Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hammerh34d napisał:

Po trzecie, ze 100% baterii zleciało do zera w 3h z włączonym anc. To jakiś żart.

Nie żart, tylko fizyka - nie ma gdzie tam upchnąć większej baterii.

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zwracać. Dam im szansę. Może po kilku ładowaniach im się poukłada.
Podobnie z kwestią softu - automatyczne przełączanie na profil fotelowy w samolocie to ewidentnie błąd oprogramowania, może kolejna aktualizacja w czymś pomoże.
Jeszcze jedna rzecz: od czasu do czasu dźwięk się rwie, też nie wiem czemu. Głównie na deezerze, głównie na Fear Inoculum, ale na innych efektorach bt się nie tnie; widziałem, że niektórzy ludzie skarżą się na to, ale większość nie - zobaczymy za pare dni.
Dziś znowu będę testować je w samolocie, dam znać ile wytrzymały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następca bardzo fajnych 900n

 

https://www.sony.co.uk/electronics/headband-headphones/wh-h910n

 

 

Na pewno wezmę je na test jak się pojawia.

 

Driver 25 mm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie, mam pytanie - czy istnieje jakiś adapter pod usb do pc który nadawałby bluetooth na słuchawki najlepiej w technologii 5.0? Żeby zastąpić nim dac usb, czy polować na coś pokroju fiio btr5 lub shanling up4?

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rayfe napisał:

Witam w temacie, mam pytanie - czy istnieje jakiś adapter pod usb do pc który nadawałby bluetooth na słuchawki najlepiej w technologii 5.0? Żeby zastąpić nim dac usb, czy polować na coś pokroju fiio btr5 lub shanling up4?

Cóś takiego

 https://pl.aliexpress.com/item/32974509963.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6a114656M9dyIv&algo_pvid=e775ec33-af22-4e60-9f8f-61ccad8e640d&algo_expid=e775ec33-af22-4e60-9f8f-61ccad8e640d-1&btsid=120cd865-7c38-4a4c-9c8d-b68a8dde1972&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał:

Ale tu nie ma wejścia USB 😕 Chciałem to pod USB podpinać i mieć z głowy zasilanie, aby działało jak USB DAC dla słuchawek BT ;) Czyli na wzór Fiio BTR ale uproszczone... Używam modułów TRN BT20S, obecnie z telefonem ale i z PC bym chciał spróbować ich używać bo nie słucham ostatnio na spokojnie więc nie zagłębiam się w wysoką jakość...

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczę z innym tematem - CREATIVE OUTLIER AIR. Spróbowałem tego typu słuchawek pomimo sceptycznego podejścia i zaskoczyłem się bardzo pozytywnie. 

Dźwięk - bardzo poprawny. Bez oblewania się miodem.. grają jak przewodowe słuchawki. Nie ma cyfrowego nalotu. Lekko napompowany dół, ładna gładka średnica i miękka góra. Duża przestrzeń. Podczas ciszy żadnych śmieci w torze audio - czarne tło, całkowita cisza. Super.

Wykonanie - bez żadnych zastrzeżeń.

Wygoda - Słuchawki są moim zdaniem bardzo wygodne i komfortowe. Tulejka jest tak profilowana, że trzymają się w zasadzie samym kanałem słuchowym. Szczelność/seal jest bardzo duży. Słuchawki praktycznie odcinają otoczenie całkowicie. Trzeba uważać, żeby nie przesadzić z wpychaniem ich do ucha bo można z nich zrobić niezły stoper/korek do ucha.

Parowanie - słuchawki paruje się intuicyjnie i bez problemów. Można sparować albo lewą słuchawkę albo prawą - najlepiej tą, która jest bliżej źródła. Po sparowaniu jednej ze słuchawek druga paruje się automatycznie z tą, która pełni funkcję master. Można się zaskoczyć ponieważ komunikaty głosowe słychać tylko w słuchawce master. Jakość połączenia jest bardzo dobra - lepsza niż w niejednych dokach BT.

Ładowanie - nic zaskakującego. Od ładowania jest pudełeczko na słuchawki. Słuchawki trzymają się wnętrza magnetycznie. Jedna ze słuchawek zawsze ładuje się odrobinę dłużej. Ta, która aktualnie pełni funkcję master. Jest to uzależnione od tego, że owa słuchawka w danej chwili pełni rolę odbiornika i nadajnika BT.

 

Co w środku - W środku mamy dwie baterie po 60mAh. Antena BT jest wbudowana w świecące ringi na tyle słuchawki - czyli bardzo duże anteny. Za dźwięk i BT odpowiada chip QUALCOMM QCC3020 - jest to praktycznie najwyższy model z tej serii wyposażony w najwięcej bajerów.

 

EDIT: Znalazłem recenzje, gdzie zarzuca się tym słuchawkom bardzo dużą latencję nawet pomimo APTX i że nie nadają się do oglądania filmów. Moje dwudniowe doświadczenie pozawala zauważyć, że JEDEN RAZ przy podłączeniu z laptopem faktycznie było opóźnienie z pół sekundy które udało się wyeliminować dopiero po zresetowaniu laptopa. W każdym innym wypadku zarówno laptop jak i telefon nie generują żadnych odczuwalnych opóźnień. 

Edytowane przez ALTON
  • Like 2
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by je porównać z Lypertek Tevi.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/creative-outlier-air-recenzja-opinia-test.html

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2019 o 14:39, MrSheep napisał:

 

obiście nie widzę sensu inwestowania wielkich kwot w doki true wireless,

 

Pełna zgoda

A propos, nokia proponuje na IFA swoje wrlsy w całkiem atrakcyjnej cenie

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/ifa-2019-prawdziwie-bezprzewodowe-sluchawki-nokia-power-earbuds

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_m napisał:

Bateria robi wrażenie :) 

________________

 

Momentum 3

 

_______________

Rynek słuchawek TWS przyspiesza :)

 

Jabra Elite 75T TWS

Szkoda że wygoda się nie zmieniła, bo pod tym względem Momentumy leżały. W przypadku wersji przewodowej kuleje również izolacja.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie zainteresowany tym, co siedzi w SONY WF-1000MK3. 

http://www.fonow.com/view/235586.html

 

Widać, że sony postawiło na wysoką półkę pod względem doboru elektroniki. Sercem jest zaawansowany i wypchany bajerami układ ARM MEDIATEK MT2811. Ogólne wykonanie wygląda bardzo dobrze.

Ps. Zachorowałem na nie.. Ahh. Creativy Outlier wzbudziły apetyt. 

 

Jako ciekawostka - Sennheiser Momentum True Wireless oparte są o układy CSR8670 które same w sobie nie są wogóle przewidziane do pracy w systemie TWS. Muszą być wspierane zewnętrznym "prockiem" zajmującym się odbiorem i kodowaniem dźwięku. Dość przekombinowane rozwiązanie. 

Edytowane przez ALTON
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marek_m napisał:

Bateria robi wrażenie :) 

________________

 

Momentum 3

 

 

 

Fajna recenzja, niestety pokazuje ona, że Sennheiser umoczył trochę Momentum 3

5 godz gorsza bateria od poprzednika? nadal brak LDAC? brak istotnej poprawy wygody pałąka?

Jedyne co tu przemawia za zakupem to aptXLL żeby nie było lagów z wideo no i większe nausznice dla kogoś kto naprawdę ma ogromne uszy

Z innych recenzji wynika że w stosunku do M2 AEBT podbili głównie bas, reszta pewnie ten sam przetwornik i brzmienie

Ale tak samo jak M2 brzmią też dla mnie lepiej od 1000XM2 tak samo zapewnie M3 od XM3

Także warto mieć obie te słuchawki, Sony do samolotu a Sennki do everyday use, gdzie zazwyczaj słucha się ok. godziny jednym ciągiem, no bo normalnie człowiek ma co innego do roboty niż słuchanie muzyki :P

Pocieszające jest to, że teraz po premierze M3 powinny pojawić się wyprzedaże M2 AEBT... np. 650 zł za M2 vs 1700 za M3 to w tym wypadku byłby  prawdziwy steal

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności