Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, blueme napisał:

 

gwoli ścisłości w układzie CSR8675 jest wbudowany DAC i AMP, jak w większości tego typu zintegrowanych chipów audio do zastosowań portable

Poprawka - brak zewnętrznego daca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

A co wypłaty wam nie wzrosły? 500+ trzeba jakoś zagospodarować 😜

pisane mobilnie
 

Nie wzrosły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 14:01, Caution napisał:
W dniu 12.10.2019 o 15:28, Luqart napisał:
NAD Viso HP70 ma w dużej części piosenek wokal przesunięty na prawo. To normalne, a może potrzebują wygrzania?
Szczególnie to słychać na twitchu, gdzie człowiek widać, że gada w środek mikrofonu, a głos dochodzi lekko z prawej strony.
 
W 1000XM3 jest idealnie na środku cały czas, czy to w piosenkach czy na strimach.
 
Byłem krytycznie nastawiony do ANC w 1000xm3, ale jak porównałem do HP70 to emoji1787.png
HP70 w ogóle nie ma ANC jeśli się porówna do 1000XM3.
Soniacze są w stanie praktycznie cały dźwięk suszarki obok wygłuszyć, a NADy tylko dosłownie leciutko stłumić.
 
Wygoda NADów to tez jakiś żart. Dół uszu boli dosyć mocno. 1000XM3 pod tym względem są o klasę lepsze.
 
Jestem dosyć mocno zmieszany. Super dźwięk, ale wygoda i ANC mocno kuleją. 
 
Co sądzicie o AKG N700NC? Znalazłem jedną krytyczną recenzję na temat dźwięku tych słuchawek, ale to na tabletowo.pl emoji3.png Raczej nie biorę jej na poważnie, szczególnie, że przejrzałem ich recenzję 1000xm3 gdzie wychwalają dźwięk pod niebiosa.

Czyli co, przetworniki nie są że sobą sparowane?

Zostawiłem je na dwa dni w szafie z odpalonym różowym szumem na loopie. Po tym zabiegu słuchawki się wyrównały. Więc to była wina niewygrzanego lewego przetwornika. Żadnej poprawy dźwięku nie zaobserwowałem tym wygrzaniem, ale przynajmniej scena jest na właściwym miejscu.

 

Nadal z lewej strony jest wyraźny szum. Za dnia ledwo słyszalne, ale w nocy dosyć mocno przeszkadza.

Udało mi się ustalić, że to szum od BT. Jak wyłączę moduł bluetooth (dac włączony, opcja dostępna przy podłączeniu słuchawek do komputera przez USB) to nie ma żadnego szumu.

 

 

 

Testuje 1000xm3 vs NAD HP70.

W 1000XM3 wystarczy wyłączyć DSEE HX i średnica jest wypychania do przodu, kosztem basu i wysokich.

Wiele recenzentów to podkreśla, że jak ktoś chce naturalności to trzeba to wyłączyć.

Dalej bas masywny, potężny. Ale imho da się przeżyć. Przynajmniej nie muli jak z włączonym DSEE.

 

Imho LDAC (przez Shanling m0, bo przez telefon jest dosyć mocno kastrowany do poniżej 600 kbps) +DSEE HX OFF + 1000xm3 gra już dosyć spoko.

 

Druga, lepsza opcja to equalizer. Da się na prawdę sensownie je poprawić korektorem. Tylko wtedy połączenie jest maksymalnie w SBC (a LDAC moim zdaniem daje wyraźną korzyść względem SBC czy APTX, nawet HD).

 

Dlatego to piszę? Bo denerwuje mnie pisk NADów z lewej strony. Nie wiem może mam mega uczulone uszy na takie piski elektroniki.

Po drugie wygoda. HP70 po prostu cisną czubki uszu, do tego stopnia, że zaczyna się ból po godzinie odsłuchu.

Jestem głupi. Właśnie odkryłem, ze słuchawki mają regulację boczną. Ustawiłem jak trzeba i nic nie ciśnie. 

Po trzecie ANC nawet nie ma podjazdu do Sony. Różnica jak dzień i noc. A ja narzekałem na ANC w Soniaczach :D

 

Jest jakaś sensowna konkurencja dla HP70? Chodzi o lepszą wygodę i brak pisków.

 

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "brak w magazynie" Cena IO6 to tochę ponad początkowy poziom BD Aventho Wireless.

Co będziecie chcieli testować ? Wersję 6 czy 4 ?

 

Pytanie do znawców - jakby chcieć oddać do 14 dni to zamawiać z dostawą kurierem/paczkomatem czy w salonie teź można odebrać ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lord Rayden napisał:

....czy w salonie teź można odebrać ?

 

Euro AGD nie uznaje zakupu, jako "na odległość" jeżeli odbierasz towar w sklepie, nawet jeżeli zamówiłeś przez neta.

 

Nie mam pewności czy to jest z godne z prawem, ale dla spokoju, zakup odpuściłem.

 

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "brak w magazynie" Cena IO6 to tochę ponad początkowy poziom BD Aventho Wireless. Co będziecie chcieli testować ? Wersję 6 czy 4 ?

 

Pytanie do znawców - jakby chcieć oddać do 14 dni to zamawiać z dostawą kurierem/paczkomatem czy w salonie teź można odebrać ?

 

Ja raczej io-6 i mam nadzieję, że będą warte tej ceny, bo mam już dosyć słuchawkowej żonglerki.  

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Ale "brak w magazynie" Cena IO6 to tochę ponad początkowy poziom BD Aventho Wireless.

 

 

Ech, rzeczywiście. Sprawdzałem na telefonie i było tak mikrą czcionką że nie zauważyłem.

 

Cytat

Co będziecie chcieli testować ? Wersję 6 czy 4 ?

 

Sprawdziłbym 6, ale pewnie w końcu skończę na 4. ANC to dla mnie magia odkąd  włączyłem je po raz pierwszy na słuchawkach dołączonych do Sony x 1050, ale przeszkadza mi to uczucie ciśnienia w uszach. Na dłuższą metę i tak bym pewnie nie używał

 

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Różną się tylko systemem redukcji hałasu, czy czymś jeszcze? 

 

Wg. wszelkich źródeł tylko tym, no i "czwórki" grają 60(!!!) godzin na ładowaniu zamiast i tak dobrych 30 na "szóstkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. U nich można o cenach zawsze porozmawiać. Na H6 dostałem u nich bardzo dobrą cenę. D7200 stargowałem mocno poniżej ceny półkowej, a te które kupiłem używane miały na paragonie jeszcze niższą ;)

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zdzichon napisał:

Czy ja wiem. U nich można o cenach zawsze porozmawiać. Na H6 dostałem u nich bardzo dobrą cenę. D7200 stargowałem mocno poniżej ceny półkowej, a te które kupiłem używane miały na paragonie jeszcze niższą ;)

Tak, ale najpierw trzeba by przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał:

 

Euro AGD nie uznaje zakupu, jako "na odległość" jeżeli odbierasz towar w sklepie, nawet jeżeli zamówiłeś przez neta.

 

Nie mam pewności czy to jest z godne z prawem, ale dla spokoju, zakup odpuściłem.

Tak było kiedyś, miałem z nimi problemów trochę ale Federacja Konsumentów im wyjaśniła sprawę, że nie ważne co napiszą w regulaminie, jeśli jest to niezgodne z prawem to tak jakby nie istniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_mJeżeli zakup był dokonany w internecie, ale odbiór w sklepie stacjonarnym, to żaden sklep nie ma obowiązku przyjąć zwrotu 14-to dniowego, ponieważ była możliwość sprawdzenia zakupionego towaru na miejscu. I w tym wypadku, jest to dobra wola sprzedawcy, czy przyjmie towar, czy też nie.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79052]marek_m[/mention]Jeżeli zakup był dokonany w internecie, ale odbiór w sklepie stacjonarnym, to żaden sklep nie ma obowiązku przyjąć zwrotu 14-to dniowego, ponieważ była możliwość sprawdzenia zakupionego towaru na miejscu. I w tym wypadku, jest to dobra wola sprzedawcy, czy przyjmie towar, czy też nie.
Nie. To nieprawda co piszesz.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Saracen napisał:

Nie. To nieprawda co piszesz.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Teoretycznie nie prawda a praktycznie prawda. W takim wypadku możliwość zwrotu to wyznacznik dobrego sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Tak robią . Zakup plus odbiór stacjonarnie na to im pozwala. Niektórzy to wykorzystują by nie było zwrotów, niektórzy zupełnie nie korzystają z tej furtki. Jak to u nas bywa - jak się da wydymać system to są tacy co skorzystają.
Tak samo jest z zakupem na firmę. Część sprzedawców od razu umywa ręce, część umożliwia zwroty bez względu na to czy firma czy konsument.



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Saracen napisał:

Nie. To nieprawda co piszesz.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Prawda, bo takie coś jest traktowane jako rezerwacja z odbiorem w sklepie a nie jako zamówienie internetowe. Robi tak np. RTV euro AGD ale i większość innych sklepów też. Zajrzyj w regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniając temat, wjechały do mnie ostatnio Edifier TWS1, kupione na aliexpress za 111 zł z kuponami. Grają spoko, jakościowo dźwiękowo jak doki do stówki, relaksacyjne granie z łagodną górą. Ale to, co jest w nich wybitne, to czas grania na jednym ładowaniu - wczoraj wyciągnąłem z nich 9 godzin grania. Wg mnie dobry deal

Edytowane przez Play
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, bo takie coś jest traktowane jako rezerwacja z odbiorem w sklepie a nie jako zamówienie internetowe. Robi tak np. RTV euro AGD ale i większość innych sklepów też. Zajrzyj w regulamin.
Sklep nie może sobie interpretować po swojemu. Jeśli zapłaciłeś przez intenet, to zawarłeś umowę na odległość.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności