Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Nikt Ci nie każe z tym żyć. Żyć z tym muszą użytkownicy, którzy umyślnie decydują się na takie a nie inne słuchawki. Są takie modele, które mają PRAWIE czarne tło. Są takie, że ciężko na nich słuchać po cichu bo szumi i piszczy w tle. 

Chodziło mi o to, że zakłócenia w słuchawkach BT to nie jest normalna rzecz, parę modeli przerobiłem. Co do HP70. Słuchałem trzech par, jedna z nich była w 100% sprawna, żadnych zakłóceń. Więc to loteria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, all999 napisał:
7 minut temu, ALTON napisał:
Jasne. Nikt Ci nie każe z tym żyć. Żyć z tym muszą użytkownicy, którzy umyślnie decydują się na takie a nie inne słuchawki. Są takie modele, które mają PRAWIE czarne tło. Są takie, że ciężko na nich słuchać po cichu bo szumi i piszczy w tle. 

Chodziło mi o to, że zakłócenia w słuchawkach BT to nie jest normalna rzecz, parę modeli przerobiłem. Co do HP70. Słuchałem trzech par, jedną z nich była w 100% sprawna, żadnych zakłóceń. Więc to loteria.

To musiała być inna seria słuchawek z poprawioną jakąś wadą - np prowadzenie anteny BT. Jeżeli mamy sprzęt jednej serii to nie ma między nim różnic. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To musiała być inna seria słuchawek z poprawioną jakąś wadą - np prowadzenie anteny BT. Jeżeli mamy sprzęt jednej serii to nie ma między nim różnic. 


Ok, ja tego nie wiem, ale Ty najwyraźniej tak. Jeśli słuchawki BT szumią, brumią, czy bzyczą, to znaczy, że są walnięte. Być może już na etapie projektowania, ale jednak. I nie dajcie sobie wmówić, że technologia tak ma i to jest normalne.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:


 

 


Ok, ja tego nie wiem, ale Ty najwyraźniej tak. Jeśli słuchawki BT szumią, brumią, czy bzyczą, to znaczy, że są walnięte. Być może już na etapie projektowania, ale jednak. I nie dajcie sobie wmówić, że technologia tak ma i to jest normalne.

 

Miałem Definitive technology symphony 1, 1000xm1, 1000xm2, 1000xm3, H900N,  Focal listen wireless.

Wszystkie buczały. Jedne ciszej drugie głośniej. Oczywiśćie nie mówię o ANC, bo w trybie ANC każdy sprzęt buczy i to jest normalne.

 

 

Co do buczenia HP70 faktycznie buczą po lewej stronie. Jest to słabo słyszalne, trzeba się skupić na buczeniu lub w okolicy musi być idealnie cicho.

Buczały po prawej jak je ładowałem i jednocześnie słuchałem muzyki 🤣

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ALTON napisał:

Ale jak mówiłem przytrzymanie słuchawki palcem wskazującym a wciskanie przycisków kciukiem jest wygodne i nie sprawia problemu.

Ja tak robię i daję radę. Stosuję tylko Play/Pause,  Vol-/+ i odebranie połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, all999 napisał:


 

 


Ok, ja tego nie wiem, ale Ty najwyraźniej tak. Jeśli słuchawki BT szumią, brumią, czy bzyczą, to znaczy, że są walnięte. Być może już na etapie projektowania, ale jednak. I nie dajcie sobie wmówić, że technologia tak ma i to jest normalne.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Oczywiście, że takie bzyczenie, piszczenie i szumienie to wada projektowa i tu nie ma wątpliwości. W słuchawkach ma być czarne tło. Niestety ta "wada" jest powtarzalna w 95% słuchawek różnych producentów i różnych modeli i dlatego trzeba to przyjąć za normalny i nie odbiegający od ogółu efekt - do tego zmierzałem :)

Problemem słuchawek BT jest to, że tylko garść modeli i producentów robi to nie po najmniejszej linii oporów dając np dobrze zasilonego DAC'a za odbiornikiem BT. Szum, pisk i dźwięk transmisji BT w 95% przypadków pochodzi z toru audio samego układu BT. Przeważnie w takim układzie wykręca się gain na max możliwości bez przesterowania a za układem daje się wzmacniacz o delikatnie ujemnym wzmocnieniu.

 

Idealnie byłoby np wtedy, kiedy aplikowano by do słuchawek elektornikę podobną np do dongli BT jak FiiO BTR3 albo Redsone ES100. Pomimo że prosta to dobrze zaaplikowana. Nie wiem niestety czemu w słuchawkach się tego praktycznie nigdy nie stosuje. 

 

Słuchawki BT:

Podstawowe (brane z układu BT) zasilanie - Odbiornik BT - Wzmacniacz - przetworniki

 

Dongle BT

Zewnętrzne (nie związane z układem BT - te mają bardzo często nawet tor zasilania w sobie) zasilanie - Odbiornik BT - DAC - Wzmacniacz - Przetworniki

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia BT w słuchawkach dopiero raczkuje - porównując do kablowej :) 

 

Postęp w bateriach też jest ogromny, ale to również bardziej początek niż koniec drogi.

 

Innymi słowy, już jest nieźle, a będzie dużo lepiej :) 

____________

 

Z innej beczki, DALI IO-6 (ANC) oraz IO-:) 

head-fi.org

 

960x0.jpg

960x0 (1).jpg

 

960x0 (3).jpg

 

960x0 (2).jpg

 

Trochę "hełmofon" :( 

960x0 (4).jpg

 

Specifications:

  • Headphone style: Closed back circumaural (over ear)
  • Full Range Driver: 50mm free edge paper fiber cone
  • Connection inputs: Bluetooth (wireless), 3.5mm Mini Jack stereo, USB-C 
  • Bluetooth version: 5.0
  • Audio codecs: SBC, AAC, aptX, aptX HD
  • Functions: Power ON/OFF, Bluetooth Pair/ Release, Volume up/down, Play/pause/skip track, Take call, ANC mode (ON/Transparency/Off) 
  • Noise reduction: Active Noise Cancelation (ANC)
  • Hands-free calls and voice assist: Clear Voice Communication (CVC)
  • Battery life: up to 30 hours
  • Accessories included: USB-C cable, 3.5mm stereo cable, flight adaptor, travel case 
  • Finishes: Iron Black or Caramel White 
  • Replaceable earpads: Yes
  • Weight: 325g
  • Compact storage: One-way foldable
  • Frequency Range (+/-3dB) [Hz]: 10Hz-20kHz
  • Max SPL [dBA] BT/ USB full scale: 100 dBA 
  • Analogue Input sensitivity for 94dB spl @ 500Hz: 200 mV rms /175 mV rms passive/active
  • Impedance (Passive mode): 25 Ohm

 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i Klipsch dołączył do hype'u na TWS właśnie zaczynają sprzedaż https://www.amazon.de/Klipsch-1067567-T5-True-Wireless-Schwarz/dp/B07QXLQT34/ref=sr_1_3?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Klipsch+T5&qid=1570793871&sr=8-3

71+mcLe-NuL._SL1500_.jpg

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprobuj jeszcze. Tuleja jest bardzo krótka ale tu myk nie polega na tym żeby je wciskać mocno do kanału. Wsadzasz lekko prawa słuchawkę tak żeby dosyć pewnie siedzia a potem przekręcasz przeciwnie do wskazówek zegara i cyk, zaskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprobuj jeszcze. Tuleja jest bardzo krótka ale tu myk nie polega na tym żeby je wciskać mocno do kanału. Wsadzasz lekko prawa słuchawkę tak żeby dosyć pewnie siedzia a potem przekręcasz przeciwnie do wskazówek zegara i cyk, zaskakuje.
No właśnie zwykle nie zaskakuje, a jak już zaskoczy, to nie gra dobrze :/
Sprawdziłem wszystko co mam i poległem.

A potem wyjąłem wiązkę kabli i starych, chińskich iemów. Na razie odpuszczam true wireless, bo pod czapkę mi to wystarczy :)a5f5073470bf89933b89a540e49fe06e.jpg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:
3 godziny temu, ALTON napisał:
U mnie nie było żadnych problemów. Gumki M jak zassało to na amen emoji4.png

Nic z tego nie będzie u mnie. Oddam za 300 + szip, albo po weekendzie je zwracam.

Oj to niespodziewana porażka bo przecież @all999 bierze na klatę nie takie iemy. A ja, który ma kłopoty z dokami, po pewnej ilości prób , obecnie pcham je w uszy spokojnie. Tipsy stokowe M. Dobra izolacja. Do basu się chyba przyzwyczaiłem bo już go tyle co na początku nie słyszę.

Dla Ciebie może Lypertek Tevi ? Mają zwykłe tulejki i można z tipsami eksperymentować.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD Viso HP70 ma w dużej części piosenek wokal przesunięty na prawo. To normalne, a może potrzebują wygrzania?

Szczególnie to słychać na twitchu, gdzie człowiek widać, że gada w środek mikrofonu, a głos dochodzi lekko z prawej strony.

 

W 1000XM3 jest idealnie na środku cały czas, czy to w piosenkach czy na strimach.

 

Byłem krytycznie nastawiony do ANC w 1000xm3, ale jak porównałem do HP70 to 🤣

HP70 w ogóle nie ma ANC jeśli się porówna do 1000XM3.

Soniacze są w stanie praktycznie cały dźwięk suszarki obok wygłuszyć, a NADy tylko dosłownie leciutko stłumić.

 

Wygoda NADów to tez jakiś żart. Dół uszu boli dosyć mocno. 1000XM3 pod tym względem są o klasę lepsze.

 

Jestem dosyć mocno zmieszany. Super dźwięk, ale wygoda i ANC mocno kuleją. 

 

Co sądzicie o AKG N700NC? Znalazłem jedną krytyczną recenzję na temat dźwięku tych słuchawek, ale to na tabletowo.pl 😀 Raczej nie biorę jej na poważnie, szczególnie, że przejrzałem ich recenzję 1000xm3 gdzie wychwalają dźwięk pod niebiosa.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrSheep napisał:

https://www.scarbir.com/tws/shanling-mtw100-review

 

Tu scarbir bardzo chwali :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chwalę, bo to fajnie grające TWSy, bez przesadnie napompowanego basu. 

Z sealem nie mam problemu, izolacja też całkiem, całkiem.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 19:09, all999 napisał:

No właśnie zwykle nie zaskakuje, a jak już zaskoczy, to nie gra dobrze 😕
Sprawdziłem wszystko co mam i poległem.

A potem wyjąłem wiązkę kabli i starych, chińskich iemów. Na razie odpuszczam true wireless, bo pod czapkę mi to wystarczy :)

 

Jestem tego samego zdania - dobre/przyzwoite doki z 2pin/mmcx do tego kabelek BT i niech się schowają wszystkie TWSy :):D;)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jestem tego samego zdania - dobre/przyzwoite doki z 2pin/mmcx do tego kabelek BT i niech się schowają wszystkie TWSy
też tak myślałem dopóki nie kupilem tws, brak kabla to jednak świetna sprawa najlepiej mieć jedne kablowe analogi i jedne tws, na różne potrzeby i różne sytuacje. ja bt z kablem juz na pewno nie kupię, czekam na dalszy rozwój tws.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregdezet nie no docelowo, to bardzo wdzięczny wynalazek, ale na razie jesteśmy jakby w fazie intensywnej ewolucji ;)

czy ktoś próbował tych? zobaczcie jakie one mają opinie 206 i top 5 gwiazdek 😮

https://www.amazon.de/EarFun-Bluetooth-Kopfhörer-Wasserdicht-integriertem-Schwarz/dp/B07R5MKX3K/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem dopóki nie kupilem tws, brak kabla to jednak świetna sprawa najlepiej mieć jedne kablowe analogi i jedne tws, na różne potrzeby i różne sytuacje. ja bt z kablem juz na pewno nie kupię, czekam na dalszy rozwój tws.
Dobrze powiedziane, nie da się porównać komfortu słuchawek bluetooth z kablem vs tws(zawsze mi ten kabel jednak przeszkadzał)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności