Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, x X x napisał:
3 minuty temu, Karmazynowy napisał:
Przecież jest aptxHD i BT 5.0.

aptxHD to nie LDAC albo HWA.

 

LDAC to kodek Sony, który poza Sony to chyba niewiele sluchawek ma bo jest płatny... a HWA to pierwsze słyszę - jakieś słuchawki go mają? Jakis tel. to obsługuje w ogóle?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
LDAC to kodek Sony, który poza Sony to chyba niewiele sluchawek ma bo jest płatny... a HWA to pierwsze słyszę - jakieś słuchawki go mają? Jakis tel. to obsługuje w ogóle?
Jeszcze jest jakiś kolejny kodek w drodze co obsługiwać ma 192 kHz. I co myślisz, że takiego Dali nie stać na to, aby zapłacić (jeżeli faktycznie muszą) za licencję kodeka? Jak dla mnie te słuchawki to kopia B&O, wyglądają podobnie, mają podobną funkcjonalność.

A HWA to chyba wytwór związany z Huaweiem, open source.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x X x napisał:

Jeszcze jest jakiś kolejny kodek w drodze co obsługiwać ma 192 kHz. I co myślisz, że takiego Dali nie stać na to, aby zapłacić (jeżeli faktycznie muszą) za licencję kodeka? Jak dla mnie te słuchawki to kopia B&O, wyglądają podobnie, mają podobną funkcjonalność.

A HWA to chyba wytwór związany z Huaweiem, open source.

 

Nie wiem, nie mam pojęcia ile kosztuje licencja LDACa. Myślę, że nie chodzi tu tylko o pieniądze, taki Bose, czyli największy konkurent Sony też nie ma LDACa bo pewnie nie chcą wspierać rozwijania prywatnego, zamkniętego oprogramowania na którym w dodatku łapy trzyma konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem, nie mam pojęcia ile kosztuje licencja LDACa. Myślę, że nie chodzi tu tylko o pieniądze, taki Bose, czyli największy konkurent Sony też nie ma LDACa bo pewnie nie chcą wspierać rozwijania prywatnego, zamkniętego oprogramowania na którym w dodatku łapy trzyma konkurencja.
Z tego co widzę w Androidzie LDAC jest zaimplementowany jako open sourcowy dodatek, możliwe też, że podobnie jest w słuchawkach. Nie wiem, więc nie ma co debatować, aczkolwiek szkoda, że większość producentów pomija ten kodek na rzecz qualcomma, w większości przypadków w jego podstawowej wersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, x X x napisał:
6 minut temu, Karmazynowy napisał:
 
Nie wiem, nie mam pojęcia ile kosztuje licencja LDACa. Myślę, że nie chodzi tu tylko o pieniądze, taki Bose, czyli największy konkurent Sony też nie ma LDACa bo pewnie nie chcą wspierać rozwijania prywatnego, zamkniętego oprogramowania na którym w dodatku łapy trzyma konkurencja.

Z tego co widzę w Androidzie LDAC jest zaimplementowany jako open sourcowy dodatek, możliwe też, że podobnie jest w słuchawkach. Nie wiem, więc nie ma co debatować, aczkolwiek szkoda, że większość producentów pomija ten kodek na rzecz qualcomma, w większości przypadków w jego podstawowej wersji.

 

Nadawanie LDAC jest bezpłatne, dlatego telefony go wspierają - tak, żebys sluchawki Sony mogl podlaczyc do jak największej ilosci urządzeń... Jednak LDAC w słuchawkach jako odbiornik na to jest już płatna licencja. Może nawet prowizja od każdej sprzedanej sztuki, tego nie wie nikt jak umowy są skonstruowane. Rozumiem decyzję biznesową nie stosowania LDACa w słuchawkach, szkoda, że na takich decyzjach tracimy my - konsumenci, bo to, że LDAC to najlepszy obecnie kodek nie ulega wątpliwości.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nadawanie LDAC jest bezpłatne, dlatego telefony go wspierają. Jednak LDAC w słuchawkach jako odbiornik na to jest już płatna licencja. Może nawet prowizja od każdej sprzedanej sztuki, tego nie wie nikt jak umowy są skonstruowane. Rozumiem decyzję biznesową nie stosowania LDACa w słuchawkach, szkoda, że na takich decyzjach tracimy my - konsumenci, bo to, że LDAC to najlepszy obecnie kodek nie ulega wątpliwości.
O znalazłem, UAT w Hiby W5 - 24bit/192kHz/1.2Mbps. Kosmos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x X x napisał:
2 minuty temu, Karmazynowy napisał:
 
Nadawanie LDAC jest bezpłatne, dlatego telefony go wspierają. Jednak LDAC w słuchawkach jako odbiornik na to jest już płatna licencja. Może nawet prowizja od każdej sprzedanej sztuki, tego nie wie nikt jak umowy są skonstruowane. Rozumiem decyzję biznesową nie stosowania LDACa w słuchawkach, szkoda, że na takich decyzjach tracimy my - konsumenci, bo to, że LDAC to najlepszy obecnie kodek nie ulega wątpliwości.

O znalazłem, UAT w Hiby W5 - 24bit/192kHz/1.2Mbps. Kosmos.

Tylko UAT stosuje na razie tylko Hiby. HWA to inaczej LDHC porównywalny z LDAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... trzeba posłuchać tych Dali - kolumny mają zacne, więc może i słuchawki mają zacne.

Kodeki, kodekami, ale to nie one ostatecznie grają - nie oczekuję cudów (jednak co kabel to kabel), ale dobrych słuchawek, ja się ciesze że Dali wprowadza do oferty słuchawki - zawsze to większa konkurencja i wybór. Może na AudioShow w Warszawie już będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się te Dali i tak samo cieszę się, że jest kolejna opcja. W kwestii LDAC - fajnie jak jest, ale osobiscie nie jestem w stanie jakichś wielkich różnic w stosunku do takiego AAC wyłapać...  Zwłaszcza, jeśli źródłem są platformy streamingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominają H6 czy H7. Ciekawe jak z izolacją.

 

Słuchał ktoś może Amiron Wireless ?

 

No i kupiłem w promocji Creative. Na siłownię się nie wybieram ale posłucham mobilnie. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2019 o 20:43, marek_m napisał:

...W poniedziałek /wtorek jestem w delegacji - przetestują w samolocie.

 

Ok, słuchawki przetestowane :)

Do brzmienia / wygody / szybkości parowania / itd. nie mam zastrzeżeń (mając na uwadze cenę ok. 200 PLN), ale

fakt, że nie mogą być połączone równocześnie z dwoma urządzeniami (np. telefon i notebook) to dla mnie powód aby je zdyskwalifikować (podobnie jak wszystkie Senki).

Przydadzą się na spacerze / w ogrodzie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  No to może dzis wskoczą Creativy i zobaczymy z czym się je TW.

 

No to są !

Całkiem fajne te Creativy. Trochę je wygrzewam, trochę słucham. 

Spostrzeżenia :

- trudno dobrać inne tipsy niż stokowe. Recenzentka z dobreprogramy jakieś dobrała ale nie napisała jakie.

Edit : w komentarzach znalazłem : :Nakładki to Comply Wireless (chyba?), specjalnie dla takich konstrukcji."

https://sonusmobile.pl/product-pol-496-Pianki-Comply-Truly-Wireless-Pro-czarne-3-pary-rozmiar-M.html

- są jednak duże. Ale wchodzą w ucho. Zwykle mam problemy z dokami. Te są duże ale jakoś wchodzą i trzymają się. 

- trzeba podobnie jak już miałem w jednym przypadku , zmieniać kodek w opcjach programisty z AAC na aptX. Słychać zmianę. Nie daje się zmienić na aptX HD czy LDAC, nie ma wtedy pauzy, muzyka gra nadal.

- bas jest spory. Tak jak piszą Koledzy. Jest jednak czysty, nie zmulony, dobrej jakości. Nie włazi na inne pasma. Wysokie są łagodne. Zbyt basowe nagrania mogą zmęczyć (w domu). Na dworze dopiero spróbuję. W aucie stwierdziłem, że izolują dość mocno. Na tipsach z zestawu.

 

Granie jest prawidłowe , zaskakująco dobrej jakości. Faktycznie sporo zależy od tego jak je umieścimy w uchu. Można ograniczyć lekko bas. Na razie nie mogę ich porównać z innymi True Wireless. Kojarzą mi się dźwiękowo ze zwykłymi kablowymi Aune E1.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lord Rayden napisał:

fajne te Creativy.

Mam jakieś 50h grania na tych creativach już. Powiem szczerze że kupiłem je żeby przerobić aune e1 na true wireless ...ale. Ale te Creativy się kapitalnie sprawdzają że nie chcę nic w nich zmieniać. Ciemniejsze strojenie świetnie sprawdza sie na dworze, w pracy na hali czy na siłowni. Jedynym (dla mnie) mankamentem jest obszerny bas - jak wracam do domu i zakładam Sunrady lub 400i to mi trochę niebasowo :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, espe0 napisał:

Mam jakieś 50h grania na tych creativach już. Powiem szczerze że kupiłem je żeby przerobić aune e1 na true wireless ...ale. Ale te Creativy się kapitalnie sprawdzają że nie chcę nic w nich zmieniać. Ciemniejsze strojenie świetnie sprawdza sie na dworze, w pracy na hali czy na siłowni. Jedynym (dla mnie) mankamentem jest obszerny bas - jak wracam do domu i zakładam Sunrady lub 400i to mi trochę niebasowo :P

Może za głęboko je wciskasz? Ja się nauczyłem je nosić po tygodniu. Od szczelności zależy ilość basu. Ale fakt, jest podbity.

 

Ja próbowałem dziesiątki różnych tipsów i niektóre inne się sprawdzają ale zawsze zostaje ten sam problem - jak założysz normalne tipsy to nie schowasz ich potem do etui, a ściągać i zakładac co chwilę mi się nie chce.

 

Btw, ile minęło od premiery B&W PX? Jak dla mnie to jest przyznanie się do klapy PX-ow:

 

https://www.innerfidelity.com/content/bowers-wilkins-launch-p-series-wireless-headphones-px7-flagship

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

za głęboko

U mnie to strefa najbliższego sealu - czyli blisko wejścia do kanału słuchowego. Jak mi się zdarza wcisnąć któryś z nieprzemyślanych przycisków to się głębiej wciskają - wtedy jest faktycznie grubszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie. A recenzentka na dobrych programach narzekała na za małą ilość basu na stokowych tipsach. Wymieniła je na Comply Trurly Wireless.

 

Może kupię te pianki choć tanie nie są. No chyba że trzech właścicieli Creative się skrzyknie i każdy weżmie po jednej parze. Wyjdzie po 20 zł na głowę plus wysyłki.

 

Wspomniano tu Aune E1. Jakoś skojarzyły mi się przy słuchaniu Creative Air. 

 

Ciekawe czy doczekamy "audiofilskich" True Wireless w cenie np. Andromed z LDAC ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lord Rayden napisał:

Ciekawe czy doczekamy "audiofilskich" True Wireless w cenie np. Andromed z LDAC ...

Jak mam je podłączone to w telefonie mi pisze AptX TWS - czyli LDAC musiałby się przepoczwarzyć w LDAC TWS.

...a po telefonach sony które miałem grubo ładnych kilka lat stwierdzam: Japończycy mają na to duuużo czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może dostępne "chomąto" dla IEMów z odpinanym kablem (2pin) o sensownej jakości dźwięku? Coś z aptX, o LDAC nawet nie marzę :D. Znalazłem jedynie TRN BT20s ale mają mieszane opinie. Kabelek BT od KZ też raczej tyłka nie urywa. 

1562689360-3ed3222a6e228090ed40cae9ee1efb11.jpg

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ HD całkiem przyzwoity, wiele droższych słabiej gra a o aptX HD to nawet nie myśl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Damix napisał:

Jest może dostępne "chomąto" dla IEMów z odpinanym kablem (2pin) o sensownej jakości dźwięku? Coś z aptX, o LDAC nawet nie marzę :D. Znalazłem jedynie TRN BT20s ale mają mieszane opinie. Kabelek BT od KZ też raczej tyłka nie urywa. 

Jest przecież https://www.fostexinternational.com/docs/products/TM2.shtml

 

A z chomątów Sony z LDAC:

https://www.sony-asia.com/electronics/featured-headphones/muc-m2bt1#product_details_default

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

KZ HD całkiem przyzwoity, wiele droższych słabiej gra a o aptX HD to nawet nie myśl 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, espe0 napisał:

O tych sony to już jakiś czas temu słyszałem ale mieszane ma opinie + cena mocno przesadzona. 

Shure też widzę własnie, że wypuściło odświeżoną wersję z BT 5.0 i nawet aptX HD ale znowu jakiś dodatkowy "wisiorek" co psuje samą ideę. 

https://www.amazon.com/gp/product/B07HYMWSGY

Te Fostexy ciekawe ale sprzedawane jako słuchawki i cena też leci w kosmos. 

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności