Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, Jam'y jak za swoją cenę są znakomite. 

Ktoś tu ostatnio pisał o Sony 900. Porównywałem bezpośrednio z 1000 M3, i po 900 nie było co zbierać. X3 wszystko mają lepsze, materiały, komfort, a przede wszystkim brzmienie. Scena,  separacja roznia się o lata świetlne. Sygnatura podobna. 

Te X3 to udany produkt, z tym że oczywiście za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowe Creativy Outlier Gold będą jakąś konkurencją za połowę ceny

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał:

Sony WF-1000XM3 - 999 PLN w Euro AGD

  • do 8.08 promocja w postaci karty podarunkowej o wartości 200 PLN
  • od 12.08 koniec promocji, start sprzedaży, mam nadzieję, że również na raty 0%

Co wybrać 🙄 

A tu mały test słuchawek:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Ja się zastanawiam. Nie podoba mi się to, że są bez sznurka, ale może sobie dowiążę :D
Mnie przekonuje jedno: wszyscy recenzenci piszą jak jedna żona że anc miażdży bose. Skoro tak, to włączył mi się eas (earphone acquisition syndrome) i nie ma bata... ;)

To kup moduł ten nowy KZ z aptX HD. Będziesz miał sznurek, niezły dźwięk i ulubione słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze dobierzesz tipsy ANC nie potrzebne. Ja dojeżdżam pociągiem ok godziny i bez ANC spoko słuchanie. Jedno jest pewne, czy to Bose czy nie ANC zmienia dźwięk i niekoniecznie w kierunku jaki ci pasuje

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b&o z anc, używałem bose, mam jabrę. W warunkach w jakich używam anc zmiana jest bez znaczenia a nawet na plus (p. Jabra). A hearthrough jest bardzo użyteczne, wyciąganie komplajów z ucha żeby odpowiedzieć na pytanie stewardessy czy konduktora, a potem czekanie aż się znów uszczelni jest upierdliwe.
Dlatego anc ma sens. To nie są słuchawki do krytycznych odsłuchów. To ma grać poprawnie, w kierunku "miło" i eliminować maksymalnie dużo hałasu, zwłaszcza tego monotonnego, bez konieczności reaplikacji co pare minut.
Ja już teraz noszę ze sobą minimum 2 albo 3 pary (bose soundsporty, westone i b&o z anc), te Sony zastąpiłyby mi bose i b&o - więc wygryw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie pojawiło się pełno recenzji tych nowych Soniaków, wszystkie pozytywne, wytykające jedynie drobne wady. Myślicie że warto im wierzyć czy klasycznie kupione recenzje przez Sony? Mocno nastawiam się na te słuchawki bo na taki produkt czekałem, ale wydawać 1000 zł w ciemno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Metrowy napisał:

....Myślicie że warto im wierzyć czy klasycznie kupione recenzje przez Sony? ....

 

Napisz coś więcej o tym kupowaniu recenzji przez Sony. Często polegam na recenzjach w necie.

 

3 godziny temu, Metrowy napisał:

.... Mocno nastawiam się na te słuchawki bo na taki produkt czekałem, ale wydawać 1000 zł w ciemno ...

 

Kup w sklepie, który nie robi problemów ze zwrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_m napisał:

 

Napisz coś więcej o tym kupowaniu recenzji przez Sony. Często polegam na recenzjach w necie.

 

Jest to tylko spekulacja, nie mówię, że Sony musi tak robić. Jest to popularna praktyka, że w zamian za towar recenzenci "przymykają" oko na niektóre aspekty. Otwarcie mówi o tym m.in. Kuba Klawiter.

 

Co do sklepu. Chciałbym kupić w RTV Euro AGD z uwagi na tą kartę podarunkową bo i tak zamierzam za jakiś czas zrobić małe zakupy tam. Nie wiem jak ze zwrotami u nich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio chwilę z nowym produktem Bose, czyli Noise Cancelling Headphones 700 (idiotyczne nazewnictwo, a myślałem że sony tutaj nic nie przebije). I szczerze chyba za wiele się spodziewałem po nowym produkcie, bo zrezygnowałem z zakupu. Parę krótkich obserwacjii:

- Komfort - dalej na bardzo wysokim poziomie, jednak słuchawki w stosunku do QC35 troszkę utyły. Dla mnie XM3 i QC35 nadal są wygodniejszą opcją. 700 vs XM3 mam tą samą obserwację co w przypadku poprzednika - Bose ma głębsze muszle, acz o trochę mniejszym obwodzie. I po 10-15 min odczuwałem ucisk na czubku głowy. Pod względem komfortu jak dla mnie XM3 > QC35 > 700

- ANC - szczerze? nie słyszę różnicy w stosunku do QC35 i jak dla mnie Sony nadal ma lepiej zaimplementowaną tą funkcjonalność.

- dźwięk - gdzieś wyczytałem, że drivery są nowe, ale to ciągle jest ta sama szkoła grania co w poprzednim modelu - i dobrze :) Tutaj już pytanie o preferencje - czy wolisz bardziej basowe Sony, czy jednak neutralniejszą prezentację Bose. Dla mnie obie są na wystarczającym poziomie i nie miałbym problemów, by żyć z nimi na codzień :) Co warto jeszcze zaznaczyć - w soniaczkach jest komplet dostępnych kodeków (aptX, LDAC), natomiast Bose jako urządzenie na rynek typowo Apple kończy się na AAC.

 

Bose dołożyło w końcu usb-c, jakość użytych materiałów też wygląda dużo bardziej premium (mimo to QC35 i tak wydają mi się solidniejsze), ale czas pracy na baterii niestety nie uległ zmianie i dalej ma oscylować w okolicach 20h - wystarczająco. Z drugiej strony Sony może więcej - miałem ostatknio kilka służbowych podrózy po 27h (3 segmenty) i na koniec jeszcze i tak zostawało mi ok 15%.

 

Słuchawki przestały się też składać - także rozmiar etui jest trochę większy, acz ciągle do przyjęcia.

 

Koniec końców Bose nie wykorzystało szansy i nie widzę tutaj progresu w stosunku do poprzedników. Marketingowo skupiają się na tych nowych mikrofonach i tym jak super się przez nie gada, ale to nie jest use-case który mnie interesuje. Sony może spać spokojnie - pozycja lidera niezagrożona, a i dla większości użytkowników podejrzewam, że QC35 dalej będą sensowniejszą opcją. A ja zostaje z 1000xm3 :)

Edytowane przez hesus666
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że zastępują? Tak czy siak człowiek spodziewał się ogólnego progresu, powrotu Bose na tron :Da tutaj każe nam się dopłacać 100$ za to, że są lepsze mikrofony i troszkę bardziej wymyślny design. No nie przekonuje ten produkt.

 

Ciekaw jestem teraz, czy Sony pokaże XM4 (ciągle brakuje parowania z 2 urządzeniami), czy stwierdzą ze nie ma po co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 adresowane są do innej grupy odbiorców.

 

A tak przy okazji, gdzie ten tron na którym siedzi Sony ?

 

Obie marki (Bose i Sony) są wymieniane jako liderzy w bezprzewodowych słuchawkach z ANC, ale ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji, co najlepiej widać na lotniskach i w samolotach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

To co mnie najbardziej zdziwiło to to, że Bose mają neutralny charakter. Dla mnie Bose to kwintesencja V-ki, takiej donrze zrobionej, ale jednak. Boję się Sony w takim razie...

neutralniejszy w stosunku do sony :) o co nietrudno. A sony fakt - są skrojone pod współczesnego "masowego" słuchacza, nie każdemu to przypasuje.

 

42 minuty temu, marek_m napisał:

A tak przy okazji, gdzie ten tron na którym siedzi Sony ?

W serduszku mym. Nie spodziewałeś się chyba prawdziwego tronu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hesus666 napisał:

....W serduszku mym. Nie spodziewałeś się chyba prawdziwego tronu?

 

Nie, ale rankingu globalnej sprzedaży owszem. Innymi słowy, czegoś na poparcie tezy.

 

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

W samolotach to ja głównie Bose widzę ciągle....

 

Otóż to :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności