Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie z Senkami    

 

 

 

Abstrahując od innych kwestii, bo Momentum się grzeją, ani z Sony, ani z Sennkami nie mam synchronizacji z video, a Pan tu po raz kolejny mówi, że nie ma z tym problemu. Sprawdzałem z dwoma telefonami - P30 i V30 i na obu nie da się oglądać filmów.

 

Co robię źle?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

Abstrahując od innych kwestii, bo Momentum się grzeją, ani z Sony, ani z Sennkami nie mam synchronizacji z video, a Pan tu po raz kolejny mówi, że nie ma z tym problemu. Sprawdzałem z dwoma telefonami - P30 i V30 i na obu nie da się oglądać filmów.

 

Co robię źle?

A masz w V30 ustawiony priorytet w BT audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro AGD nie uznaje kupna słuchawek (czegokolwiek w zasadzie) jako zakupu "na odległość" jeżeli odbiera się towar we wskazanym przez siebie sklepie, nawet jeżeli zamówienie złożyło się przez neta 😧

 

Tak więc zamówienie anulowałem i teraz się zastanawiam co dalej, bo szczerze mówiąc nie wszystko w tych Soniakach mi się podoba 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro AGD nie uznaje kupna słuchawek (czegokolwiek w zasadzie) jako zakupu "na odległość" jeżeli odbiera się towar we wskazanym przez siebie sklepie, nawet jeżeli zamówienie złożyło się przez neta 
 
Tak więc zamówienie anulowałem i teraz się zastanawiam co dalej, bo szczerze mówiąc nie wszystko w tych Soniakach mi się podoba 
A co Ci się nie podoba w Soniakach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nie można ich sparować równocześnie z kilkoma urządzeniami;
  • Ubogie kodeki;
  • Brak IPX;
  • Niska jakość rozmów telefonicznych;
  • Cena (mając powyższe na uwadze)

Mam wrażenie, że rewolucja TWE dopiero przed nami. Może warto się trochę wstrzymać 🙄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał:
  • Nie można ich sparować równocześnie z kilkoma urządzeniami;
  • Ubogie kodeki;
  • Brak IPX;
  • Niska jakość rozmów telefonicznych;
  • Cena (mając powyższe na uwadze)
Mam wrażenie, że rewolucja TWE dopiero przed nami. Może warto się trochę wstrzymać 
 

No tak, do ideału sporo brakuje, ale ta gałąź audio na pewno będzie się szybko rozwijała.


Co do Momentum. Pograły kilka godzin i już coś konkretnego mogę powiedzieć. Bas przytłacza, całe to pasmo jest wyraźnie podbite i midbas potrafi zmęczyć i zająć część średnicy. Średnica nie jest wycofana, ale przykryta jest delikatnym kocem i koc ten właściwie leży aż do wyższej góry, która to znowu jest uwypuklona. Sprawia to dziwne i nienaturalne wrażenie. Scena jest przeciętna, holografia niezła. Nie jest to moje granie, nawet na ruchliwej ulicy basu jest dla mnie za duzo. Dla większości uszu ergonomia będzie bardzo dobra, dla mnie są trochę za duże.

Sony to zupełnie inne granie. To w skrócie strojenie Harmana, czyli subbas, stosunkowo mniej średniego i wyższego basu, płaska, dość jasna średnica i lekko wyeksponowana, rozciągnięta góra. To zdecydowanie szersza i głębsza scena, wyraźnie lepsza holografia, ta jest bardzo dobra, nawet jeśli weźmiemy iemy na kablu w podobnej cenie.

Ogólna rozdzielczość również po stronie Sony, mimo teoretycznie słabszego kodeka. Okazuje się znów, że ważniejsza jest implementacja.

Bateria w Sony kosmos, w Sennkach mogłem śledzić jak bateria znika. Sony będą ogólnie bezpieczniejszym wyborem, no i tańszym.

Domyślam się, że Sennki znajdują swoich amatorów, być może też nieco się wygrzeją, a może jeszcze spróbuję jakichś tipsów. Jednak na dziś Sony u mnie zmiotły Sennki. Pograją jeszcze same, ale po weekendzie wracają do sklepu.

 


c2f88010297a31d5b40f720cd467c63d.jpg4265c32b16c74c3fe371c09edd0b887c.jpg687fd2bf200fc19d5e068605e81da0ab.jpg54abb9d6e0c6f583936c868a7354b5a7.jpg

 

 

3 godziny temu, Jaro54 napisał:
A masz w V30 ustawiony priorytet w BT audio?

 

Gdzie to?

Edytowane przez all999
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7231]all999[/mention] jakieś większe zmiany w Senkach po wygrzaniu?

Niestety nie mam czasu dobrze ich wygrzać i nie sądzę żeby różnice były na tyle duże, żebym zmienił swoją ocenę, we wtorek wracają do sklepu. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: wybieram między scenkami pxc550 a soniakami  wh1000x3. Senki trochę znam miałem na krótko pożyczone. Idę na kilka tyg do szpitala wiec NC jest potrzebny, ale jak z jakością dźwięku ? Źródłem będzie smartfon zamiennie z ibasso dx220. 

Edytowane przez squonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szpitala wziąłbym dokanałowe, np. Sony WF-1000XM3.

  • Łatwiej schować do "mikro szufladki" przy łóżku;
  • Nie przeszkadzają kiedy leżysz;
  • Nie rzucają się w oczy (nauszne są wielkie, a na tle białej pościeli jeszcze większe) :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doki biorę tez (polarisy 2) ale czasem  w dzień ciężko wyrobić bo inni oglądają np tv prawomyślna . Znam temat szpitala, pare razy mialem wątpliwa przyjemność, miałem poprzednio pożyczone pxc ale teraz myśle nad zakupem sensie lub sony.

Edytowane przez squonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, squonk napisał:

Doki biorę tez (polarisy 2) ale czasem  w dzień ciężko wyrobić bo inni oglądają np tv prawomyślna . Znam temat szpitala, pare razy mialem wątpliwa przyjemność, miałem poprzednio pożyczone pxc ale teraz myśle nad zakupem sensie lub sony.

Ale te wyżej przytoczone to doki BT z ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Was pomęczę - natrafiłem jeszcze w podobnym pułapie cenowym na słuchawki NAD HP70, recenzje b.dobre mają. NADa znam tylko ze wzmacniaczy - o słuchawkach nic nie wiem. 
 
Czy zawracać sobie nimi głowę czy brać soniaczki ?
Iść do sklepu i posłuchać NAD. Miałem je i uważam, że to ogólnie brzmieniowo półka wyżej niż Sony, a bas jest z trzy klasy lepszy.
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Próbował ktoś 

Xiaomi Redmi AirDots TWSEJ04LS ?

 

Tak, właśnie je testuje.

 

Swoją funkcję spełniają bardzo dobrze. Wygodne, przyzwoita izolacja, niezły zasięg. Brzmienie rozrywkowe z podkreślonym basem, niemęczące, do aktywności fizycznej czy spacerów po mieście w zupełności wystarczające. Osobiście nie widzę sensu inwestowania wielkich kwot w doki true wireless, a za swoją cenę AirDotsy są znakomite.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności