Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Nie, ale rankingu globalnej sprzedaży owszem. Innymi słowy, czegoś na poparcie tezy.

Dyskutujemy chyba o własnych opiniach i odczuciach... Jesli bierzemy pod uwagę globalną sprzedaż to się okaże zaraz ze Airpodsy czy inne Beatsy są najlepszymi słuchawkami :)

 

Branżowo natomiast większość recenzji stawiała przecież QC35 i XM3 jako najlepsze tzw all-roundery w tej kategorii, z lekkim wskazaniem na sony za lepsze ANC.

Edytowane przez hesus666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hammerh34d napisał:

Dla mnie Bose to kwintesencja V-ki, takiej donrze zrobionej, ale jednak. Boję się Sony w takim razie...

 

Bose to przede wszystkim kwintesencja źle zrealizowanych wysokich tonów. V-ki też. Przynajmniej QC35. Mają dużo bardziej "bluetoothowy" , sztuczny charakter niż Soniacze. 
Sony to klasa wyżej jeśli chodzi o dźwięk. To już są przyzwoicie brzmiące słuchawki brzmiące jak słuchawki, a nie jak "słuchawki bluetooth". Nawet jakaś separacja i jakaś scena się w nich pojawia.   I wcale nie są jakoś przesadnie basowe czy strasznie V-kowe. Ot, bardzo bezpieczne, mainstreamowe, miłe i trochę miśkowate brzmienie. Basu jest tam sporo, ale do zaakceptowania. Z tym że cena absurdalna. Moje uwagi odnoszą się do X3 i qc35 II

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :)
Ja nie posiadam żadnych bosiaków z anc, ale używam sounsportów wireless i używałem soundtrue. W warunkach w jakich ich używam nie skupiam się przesadnie na szczegółach brzmienia, ale moim zdaniem tragedii nie ma - owszem, jest Vka i trudno mówić o jakiejś wybitnej scenie, ale bez przesady, to nie boli - do słuchania w czasie spaceru po mieście czy biegania jest ok.
Problem w tym, że nie posłucham sony przed zakupem. Ale chyba zaryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hammerh34d napisał:

....Problem w tym, że nie posłucham sony przed zakupem. Ale chyba zaryzykuję.

 

Zaryzykuj i opisz wrażenia :)

 

Kupując przez neta w Euro AGD dostajesz 200 PLN cash-back na kartę  (do wykorzystania przy innych zakupach) i masz możliwość zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na hiszpańskim Amazonie kupicie dziś Sony WF1000X za 90,67€ (ok. 391 zł) z VAT i wysyłką do Polski. Bezprzewodowe słuchawki z systemem redukcji hałasów. "

Za antyweb.pl

 

https://www.amazon.es/dp/B074X537N8?tag=zeropln02-21

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

Preorder :)ca9d1a24a342bb19e092653a0a20df7a.jpg

 

Sony fanboy detected. 😉

 

Daj znać jak się sprawują i czy da się tego słuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Sony fanboy detected.

 

Daj znać jak się sprawują i czy da się tego słuchać.

 

Sony robi to dobrze. Bardzo krótko, bo na chwilę tylko odpaliłem. W robocie jeszcze jestem. Bardzo lekkie i wygodne, właściwie instalujesz i zapominasz. Jak to u Sony wszystko fajnie przemyślane, włączają się dopiero po włożeniu do ucha, wyłączają po wyjęciu. Kejs/ładowarka mały i lekki. Dużo basu, ale na razie mam wrażenie że zdecydowanie lepszy niż w ich nausznikach. Jest i szeroko i głęboko. Jest fun i bardzo przyzwoita jakość brzmienia. Na razie bardzo ok. Przeszedłem się chwilę i też leżą w uchu bardzo pewnie.f549d8c47c79aa09c8246de038792126.jpg

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Sony wynalazło LDAC'a jak go nie używa?

Tam chyba nawet aptx nie ma...

Używa, ale w większych konstrukcjach. Zgaduję, że chodzi o większe zużycie energii. To nie są słuchawki do słuchania jazzu w fotelu (choć się da, sprawdzałem), a implementacja BT jest tu bardzo ok. Wycisnęli max z tej technologii.

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki do disco polo ? Chociaż aptX mogli dać. Nie lubię gdy producent daje mało a wciska że słuchawki są the best. I każe słono płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc w samolocie czasami bawię się w wychwytywanie różnic między aptx, aptx HD i SBC. Kiedyś napiszę o tym artykuł.

99% użytkowników słuchawek BT po jego przeczytaniu otwartą ręką walnie się w czoło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki do disco polo ? Chociaż aptX mogli dać. Nie lubię gdy producent daje mało a wciska że słuchawki są the best. I każe słono płacić.
Nie sprawdzałem, ale jak porzucisz jakąś fajną składankę na Tidalu, to się posłucha :)

Ja zrobiłem sobie test w dużych 1000XM3. Będąc na spacerze zmieniałem kodeki. I w warunkach bojowych nie byłem w stanie odróżnić Ldac od aptx. A tu, odpaliłem AAC i jest super :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAC jest całkiem niezłym kodekiem pod sportowe słuchawki, miejskie itp gdzie nie skupiasz się na detalach. Ma wyraźną sygnaturę.ja w beoplay e8 które mam to nawet lubię.
Aptx wg mnie bardziej neutralnie i już między aptx czy w wersji HD a LDAC jakoś różnicy nie słyszę ale też nie przykładałem się do testów.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

Używa, ale w większych konstrukcjach. Zgaduję, że chodzi o większe zużycie energii. To nie są słuchawki do słuchania jazzu w fotelu (choć się da, sprawdzałem), a implementacja BT jest tu bardzo ok. Wycisnęli max z tej technologii.

 

W ogóle nie widzę celowości zakładania ich w domu. Bardzo dobrze napisałeś - to nie są słuchawki do odsłuchów krytycznych. Moje wi-c400 od Sony też mają tylko SBC a grają prześwietnie w warunkach hałasu w pracy. Niekiedy jest tak głośno na hali ze słów piosenki nie rozumiem ...a co dopiero kodeki rozróżniać 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności