Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, all999 napisał:

No dobra, Sony WH1000XM3, czy Bowers & Wilkins PX? Tylko kwestia brzmienia i ergonomii.

WH900n lub B&W P7W.

PXy są słabe, a XM3 zbyt basowe kluchy.

 

Jeszcze bym się zainteresował NAD HP70, ale ich nie znam.

 

A może nowe bose?

https://m.gsmarena.com/bose_launches_noise_cancelling_headphones_700_for_399-news-37293.php

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900n to ergonomiczny potworek. A i opinie ze gra jakoś wybitnie tez są przesadzone. XM3 to całościowo lepsze słuchawki - co w sumie nie jest dziwne biorąc pod uwagę różnice w cenie.

 

bowersy są śliczne, ale tez diablo niewygodne. Imo w tej klasie wybór jest między XM3 a QC35 - ale chętnie jeszcze sprawdzę te nowe Bose jak wyjdą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 900n są wygodne, co do P7 to też nie narzekałem, na pewno nie są to ergonomiczne potwory... XM3 mają wszystko lepsze (ANC, ergonomia, jakość wykonania) - poza dźwiękiem - tu się zgodzę. 900n jak na słuchawki BT to grają świetnie, bo nie czuć że to konstrukcja bezprzewodowa, grają lepiej niż większość po kablu czego o XM3 czy XM2/X nie powiem. Oczywiście nie ma co oczekiwać cudów od przenośnych, składanych, bezprzewodowych, zamkniętych słuchawek... nie zagra to jakoś wybitnie i nikt tak nigdy nie pisał, że gra wybitnie ale dobrze już tak a jak na taką a nie inną konstrukcję powiedziałbym bardzo dobrze.

 

QC35 są dla mnie lepsze od Sony, ergonomicznie są ekstra, ANC jest super, dźwiękowo jest jednak tylko OK - ich odchudzona średnica po czasie mnie do nich zniechęciła.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 15:11, Karmazynowy napisał:

Czy ktoś miał okazję słuchać KEF Space One Wireless (Porsche Design)?

Właśnie dotarły do znajomego przez którego je zamawiałem - tak więc są już w Polsce :) Dziś albo jutro po nie jadę - nie omieszkam napisać krótkiej recki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Sony to ja bym brał 1000XM2. XM3 wcale nie mają wiele istotnych usprawnień i polepszeń technicznych i dźwiękowych, np. nie zsuwają się mniej z głowy, nie poprawili pod tym względem pałąka. Niektórzy uważają, że XM3 mają więcej basów. Są lżejsze tylko o 20 g co jest praktycznie bez znaczenia...

Ja bym poczekał na XM4 jakbym miał brać XM3 dziśiaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XM3 od tygodnia. Kupiłem dla znajomego i testuję, głównie na spacerach. Brzmieniowo niczego więcej mobilnie nie potrzebuję, lekkie, wygodne i z fajną obsługą gestów. Bateria robi wrażenie, w półrocznym egzemplarzu bateria trzyma ponad 20h. Na razie ładowałem raz na samym początku.

Jest niestety jeden duży minus. Plastik skrzypi. Podczas zwykłego spaceru lewa muszla skrzypi wyraźnie, żadne ANC tu nie pomaga. Słyszałem że poprawili jakość plastiku w porównaniu z poprzednią generacją. Nie potwierdzam. Znajomy będzie słuchał głównie stacjonarnie, więc może mu to nie będzie przeszkadzało, a jeśli będzie to pójdzie reklamacja. Ja w każdym razie Sony dla siebie nie kupię, a szukam podobnej konstrukcji, chętnie z ANC. Posłucham dziś B&W PX i NAD HP70.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, all999 napisał:

Mam XM3 od tygodnia. Kupiłem dla znajomego i testuję, głównie na spacerach. Brzmieniowo niczego więcej mobilnie nie potrzebuję, lekkie, wygodne i z fajną obsługą gestów. Bateria robi wrażenie, w półrocznym egzemplarzu bateria trzyma ponad 20h. Na razie ładowałem raz na samym początku.

Jest niestety jeden duży minus. Plastik skrzypi. Podczas zwykłego spaceru lewa muszla skrzypi wyraźnie, żadne ANC tu nie pomaga. Słyszałem że poprawili jakość plastiku w porównaniu z poprzednią generacją. Nie potwierdzam. Znajomy będzie słuchał głównie stacjonarnie, więc może mu to nie będzie przeszkadzało, a jeśli będzie to pójdzie reklamacja. Ja w każdym razie Sony dla siebie nie kupię, a szukam podobnej konstrukcji, chętnie z ANC. Posłucham dziś B&W PX i NAD HP70.

 

Napisz proszę potem parę słów o NADach. Ponoć nie odstają od wersji kablowej, a ta ma bardzo dobre opinie, tylko nie jest zbyt popularna u nas. Sprawdź jeszcze KEF Space One Wireless. Ja słuchałem wersji kablowej (bez BT, ale z ANC - dziwny twór) i grały sympatycznie, były dosyć wygodne (trochę ciężkawe) ale przez to super wykonane (aluminium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999

Słuchałem razem B&W PX i Aventho Wireless. Wybrałem Aventho. PXy były ciasne, grały jak dla mnie dziwnie, jakoś studniowo. Sprawiały problemy w obsłudze.

Tu test Kolegi naszego z forum @Swordfish_

https://hifizone.pl/recenzja-beyerdynamic-aventho-wireless-i-bowerswilkins-px/

https://hifizone.pl/sony-wh-1000xm2-i-sennheiser-momentim-wireless-aebt-recenzja-sl-bezprzewodowych-czesc-ii/

 

Dzięki za opinię o XM3. Nie przeszkadza Wam Koledzy "plastikowość" produktów Sony ? Wygląd też taki nowoczesny..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem XM3 za krótko, żeby coś powiedzieć o ich skrzypieniu. W XM2 go nie uświadczyłem, ale tam był problem z pękającymi pałąkami, nawet mimo tego, że Sony twierdziło, że już go rozwiązali i występował tylko w 1 wersji. Widać, potrzebowali 3 rewizji, żeby to rozwiązać, ale kosztem skrzypiącej konstrukcji, która może jest bardziej elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bose są znacznie wygodniejsze? Pod warunkiem że masz małą głowę i małe uszy :) Sony ma większe, acz płytsze muszle. Różnica w masie to jakieś 10-15g, więc nie zapędzałbym się, że to znaczna wartość. O ile obie pary uznaję za wygodne, to jednak na loty przez ocean zabieram Soniaki, bo na dluzszy dystans mnie mniej męczą (może to też kwestia lepszego ANC?). Liczę że w tych nowych Bose muszle będą trochę większe.

Edytowane przez hesus666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

  Napisz proszę potem parę słów o NADach.

 

 

Krótko. Posłuchałem dziś B&W, NAD i PSB M4U8.

 

O B&W będzie najkrócej. Twarde pady, dziwnie nienaturalne granie, ogólnie dobrze wykonane. Odrzucały połączenie z moim fonem, dopiero po resecie słuchawek udało się z nimi połączyć. Nie ma o czym gadać, nie polecam.

 

Z NADami w końcu wróciłem do domu default_smile.png Grają świetnie, bardzo naturalnie i angażująco. Bas, kiedy trzeba, potężny, ale i kontrabas zabrzmi dobrze. Bliskie, namacalne wokale, super scena, szczególnie głębia. Co do góry, ani super, ani źle. Grają super. Ale po spacerze już wiem, że nie zostaną. Przede wszystkim muszle są dość płytkie i małżowina opiera mi się o jakąś ostrzejszą krawędź. Poważnie, obudowa przetwornika ma jakieś ostre wypustki. Podczas ruchu je czuję. Do tego system ANC działa dobrze tylko w bezruchu. Podczas chodzenia się wzbudza, do tego najmniejszy wiatr jest jeszcze wzmacniany. Do biura spoko, ale też bez szału.

 

PSB to niby to samo w innej obudowie. Tylko rzuciłem uchem, ogólnie jaśniejsze, bas nie robi takiego wrażenia. Ale jakie one są piękne i wygodne! A jak wykonane! Klasa.

 

W międzyczasie zamówiłem dla siebie 1000XM3 i jutro pewnie przyjdą. Miałem je od razu oddawać że względu na skrzypiący plastik, ale zastanawiam się czy jednak nie zostaną.

 

Szkoda mi tych NAD default_sad.png

 

 

Edit:

 

Nie wiedziałem, że mogę połączyć V30 z dwiema parami słuchawek jednocześnie. Porównuję Sony z NAD na spokojnie w fotelu. Jednak góra w NADach to też jest dobra jakość. Nie bardzo jest co porównywać. To znaczy Sony są ok, jeśli się zapomni o nieco rozlazłym basie, ale NADy to inna klasa. Tylko wzmacniacz leciutko szumi.

 

 

Edit 2:

 

Oto co mnie uwiera :)

7cec81cbdf872bcda9a6537b4ece88d7.jpg

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

Podczas ruchu je czuję. Do tego system ANC działa dobrze tylko w bezruchu. Podczas chodzenia się wzbudza, do tego najmniejszy wiatr jest jeszcze wzmacniany...

 

To jest chyba immanentna cecha wszystkich słuchawek z ANC.

Używam Bose QC25 - na kablu lub z BTR3 i zawsze kiedy siedzę w samolocie muszę skorygować nawiew, tak aby nie dmuchał bezpośrednio na słuchawki :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADy mi tez do tej pory graly najlepiej, duzym i muzykalnym dzwiekiem, ale przy tym z dobrym detalem. Tak wlasnie powinny grac sluchawki po BT, a nie byc sprzetem do analizy muzyki w ruchu. 

Dziwna sprawa z tym uwieraniem - dla mnie pady byly mega wygodne i mieciutkie. Moze faktycznie przy dluzszym obcowaniu cos by sie zmienilo.

Co do szumow to nie jestem pewien, ale jak testowalem sluchawki (rozne) w salonie to trzeba w ustawieniach BT zmienic w LG V30 jakosc na najwyzsza. Domyslnie chyba zawsze mialem najlepsza stabilnosc i wydawalo mi sie, ze te szumy byly wtedy wieksze. Moze sie myle.

Jezeli NAD sie podobaly to mozna jeszcze sprobowac ktores z modeli Master&Dynamic tylko , ze sa juz drozsze, ale tez dobre.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Definitive Technology Symphony 1. Z Amazon.com za ok 200$ z wszystkimi opłatami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADy mi tez do tej pory graly najlepiej, duzym i muzykalnym dzwiekiem, ale przy tym z dobrym detalem. Tak wlasnie powinny grac sluchawki po BT, a nie byc sprzetem do analizy muzyki w ruchu. 
Dziwna sprawa z tym uwieraniem - dla mnie pady byly mega wygodne i mieciutkie. Moze faktycznie przy dluzszym obcowaniu cos by sie zmienilo.
Co do szumow to nie jestem pewien, ale jak testowalem sluchawki (rozne) w salonie to trzeba w ustawieniach BT zmienic w LG V30 jakosc na najwyzsza. Domyslnie chyba zawsze mialem najlepsza stabilnosc i wydawalo mi sie, ze te szumy byly wtedy wieksze. Moze sie myle.
Jezeli NAD sie podobaly to mozna jeszcze sprobowac ktores z modeli Master&Dynamic tylko , ze sa juz drozsze, ale tez dobre.
 
 
Ale czy widzisz jaki tam wystaje klocek LEGO? W takim miejscu?

Zawsze po pierwszym połączeniu ustawiam na najlepszą jakość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - co to za zolte cos?!? Jest cos o tym w sieci?
Ja wlasnie sciagam P7 wireless i chetnie je jeszcze raz porownam w salonie z NAD. 
 
 
Wygląda na mikrofon od ANC. Myślę też o tych P7, ale mają tylko aptX i nie są tanie, więc chyba nie będę aż tak eksperymentował.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibra a te Nady jak podłączymy po kablu to muszą być naładowane jak to jest u Sony? Czy tryb pasywny całkowicie omija elektronikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności