Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

ja tak samo zauroczyłem się TWSami. akurat wybitnej jakości dźwięku na miasto mi nie trzeba, więc wysoko nie celuję, ale ten komfort + etui, które dodatkowo ładuje słuchawki są po prostu nieocenione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja TWSów używam jak jadę do pracy i czasem w pracy (wtedy kiedy mogę, robię coś sam na kompie - te chwile mam raczej rzadkie ostatnio). Albo na szybkie zakupy. Wygoda jest ekstra, choć czasem staje się problemem - co zrobić kiedy musisz zatrzymać muzykę i wyjąć choć jedną słuchawkę z ucha. Kablowe wiszą na szyi a totalnie bezprzewodowe ?

Co do jakości dźwięku - już nie jest źle ale nadal czekam na skończenie robienia klienta w ciula i produkcję TWSów w aptX HD i LDAC. Na zwrócenie uwagi nie tylko na fanów sportu i siłowni ale na audiofana, dla którego liczy się dźwięk i wygoda a nie tylko wygoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tws w zasadzie tylko w samolocie. Inaczej nie umiem się przekonać. Niby dobrze grają (beoplay e8) ale kurcze jakoś to nie to jeszcze.
Lubiłem też bardzo moje parrot zik3. Tyle że to nie były pchełki ale anc było rewelacja.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Ja TWSów używam jak jadę do pracy i czasem w pracy (wtedy kiedy mogę, robię coś sam na kompie - te chwile mam raczej rzadkie ostatnio). Albo na szybkie zakupy. Wygoda jest ekstra, choć czasem staje się problemem - co zrobić kiedy musisz zatrzymać muzykę i wyjąć choć jedną słuchawkę z ucha. Kablowe wiszą na szyi a totalnie bezprzewodowe ?

Co do jakości dźwięku - już nie jest źle ale nadal czekam na skończenie robienia klienta w ciula i produkcję TWSów w aptX HD i LDAC. Na zwrócenie uwagi nie tylko na fanów sportu i siłowni ale na audiofana, dla którego liczy się dźwięk i wygoda a nie tylko wygoda.

wyjmowanie z uszu , żeby kogoś usłyszeć, to jedyny ich problem jak dla mnie w TWS. dlatego czekam aż tańsze modele będą miały to co mają soniacze (i może jakieś inne też), że klikniesz/dotkniesz i nasłuchooje (ah ta cenzura) otoczenie zamiast grać muzykę.

Edytowane przez gregdezet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jeszcze wniosek z obecnego rynku TWS. Producenci zamiast rozwijać technologię i iść do przody, usiłują wyszarpać swój skrawek tortu wypuszczając modele z kodekami tylko sbc i aac (oczywiście nie wszyscy). Szufladkują TWSy jako słuchawki do joggingu i na siłownię . Sądzą, że audiofil/audiofan nie tknie takiego sprzętu. To chyba jednak błąd.

 

Szacunek dla DALI za pełne parametry słuchawek serii IO. W tym kodeki. No mogli LDAC dodać.

https://www.dali-speakers.com/compare/

 

U nas od 31.10.19 zapowiadają je salony Denon.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lord Rayden napisał:

Taki jeszcze wniosek z obecnego rynku TWS. Producenci zamiast rozwijać technologię i iść do przody, usiłują wyszarpać swój skrawek tortu wypuszczając modele z kodekami tylko sbc i aac (oczywiście nie wszyscy). Szufladkują TWSy jako słuchawki do joggingu i na siłownię . Sądzą, że audiofil/audiofan nie tknie takiego sprzętu. To chyba jednak błąd.

 

Szacunek dla DALI za pełne parametry słuchawek serii IO. W tym kodeki. No mogli LDAC dodać.

https://www.dali-speakers.com/compare/

 

U nas od 31.10.19 zapowiadają je salony Denon.

Nadal twierdzę, że wybieranie sprzętu przez pryzmat kodeków to powodowanie sobie problemów na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, każdy robi jak uważa. Dla mnie ważna jest i konstrukcjani kodek. W końcu np. W TV wolimy raczej HD niż SD . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lord Rayden napisał:

Wiesz, każdy robi jak uważa. Dla mnie ważna jest i konstrukcjani kodek. W końcu np. W TV wolimy raczej HD niż SD . 

Oczywiście masz rację. Nie chciałem żeby moje zdanie zabrzmiało ostatecznie krytycznie :). Ja też wolę jak jest APTX niż jak go nie ma niemniej jak produkt jest ciekawy a nie ma kodeka to nie skreślam go.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie przyszły Alpha & Delta Fit. Po pierwszych dwóch godzinach użytkowania powiem tak: kosztowały jakieś 116 złotych, grają jak doki za 60-80 zł, więc nienajgorszy biznes w przypadku TWS.

Małe i wygodne, choć będę musiał pokombinować z gumkami/piankami - oryginalne M są trochę za małe, L są za duże, a silikony od Dunu robią z nich basowe armaty.

Brzmienie takie, jakiego można było się spodziewać, czyli dość ciepło, z nastawieniem na bas (głównie średni, w stronę wyższego) oraz wokale. Góra raczej stonowana i trochę zbyt matowa jak na mój gust. Słychać też wyraźny spadek w subbasie, ale tu zdecydowanie można korygować to tipsami. Cholernie głośne, na Shanlingu M0 jedyne akceptowane dla mnie poziomy głośności, to od 1 (w domu), do 4 (na zewnątrz przy większym ruchu), więc jak kogoś kręci szybka utrata słuchu, to śmiało polecam ten model.

Obsługiwane kodeki? Producent nic o tym nie mówi, a w telefonie wiadomo, mogę sobie ustawić co chcę, a który naprawdę działa, to ciężko stwierdzić. Na przywitanie podpięły się przez SBC, zmieniłem na aptX, ale pewnie obsługują tylko AAC.

Świetnie trzymają sygnał. Zaczął się gubić przy 6 metrach, przez trzy ściany. Z baterią jeszcze nie wiem. AD chwali się, że będą grały 4-5 godzin, ale mi się wyłączyły właśnie po jakichś dwóch, gdy zaczynały od 70% naładowania (według telefonu). Biorąc poprawkę, jak bardzo "dokładne" są takie wskazania, zakładam, że działają bardziej 3-4 godzinki na jednym ładowaniu.

 

I taka ciekawostka, której w manualu nie ma: jednoczesne wciśnięcie przycisków na obu słuchawkach, zmienia utwór na następny. Dziwne, ale szybkie rozwiązanie (albo niedopracowanie).

 

Teraz czekam na TRN T200 i zobaczę czy coś z tego ciasta się upiecze ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresują, mają nawet LDHC https://www.gearbest.com/bluetooth-headphones/pp_3003834691545191.html?wid=2000001&lkid=10423669 

z kodem rabatowym D38FC185B2A1D000 5 dolców mniej

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dropie wynalazek :

BLUEWAVE GET WIRELESS DAC/AMP

MD_64181_20180717_043411.png?auto=format

WGhS14PpRRum2EONTp8V_361A3260.jpg?auto=f

 

L0uEJMpnSyuRDKHWO9OU_361A3217.jpg?auto=f

 

yrrRLMMsR5GYPak1Qpc7_361A3222.jpg?auto=f

IMPEDANCE ADAPTER

The Bluewave GET comes with a complimentary impedance adapter. This simple cable attachment is designed for sensitive IEMs, which the power of the GET can tend to overpower.  The adapter removes any background hiss when sensitive IEMs are paired with the amplifier. 

 

LYe8cZtiSFOIzV3u6QTC_adapter.jpg?auto=fo

 

uMe4bzthQyOTJmfq6ESA_361A3232.jpg?auto=f

 

zvtt3imuS1tzvDAOBmbO_361A3241.jpg?auto=f

 

Db5X2QQcyeKIPyu2bSjQ_361A3226.jpg?auto=f

 

sIgeRBxTeeeuotEyicUQ_361A3251.jpg?auto=f

 

8NCj2rrHR1y7wvlLiVwg_361A3238.jpg?auto=f

SPECS
  • Bluewave
  • Sampling rate: 44.1 kHz, 48 kHz
  • THD: 0.004%
  • Amplification: 125 mW in 32 ohms
  • Maximum headphone impedance: 600 ohms
  • Frequency response: 20–20,000 Hz +/- 0.2 dB
  • Wireless type: Bluetooth 5.0
  • Supported codecs: SBC, MP3, AAC (iOS)
  • Supports Enhanced Data Rate (EDR)
  • Wireless range: 32.8 ft (10 m); can be more with line of sight
  • Battery: Li-Po 200mAh
  • Play time: 10 hrs of continuous streaming
  • Charging time: Approx. 2 hrs for full charge
  • Micro-USB charging
  • Works while charging
  • Controls: Play, pause, call answer, call hang-up, FFWD, RWD
  • Volume control: ALPS analog potentiometer
  • RGB LED status indicator
  • ⅛ in (3.5 mm) gold-plated audio output jack
  • Integrated MEMS microphone with cVc noise canceling
  • Reversible clip
  • Dimensions: 2.25 x 1.25 x 0.5 in (57 x 32 x 12 mm)

Zdjęcia i specyfikacja z Dropa.

W specyfikacji jakiś dziwny kodek MP3. Na obudowie za to aptX HD. Ale czy jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ALTON napisał:

Mp3 literówka. Środek - nic ciekawego. CSR8675 + MAX97220. Brak daca. 

Czyli mp3 to aptX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD Viso HP70 ma w dużej części piosenek wokal przesunięty na prawo. To normalne, a może potrzebują wygrzania?
Szczególnie to słychać na twitchu, gdzie człowiek widać, że gada w środek mikrofonu, a głos dochodzi lekko z prawej strony.
 
W 1000XM3 jest idealnie na środku cały czas, czy to w piosenkach czy na strimach.
 
Byłem krytycznie nastawiony do ANC w 1000xm3, ale jak porównałem do HP70 to 
HP70 w ogóle nie ma ANC jeśli się porówna do 1000XM3.
Soniacze są w stanie praktycznie cały dźwięk suszarki obok wygłuszyć, a NADy tylko dosłownie leciutko stłumić.
 
Wygoda NADów to tez jakiś żart. Dół uszu boli dosyć mocno. 1000XM3 pod tym względem są o klasę lepsze.
 
Jestem dosyć mocno zmieszany. Super dźwięk, ale wygoda i ANC mocno kuleją. 
 
Co sądzicie o AKG N700NC? Znalazłem jedną krytyczną recenzję na temat dźwięku tych słuchawek, ale to na tabletowo.pl  Raczej nie biorę jej na poważnie, szczególnie, że przejrzałem ich recenzję 1000xm3 gdzie wychwalają dźwięk pod niebiosa.
Czyli co, przetworniki nie są że sobą sparowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag, z tymi NADami to jakaś ruletka. Sprawdziłem łącznie 3 egzemplarze - w pierwszym dosyć wyraźny szum/dźwięk elektroniki, drugi egzemplarz już wyraźnie lepszy, prawie niesłyszalna elektronika i dopiero trzeci egzemplarz jest praktycznie bezgłośny i ten u mnie zostanie.

 

Z innej mańki, testowałem chwilę Beyery Lagoon - dźwiękowo jest w miarę ok, lepiej niż Soniacze ale gorzej niż NADy. ANC całkiem dobre ale... wykonanie tych słuchawek to jakiś ponury żart, plastik fantastik, do tego jakiś taki lichy, jakby miały się za chwilę rozlecieć.

 

Teraz do sprawdzenia zostały jeszcze Dali io-6(drogie cholery) i Fiio EH3.

Edytowane przez Mihu83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej strony https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/26951-sluchawki-dali-io-4-io-6 io-4 1400 zł, io-6 1900 zł... Drogo jak jasna ch...  
Nom, troszku drogo - w salonie Denona mają być za 1790 zł(io-6).

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, może będzie można coś stargować. No i będę się musiał zastanowić czy potrzebuję ANC.

 

No i, może będą tego warte? :)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, Wirelessy otworzyły nowy rozdział cenowej eskalacji.

 

Dość zabawne, bo jeszcze niedawno jak ktoś miał słuchawki za 1k+ to patrzyli na niego jak wariata, a teraz to raczej standardowa cena i większość ludzi to łyka bez mrugnięcia okiem.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności