło o pilnik itd.)

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Dostałem nietypową prośbę od siostry, by kupić dla niej słuchawki bezprzewodowe typu IEM do 600zł z jak największą ilością basu. Cała reszta się nie liczy, mają zabijać basem i tyle. Ktoś coś, bo ja pojęcia nie mam?
Sabbat e12 ultra,posiadam i polecam,nakładkami można trochę zmienić sygnaturę,ale jakie byś nie założył to basu nie brakuje, no chyba że ma być słychać tylko bas to tak jak ktoś już napisał - kup jakieś za 20zł

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną ciekawą nowością może być AIAIAI TMA-2 HD Wireless. Zawsze interesowały mnie słuchawki z tej stajni ale nigdy nie miałem okazji ich posłuchać. Może ktoś się wypowie nt ich możliwości (ogólnie dotychczasowych modeli TMA-2). Cena około 1500-1600 PLN. Jest aptX, aptX- HD. Oryginalny headband wireless miał tylko SBC i AAC, także spoko upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem sobie coś takiego do słuchania wykładów etc rozmawiania przez tel. dlatego szukałem aby mikrofon jak najdalej wystawał.

Panel dotykowy, wyjmujesz z etui parują się, można używać osobno lub razem co go rozmów jest fajną sprawą, można ręcznie wyłączyć,

 

Z telefonem już całkiem dobrze działa, z tabletem jeszcze powalczę bo były problemy z połączeniem.

Do muzyki ujdą jak każde TWS ale do rozmów już polecam bo lepszych nie znalazłem z tych tanich.

Zobaczymy ile pogadam lub posłucham posłucham, deklarowany czas 1h ładowanie 7-8h praca.

Brakuje mi możliwości Vol+-, z wad instrukcja minimalna.

 

https://pl.aliexpress.com/item/32986648059.html

TOMKAS-Mini-TWS-Bluetooth-bezprzewodowe-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Czytałem gdzieś że trzeba na siłę albo inne kombinacje(nie mam pojęcia czy chodziło o pilnik itd.)

 

Podpiłowałem trochę pilniczkiem boczne wypustki na wtyku i na siłę wcisnąłem. Męczarnia była również z ich odpięciem.

Dźwiękowo całkiem ok, ale niestety z FH5 strasznie szumią co je dyskwalifikuje. Jakieś inne propozycje kabelka BT do FH5 z jak najlepsza SQ, ale żeby nie szumiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można już kupić słuchawki nauszne BT, powiedzmy do 800 zł z charakterystyką podobną do CAL!? Jeszcze jakby były wygodne, to byłoby wspaniale. Szukam takich typowo funowych słuchawek na miasto, dojazdy do pracy, ale im dalej w las, tym bardziej tracę nadzieję, że można coś takiego wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności