Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

@all999 @soulreaver Wziąłem te Creativy, z ciekawości jak się sprawdza taka konstrukcja. :) 

 

Cytat

Szacowana data dostawy

12 - 17 cze 2019

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Zamienie się za Kefy :D 

A propos Kefów - grają nieprzerwanie od wczorajszego odbioru od znajomka na volumie 80%(czyli aktywnie się wygrzewają). Bas zaczyna się robić mocno dynamiczny (jak w kolumnach tegoż producenta z jego charakterystyczną barwą ...btw mam IQ70) Scena dostaje zwiewności. Góra (uwaga) dostaje trochę barwy bejerów t1 😮 ale na szczęście nie tę ilość. W sumie mogę zaryzykować pewne podobieństwo do przetworników tesli w ogólnym odbiorze - ale taki delikatny charakter.

 

Będą grały non stop aż do meetu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczym nie porównuje - w tym celu muszę sie udać na odsłuchy. Na pewno nie zgodzę się, że grają prawie jednakowo wireless vs wired. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę skalę różnic w sprzęcie audio hehe. Na kablu grają bardziej otwartym dźwiękiem, dźwięk jest lepiej wyważony, znika buła na basie, jest subtelniej, bardziej zwiewnie. W sumie to fajnie, bo dźwięk jest wtedy pierwszorzędny, a jak chcemy iść w miasto to wtedy przyda się ten bardziej funowy charakter B&W. 

Muszę porównać, głownie z NAD HP70, bo tamte też zrobiły na mnie wrażenie choć grają trochę inaczej.

W ogóle mam wrażenie jakby te konkretne słuchawki długo nie pograły u poprzedniego właściciela - dam im trochę czasu i w tygodniu podjadę celem porównania to skrobnę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zibra napisał:

Muszę porównać, głownie z NAD HP70, bo tamte też zrobiły na mnie wrażenie choć grają trochę inaczej.

Ja już NAD HP70 słuchałem, to poczekam co wyjdzie Tobie z porównania. :) P7W już mam ok. 1,5 roku. Wszystko zależy z czym grają po kablu. Ja najbardziej lubiłem je podłączać do Pioneera. Z czym grają u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę rzeczy do ulepszenia - działanie mikrofonów do rozmów, lekka korekcja charakterystyki dźwięku jak i samo wzmocnienie. Standardowo słuchałem na 80% skali głośności i było dopiero OK.

 

Ps. Jakość montażu jest FATALNA! W środku wszystko poskładane jak w tanim chińskim dziadostwie. Przewody ledwo trzymające się padów. Potopiona obudowa słuchawek w pobliżu miejsc połączeniowych - chinol musiał luzacko podchodzić z grotem.. Sam montaż elektroniki na płycie PCB też wymagał poprawy w kilku miejscach. Ogólnie zaskoczenie na minus.. Ale już jest dobrze. 

 

Ale są też plusy. Osobne komory na przetworniki w pełni symetryczne. Bardzo dobrej jakości przewody w pałąku. Aktywne tłumienie tła podczas rozmów głosowych.

Edytowane przez ALTON
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy

I jak z tymi Creative Outlier Air? Wygoda, trzymanie i, oczywiście, dźwięk?

I jeszcze jedno. W opisie stoi, że po odłożeniu do pudełka automatycznie się ładują. Czy można je wyłączyć bez odkładania do pudełkami przymusowego ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby była taka opcja. Nie ma możliwości ich wyłączenia. Dziś przyszły a ja w pracy, także potrzebuję parę dni. Wygoda jest super, bo są lekkie, trzymanie też bez zarzutu. Te tipsy z zestawu są takie sobie bo są bardzo płytkie i ich krawędź może drażnić ucho. Dźwiękowo jest spoko, będę je męczył.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz je wyłączać? Wrzucasz je do futerału, one się doładują, wyłączą a jak je wyciągniesz później to masz pełne 10h pracy. Wydaje mi się, że większość jak nie wszystkie słuchawki z etui ładującym tak mają. No chyba, że jak rozłączysz BT i one się nie sparują z innym sprzętem to się automatycznie wyłączą ale nie znalazłem nic takiego w instrukcji.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karmazynowy napisał:

A po co chcesz je wyłączać?

 

Często słucham w drodze do i z pracy (2 x 15 minut), więc ładowałyby się przynajmniej dwa razy dziennie. Nie wpływa to (duża ilość cykli ładowania) na żywotność akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno jakoś znacznie. Poza tym akumulatory w słuchawkach są wymienne, choć pewnie tylko przez serwis.

 

@side sprawdziłem i po paru minutach poza pokrowcem jak nie są z niczym połączone to się wyłączają.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory chłopaki ale sezon w pracy i nie mam kiedy słuchać. Słuchałem może ze 2h. Pasywne wygłuszenie takie se, nic specjalnego.

Pod kątem całościowym w tym SQ moim zdaniem warte ceny, u mnie zostają. Może w pkt. na szybko:

 

Na plus:

  • w miarę równe granie z lekko podbitym basem, normalna, uczciwa i fajna charakterystyka bez żadnych przegięć, ani nie suche analityki, ani nie muły basowe
  • bliska średnica, bardzo czytelna i otwarta - nie ma V (dla mnie to duży plus!)
  • bas lekko podbity, ma fajną dynamikę, nie jest zamulony, nie wchodzi na inne pasma, po prostu tworzy fajny fundament
  • dosyć szczegółowe, nie narzekam na braki czegokolwiek
  • fajna przestrzeń, jak dla mnie ponad przeciętną w IEMach, wychodzą poza głowę, nie grają "na gębę" czego nie lubię, w niektórych utworach aż zaskakująco otwarte granie
  • super lekkie i bardzo wygodne, mojego ucha się trzymają (czego się obawiałem)
  • dobre plastiki, aluminiowe etui
  • świetna bateria
  • stabilne BT
  • cena

 

Na minus:

  • góra w miarę ok, to chyba najsłabszy element, nie ma rodzielczości i gładkości z droższych konstrukcji, może się trochę wygładzi z czasem (?)
  • izolacja taka sobie, bez szału
  • nie tuszują słabych realizacji, więc jak coś jest paskudnie nagrane to paskudnie brzmi
  • sterowanie jest do chrzanu, w ogóle nie przemyślane, przyciski chodzą za ciężko, wciskając je dociskasz sobie słuchawkę do ucha (mało przyjemne), na tyle, że wolę to obsługiwać przez telefon
  • tipsy z zestawu średnie, bardzo niski profil, może być problem z sealem

 

Podsumowując: polecam, zwłaszcza w takiej cenie i że to doki BT z baterią x2 względem np. 3 razy droższych Sennheiser True Wireless a dźwiękowo moim zdaniem nie odstępują od IEMów w podobnym przedziale cenowym (choć nie znam tych chińskich killerów wszystkich). :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, trochę posłuchałem dłużej i do wad zaliczę ich tendencję do lekkiej sybilizacji. Mam nadzieję, że im przejdzie...

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności