Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, blueme napisał:

Ukazał się już  w sprzedaży kabel KZ Bluetooth 5.0 HD z gniazdami MMCX

Tutaj jest w oficjalnym sklepie KZ za 95 zł ale można poszukać jeszcze tańsze oferty

https://www.aliexpress.com/item/33016635535.html

Szczerze 2 moduły od KZ testowałem i tego szajsu za 15zł nie kupię nawet... TRN BT20S działa rewelacyjnie, prawie na całym mieszkaniu 60mkw zasięg gdy telefon leży w pokoju a idę do innego pomieszczenia natomiast przy obydwu KZ to nawet 1m nie było i rwało masakrycznie...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rayfe

U mnie jest OK (lepiej niż na kablu FiiO), ale było faktycznie źle na tańszym telefonie ze średniej półki, flagowe smartfony maja zdecydowanie lepszej jakości komponenty

Z jakim smartfonem używasz?

Możesz mieć też wadliwe sztuki pechowo...

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kupiłem MPOW TWS (49,90 EUR na flash sale Amazon.de).

Jeżeli okażą się OK, sprzedam wszystkie China IEM'y i będę cierpliwie czekać na Black Friday - mój deadline na zakup "porządnych" słuchawek z ANC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ALTON napisał:

Czy ktoś używa i może napisać dwa - trzy słowa o Samsung Galaxy Buds?

https://www.google.com/amp/s/komorkomania.pl/36908,samsung-galaxy-buds-test-recenzja-opinia%3famp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poużywałem trochę tych 1More Stylish i wyrobiłem sobie już jako taką opinię. Po pierwsze co zwróciło moją uwagę poza dźwiękiem to wygoda. Niektórzy mogą ją docenić ponieważ na tipsach z zestawu słuchawek praktycznie nie czuje się w uchu. Są bardzo lekkie, tipsy mięciutkie a haczyki które mają zaczepić się w środku ucha nie powodują żadnego dyskomfortu. Naprawdę ledwo je czuć. Jak można się domyślić cierpi na tym izolacja, słuchawki bardzo słabo wygłuszają otoczenie. Nawet po użyciu innych tipsów izolacja jest bardzo mała. Przez te dwie cechy miałem wrażenie, że w uszach mam nie słuchawki dokanałowe a pchełki, z ciut lepszą niż zwykle izolacją. Jeżeli sluchaliście pchełek to wiecie, że niskie tony w takich słuchawkach są bardzo słabe. Na szczęście lub nieszczęście przy 1More Stylish nie ma takiego problemu. Bas jest i to dość mocny oraz dobry jakościowo, szczególnie subbas. Zdecydowanie lepszy niż w Tranya T3, gdzie jest on zbyt mało zróżnicowany i przesadzony. Koleją rzeczą która rzuca się w uszy, jest scena, zaskakująco szeroka i napowietrzona. Słuchawki nie kują w uszy wysokimi tonami a potrafią zaprezentować nam dość dużo szczegółów. Jedyny aspekt dźwięku, który mi się nie podobał to wokale. Zarówno damskie jak i męskie sprawiają wrażenie jakby były niedostatecznie czyste i lekko przykryte. Co do barw poszczególnych instrumentów wolałbym się nie udzielać bo nie jestem w tej kwestii ekspertem. Dla mnie ich brzmienie nie jest jakieś bardzo dobre ale na miasto myślę, że są wystarczające. Problemem jest jednak izolacja i jeżeli na mieście będą przepuszczać zbyt dużo hałasu to pomimo całkiem niezłego jak na TWS dźwięku wyladują w komisie :/.

15682304020363786374394209934440.thumb.jpg.fa4eca71f394adeee140705c6b91ca2b.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanie czy jest możliwość dokupienia jakiegoś zamiennika ładowarki PHIATON BOLT BT 700? Kolega z pracy kupił w mp3store 2 tygodnie temu i posiał gdzieś ładowarkę :D

Może ktoś wie czy pasuje jakaś inna?

https://mp3store.pl/article/4118-phiaton-bolt-bt-700-czarne.8808323006202.2019490723230150159.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio zrobiło jakąś podmarkę Jade Audio. W jej ramach wypuszcza słuchawki EW1 True Wireless.

"EW1 True Wireless HiFi Earbuds TWS Bluetooth V5.0 Headphones in-Ear with aptX/AAC/SBC Support(Clear Calls with Noise Cancelling, Smart Touch, IPX5,21 Hours Playtime)"

41YfXNQsHZL._AC_SY400_.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekamy na Fiio EH3.

Na rosyjskiej stronie było sporo fotek. 

Zastanawiam się jednak czy na żywo nie będą takie "plastik-fantastik" jak produkty Sony.

g5zbeug0961.jpg

g5zbew9fkw1.jpg

W dniu 6.09.2019 o 08:48, ALTON napisał:

Wyskoczę z innym tematem - CREATIVE OUTLIER AIR.

@ALTON czy po kilku dniach używania nie zmieniasz zdania ?

Brałeś z xkom ? Masz wersję sports ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 09:35, Lord Rayden napisał:

 

@ALTON czy po kilku dniach używania nie zmieniasz zdania ?

Brałeś z xkom ?

Brałem w X-kom. Mogę tylko powiedzieć, że te słuchawki mnie całkowicie kupiły. Grają bardzo dobrze, są bardzo wygodne. Bateria i zasięg rewelacja. Jedyna wada jakiej doszukałem się na siłę to przyciski na słuchawkach. Działają bardzo dobrze i sprawnie ale są twarde. Nie da się ich wcisnąć nie przytrzymując słuchawki drugim palcem. 

 

Sumarycznie gryzłem się z myślami, czy nie wskoczyć w Sony WF1000XM3 bo apetyt rośnie błyskawicznie. Miałem okazję posłuchać na nich dwa dni i wnioski są takie - dźwięk jest dość twardy i lekko kartonowy na dole. Ogólnie to brzmienie postawione na środku Góra jest specyficzna, ostra ale nie jest mocno wybita. Dół gra w zakresie ok 80-90Hz. Potrafi kopnąć, ciężej mu zamruczeć. Zasięg jest.. OK. Niemniej prosty test z telefonem w tylnej kieszeni, lekkim przykryciem słuchawki dłonią i zasięgu nie ma. ANC działa bardzo dobrze. Komunikaty głosowe są milusie i takie tam. Ludzie skarżą się na za niski poziom głośności - słuchawki w wersji 1.2.3 grają głośno. Skali nie brakuje. Creative są o umownie 1 stopień głośniejsze. Aplikacja na telefon jest rozbudowana, ale w sumie nie ma w niej nic ciekawego. Korektor/EQ działa sprawnie i wyraźnie. Ogólnie to fajne słuchawki ale nie w swoim przedziale cenowym. 

 

Porównanie dźwiękowe do 3 razy tańszych Creative outlier wypada tak, że creative grają moim zdaniem lepiej pod wieloma względami. Oferują cieplejszy i mimo wszystko pełniejszy dźwięk z ciut mniejszą ilością detali na najwyższej górze. Pasywnie izolacja w Air jest lepsza niż w WF1000XM3. Na ten moment nie miałbym żadnych wątpliwości co wybrać. 

Edytowane przez ALTON
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden

Przede wszystkim cieszy mnie w tych FiiO szeroki pałąk, bo to co najbardziej mnie dosłownie uwiera w głowę w nausznych to te nikomfortowo i nieergonomicznie zaprojektowane wąskie pałąki, które wpijają się w czaszkę powodując pieczenie i ból po 30-40 minutach

Ale wiele osób pewnie będzie narzekało na małe muszle nie mieszczące uszu. Sennheiser z Momentumami miał od początku bardzo duże parcie konsumentów na powiększanie muszli, w efekcie teraz w wersji 3 jest jeszcze większa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieli, ale Sennheiser w końcu odświeżył portfolio wireless: Momentum Wireless 3 oraz PXC 550-II:

 

https://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/26844-sluchawki-sennheiser-pxc-550-ii-wireless

 

https://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/26843-trzecia-generacja-sluchawek-sennheiser-momentum

 

Nie szukałem dogłębniej, ale z tego co widziałem to można liczyć co najwyżej na aptX-LL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem Lypertek Tevi.

I pierwsze wrażenia dźwiękowe są bardzo pozytywne :)

Bałem się, że będzie za dużo basu albo że będą szumieć a jest naprawdę ok (choć lekki szum jest)

Wada- trochę duże

i hmm u mnie korzystają z Codeca AAC mimo iż telefon obsługuje Aptx.

Jakieś pomysły? (próbowalem wymusić z poziomu ustawień programisty)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Lypertek nie ma certyfikacji żeby mieć aptx. Nie ma o niej wzmianki www.aptx.com
Hmm ok, ale chyba tam nie są najaktualniejsze informacje.
Ale może też być że lypertek kłamie ;)

https://www.lypertek.com/tevi

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności