Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, SlawekR napisał:

Zaznaczam, to mój prywatny, subiektywny, ranking. Uprasza się więc o brak polemiki :)

 

Nie polemizując, dodam jedynie, że IMHO rynek TWS dopiero się rozwija. W najbliższych miesiącach będzie wysyp nowych konstrukcji, tak więc moja rada - nie pakuj dużej kasy w dzisiejsze konstrukcje, bo za niedługo będą lepsze :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Metrowy napisał:

Jakie doki TWS polecacie? Przeglądam od dłuższego czasu ten temat i w zasadzie każde słuchawki wywołują sprzeczne opinie. Przy premierze Soniaczy mocno się na nie nastawiałem, bo przydałyby mi się do biura ale ostatecznie zrezygnowałem. Profil dźwięku jaki by mnie interesował to coś w rejonach Aune E1 i ATH R70x (wiadomo że na dokach ciężko o takie granie, ale chodzi o porównanie). Chciałbym relatywnie sensowny czas na baterii, fajny byłby ANC ale jeśli i bez tego dobrze izolują to wystarczy. Budżetu sobie nie ustalam więc dowolnie. 

Do znudzenia - spróbuj Creative outlier Air. Dla wielu to będzie złoty środek w temacie słuchawek TWS. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ALTON napisał:

Do znudzenia - spróbuj Creative outlier Air. Dla wielu to będzie złoty środek w temacie słuchawek TWS. 

Ja bym dodał jeszcze Lyperte Tevi.

Grają przyzwoicie i naprawdę mają długą pracę na jednym łagowaniu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

 

Nie polemizując, dodam jedynie, że IMHO rynek TWS dopiero się rozwija. W najbliższych miesiącach będzie wysyp nowych konstrukcji, tak więc moja rada - nie pakuj dużej kasy w dzisiejsze konstrukcje, bo za niedługo będą lepsze :) 

 

 

 

Trudno zaprzeczyć, rynek się rozwija, konstrukcji w sumie już  jest dużo, część mocno egzotyczna. Z całą pewnością można założyć, że takie rankingi będą zmieniać się dynamicznie. Przy czym spora część słuchawek, jak sądzę, będzie bazować na tych samych konstrukcjach, a różnić się będą brandem i detalami wizualnymi, futerałami itp. W szczególności te mniej znane firmy tak będą robić. Mam wrażenie, że wspomniane przeze mnie Sudio Tolv, to przedstawiciel takiego właśnie "gatunku". Jest to jakiś OEM pod brandem skandynawskiej firmy. Podobnie było z poprzednim modelem Sudio Niva. Przy czym oba modele dzieli wiele, a łączy mało, więc mogę przypuszczać że to przebrandowane OEMy znacząco różnych producentów.

Podobnej sytuacji można się spodziewać na rynku w innych firmach, szczególnie o wymyślnych nazwach, o rodowodzie z Chin, przy których można sobie język połamać :)

Oczywiście nie dotyczy to największych marek, pokroju Sony, Bose, bo te raczej bazują na swoich rozwiązaniach. A propos Sony, tych najnowszych nie słuchałem, więc się nie wypowiem, ale poprzednie średnio przypadły mi do gustu. One mają specyficzne brzmienie, które albo się lubi, albo nie. Ja jestem w tej drugiej grupie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gregdezet napisał:

czy w tych creativach naprawdę tak ciężko chodzą przyciski? jakieś porównanie np z redmi airdots jeżeli chodzi o ten aspekt? emoji14.png

Tak, przyciski są sztywne i twarde. Nie ma praktycznie możliwości wciśnięcia bez przytrzymania słuchawki drugim palcem. Bez przytrzymania wciśniemy sobie słuchawkę do mózgu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, tego się obawiałem po recenzjach w necie. to chyba jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed ich zakupem default_sad.png mogliby wypuścić jakiś poprawiony model.
Ja kupiłem z tego powodu Sabbat e12 ultra, ponoć przyciski bardzo czułe i jest funkcja zgłaśniania muzyki. Czekam na dostawę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gregdezet napisał:

kurde, tego się obawiałem po recenzjach w necie. to chyba jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed ich zakupem :( mogliby wypuścić jakiś poprawiony model.

Ale jak mówiłem przytrzymanie słuchawki palcem wskazującym a wciskanie przycisków kciukiem jest wygodne i nie sprawia problemu. Prawdę mówiąc jest to mnie zawodne rozwiązanie niż np panel dotykowy w sony wf1000xm3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to testuję sobie KEFy, muszą chwilę pograć ale pierwsze wrażenia w odniesieniu do NADów są takie:

 

- NAD Viso HP70 - lepsze tłumienie pasywne i ANC

- NAD Viso HP70 - bardziej naturalny, pełniejszy dźwięk. KEFy są chudsze, w wielu gatunkach brakuje punchu. Wokale też mają mniejszą masę, są trochę nosowe.

- wygoda - tak na szybko, NADy wypadają lepiej ale KEFy też są ok. Zobaczymy jak przy dłuższym odsłuchu.

- wygląd - KEFy wypadają lepiej jako opcja low profile, w NADach będziemy się rzucać w oczy.

 

W tej chwili NADy wydają się być lepszym wyborem, przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu. Sprawdzą się jako bardzo dobre allroundery.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ALTON napisał:

Jesteś w stanie porównać te nady do focali listen wireless?

Trochę inna szkoła grania, Focale mają twardszy, punktowy bas i bardziej bezpośrednią, błyszczącą ale nie ostrą górę.

NADy to bezpieczniejsze granie, łagodniejsze, co nie znaczy że zamulone, co to to nie.

 

Zarówno Focale, jak i NADy stawiają raczej na sub bas, jednak w HP70 jest on okrąglejszy.

 

Jeżeli chodzi o Focale w wersji Wireless, to odniosłem wrażenie, że po BT grają odrobinę bardziej podkreślonym basem i błyszczącą górą.

 

Powiedziałbym, że NADy są równiejsze, gdzie Focale idą w stronę jaśniejszego grania.

 

W każdym razie, jedne i drugie są warte uwagi.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch godzinach odsłuchu i porównywania do 1000XM3, jestem w szoku jak HP70 grają
Są w tej samej cenie co Soniacze, a różnica miedzy nimi w jakości dźwięku jest kosmiczna.
Hehe, no raczej. Soniacze grają jak słuchawki za 100 zł.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihu83 napisał:

Napisz do Supportu Sony, zobaczymy co oni na to.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

U ciebie też z prawej słuchawki dochodzi odgłos elektroniki w HP70? Trochę mnie to irytuje.

 

Co ciekawe z HP70 działają podczas ładowania :D 1000XM3 nie.

 

Ogólnie zdziwił mnie bas w HP70. Spodziewałem się grania na poziomie wspomnianych Focali (dla mnie nie ma tam prawie basu w nich), a tutaj basik jest na prawdę w porządku, ba potrafi mocniej przygrzmocić jak trzeba niż w 1000xm3 które są basowe.

 

Stary Trance pięknie brzmi na HP70 (szczególnie z tym trybem poszerzenia sceny).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie też z prawej słuchawki dochodzi odgłos elektroniki w HP70? Trochę mnie to irytuje.
 
Co ciekawe z HP70 działają podczas ładowania  1000XM3 nie.
 
Ogólnie zdziwił mnie bas w HP70. Spodziewałem się grania na poziomie wspomnianych Focali (dla mnie nie ma tam prawie basu w nich), a tutaj basik jest na prawdę w porządku, ba potrafi mocniej przygrzmocić jak trzeba niż w 1000xm3 które są basowe.
 
Stary Trance pięknie brzmi na HP70 (szczególnie z tym trybem poszerzenia sceny).
 
 
W dwóch parach miałem zakłócenia, ale chyba w lewej słuchawce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Luqart napisał:

U ciebie też z prawej słuchawki dochodzi odgłos elektroniki w HP70? Trochę mnie to irytuje.

 

Co ciekawe z HP70 działają podczas ładowania :D 1000XM3 nie.

 

Ogólnie zdziwił mnie bas w HP70. Spodziewałem się grania na poziomie wspomnianych Focali (dla mnie nie ma tam prawie basu w nich), a tutaj basik jest na prawdę w porządku, ba potrafi mocniej przygrzmocić jak trzeba niż w 1000xm3 które są basowe.

 

Stary Trance pięknie brzmi na HP70 (szczególnie z tym trybem poszerzenia sceny).

 

 

Odgłosy elektroniki to normalka w słuchawkach BT. Jedne mają to opanowane lepiej inne gorzej. Trzeba z tym żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, all999 napisał:

No nie, to nie jest normalne i ja z tym żyć nie zamierzam :)

Jasne. Nikt Ci nie każe z tym żyć. Żyć z tym muszą użytkownicy, którzy umyślnie decydują się na takie a nie inne słuchawki. Są takie modele, które mają PRAWIE czarne tło. Są takie, że ciężko na nich słuchać po cichu bo szumi i piszczy w tle. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności