Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, zdzichon napisał:

Wpadłem na chwilę do salonu w przelocie. Trudno to nazwać odsłuchem, bo przeleciałem pare kawałków na szybko, ale miłości od pierwszego słuchania nie ma :) Jakiś taki kartonowy dźwięk, średnica suchawa (Lordzie, zepsułeś mnie tymi Oppo), bas lekko buczący. No ale to celuloza, a z pudełka wyjęte dopiero co. Wpadnę na weekend na dłużej to ich posłucham naprawdę.

 

Najgorsze jednak, że pałąk to kopiuj/wklej z fatalnego rozwiązania wirelessów czyli ogumowany kolisty pałąk. Fuuuj. Słuchałem 15 minut i już je czułem na górze czaszki, także Dali chyba nie dla mnie.

 

Trzeba jeszcze obczaić te nowe PXy i czekam na Fiio

Prosto z pudełka jest trochę kartonowo, jak się rozbujają już tego nie słychać.

Dudniącego basu ja tam nie słyszę.

Odnośnie pałąka zgoda, niestety go czuć, nie tak jak w Listenach ale daje się we znaki.

 

U mnie chyba nie zostaną.

 

Też muszę położyć łapy na nowych PXach 5 i 7, choć głównie 7 mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał:

Bose i Sony to bodaj jedyne firmy mające potwierdzone, żeby nie powiedzieć wieloletnie doświadczenie z ANC. Pozostali, obojętnie jak zacni na innych polach, w dziedzinie ANC są debiutantami i to widać (a w zasadzie słychać) :) 

Oj słychać. Narzekałem na ANC w XM3 dopóki nie posłuchałem konkurencji.

Konkurencja (nie licząc Bose) w porównaniu do Sony nie ma w ogóle ANC. Najnowsze soniacze potrafią zagłuszyć praktycznie w prawie całości suszarkę obok, a NAD dosłownie leciutko zniekształcić.

Jeśli w XM4 ANC zacznie zagłuszać głos ludzki i ogólnie wysokie tony to będzie potęga :)

Mimo, ze ANC w XM3 jest dobre względem konkurencji to słychać każdy położony obok mnie widelec czy inny wysoki dźwięk. Jest stłumiony, ale nadal słyszalny.

Mowa o włączonym ANC i włączonej muzyce relaksacyjnej na jakieś 5% ((pracuje w open space).

Przy NADach to słyszałem praktycznie wszystko co się obok mnie dzieje z włączonym ANC.

Różnica ANC jest kosmiczna, na korzyść Sony.

 

Oddałem NADy, wziąłem drugą sztukę. Jeszcze głośniejsze piszczenie 😐

 

Oddałem NADy także dlatego, bo:

- grają podobnie do XM3 w mojej muzyce. Ostatnie dni spędziłem na porównaniach NADów i XM3 i jakiejś rozsądnej różnicy muzyce której słucham nie jestem w stanie wyłapać.

Moim zdaniem jak się wyłączy DSEE, słucha po LDACu to nie są zamulone, średnica zdecydowanie jest wypchnięta do przodu względem stock.

Dalej bas czuć w płucach, ale mi to nie przeszkadza, bo w mojej muzyce bas to podstawa.

- są niewygodne. Mimo regulacji i tak XM3 są po prostu wygodniejsze. Bym powiedział nawet o klasę.

- aptx jakoś tak średnio działa.  W 1000XM3 programem BluetoothTweaker można zobaczyć, że słuchawki pracują w trybie LDAC albo aptx.

w NADach cały czas mi pokazywało SBC, nawet jak przestawiałem na aptx w opcjach dźwięku.

 

Dam sobie spokój na razie. Poczekam na XM4, ewentualnie na H910N.

Przydałby się LDAC 2 i BT5 (aby w obu standardach było 2000 kbps), bo te 990 kbps to często za mało i słuchawki mają zwiechę.

Zresztą tez kwestia zasięgu. Im dalej odchodzisz od źródła, tym LDAC bardziej schodzi z kbps. Więc zapas by się przydał.

 

 

 

Pierwsza mini recenzja Sony WH-H910N,

https://www.call-t.co.jp/tenchoblog/entry/032703.html

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Taki problem mam do rozwiązania.

 

Otóż mam już jakiś czas 1000XM3 i po pierwsze to zaczęły mnie trochę nudzić, a po drugie - gorsze - nie mogę ich za długo używać bez przerwy, bo mocno grzeją i pocą mi się uszy (co nie jest u mnie normalnym zjawiskiem). Soł szukam im zastępstwa. Używam ich w zasadzie tylko w biurze i głównego do takiego zastosowania szukam. Kilka uwag odnośnie XM3 i tego co mi się podoba:

- XM3 grają całkiem OK, aczkolwiek po moich ostatnich doświadczeniach...

- którymi są planary - mają za dużo basu. Dzisiaj przełączyłem się z trybu LDAC na tryb stabilny i trochę pokombinowałem z EQ i jest w miarę ok, ale jakoś nie ciepli mnie świadomość korzytstania z "gorszego" kodeka - osobiście jestem zwolennikiem słuchania synergicznego, bez ulepszaczy. Ale nie jest to must have.

- sprawiłem sobie Audeze Sine o których myślałem, że zastąpią mi Sony - i mołgy by to zrobić, bo grają po mojemu. Ale nie mogę się z nimi dogadać w kwestii dopasowania nauszników, oraz irytuje mnie ich ciśnieniowy "problem" z przetwornikami wypływający przy prawie każdym ruchu głową, więc chyba się z nimi nie dogadam (jeszcze na horyzoncie są hybrydowe pady od HM5 z syntetycznej skóry). A niestety zbyt wielu zamkniętych planarów na rynku i horyzoncie nie widać.

- konstrukcja wokółuszna.

- ANC jest opcją.

- mój aktualny END GAME to brzmienie z mojej sygnatury: Creative Aurvana Trio + Hifiman HE400i.

 

Przyglądam się nowym Sennheiserom i Bowers and Wilkins, obie propozycje (w przypadku BW bardziej podobają mi się PX5) wyglądają ciekawie, ale czy zagrają tak jak bym chciał? Może poszukać czegoś innego? A może olać całkiem BT (który na dobrą sprawę nie jest mi niezbędny) i wrócić do kabelków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7663]x X x[/mention] niniejszym rozwiązuję twój problem... po co Ci słuchawki bezprzewodowe w biurze, nie może być po prostu dap w kieszeni? i wtedy masz ocean możliwości
No napisałem o tym w ostatnim zdaniu.

I niestety ten ocean jest dość mały, bo w planarnym świecie mobilnych słuchawek zamkniętych, nie kosztujących majątek, to w zasadzie są tylko Sine :D

Poza tym ANC w moim biurze się przydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x X x mam bardzo podobnie do Ciebie :) z tą różnicą, że dla mnie ANC to mus (nie wyobrażam sobie juz latania bez sluchawek z ANC). Też uważam, że pady w XM3 są słabej jakości - o ile w kwestii ułożenia i ogólnego komfortu to dalej nie znalazłem nic wygodniejszego w tej klasie, tak no moment robią się mokre i grzeją... Próbowałem zamawiać zamienniki Dekoni, ale ostatecznie nie dotarły.

 

Napalałem się na te Dali, ale po ostatnich wrzutach tutaj zapał ostygł. Na HeadFi trwa obecnie hajp na PX7 - niby mocno poprawione pod względem komfortu, no i dźwiękowo mają być bliżej P7W niż PX. I jako alternatywę ciągle rozważam coś na kabelku + jakiś receiver w stylu ES100 do biura, i zostawienie XM3 do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego wyboru nie masz i to jeszcze takiego, który by spełnił twoje wymogi.

Możesz poczekać kilka dni na wrażenia z odsłuchu PXów - jutro powinny wlecieć PX5, a w sobotę PX7.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7663]x X x[/mention] mam bardzo podobnie do Ciebie z tą różnicą, że dla mnie ANC to mus (nie wyobrażam sobie juz latania bez sluchawek z ANC). Też uważam, że pady w XM3 są słabej jakości - o ile w kwestii ułożenia i ogólnego komfortu to dalej nie znalazłem nic wygodniejszego w tej klasie, tak no moment robią się mokre i grzeją... Próbowałem zamawiać zamienniki Dekoni, ale ostatecznie nie dotarły.
 
Napalałem się na te Dali, ale po ostatnich wrzutach tutaj zapał ostygł. Na HeadFi trwa obecnie hajp na PX7 - niby mocno poprawione pod względem komfortu, no i dźwiękowo mają być bliżej P7W niż PX. I jako alternatywę ciągle rozważam coś na kabelku + jakiś receiver w stylu ES100 do biura, i zostawienie XM3 do latania.
Ciekawe jak by się sprawdziły inne pady, z prawdziwej skóry, albo właśnie hybrydy. Aczkolwiek miałem kiedyś BO H4 i też mnie grzały w uszy, a tam skóra jak najbardziej prawdziwa, bo owcza. Może to biura wina :D Jeszcze VesperAudio robi customowe pady, ale trzeba by na zamówienie bo do tego modelu nie mają nic.
Wielkiego wyboru nie masz i to jeszcze takiego, który by spełnił twoje wymogi.

Możesz poczekać kilka dni na wrażenia z odsłuchu PXów - jutro powinny wlecieć PX5, a w sobotę PX7.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


To czekam niecierpliwie :) Cena PX5 bardzo atrakcyjna.

A Momentum 3 nikt jeszcze nie słuchał? A może Momentum 2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, x X x napisał:

No napisałem o tym w ostatnim zdaniu.

I niestety ten ocean jest dość mały, bo w planarnym świecie mobilnych słuchawek zamkniętych, nie kosztujących majątek, to w zasadzie są tylko Sine :D

Poza tym ANC w moim biurze się przydaje.

 

A jakie masz doświadczenie ze słuchawkami Audio Techniki? Np z serią A?

Przecież słuchawki bezprzowodowe z półki 1000-2000 brzmią koszmarnie słabo w porównaniu do przewodowych, więc jak miałbym używać ich kilka godzin to bym chyba oszalał. Ja swoich tykam tylko w przypadkach skrajnych jak samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że słuchawki BT z ANC dzielą się na dwie kategorie:

  1. znane, do doopy;
  2. nieznane, świetne, przy czym jak będą już znane, to też będą do doopy :D 

Ostatni wypust Dali idealnie wpisuje się w ten trend :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jakie masz doświadczenie ze słuchawkami Audio Techniki? Np z serią A?
Przecież słuchawki bezprzowodowe z półki 1000-2000 brzmią koszmarnie słabo w porównaniu do przewodowych, więc jak miałbym używać ich kilka godzin to bym chyba oszalał. Ja swoich tykam tylko w przypadkach skrajnych jak samolot
Kiedyś interesowały mnie SR50BT, ale w końcu ich nie kupiłem - kupiłem Sony :)

A co do tych różnic to ja nie widzę jakiejś drastycznej różnicy. Zresztą tutaj nie o to chodzi aby w pracy rozpływać się nad dźwiękiem. Gdyby o to chodziło i gdybym miał możliwość to był po prostu używał 400i ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, choć Listeny i SR50BT grają fajnie ale co z tego, skoro pierwsze niezbyt wygodne, drugie znowu mają kiepską izolację pasywną i praktycznie nieistniejące ANC.

Znowu, w przypadku io-6 dopłacasz 400 zł za ANC, które też jest prawie zerowe.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wpis pracownika Dali odnośnie pracy na baterii, dlaczego iO6 z ANC na off nie osiąga 60h.

 

Cytat

- On the IO-6 the ANC chip is also the amplifier and it almost uses the same energy regardless if ANC is ON or OFF. So Battery life of IO-6 is always around 30 hrs.

 

Co w teorii może także sprawić, że 4 i 6 mogą brzmieć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marek_m napisał:

Mam wrażenie, że słuchawki BT z ANC dzielą się na dwie kategorie:

  1. znane, do doopy;
  2. nieznane, świetne, przy czym jak będą już znane, to też będą do doopy :D 

Ostatni wypust Dali idealnie wpisuje się w ten trend :D 

 

Ja mam problem ze słuchawkami BT ANC taki, że właściwie wyparły z rynku wokółuszne mobilne. Takich w sumie szukałem, ale nie ma w czym wybierać. Potestuję jeszcze px7 i poczekam na te Fiio i jak nie to chyba trzeba się będzie jednak zaczaić na jakieś PM3 w dobrym stanie.

 

A słuchał ktoś może Master & Dynamic mw60/65?

 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, x X x napisał:

Ciekawe jak by się sprawdziły inne pady, z prawdziwej skóry, albo właśnie hybrydy. Aczkolwiek miałem kiedyś BO H4 i też mnie grzały w uszy, a tam skóra jak najbardziej prawdziwa, bo owcza. Może to biura wina :D Jeszcze VesperAudio robi customowe pady, ale trzeba by na zamówienie bo do tego modelu nie mają nic.To czekam niecierpliwie :) Cena PX5 bardzo atrakcyjna.

A Momentum 3 nikt jeszcze nie słuchał? A może Momentum 2?

No Dekoni ma tylko syntetyki - i pseudoskóre i pseudowelur. Miałem zamówione obie, ale coś tam przeciagali i w koncu olałem. Tym bardziej ze sporo opini, że obie o ile sąmniej potogenne :D to są też twardsze i mniej wygodne od oryginałów.

 

Momentum 2 olej. Tyle powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hesus666 napisał:
No Dekoni ma tylko syntetyki - i pseudoskóre i pseudowelur. Miałem zamówione obie, ale coś tam przeciagali i w koncu olałem. Tym bardziej ze sporo opini, że obie o ile sąmniej potogenne to są też twardsze i mniej wygodne od oryginałów.
 
Momentum 2 olej. Tyle powiem

No właśnie zauważyłem, że to syntetyczne pady za 200+ meh. To zostaje tylko Vesper.

Co do Sennheiserów, to pytanie jeszcze o PXC550 II. Pierwsza generację kiedyś słuchałem i były całkiem ok, ale coś mi w nich nie pasowało, chyba kwestie wygodny.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Beyerdynamic Lagoon?
Miałem przez chwilę, dźwięk ujdzie ale bez szału, natomiast wykonanie to jest tragedia, lichy plasticzek, takie jakieś "zabawkowe".

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, The Grand Wazoo napisał:

To ja polecam Panasonic RP-HD605N. Super wygodne i naprawdę dobrze grające. Qualcomm aptX, Qualcomm aptX HD a nawet LDAC. Szczególnie po LDAC grają rewelacyjnie. Jedynie co to tłumienie pasywne nie jest rewelacyjne. 

I bardzo "plasticzne" przy mnie w MM została jedna słuchawka w ręce. Dżwiękowo nie najgorzej i fajne ANC adaptacyjne, ale wykonanie to jak chińskie za 100-150 pln, plastik bardzo niskiego lotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. Plastik jak plastik. Mnie nic nie odpadło, a mam je jakiś czas. Może ktoś przed Tobą sprawdzał jak bardzo wytrzyma ten system 3D-ball :) 

 

Słuchałem wczoraj tych Dali IO6 i całkiem przyjemnie, miękko grające, a bez dynamiki, takie "powolne" i anemiczne. Za to tłumienie pasywne rewelacja, prawie nie do odróżnienia od ANC . Ale Panasonic dla mnie zjada je brzmieniowo. Pewnie Dali wymagają wygrzania, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak, z wszystkich słuchawek jakie miałem, tylko Listeny, SR50BT, P7W i NADy zrobiły na mnie wrażenie.

Gdyby tylko Focal wydał Listeny z inną konstrukcją, a ATH SR50BT z lepszym tłumieniem, to już bym dalej nie szukał, w zupełności by mi wystarczyły.

 

Odnośnie io-4/6, myślę że panowie z Dali podeszli dosyć zachowawczo, w końcu jest to ich debiut słuchawkowy.

Trochę szkoda ale co zrobić.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności